Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Един мой разказ

Един мой разказ

Мнениеот zdravko089 » Сря Юни 17, 2015 5:39 pm

Беше ранна сутрин. В есенната тишина се чуваше само двигателя на колата и плавно поклащащите се брези. Пътувахме аз и семейството ми към едно езеро. По пътя колата спря. Тате отиде да провери какъв е проблема. Когато отвори капака един голям балон дим обгърна лицето му и нищо не се виждаше. Разбрахме че проблема не може да се поправи. Татко се мъчеше да я ремонтира до обяд но не се получи. Стана мрачна нощ, Тъкмо бяхме изяли всичките сандвичи които мама бе приготвила за изпът. Решихме да нощуваме в колата. Всички легнахме но трудно заспахме защото се чуваше злият вой на кръвожадните вълци които се навъртаха около колата заради мириса на човешка плът. Сутринта се събудихме върху студената и кална от падналата слана земя но нямаше и следа от пикапа с който бяхме дошли. Сигурно го бяха откраднали бракониери. Станахме и започнахме да скитаме на длъж и шир по безлюдната, тиха и опасна гора. Бяхме изгладнели и премръзнали. Със сетни сили аз и баща ми издялкахме копие с което да убием див заек ако въобще срещнем такъв. Докато си почивахме на късмет на около десетина метра в един храст нещо помръдна.Взех копието и запълзях с тихи стъпки към целта. Приближих се но се оказа само вятър. Продължихме да скитаме в есенния студ. Започна да се смрачава. Бяхме толкова изморени че се проснахме върху една купчина с листа и се унесохме в сън. Късно вечерта се събудих от Воя на приближаваща се глутница. Докато събудя другите стана късно кръвожадните творения на дявола се нахвърлиха и започнаха да ни ядат живи. Внезапно се събудих в топлите завивки на леглото си и осъзнах че това е било само сън! Чух силен вятър и виелици, погледнах през прозореца и видях че вали първия сняг!

Надявам се да ви е харесало :ah: и давайте предложения за заглавие.
Ако нещо не е наред и има грешки ме коригирайте :ab:
Аватар
zdravko089
Животинче с въпрос

Назад към Стихове + Разкази + Проза