Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

За разгонването при женските и кастрациите

Малко помощ за мини зайче

Мнениеот pearly_girl » Нед Окт 14, 2007 11:52 am

Значи имам мини зайче от няколко месеца, но напоследък се държи отвратително- хапе и ръмжи и мен ме е страх да му бъркам в клетката. Има ваксина. Моля ви ако някои знае как да го накарам да се оспокои да каже. :(
pearly_girl
Животинче с въпрос

Мнениеот pearly_girl » Пон Окт 15, 2007 2:33 pm

Разбрах къде е проблема, оказа се, че е разгонена :D :D :D :D :D
pearly_girl
Животинче с въпрос

:)

Мнениеот sasin » Вто Окт 30, 2007 3:26 pm

pearly_girl благодаря ти за включването :) така научавам повече неща за зайчетата още преди да съм си взела такова. Успех с твоето :!:
sasin
Пчела майка

За разгонването при женските и кастрациите

Мнениеот pearly_girl » Нед Ное 18, 2007 5:13 pm

Имам мини зайче, което е много раздразнително и неспокойно. Отначало ми казаха, че е разгонено, но мина много време, а то става все по-страхливо. Ако някой знае какво му е, моля да каже!
pearly_girl
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Нед Ное 18, 2007 5:31 pm

Здравей,щях да ти отговоря в другия форум<зоосвят>,но оставих,,големите,, специалисти да си дадат,,компетентното,,мнение.Сега ,казваш,че зайчето се държи доста агресивно,а когато го взе как беше-имаше ли подобни реакции?На каква възраст е сега и от кога го имаш,защото ако е доста голямо и е свикнало с дадена среда и хора ,може да прояви агресия към непознат.Също така се срещат зайци които си пазят територията по този начин и скачат да хапят и драскат.Както ти каза и Емилия от Зоосвят по-често го вземай да го милваш,и макар да се опитва да те плаши,бъди по-настоятелна и му покажи,че не те е страх,и мисля че ще се разберете.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот pearly_girl » Нед Ное 18, 2007 5:40 pm

Имам го от юли и първите две седмици беше горе голу добре, после започна да ръмжи, но не чак толкова, колкото сега.
pearly_girl
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Нед Ное 18, 2007 5:59 pm

При мен се случва да има такива,но аз гледам големи зайци,и това не е голям проблем,защото нямам време да си играя с тях и да ги милвам,но при теб е друго нещо,и мисля,че трябва да го опитомиш-да свикне с теб.Просто има някои зайчета които са така-хапят и драскат,рядко е ,но ги има.А това,че е разгонено,не е вярно-там реакциите са други-тропат,обръщат всичко което не е закрепено здраво,изобщо са неспокойни,докато при теб ,се плаши от теб и скача да хапе и драска-поне аз така разбрах.Мисля,че ако по-често си играеш с него-ще свике с теб.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот pearly_girl » Нед Ное 18, 2007 6:08 pm

А това,че е разгонено,не е вярно-там реакциите са други-тропат,обръщат всичко което не е закрепено здраво

Ами то и така прави постоянно си подмята купичката, дърпа поилката и всякакви такива. Иначе мерси за помощта :)
pearly_girl
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Нед Ное 18, 2007 6:20 pm

О.к.,а зайчето каквое-мъжко -женско?
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот pearly_girl » Нед Ное 18, 2007 7:30 pm

женско е :wink:
pearly_girl
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Пон Ное 19, 2007 2:10 pm

Ами незнам,има два варианта-1 да потърпиш докато се успокои,и 2 ако имаш условия и желание да пробвате да го заплодите.Ти избираш,а ако има нещо друго- питай смело,аз съм тук.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот pearly_girl » Сря Ное 21, 2007 11:02 am

Ами исках да питам колко време горе-долу ще е разгонена и колко пъти в годината се разгонват?
pearly_girl
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Сря Ное 21, 2007 2:08 pm

зайците са малко по-различни в това отношение.Те нямат цикъл като при другите животни,и са или разгонени или не,това е за женските,а мъжките като по- темпераментни-тропат,когато са раздразнени.Разбирам какво те интересува,и за това пак казвам,ако искаш го пусни на мъжки,и да си имаш много зайчета,или потърпи докато се успокои.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот kris » Пет Ное 23, 2007 12:08 pm

И моето зайче го прави същото! и напада като се изправя и със предните лапи се опитва да драска! и май само на мен ми дава да го вземам но то е защото не ме е страх а майка ми има такова желание да го гали ...
и искам да питам ако не искам да го оплождам трябва ли да го кастрирам за да не се мъчи :?: и каква е процедурата
kris
В стадото

:)

Мнениеот sasin » Пет Ное 23, 2007 3:18 pm

Здравей отново крис :)
Ето тук има 4 хубави абзаца по темата, която те интересува "Oтстраняване на половите жлези при зайци"
А иначе и аз бих искала да знам колко ще струва. На сайта на ветеринарна клиника "Син кръст" видях доста голяма ценова листа, но имаше само за котки и кучета.
sasin
Пчела майка

Мнениеот илчо » Пет Ное 23, 2007 4:01 pm

Здравейте,вие като сте си взели животно,да не мислите ,че е плюшено мече,да не хапе и да не драска?Това е заек,а не катър да се кастрира,че да се укроти и да седи като препариран,а вие да си го мачкотите.Помислете първо дали всичко му е наред,дали нещо не го дразни,а след това искайте и от него.Заека си е ваш, ако искате с картофи го сгответе,но не коментирайте необмислени неща.Извинявам се за грубия тон,но ми писна да чета такива неща!
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

ей ме на ;)

Мнениеот sasin » Пет Ное 23, 2007 4:33 pm

От слънцето ще да е бате :) очертава се пак да го няма цяла седмица :(

"Както мъжките ,така и женските могат да приемат член на семейството от противоположния пол като евентуален брачен партньор, следват и обикалят около този човек,опитвайки се да обхванат неговите ръце или крака и извършват движения като при чифтосване.При мъжките ухажването може да включва и леки ухапвания."
цитат от

Ако питате зоо :) зайците не били за гушкане и галене като котетата и кучетата :roll:
А иначе аз се сещам, че може да го е страх, ако някой се навежда над него да го вземе, както и ако го хваща неправилно. Не съм спец по въпроса, затова препоръчвам прочитането на някои от 14те статии за зайци от сайта зооманиа, както и търсене на информация в гуугъл и по форумите. Разбира се винаги може да се задават въпроси тук :) Дори има много добри ветеринари във форума, аз вече съм фенка поне на една такава :D
sasin
Пчела майка

Мнениеот kris » Пет Ное 23, 2007 7:12 pm

Илчо като ще се извиняваш за грубия тон тогава защо го правиш!?!?!?и "извинявай" ама като те дразни не го чети и толкова!
Знам че зайчето не е коте или куче но е ДОМАШНО животно което живее само сред хора и не мисля че му е неприятно да бъде галено.Аз не го гледам за да го угоявам и разплождам а защото си го обичам и искам да го галя и занимавам с него!
Чела съм във форуми за зайчета които сами утиват при стопонина си за да ги гали!
kris
В стадото

Мнениеот илчо » Съб Ное 24, 2007 7:57 am

О.К. Крис,ще послушам съвета който ми даваш-няма да чета твои неща,които пишеш,обешавам!
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Въпрос относно разгонването при женските?

Мнениеот Dilian4enceto » Пон Мар 24, 2008 1:31 pm

Значи от около 1 седмица заека ми направо много се промени(женска е на около 4- месеца) направо се е насъбрал някакъв бяс в нея ! Пускам я на свобода за по 1-2 часа на ден и като и като я прибера почва да тресе цялата клетка даже я разкопчава сама и излиза.Когато я взема да я гушкам ми се дърпа и направо бяга от мен!Станала е ужасна все едно не е тя!Не знам на какво се дължи това!Разгонена ли е и какви мерки да предприема , че направо ще ни побърка всички у нас! icon_dontknow
Dilian4enceto
Животинче с въпрос

Re: Въпрос относно разгонването при женските?

Мнениеот илчо » Пон Мар 24, 2008 4:09 pm

Да, възможно е да се е разгонило зайчето,обикновенно след 3,5-4 мес. ,за по-дребните породи,в случая и декоративни,стават полово зрели.Обаче при зайците няма цикъл,и те или са трайно разгонени или не разгонени,а и пролетта им влияе доста.Ако не искате да имате малки,не я пускайте на мъжки,а след известно време ще премине това състояние,а и ако позатлъстее,което е често явление,особенно при тези мъници,и много трудно ще се разгонва.Но това състояние не е задължително свързано с разгонване,често се случват доста агресивни зайчета,хапят,драскат и бягат като подплашени,въпрос на нрав. :ad:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот Dilian4enceto » Пон Мар 24, 2008 8:46 pm

Ама преди беше мн послушна,а сега е мн лоша до кога ше е разгонена ?
Dilian4enceto
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Пон Мар 24, 2008 8:54 pm

Ами нали ти казвам,че те нямат цикъл и когато се разгонят,няма определено точно колко рвеме ще е така,може да е за няколко дни,а може и повече, а ти не искаш ли да подкрепиш предложението на Стамен,да си развъдим зайчета и да си ги раздаваме :ad: и всички да са щастливи :bp: ,твоята зайка ще и мине мерака,а и някой ще се уреди със зайче,а после може и да почерпи някой :az:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот Dilian4enceto » Вто Мар 25, 2008 12:33 am

Ами не искам!Искам само едно най-сетне да миряса тва животно че ме е побъркало от няколко дни неска цялата клетка му я облепих с тиксо и е наказана защото само я разбива и излиза
Dilian4enceto
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Мар 25, 2008 11:01 am

Кастрирай я и ще решиш проблема. :bs:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот in4eto » Вто Мар 25, 2008 5:57 pm

Dilian4enceto-помисли си добре дали да я кастрираш,аз съм против icon_crazy icon_crazy icon_crazy icon_crazy
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот Dilian4enceto » Вто Мар 25, 2008 8:38 pm

Еми ще я кастрирам,а някой може ли да ми разясни процедурата ?
Dilian4enceto
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Вто Мар 25, 2008 9:11 pm

както искаш после да няма сълзи.Решението си е твое,Аз не бих. icon_dontknow icon_dontknow icon_dontknow icon_dontknow icon_dontknow
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот mommovet » Сря Мар 26, 2008 1:55 pm

Процедурата е същата като при котките. Записваш си час при доктор, оставяш зайчето сутринта и си го взимаш вечерта, следващите 3-4 дни пие антибиотик, след една седмица отиваш да му свалят конците и готово..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот in4eto » Сря Мар 26, 2008 5:01 pm

mommovet-ти си вет.лекар но кажи дали е толкова необходимо да се кастрира зайчето.Аз съм твърдо против.Не е ли по добре да се пусне на мъжко в случеа.Това не са безпризорни животни които кастрират за да намалят популацията.Не виждам какво толкова има да се намери мъжко зайче и да се размножат. Dilian4enceto-какво те притеснява да си имаш едни сладки малки бебета.Ще им се намерят стопани много бързо които да се грижат за тях. :ay: :ay: :ay: :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот Dilian4enceto » Чет Мар 27, 2008 1:01 am

Ами не искам малки зайци!Искам си само нея не желая никакви други!
Dilian4enceto
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Чет Мар 27, 2008 10:05 am

Ох повярвай ми ако видиш бебетата какви са сладки ще се влюбиш в тях,а и ти ще ги раздадеш няма да ги задържиш за себе си.Но както искаш щом предпочиташ да я кастрираш това си е твой избор,но имай в предвид ,че това си е една операция въпреки всичко.Аз не мога да те убедя дали да го направиш или не но помисли си известно време за последствията и тогава вземи решение.УСПЕХ! :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот Dilian4enceto » Чет Мар 27, 2008 8:31 pm

Решихо го!Няма да я кастрирам,но няма да правя и бебета :)
Dilian4enceto
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Чет Мар 27, 2008 8:34 pm

Само така :ay: .Никой не те кара да я заплождаш ,само изчакай малко да се укроти и ще се гушкате на воля :sunny:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот in4eto » Чет Мар 27, 2008 10:57 pm

Dilian4enceto-Това е чудесно безкрайно много се радвам,че размисли :bi: :bi: :bi: :bi: :bi: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: Зайчето ти ще се укроти много скоро повярвай на Илчо. :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay: :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот Teodora Tomova » Съб Мар 29, 2008 11:43 pm

Dilian4enceto-добре,че си се отказала от кастрирането - то е много крайна мярка и няма връщане назад.И ние имаме женско зайче - то е вече на 1 година и няколко пъти вече става малко по агресивно,но му минава за няколко дни и пак става мило и гальовно :ajatki: :ba: :ax: А така винаги ,когато решиш можеш да си имаш малки зайчета :ag: :ag: :ag:
Teodora Tomova
В стадото

зайчето ми озлобя - дере и хапе

Мнениеот karolina » Пет Апр 04, 2008 2:02 pm

здравейте.днес се събудих и пуснах bunny_125 мойта зайка Рора /3,5-4 месеца/,но тя изглежда нямаше желание за игра и разходка :Bunny: /за 1-ви път/ и сама скочи в клетката си ,чиято вратичка е отгоре.аз я затворих ,дадох и да яде обичайното-сено и смеска,сипах и вода със стайна температура в поилката, тя не яде [eat.gif] /учудващо/.после отидох при нея ,а тя дори не ме погледна bunny3 .изненадана съм от държанието й защото от няколко дни ме дере [smile3537.gif] и ХАПЕ. icon_twisted направо е озлобяла fing23 .не се гушка .просто не е същото зайче!какво да правя? :bc:
karolina
Животинче с въпрос

Re: зайко нещо не е добре

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Пет Апр 04, 2008 4:00 pm

karolina написа:здравейте.днес се събудих и пуснах bunny_125 мойта зайка Рора /3,5-4 месеца/,но тя изглежда нямаше желание за игра и разходка :Bunny: /за 1-ви път/ и сама скочи в клетката си ,чиято вратичка е отгоре.аз я затворих ,дадох и да яде обичайното-сено и смеска,сипах и вода със стайна температура в поилката, тя не яде [eat.gif] /учудващо/.после отидох при нея ,а тя дори не ме погледна bunny3 .изненадана съм от държанието й защото от няколко дни ме дере [smile3537.gif] и ХАПЕ. icon_twisted направо е озлобяла fing23 .не се гушка .просто не е същото зайче!какво да правя? :bc:

Ами ако искаш малки зайковци и намери мъж а ако не я кастрирай... Иначе винаги щом се разгони ще е така [smile3523.gif]
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот in4eto » Пет Апр 04, 2008 6:18 pm

Ако искаш поколение я заплоди,ако не я остави ще се успокои до няколко дни.Не се притеснявай просто се е разгонила :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот Lil_Iv » Пет Апр 04, 2008 9:57 pm

Как ще се разгони зайче на 4 месеца?!?

Наблюдавай я дали яде редовно. Ако има апетит, не би трябвамо да има проблеми. Може нещо да не е била в настроение :ab:
Lil_Iv
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Пет Апр 04, 2008 10:09 pm

как пък няма да се разгоди??????????? :ai: :ai: :ai:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот Lil_Iv » Пет Апр 04, 2008 11:36 pm

Специално декоративните зайчета са полово зрели след 6тия месец.
Lil_Iv
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Пет Апр 04, 2008 11:54 pm

До тогава не се препоръчва да се заплождат, а между декоративните зайчета и домашните няма разлика.Половата зрялост при зайковците настъпва към 3 месеца и половина - 4 месеца.Така,че е нормално 4 месечно зайче да се разгони :ad: :ad: :ad: :ad:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот Lil_Iv » Съб Апр 05, 2008 2:47 am

ОК, моя грешка, явно имам неправилното инфо :ah:

Моят Зайо е на 5 месеца и при все че е мъжки, още не почнал да проявява нездрав интерес към обувки, крака и плюшени играчки. :ap: Дано и занаред се държи прилично.
Lil_Iv
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Съб Апр 05, 2008 6:46 pm

Ами ти да не мислиш че като се разгони ще почне да напада играчките.Като се разгонят просто стават раздразнителни и буйни :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Re: зайчето ми озлобя - дере и хапе

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 07, 2008 12:04 am

Закона разрешава закупуването на заек-играчка за задоволяване на сексуалния нагон - алиния 34 от точка 21 за закона за защита на дивите зайци и домашните им подвидове... :ay: :ap:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот in4eto » Пон Апр 07, 2008 2:28 pm

:ag: :ag: :ag: ще ме уморите :ag: :ag:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот stela85 » Пет Апр 11, 2008 1:42 pm

И аз се чудех какво му става на моя скокливец. От една седмица е направо непоносим. Не мога да му сложа и храната - хапе като куче и не пуска, мога да го разхождам на чехъл. Рови си клетката като полудял, ръмжи всичко. На около 5 месеца е. Колко време горе долу продължава тая лудост, че постоянно е на бели, ще ни изяде и нас вече hsuh AvatarSmileyFencing ?
Ubi bene, ibi patria. Nec scire pas est omnia.
Аватар
stela85
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Пет Апр 11, 2008 2:39 pm

Идеята за газпачо не ти ли се струва вече добра :ad:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот stela85 » Пет Апр 11, 2008 3:43 pm

Вече е много голям и не се хваща в тавата (мерихме го) [smile3537.gif]
Ubi bene, ibi patria. Nec scire pas est omnia.
Аватар
stela85
Животинче с въпрос

КАСТРАЦИЯ ПРИ МИНИ ЗАЙЧЕТАТА

Мнениеот laperle » Съб Май 10, 2008 3:02 pm

според вас трябва ри да се направи такава крие ли някъкви рискове и колко срува горе долу :)
laperle
Животинче с въпрос

Re: КАСТРАЦИЯ ПРИ МИНИ ЗАЙЧЕТАТА

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 10, 2008 3:06 pm

Правете я само ако нежелаете потомство при разнополово отглеждане на зайци...иначе не виждам смисъл...
Ама ако са два заека по-добре е мъжкия да го отнесе...по-лесна е операцията...
Всеки вет си има различни цени......
мъжко животно 50-80 лв. женско животно 50-100 лв. ...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот in4eto » Нед Май 11, 2008 10:45 pm

laperle-вие пак сте се побаркали на тази тема :bu: :bu: :bu: оставете животните на мира не се чудете само какви да ги вършите като не можете да им осигурите нужните грижи не ги взимайте icon_crazy icon_crazy icon_crazy fing23 fing23
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот goldi_ » Чет Май 15, 2008 12:35 am

Еми нали уж се удължавал живота на зайо с 85%?
goldi_
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Чет Май 15, 2008 12:37 am

goldi_ написа:Еми нали уж се удължавал живота на зайо с 85%?

Где пък го виде тва :bu:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот илчо » Чет Май 15, 2008 9:07 am

Ами как от где,''някои'' големи специалисти толкова прокламират тази интервенция,че човен незапознат със същноста на проблема,би си помислил ,че ще е по-добре да се кастрират животните вместо да се хранят.Не помниш ли едно хлапе ,беше питало каде да си занесе хамстера да го кастрирали,че чуло ,че било здравословно,абе луди хора icon_crazy
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот goldi_ » Чет Май 15, 2008 4:33 pm

ама аз си обичам моя зайо и няма да му причиня това. Само не ми се карайте и на мен icon_bawling
ама и не искам да използва ръката ми за секспартньор, малко гадничко е сякаш
goldi_
В стадото

Мнениеот in4eto » Чет Май 15, 2008 9:05 pm

абе какви са тия глупости пак кой ви каза да си кастрирвате зайците :ai: а и не съм виждала заек да налита на ръка :ai: :ai: :ai: :ai:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот илчо » Чет Май 15, 2008 10:51 pm

Е, ако е хубава ръчицата,защо не :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Re: За разгонването при женските и кастрациите

Мнениеот Djimi » Пон Авг 04, 2008 10:23 am

:bu: Помощ, двете ми зверчета /женски/ явно са се разгонили. В къщи е военно положение, хвърчи козина, талаш, храна, сено, не мога да ги укротя. За една вечер ги сложих в различни клетки, те така се умърлушиха, и не искаха да ядат, че направо се уплаших и ги събрах отново, и цирка започна отначало.
Колко време продължава разгонването при женските зайчета ???
Djimi
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Пон Авг 04, 2008 12:53 pm

Сигурна ли си за пола?При зайците няма цикличност и от там времетраене на разгонването.Ако и двете са женски,оставиги да се побият като надделее едната,ще се укротят.Другия вариант е да са в различни клетки,а след време,като се поугоят,ще им мине мерака.Третия вариант е да си имате още доста зайчета.Доста хора си вземат повече от едно зайче и не мога да ги разбера,каква им е идеята,освен ако няма да ги развъждат. Когато са два заека в една клетка,без значение в каква комбинация,винаги ще има проблем,като единствено ако са две женски е по-"безопасно",но и тогава има войни и нахапани.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот Djimi » Пон Авг 04, 2008 1:38 pm

Сигурна съм за пола , защото от ветеринарния кабинет така казаха, двете са женски. Взех две, защото толкова бяха в зоомагазина, не знаех какъв пол са. Не е възможно да са винаги разгонени,нали ?
Djimi
Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Пон Авг 04, 2008 11:04 pm

Ако са женски,няма да има сериозни проблеми,най-много съдран кожух,но това ще мине и ще се укротят.ако са мъжки е по-сложен проблема,но и там като надделее единия и се укротяват,е там победения обикновенно не е съвсем мъжки вече :ad:
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот dolittle » Пон Дек 15, 2008 4:12 am

Прочатох темата и имам два въпроса:
1. Защо винаги казвате, когато зайчето се е разгонило да се заплоди? То че минава разгонването - минава, но веднага след раждането те отново са разгонени. Това, че ще роди не означава, че се е приключило с разгонването. След време проблемът отново ще е налице. Поне така четох по други форуми. Ако не е така и едно раждане решава проблема - кажете, защото живо ме интересува!!!

2. Има ли промяна в характера на зайчето и преминава ли агресивността му след кастрацията? Това решава ли проблема с хапането, тропането, опитите да те използва като секскукла? Ще помоля за обективен отговор.

Само ще помоля да не се започва пак с нападките, защото някой е споменал "кастрация". Разучавам опциите, не взимам решения. Питам, за да знам и да съм наясно с колкото е възможно повече неща! Така че спокойно.
http://AmeliaMarinova.mondozoo.com - ИГРА ЗА ЗООЛЮБИТЕЛИ! Да играем заедно!
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот bubetodve » Пон Дек 15, 2008 12:40 pm

За след кастрацията незнам нищичко, но относно тропането, то няма нищо общо с разгонването на зайчето :ab: Тропането означава предупреждение ето тук може да прочетете всичко относно поведението му :ab:
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот dolittle » Пон Дек 15, 2008 2:24 pm

Благодаря, все пак се надявам някой да отговори на въпросите ми.
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот илчо » Пон Дек 15, 2008 7:27 pm

1. Защо винаги казвате, когато зайчето се е разгонило да се заплоди? Явно не сте разбрали,запложда се когато се е разгонило веднага след раждане,а не когато му е дошла музата,това се прави защото в това състояние зайката не поглежда малките,дори ги убива,а така има вероятност да се спасят малките.Иначе никога не съм казвал ,че щом се разгони и да се запложда,а и това в никакъв случай не решава за винаги проблема,а за кастация....там не ми е силната страна.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот Glas » Пон Дек 15, 2008 8:36 pm

Мисля, че се препоръчва чифтосване ако зайката е разгонена, защото еструсът може да продължава много дълго ако отсъства мъжки. В ячниците на заека винаги има развити яйцеклетки, чието доразвиване става след чифтосването. Овулацията протича 10-тина часа след това. Обаче ако ще чифтосвате зайци по-добре прочете поне 2 подробни книжки за това – форумите не са най-добрият съветник винаги, защото както писа Илчо, има много „компетентни” хора=може да се объркате.
Ако зайката пък роди, остава надеждата, че след това ако затлъстее примерно може да не се разгони. Обаче никакви гаранции няма. :ad: :ad: Доколкото съм чела, обикновено през пролетта се въодушевяват.
Що се отнася до кастрацията не мисля, че ще e някакъв проблем за заека да си живее след нея вкъщи безпроблемно. Операцията не е лека, обаче пък после няма да има периоди с такова изнервяне. Липсата на репродуктивната система не виждам какво ще му пречи. И в природата всъщност, въпреки че всички животни имат потенциална възможност за размножаване, не всички се размножават. И много малък процент от малките пък оцеляват, особено при плодовитите животни. Последното го пиша, защото често собствениците на домашни любимци, особено на кучета , не могат да приемат ако малките не оцелеят и преживяват големи драми....че е неприятно, неприятно е,но.....какво да се прави....
Аватар
Glas
В ятото

Мнениеот dolittle » Вто Дек 16, 2008 12:28 am

За заплождането вече ми стана ясно.
А за характера след кастрация, от поста на Glas, разбрах, че има промяна и няма вече такива периоди на буйности изнервеност. ако нещо пак не съм доразбрала - моля да ме поправите!

:ax:
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот Glas » Вто Дек 16, 2008 12:57 am

Няма да има изнервяне заради разгонване, защото няма да се разгонва. Иначе ако заекът се изнервя заради външни дразнители или си е "звяр", то кастрирането няма да окаже влияние.
Аватар
Glas
В ятото

Мнениеот dolittle » Вто Дек 16, 2008 1:07 am

:ax:
Като си го взема и порасне достатъчно, че да имам тези проблеми, ще го мъдря този въпрос. Сега събирам информация и съм много благодарна на всички, които ми помагат и се отзовават!
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот dR--- » Нед Мар 01, 2009 11:43 pm

Ако ще говорим за агресивни зайчета - мога много да се оплаквам. Моето беше, според прочетеното, адски миличко и гушкаво.. докато не се наложи месец и половина да го водим през 5 дена на ветеринар. Сега не дава да я милваш, не обича да стои в ръцете ти, хапе, спуска се, дере.. Ужас. Но да се върнем на темата - кога, като възраст, започват да се разгонват? Да съм подготвена психически за новата доза "раздразнено зайче".
dR---
В стадото

Мнениеот илчо » Пон Мар 02, 2009 7:47 am

Както много пъти е писано,зайците се разгонват след 3,5-4 мес. възраст,като при мъжките е с един месец по-късно,но това изобщо не е критерий,че ще са агресивни,Агресията в много малка степен е свързана с разгонването,според моите наблюдения ,това е вследствие на генни изменения.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот dR--- » Пон Мар 02, 2009 6:39 pm

А има ли нещо вярно в това, че когато веднъж родят се успокояват?
dR---
В стадото

Мнениеот илчо » Пон Мар 02, 2009 8:00 pm

Не ,не е вярно,личен опит.Агресията не е свързана с повечето фактори около зайците,тя е породена от генетични изменения.Имах възможноста да пробвам какво ли не и смея да твърдя,че това е само вродено качество,а не придобито,не се влияе нито от храна,нито от условия на отглеждане,нито от емоционалния статус,така,че единствено не съм пробвал какво ще стане след кастрация,но не мисля,че ще има сериозен ефект,но ще се радвам някой да сподели опит.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот dR--- » Вто Мар 03, 2009 1:20 pm

Значи просто нямам късмет със зайчето ..
Нищо, и така си я обичам.. но се надявам един ден, когато си взема второ, да ми се "падне" по-мило създание :)
dR---
В стадото

Мнениеот utopia » Нед Май 17, 2009 10:28 am

Здравейте, вчера кастрирахме зайо. Самият д-р Антов каза, че това е най-агресивният заек, който е виждал досега. Тропал с крака, ръмжал, заек-боец - не се дава :)))
Обаче днес трябваше да му даваме някакви лекарства, успокоителни и антибиотици следоперативно и видях голям зор да му ги дам с една спринцовка, а и зайо сега се цупи, обърнал ми е гръб и не дава да го доближиш.
Някой знае ли по-щадящ начин как да се хване заека и да му се дадат лекарства, че аз много го изтормозих - доста е силен :)))
utopia
Животинче с въпрос

Мнениеот Veni » Сря Сеп 02, 2009 10:26 am

Чичи е вече на 4 месеца и наближава деня за решението дали да я кастрирам или не. Засега съм се отказала от тази крайна мярка. Като ходихме на ветеринар попитах дали има смисъл да кастрираме зайка. Отговориха ми, че ако ставало въпрос за куче или коте, които не са за разплод - било почти задължително. Но при зайците не било нужно, тъй като живеят много по-малко и един вид нямат време да образуват бучки и тумори на възпроизводителните органи или млечните жлези. Според лекаря няма смисъл да тормозя животинката и да й причинявам такъв стрес, въпреки че операцията не била сложна, а възстановяването протичало леко. Убедена съм, че при кучетата и котетата е добре да се прибегне до кастрация, но наистина като че ли няма смисъл заека да се кастрира(освен ако не са два или повече заека на едно място и стопаните нямат намерение да ги заплождат, или пък заекът е супер агресивен). Така че, засега Чичи е далеч от възможността за операция :ab:
Аватар
Veni
В глутницата

Мнениеот crazy petunia » Сря Сеп 02, 2009 10:30 am

Ами правилно, след като не ти създава проблеми, няма смисъл да я мъчиш :ay:
crazy petunia
В ятото

Мнениеот nikineli » Пон Сеп 28, 2009 11:36 am

Още повече ,че е само и щом не е агресивна мисля,че не наложително.До колкото знам,мъжки се кактрира по-лесно от женска.Не съм убедена,но това е крайна мярка.
Veni написа:Чичи е вече на 4 месеца и наближава деня за решението дали да я кастрирам или не. Засега съм се отказала от тази крайна мярка. Като ходихме на ветеринар попитах дали има смисъл да кастрираме зайка. Отговориха ми, че ако ставало въпрос за куче или коте, които не са за разплод - било почти задължително. Но при зайците не било нужно, тъй като живеят много по-малко и един вид нямат време да образуват бучки и тумори на възпроизводителните органи или млечните жлези. Според лекаря няма смисъл да тормозя животинката и да й причинявам такъв стрес, въпреки че операцията не била сложна, а възстановяването протичало леко. Убедена съм, че при кучетата и котетата е добре да се прибегне до кастрация, но наистина като че ли няма смисъл заека да се кастрира(освен ако не са два или повече заека на едно място и стопаните нямат намерение да ги заплождат, или пък заекът е супер агресивен). Така че, засега Чичи е далеч от възможността за операция :ab:
nikineli
В ятото

Re: Здравейе

Мнениеот Topurcheto » Пон Сеп 28, 2009 10:31 pm

Здравейте аз ще ви кажа един начин как да се разгони бързо зайчето даваш му малко магданоз и...гоово заека е разгонен и готов за заплождане :ad:
Topurcheto
Животинче с въпрос

Мнениеот Bunny Boo » Вто Сеп 29, 2009 5:35 pm

Благодаря, не бяхме наясно :ad: пише го в други теми
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Назад към Размножаване