Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Внимавайте с къпането! Използвайте сух шампоан!

Внимавайте с къпането! Използвайте сух шампоан!

Мнениеот black_wings » Пет Яну 11, 2008 2:28 pm

Ами зайчето ми го пускам да ходи и се вре навсякъде - то е чисто бяло с черно около очичките, и лапичките му отдолу много често се цапат - стават жълто оранжеви. :( И когато почне да се ближе и да се мие с лапичките се цапа цялото - муцунката му става и тя жълта. Не съм го оставила на мокър и мръсен талаш. Въпроса ми е мога ли да го къпя :?: може ли да му стане нещо :?: или поне ако само лапичките му мия - с какво да ги измия че да знам че когато почне да се ближе няма да се отрови :?: Пробвах само с вода но не става - ако някои може да ме посъветва нещо мерси :roll:

Bunny Bunny Bunny
Quiters Never Win And Winners Never Quit !
black_wings
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Пет Яну 11, 2008 2:39 pm

Принципно не е хубаво зайците да се къпят. Има опасност от провокиране на кожни заболявания ако се премахне защиния мастен слой на кожата. Има и опасност от поява на екземи ако не се подсуши както трябва. Не случайно зайците се използват като опитни животни за тестване на различни козметични продукти и дерматологични лекарства - кожата им е много чувствителна. Къпи го само ако наистина много се изцапа.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот baby9 » Съб Яну 12, 2008 10:15 am

Аз имам същия проблем с моя заек и в един зоомагазин ми препоръчакаха някакъв сух шаомплан, той е пудра натриваш го хубаво и после го срешваш и учудващо действа само дето моито диване не седи мирно и немога хубаво да го натрия..Незнам какво ще кажат във форума, но аз разпитах още като го купувах не предизвиква алергии и не може да се отрови като се мие...Попитай в някои магазин да ти обяснат..надявам се да съм помогнала най-накрая и аз:)
baby9
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Съб Яну 12, 2008 3:04 pm

Виж, това става. Сухите шампоани са подходящи за зайци. Те не мият кой знае колко ефективно, но предпазват козината от слепване и позволяват на кожата да диша.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот black_wings » Съб Яну 12, 2008 7:39 pm

ще потърся благодаря за отговорите :grin:
Quiters Never Win And Winners Never Quit !
black_wings
Животинче с въпрос

СУХ ШАМПОАН ЗА ЗАЙЧЕ

Мнениеот in4eto » Сря Фев 20, 2008 11:57 pm

Някои пробвал ли е тези сухите шампоани?Кажете имат ли ефект?Подходящи ли са?Може ли да стане нещо на зайчето?Ако някои ги е ползвал моля нека да сподели :ab: :ab: :ab:
Аватар
in4eto
В пасажа

Re: СУХ ШАМПОАН ЗА ЗАЙЧЕ

Мнениеот mommovet » Чет Фев 21, 2008 2:41 am

Нищо няма да му стане, но измиващият ефект е малко спорен - пък и запушва порите на кожата. Сухите шампоани са превидени за разпухване на козината, по-рядко ресане и за периодично ползване с цел избягване на честото мокрене. Не стават за постоянно. Ако заекът е обикновен няма нужда от такъв шампоан, Ако е ангорски може да го ползваш през седмица-две. Ако пък го ползваш един път месечно или по-рядко си всеми пудра ТАПИЛАН. Тя има същите свойства като сухите шампоани и освен това действа срещу външни паразити.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот in4eto » Чет Фев 21, 2008 11:06 am

Благодаря ти отново за бързия отговор.Зайчето е ангорско.Щом няма опасност да му стане нещо ще пробвам,така или иначе съм му купила такава пудра,на TRIXE. Ако има по-добра кажете искам най-доброто за моето животинче то го заслужава! :bs: :bs: :bs:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот hyla » Пет Фев 22, 2008 10:12 pm

Зайците са животни с отлична хигиена, няма да си имаш никакви проблеми ако поддържаш клетката им чиста :ay:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот in4eto » Пет Фев 22, 2008 10:31 pm

Да знам че е така,но има и друго че тези шампоани понякакъв начин допринасят за грижата на козината. :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот илчо » Нед Фев 24, 2008 10:20 am

Има много препарати,но защо са ти,ако зайчето е на чисто и е хранено балансирано,козинката ще е чиста и с блясък.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Мнениеот in4eto » Нед Фев 24, 2008 12:48 pm

Защото както ние се грижим за кожата си,за косата си и т.н не трябва ли и да се обръща внимание на козината на животинките
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот hyla » Нед Фев 24, 2008 3:38 pm

in4eto написа:Защото както ние се грижим за кожата си,за косата си и т.н не трябва ли и да се обръща внимание на козината на животинките

Защото са животни, а не хора. Дори и аз предпочитам повече естествени материали за себе си, не толкова козметика, изкуствени неща и пр.
Няма лошо да искаш най-доброто за твоето зайче, но такива неща смятам за излишни.
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот in4eto » Нед Фев 24, 2008 5:55 pm

hyla-Би ли ми казала зайчето ти каква порода е?
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот in4eto » Нед Фев 24, 2008 6:33 pm

Да аз се порових в твоите теми и разбрах твоите зайчета са много сладки ,но не са декоративни в което няма абсолютно нищо лошо големи сладури са :ax: :ba: По повод за сухия шампоан:1- зайчето ми е ангорско от декоративните и тук в форума получих компетентен отговор от човек на който бих се доверила.Няма да спомена име.Но от това което разбрах няма нищо лошо от време на време да се използва не чак толкова за това дали зайчето е изцапана или не,а най вече при този вид зайчета за разпухване на козината . Също така това допринася и от гледна точка на това,че ангорските зайчета се решат и с помощта на пудрата наистина е така макар че досега само един път съм я нанасяла няма нужда зайчето да се реше често.Но разбира се и аз на на мнение че не трябва да се прекалява както с тези продукти така и с други работи.
Аватар
in4eto
В пасажа

Re: Къпят ли се зайчетата ?

Мнениеот in4eto » Вто Мар 04, 2008 6:39 pm

Аз лично пробвах сухия шампоан,но имай в предвид че не е много ефикасно като една баня но става.И да не вземеш сега да го пъхнеш под душа hsuh От сухия шампоан козината става много пухкава това е предимството на сухия шампоан.
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот nadiia » Съб Мар 08, 2008 4:23 pm

:ag: Много ме кефи, когато моето пухче се просне по коремче!! icon_dontknow Но все още ме е страх да го къпя и мисля скоро да неправя това!! :bs:

МОЖЕ ДА УМРЕ !!! :bu: ЗА ЖАЛНОСТ :ai:
nadiia
Животинче с въпрос

Мнениеот nadiia » Съб Мар 08, 2008 5:01 pm

БЛЬГОДАРЯ ЧЕ МИ КАЗА ЗА ШАЗИ ПУДРА !! ЩЕ Я ПРОБВАМ!! :ay: :bi:

:ba: :ba: :ba: :ba: :ba: :ba: :ba: :ba: :ba: :ba: :ba: :ba: :ba: :ba: :ba:
nadiia
Животинче с въпрос

Мнениеот leti_at » Чет Мар 20, 2008 9:32 pm

На мен ми каза доктор,че може лапичките да се мият с бебешки шампоан. :ab:
leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
Аватар
leti_at
В ятото

Мнениеот beni » Чет Мар 27, 2008 5:26 pm

По въпроса за къпането-имам зайче на 4 годинки. Не съм го къпала нито веднъж. Винаги ме е било страх защото съм много привързана и не мисля че има нужда да се къпят. Албенка се чисти сама и никога не е мръсна, а е албинос!
beni
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 27, 2008 5:35 pm

beni написа:По въпроса за къпането-имам зайче на 4 годинки. Не съм го къпала нито веднъж. Винаги ме е било страх защото съм много привързана и не мисля че има нужда да се къпят. Албенка се чисти сама и никога не е мръсна, а е албинос!

брей 4 години :ai: :ag: :ai: - браво - ето добра индикация за добре гледано зайче + добри гени
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот flora_avril » Сря Апр 09, 2008 9:15 pm

ми аз имам сащия проблем като на black_wings или както се пише и аз жи благодаря мн мерси и аз ще потарся. но каде могя да намеря
flora_avril
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Сря Апр 09, 2008 9:22 pm

сухите шампоани ги има по зоомагазините :ad: но задължително да е предназначен за заек
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот Linna » Сря Апр 16, 2008 9:04 am

Здравейте!
Аз съм на мнение,че не трябва да се къпят.Тези крехки създания...не мисля,че е нужно..Те сами се чистят.Първото от което ме е страх е да не изтине..защото те са толкова крехки и нежни и не мисля,че е необходимо.Имам една приятелка,която ми каза,че редовно го къпе нейния.Бил на близо две години. :ai: Каза,че го къпе както котка се къпе без да им се мокрят ушите.Но аз не мисля,че е хубаво!Като заговорих за нея и за зайчето и..искам да добавя,че той е огромен...дебел...хихихих и яде почти всичко!Ядял и шоколад!!! :ai: Питам я добре бе как така му даваш шоколад то си пише навсякъде из нета,че не трябва да им се дава.То пише,че тия сладките плодове като банан,портокал не е хубаво да им се дава,какво остава за шоколад! УЖАС !!! Но тя казва,че много обичал и че нищо му няма..Но зайчетата нали нямат и те панкреас както котките?? :ai:
Linna
В стадото

Мнениеот Clover » Чет Апр 17, 2008 9:23 pm

Моето зайче е на 5 годинки и никога не съм го къпала.И се радвам,че е с тъмна козина и ако е мръсен не си личи. :bs:
Изображение
Clover
В стадото

Мнениеот krizzia » Пет Апр 18, 2008 4:31 pm

Моят заек пък обожаваше да го къпем.Умираше от кеф и да го търкаме с кърпа и да го сушим със сешоара,колкото и да е откачено.Не казвам,че е добре или,че трябва да се прави,но на моето изродче не му навреди.Горе долу веднъж на 2-3 месеца го подмивахме в леген с топла(не гореща вода).Топваш му дупето и леко го му изтъркваш лапичките с бебешки шампоан.После го подсушаваш с хавлия и го продухваш със сешоара.Направо се разтапяше!
Да варваш в свърхестественият извор на злото не е задължително.Хората сами по себе се са способни на всякакви злини.
krizzia
Животинче с въпрос

Мнениеот Ljubo&Tony » Чет Май 01, 2008 11:23 pm

in4eto написа:сухите шампоани ги има по зоомагазините :ad: но задължително да е предназначен за заек
А къде точно в София продават сух шампоан за зайци :bw: Проверих в много зоомагазини.Славейков,Мадрид,Витошка,Пиротска,Халите,Стамболийски,Женски пазар,Иван Асен,Шипченски проход.Никъде няма :bn: Сухите шампоани за кучета и котки не са ли подходящи hsuh В зоомагазините казват,че са подходящи,но не знам?
Изображение
Ljubo&Tony
Животинче с въпрос

Мнениеот Ljubo&Tony » Пет Май 02, 2008 9:53 pm

Някой може ли да изкаже компетентно мнение,относно сухите шампоани.Вие,които къпете зайчетата си,какъв сух шампоан използвате.Аз имам един сух шампоан на Biozoo за котки струваше 10-тина лева.Не знам дали е подходящ?Хайде помагайте!Мерси предварително!
Изображение
Ljubo&Tony
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Съб Май 03, 2008 9:23 pm

Всички сухи шампоани за котки стават и за зайци.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Ljubo&Tony » Вто Май 06, 2008 2:33 pm

Мерси Моmmovet!
Изображение
Ljubo&Tony
Животинче с въпрос

Мнениеот flora_avril » Нед Май 11, 2008 5:33 pm

абе хора просто е отидете до някой зоомагазин и си вземете книга за с1ответното животно на мен тати ми взе такава книга и си я чета и зная ко да прая и зайо сега е жив и здрав ама да ви кажа едно ако на зайо му е студено направете всичко за да го стоплите
flora_avril
Животинче с въпрос

Re: Внимавайте с къпането! Използвайте сух шампоан!

Мнениеот flora_avril » Чет Юли 10, 2008 2:51 pm

и аз имам такъв проблем с моя но ми казаха че няма сухи шампоани за зайко но ще питам ветеринаря!
flora_avril
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Чет Юли 10, 2008 9:46 pm

Да ти го снимам ако искаш да го видиш tongue tongue tongue tongue.Даже има нов продукт ароматизатор за всички гризачи,който се ръси под постелката. :ad: :ad: :ad: :ad:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот loritu » Нед Юли 13, 2008 12:17 am

Добре де, нали зайчетата си се ближат и така се почистват. Не е ли редно да се мият само ако са безкрайно мръсни.
Преди време едното ми зайче беше със счупена челюст и го хранехме и му давахме лекарството със спринцовка(без игла) и си оцапваше доста гушката. Пробвахме да го измием ама стана по-зле. След малко другото зайче го беше изблизало и беше супер козинката. Е, вярно, който има само по едно зайче в такива случаи само шампоан ще помогне...
loritu
В стадото

Мнениеот dolittle » Нед Дек 14, 2008 1:13 am

Добре, щом пудрата Тапилан, която е и за кучета, котета и т.н. става за зайчета, както и сухите шампоани за котки стават и за зайци - тогава сухите шампоани за кучета стават ли за зайчета?
http://AmeliaMarinova.mondozoo.com - ИГРА ЗА ЗООЛЮБИТЕЛИ! Да играем заедно!
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот in4eto » Нед Дек 14, 2008 11:17 pm

Мен ако питате аз даже мойта зайка си я изкъпах с котешки шампоан и балсам и даже много и хареса.Но внимавайте да не се простуди животното
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот dolittle » Пон Дек 15, 2008 1:52 am

То май споменатата от теб пудра на Трикси става и за кучета, котета и за зайчета. Поне има и зейче на картинката.
http://AmeliaMarinova.mondozoo.com - ИГРА ЗА ЗООЛЮБИТЕЛИ! Да играем заедно!
Аватар
dolittle
В глутницата

Мнениеот in4eto » Пон Дек 15, 2008 6:41 pm

:bs: И за котка ако вземеш пак нищо няма да му стане :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот Shona » Пет Апр 03, 2009 8:09 pm

Аз моя си го къпя доста редовно , в началото не му харесваше , но сега вече няма никакви проблеми , стои си мирен и даже май се радва
Shona
В стадото

Мнениеот mintcure » Пет Апр 17, 2009 4:45 pm

не мога да разбера нуждата да къпете зайците си. те сами се почистват най-добре от който и да е шампоан. най-много да ги простудите и да се случи най-лошото.
mintcure
Животинче с въпрос

Мнениеот nikineli » Пет Апр 17, 2009 6:39 pm

Аз им мия лапите.Някой път ти стъпкват нощните акита и става една.....
nikineli
В ятото

Мнениеот toni » Съб Апр 18, 2009 7:50 am

И все пак, въпреки че ни блести козинката! Научи се наш Беллан да рови на двора с предни лапи и като се прибере са му мръсни. Но най- комичното е като рови с дива скорост и после риши да си мие муцунката........ :ajaweki:
toni
В ятото

Мнениеот toni » Съб Апр 18, 2009 7:55 am

виждам, че на TRIXIE сух шампоан пише, че е за кучета, котки и други дребни животни и има нарисуван заек?
toni
В ятото

Мнениеот insomnia » Съб Апр 18, 2009 12:48 pm

Аз не мога да намеря сух шампоан... [dontuu.gif]
insomnia
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 18, 2009 12:57 pm

insomnia написа:Аз не мога да намеря сух шампоан... [dontuu.gif]

сух шампоан

Вижте и в Е-магазина към форума. Но той ще ви се покаже в резултатите и на гугълчо :az:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот insomnia » Съб Апр 18, 2009 1:26 pm

Офтопик:
Мерси,Зоо. :bs:
insomnia
Животинче с въпрос

Мнениеот insomnia » Съб Апр 18, 2009 2:31 pm

in4eto написа:Да ти го снимам ако искаш да го видиш tongue tongue tongue tongue.Даже има нов продукт ароматизатор за всички гризачи,който се ръси под постелката. :ad: :ad: :ad: :ad:

Не могат ли да развият алергия към този ароматизатор и ъъ... какво представлява по-точно?
insomnia
Животинче с въпрос

Мнениеот leti_at » Пет Юли 03, 2009 10:20 pm

Здравейте,
след дъъълго отсъствие се завръщам във форума,за да ви разкажа какви номера ни върти нашият зайо...
Сменях му триците на двора, пуснах го да си търчи на воля,през това време му напълних коритото на клетката с около 10 см вода и го оставих да се понакисне, с намерение да го поизтъркам в ъглите.
Обръщам се и какво да видя :ai: Анджи цопнал в коритото и стои като препариран във водата.Много се изплаших, защото още не беше много топло (май месец).Тогава помислих,че нещо се е сбъркал зайо.
Но, миналата седмица е направил същия номер и на дъщеря ми, когато му е сменяла триците.Пак цопнал в коритото с вода... :ap:
Нормално ли е това поведение? icon_dontknow
leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
Аватар
leti_at
В ятото

Мнениеот hammy96 » Съб Юли 04, 2009 7:55 am

Моя преди 2-3 дни се мушна сам под душа.Сам си влезе в банята и си мушна главата.Може би вече им е топличко и се разхладяват.
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Съб Юли 04, 2009 7:58 am

Зайците обичат водата.
Когато с дядо гледахме зайци - бях малък и моята задача беше да им чистя барабонките :ajaweki: и да ги пръскам в жегите с маркуча :ag: :ag: просто за разхлаждане.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bubinka » Нед Дек 06, 2009 7:21 pm

а с въпросния сух шампоан дали е добре да се мие дупето на зайчето, тъй като ние имаме проблем с това. явно след като пишка седи върху него и някаква част попива в козинката на дупето, което води до слепването и от известно време малко намирисваме [mood_feelings_hurt.gif] иначе талашът го сменям на 2 дни и гледам да му е постоянно чистичко
bubinka
Животинче с въпрос

Мнениеот carezza » Нед Яну 31, 2010 7:20 pm

Имам един проблем.. оставих за малко моята зайка в банята, докато й почистя и незнайно как тя е оакала навсякъде и се е омазала цялата! Проблема е, че в момента зоомагазините вече не работят, за да взема нещо за почистване. Знам, че кожата им е доста чувствителна и се притеснявам да не получи някаква алергия, ако я измия с шампоан или душгел.. или е по-добре само с вода? В никакъв случай не мога да я пусна в това състояние в стаята... а банята се нуждае от основно почистване :ai:
carezza
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Яну 31, 2010 7:23 pm

С хладка вода
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот carezza » Нед Яну 31, 2010 7:38 pm

под течаща вода или в съд?
carezza
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Яну 31, 2010 7:53 pm

Съд
Идеално подсушаване
И на топло да е - да не настине
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот carezza » Нед Яну 31, 2010 8:26 pm

Офтопик:
3/3 изпълнени! Благодаря!
carezza
Животинче с въпрос

Мнениеот kreizo » Пет Фев 05, 2010 7:10 pm

Моя съвет е не рискувайте с директно мокрене, а с влажна кърпа.... Избора е ваш.
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Сря Апр 07, 2010 1:22 pm

Аз днес пак ще ходя по зоомагазините да търся сух шампоан, защото предния път нямаше. Ако не - бебешки шампоан и тва е! Изображение
Ако нямаш опашка, размахвай усмивки.
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот divata_pechurka » Пет Апр 09, 2010 12:20 pm

Аз Пени досега не съм я къпала..нито с вода и шампоан, нито със сух шампоан...ама сега като започнем да излизаме ще се наложи и ние да се снабдим със сух сигурно.
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Вто Апр 13, 2010 3:00 pm

Взехме си сух шампоан и се разпухкахме :ag:
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот divata_pechurka » Сря Апр 14, 2010 7:49 pm

Да не си взела шампоан за обем?! :ajaweki:
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот vitaminka » Сря Апр 14, 2010 8:31 pm

:ag: :ag: :ag:
Аватар
vitaminka
В пасажа

Мнениеот Mira_X » Сря Юни 02, 2010 6:27 pm

Аватар
Mira_X
В глутницата

Мнениеот divata_pechurka » Пон Юни 07, 2010 2:20 pm

Не, но определеноо звучат много интересно! Ако някой е пробвал да каже дали са хубави!
Аватар
divata_pechurka
В глутницата

Мнениеот клепоухо зайче » Пон Май 21, 2012 10:56 am

Моят Зайко се залежа за две седмици на лявата страна. Всичката урина отиваше под него. Козината стана нетърпимо мръсна и миризлива. Да го обтрия с влажна кърпа беше невъзможно, защото му беше много лошо и се дърпаше здраво, а не ми се искаше да му причинявам допълнителен стрес. Взех от зоомагазина шампоан за къпане на зайци, два легена с топла водичка, няколко хавлиени кърпи и топнах дупето в единия леген. Полях с ръка опиканата козинка, капнах 2 капки шампоан и разтърках. Повторих операцията. След това го топнах в другия леген и доизплакнах с чиста вода. Попивах с кърпите, хартиени салфетки, търках, суших със сешоар. Зайчето видимо се облекчи. Урината със сигурност щеше да му разяде кожата и да завъди разни бактерии. Много се бях уплашила.
Животните са най-добрите създания!
Аватар
клепоухо зайче
Животинче с въпрос

Мнениеот Милето » Пон Май 21, 2012 12:07 pm

Браво за операцията. smiley24
Защо не се опиташ да направиш така, че да не си лежи на пишканото? Зайчето навсякъде ли пишка?
Аватар
Милето
В ятото

Мнениеот клепоухо зайче » Пон Май 21, 2012 5:13 pm

Зайчето не можеше да се държи на краката си, затова се залежа. Докато се усетя, че има памперси за животни той се изправи.
Аватар
клепоухо зайче
Животинче с въпрос

Мнениеот Милето » Пон Май 21, 2012 8:45 pm

smiley24 Бързо възстановяване на зайчето ти, дано да е добре сега.
Аватар
Милето
В ятото

Мнениеот клепоухо зайче » Вто Май 22, 2012 8:28 am

Благодаря, Миле. Ту се пооправяме, ту се повлошаваме. Ама съм благодарна и на това. :az:
Аватар
клепоухо зайче
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Май 22, 2012 11:52 am

Какво му е на зайчето?
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Грижи