Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Ноктите на Зайо!

Ноктите на Зайо!

Мнениеот Bebsy » Сря Фев 06, 2008 1:33 pm

Забелязах, че ноктите на зайчето ми са станали много големи. Трябва ли и може ли да се режат? :oops:
Bebsy
Животинче с въпрос

Re: Ноктите на Зайо!

Мнениеот mommovet » Сря Фев 06, 2008 2:04 pm

Може и трябва. Щом виждаш, че са дълги го заведи го на ветеринарен лекар да му ги изреже.
Аватар
mommovet
Пчела майка

ПРОБЛЕМ С НОКТИТЕ НА ЗАЙ4ЕТО МИ

Мнениеот in4eto » Пет Фев 08, 2008 6:44 pm

Здравейте моля помогнете ми току що забелязах че зайчето ми има кръв на крачето и по точно на нокътчето което е най-горе на крачето,веднага го промих с риванолов разтвор и видях че никътчето му е счубено най-отгоре,защо е станало така?Това възможно ли е да се дължи на някакво заболяване или не знам много се притесних сега и немога да си събера мислите.Веднага като се прибере приятеля ми към 18 часа отиваме на ветеринар може да има нужда от подрязване ли и аз не знам мисля че са му нормално дълги ноктите.Като го разгледах едвам му се държи ноката на кръчето,моля докаро стане време да го заведа някой ако може да ми каже какво да правя до тогава.Неискам да тръгвам сама защото много ще се стресира. :( :( :( :(
Аватар
in4eto
В пасажа

Re: ПРОБЛЕМ С НОКТИТЕ НА ЗАЙ4ЕТО МИ

Мнениеот илчо » Пет Фев 08, 2008 8:15 pm

Вероятно вече сте ходили на вет.лекар,но тва не се дължи на заболяване,а можеби е ровило и е закачило само него нокът и се е счупил.в случая може само да се подреже внимателно и да се промие и намаже е гранофорин,йод или друго подходящо.
тук съм за да ви помогна
илчо
В пасажа

Re: ПРОБЛЕМ С НОКТИТЕ НА ЗАЙ4ЕТО МИ

Мнениеот in4eto » Пет Фев 08, 2008 11:07 pm

Да ходихме на ветеринар вече слава бого вече всичко е на ред да както казваилчо си е закачил нокътчето някъде докато се е катерил подрязаха му всички нокти и му подрязаха и разранения нокът защото така си го е закачил че чак беше счупил от живеца,което е било доста болезнено за него.Вече е много добре и пак започна с белите :grin: sunny
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот in4eto » Пет Фев 08, 2008 11:17 pm

Да заведи го защото ще стане лошо ако са прекалено дълги.Това може да доведе и до счупване на нокът от живеца което е много болезнено за горкото зайче. :smile:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот Bebsy » Съб Фев 09, 2008 1:50 am

Ами...дългички са...потракват по паркета, а той какъвто е шишко ме е страх да не счупи някой.
А как ме е страх при рязането на ноктите да не го повредят нещо... :shock:
Bebsy
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Нед Фев 10, 2008 12:53 am

Няма от какво да те е страх заведиго,защото ако наистина са дълги зайчето ти се мъчи и ако се счупи някое нокътче от живеца както казах това ще е изключително болезнено за зайчето.Няма да го повредят а ще му помогнат. :grin:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот kris » Пон Фев 18, 2008 3:35 pm

Заведи го за 2лв. ще му ги отрежат! аз вчера ходих и го ваксинирах и му отрязаха ноктите. И се оказа че Монти е ТЯ hsuh
А ми каза да си ги режа и сама а живеца се вижда къде е то е разовичкото къдито почва и се реже няколко милиметра преди розовичкото :ab:
kris
В стадото

Мнениеот Akasha » Нед Мар 02, 2008 4:10 pm

Здравейте :ab: Моя зайко са му малко длъжки ноктите, и в зоомагазина ми предложиха едно камъче - пемза което да закача на клетката и зайо като дере с нокти по него му се пилят ноктите. Дали ще помогне или обезателно трябва да го водя на ветеринар.
Akasha
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Нед Мар 02, 2008 7:30 pm

Akasha-ТОВА КАМЪЧЕ Е ЗА ЗЪБИТЕ ,А НЕ ЗА НОКТИТЕ :ag:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот Akasha » Пет Мар 14, 2008 9:08 pm

in4eto написа:Akasha-ТОВА КАМЪЧЕ Е ЗА ЗЪБИТЕ ,А НЕ ЗА НОКТИТЕ :ag:

е ми той не го хапе почти , ами го драска с нокти като боксова круша го ползва :ag:
Akasha
Животинче с въпрос

Мнениеот in4eto » Пет Мар 14, 2008 10:44 pm

Ако наистина са му много дълги ноктите обърни му внимание и вземи мерки :ay: :ay: :ay:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот kokoz » Нед Мар 16, 2008 10:47 pm

Ужас - днес докато рязах ноктите на зайко, той се стресна леко мръдна и му порязах сериозно живеца. Намазах го с Йод-септадонт но сега е много кротък, притеснявам се . Дайте инфо какво да правя :|.
П.С. не го водя на ветеринар тъй като в ръце освен мойте е адски неспокоен.
kokoz
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Нед Мар 16, 2008 11:11 pm

До няколко часа живецът ще се е капсулирал и зайо ще забрави за случая. Правилно си го намазал с йоден препарат - той изгаря повърхността на живеца и го прави непропусклив за инфекции.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот in4eto » Нед Мар 16, 2008 11:16 pm

Оле много неприятно :ac: как е зайчето? hsuh hsuh hsuh
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот kokoz » Нед Мар 16, 2008 11:55 pm

ами зайко не е игрив както обикновено, даже докато беше със затворени очи се стряскаше в смисъл нещо като тикове :|

П.С:
някой би ли ми препоръчал добър ветеринар, който би се справил с ноктите на зайко? :)
kokoz
Животинче с въпрос

Мнениеот kris » Пон Мар 17, 2008 12:39 am

Само че трябва да кажеш от къде си за да може някой твой съгражданин да те упъти :az:
kris
В стадото

Мнениеот kokoz » Пон Мар 17, 2008 12:41 am

kris написа:Само че трябва да кажеш от къде си за да може някой твой съгражданин да те упъти :az:

София.
kokoz
Животинче с въпрос

Мнениеот kris » Пон Мар 17, 2008 12:45 am

Мм не и аз!Мразя София! tongue icon_offtopic
kris
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пон Мар 17, 2008 1:03 am

Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот in4eto » Пон Мар 17, 2008 11:19 am

Възможно е да го боли сега и затова да не иска да си играе :ac: Заведи го на лекар да го прегледат.Дано бързо да му мине :ac:
Аватар
in4eto
В пасажа

Мнениеот leti_at » Чет Мар 20, 2008 9:47 pm

Ако не искаш да го водиш на ветеринарен лекар пробвай сам. :ab: Доктор от една от най-добрите клиники в Пловдив ми каза,че мога да му изрежа ноктите сама.Само трабва да внимавам да не засегна живеца, :ay:защото ще текне кръв и зайчето ще го заболи. :ad:
leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
Аватар
leti_at
В ятото

Мнениеот Teodora Tomova » Сря Мар 26, 2008 11:43 pm

На нашата Мая вече няколко пъти сме и рязали ноктите.Не е толкова страшно-само трябва някой да държи зайо за лапичките да не те одраска докато режеш,а нокторезачката се обръща настрани.Успех! smiley24 smiley24 smiley24
Teodora Tomova
В стадото

Мнениеот leti_at » Пон Мар 31, 2008 6:37 pm

ДА ВИ СЕ ПОХВАЛЯ :bp:
Днес правих маникюр на Анджи, сам сама, той беше мнооого кротък и даже не се наложи някой да го държи...Направо се гордея със себе си и със зайо,разбира се :bi:
Използвах съвета на Теодора Томова и държах нокторезачката на страни-много лесно се режат ноктенцата.....
leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
Аватар
leti_at
В ятото

Мнениеот Akasha » Съб Апр 05, 2008 7:42 pm

Как точно настрани ? Какво имате в предвид двете режещите части да не са хоризонтални една под друга, ами да я обърнем и да са вертикални една до друга, това ли означава настрани
Akasha
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 07, 2008 12:18 am

Akasha написа:Как точно настрани ? Какво имате в предвид двете режещите части да не са хоризонтални една под друга, ами да я обърнем и да са вертикални една до друга, това ли означава настрани

под ъгъл от 45градуса в дясна посока
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот pivonka » Вто Окт 28, 2008 3:24 pm

На зайо му падна петото нокътчеее,даже незнам как стана,намерих го на леглото си,първо даже си помислих че е петото нокътче на кучо,защото е черно и изглежда по дебело,но е на Роджи :ac: няма кръв,нито се дърпа като го пипам,мисля че не го боли.Има нещо като малко нокътче на мястото,но падналият нокът е цял.Най-близкият вет до нас е в обедна почивка,а пък до колкото знам при кучетата е опасничко да се счупи или падне петият нокът,дали и при зайците не е така.. [mood_feelings_hurt.gif] какво да правяя,на някой от вас случвало ли му се е ????
Изображение
pivonka
Животинче с въпрос

Мнениеот nii4eto@ » Сря Окт 29, 2008 8:14 pm

:bp: аз пък сама режа ноктите на зайчето ми. Само си купих специална ножица. Сузи (зайчето ми ) малко се дарпа ама като и се скарам леко и мирува , а после скача като малко зайче :ap: :ag:
nii4eto@
Животинче с въпрос

Мнениеот eagle » Сря Яну 21, 2009 9:47 pm

Здравейте. На моето зайче ноктите вече са му доста дългички и мислех сама да му ги изрежа. Обаче то е с черна козина и ноктите са му черни. Моля за съвет как да разбера къде започва живеца, за да не го нацеля? И това с държането на нокторезачката под ъгъл 45 градуса - трябва ли да накланям нанякъде нокътя? :ah: Или, като съм толкова неразбрала, направо да се мъкнем при вета, пък следващия път аз? :ap:
Изображение
eagle
Животинче с въпрос

Мнениеот alexa » Чет Фев 12, 2009 2:50 pm

мойто зайче много обича да ходи под парното,понеже там няма плочки и мисля,че там си ги изпилва самичко.Като ги погледнах тези дни,въобще не ми се виждат дълги(за рязане),не че знам горе-долу колко трябжа да станат дълги де.Но са му малко над живеца.Точно за това си мислех,че като се рови под парното сам върши тази работа :ap:
alexa
В стадото

Мнениеот joancheto » Чет Фев 12, 2009 4:35 pm

Аз изобщо не бях мислила за рязане на нокти до вчера. Зу не драска (освен когато се опитвам да я вкарам в клетката, никак не я обича..) и си мислех, че са и нормално дълги ноктите. Обаче вчера тичаше по паркета и се чушаве тракане :ag: реших да и видя ноктите и ........ Така се стигна до рязането. Беше много послушна, изобщо не е мърдала :) Сигурно защото я подлъгвах с моркови :ah: После веднага отиде да драска парното и самичка си заглади ъгълчетата ..
Аватар
joancheto
В ятото

Мнениеот alexa » Чет Фев 12, 2009 4:57 pm

ами не знам на мен хич не ми се виждат дълги на моя зайко,аз ли не мога да преценя или наистина е така :ai: Наистина като тръгна и аз да го вкарвам в клетката рита и усещам,че леко ме драска..но като му разгледах лапичката ми се виждат малко над живеца и мисля,че няма смисъл icon_dontknow .Ако му пораснат на зайко ще ги режем :)
П.С. Май и други зайчета обичат парното :ag:
alexa
В стадото

Мнениеот hammy96 » Пет Фев 13, 2009 12:51 pm

Аз преди седмица рязах сама ноктите на зайко,защото много ме драскаше вече.
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот Рибчо » Вто Мар 10, 2009 6:29 pm

kris написа:Заведи го за 2лв. ще му ги отрежат! аз вчера ходих и го ваксинирах и му отрязаха ноктите. И се оказа че Монти е ТЯ hsuh
А ми каза да си ги режа и сама а живеца се вижда къде е то е разовичкото къдито почва и се реже няколко милиметра преди розовичкото :ab:

да на бялата лапичка на моето зайче се бижда но на другите 3 (те са черни) не се вижда и немога да ги одрежа до там защото ме е страх
Аватар
Рибчо
В ятото

Мнениеот nattt » Чет Апр 02, 2009 8:23 am

Зайчето ми е на 2 месеца и през май месец ще му правя 1-та ваксина.Страх ме е да й ги одрежа ноктите [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
nattt
Животинче с въпрос

Мнениеот nikineli » Чет Апр 02, 2009 10:47 am

Много бързо става.Аз едното го водих по друг повод и те видяха ,че са му дълги и за нула време му ги одрязаха.Е ,разбира се,зависи сигурно от зайчето,то това е много страхливо.Ще видя ,като водя другите,те са разбойници.Даже ми направи впечетление,че му провериха и зъбките,без да го споменавам-браво на тях!
nikineli
В ятото

Мнениеот radostta » Сря Май 20, 2009 12:55 pm

Снощи видях че има кръв на килима и после видях че е от предната лапичка на зайко, след това намерих и нокътя, беше паднал целия.. много странно, намазахме го с йод. Зайо не се бе впечатлил явно много защото си играеше и си беше весел. Според мен го е закачил някъде, нали ще му порасне нов? icon_dontknow
Глава ме заболи - пием ракия
Ракия ми се допие - пием ракия
и бира като ми се допие, па пием ракия.
    radostta
    В стадото

Мнениеот илчо » Сря Май 20, 2009 6:07 pm

Няма проблем ,ще изкара нов,но трябва периодично да се подрязват,че като пораснат и се закачат и стават аварии :ad:
    тук съм за да ви помогна
    илчо
    В пасажа

Мнениеот zaence » Чет Май 21, 2009 3:59 pm

А как да преценя дали му са прекалено дълги ноктенцата? Аз моето зайче когато го водих за имунизация, вет. лекарка ми каза, че не е необходимо НЕПРЕМЕННО и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се режат. Режели се ноктите на домашните зайци и на декоративните само когато се закривят навътре.
    Виждала съм го да си ги пили на цимента, когато го пусна да се разхожда на терасата.
    А и още нещо- нормално ли е в клетката да ляга по гръб и да вдига краката нагоре? Сигурно му е жегичка на хайванчето... Аз като си го разхождам го пръскам с пръскало с вода да се охлажда, ама той не обича много много...

Видях, че Илчо разбира от породи, моето какво е?
    zaence
    Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Чет Май 21, 2009 4:54 pm

Ноктите се режат когато вземат да пречат,т.е. когато станат криви и завити на страни,това се получава когато няма на какво да си пили ноктите,когато е на талаш,иначе ако си бяга по мозайка,теракот,бетон,ноктите се изпиляват и няма нужда от рязане.За жега...ами жега си е и ако има каде, сложи зайо на хладно,че с това пръскане.....Породата...пеперуда и както се вижда е с клепнали уши :ay:
    тук съм за да ви помогна
    илчо
    В пасажа

Мнениеот zaence » Пет Май 22, 2009 9:31 pm

ОООо, мерси много, Илчо. Явно тия зоомагазинерки не разбират нищо от зайци, защото нищо не обясняват. Добре, че има хора със знания като теб!!! :bp: :thankyou:
    И за да не отварям нова тема, ако можеш да ми отговориш на още един въпрос: защо се променя размерът на барабонките? Зайо да няма някакви проблеми? До вчера бяха големи като на козичка, днес са колкото зрънца черен пипер... Абе чудно ми е.... много ми е чудно...
    zaence
    Животинче с въпрос

Мнениеот илчо » Съб Май 23, 2009 10:51 am

Чесно казано ..незнам защо са различни като големина,но предполагам,че е свързано с храненето,т.е ,ако е яло повече сено,а то е с повече баластни вещества.
    тук съм за да ви помогна
    илчо
    В пасажа

Мнениеот Nedko_Pomorie » Съб Май 23, 2009 1:10 pm

Да питам има ли значение на колко месеца е зайо за да му режа ноктите ? :)
    Nedko_Pomorie
    В стадото

Мнениеот hammy96 » Съб Май 23, 2009 2:58 pm

Nedko_Pomorie написа:Да питам има ли значение на колко месеца е зайо за да му режа ноктите ? :)

Няма значение, но трябва да ги изрежеш, когато вече са му пораснали големи и внимавай да не отрежеш много.
    Аватар
    hammy96
    В пасажа

Мнениеот Nedko_Pomorie » Съб Май 23, 2009 8:35 pm

Ами доста големи са нямат сантиметър но като ме одраска и се задълбават в кожата ми ..
    Nedko_Pomorie
    В стадото

Мнениеот hammy96 » Нед Май 24, 2009 11:09 am

Тогава по добре ги изрежи.Ръцете целите са ми в рани от зайо и днес ще му ги режа.Но лошото е че първите 2-3 дни след като са изрязани и пак драска, защото имат ръбчета,но после се оправят.
    Аватар
    hammy96
    В пасажа

Мнениеот илчо » Нед Май 24, 2009 12:43 pm

[smile3537.gif] [smile3537.gif] [smile3537.gif] :bu: :bu: :bu:
    тук съм за да ви помогна
    илчо
    В пасажа

Мнениеот leti_at » Нед Юли 19, 2009 10:44 pm

Здравейте,
    вчера водихме Анджи на ваксина и както винаги не пропуснах и да му оправят и маникюра,т.е. рязахме ноктите.... С ужас забелязах,че на задното краче едното нокътче му расте извито нагоре като сърп....а преди не е било така...как ли е станало...
    Ужасих се, попитах ветеринаря, той ми отговори,че така щяло да си остане...някой да е имал такъв проблем...Дайте съвети..
    leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
    Аватар
    leti_at
    В ятото

Мнениеот Alouette » Сря Сеп 16, 2009 5:35 pm

Akasha написа:Здравейте :ab: Моя зайко са му малко длъжки ноктите, и в зоомагазина ми предложиха едно камъче - пемза което да закача на клетката и зайо като дере с нокти по него му се пилят ноктите. Дали ще помогне или обезателно трябва да го водя на ветеринар.

Взех същото камъче на моя зайко днес, Nobby е марката, 3 камъчета, като пемза са, са в комплекта. За нокти и зъбки е, така пише на етикета :ab: Засега доста огриза от едното камъче, не ползва нокти, а само си точи зъбките. Надявам се, ако не помогне, поне да не навреди. Някакви отзиви за тези камъчета - пемзи?
    Alouette
    В стадото

Мнениеот Alouette » Пон Ное 08, 2010 4:18 pm

Здравейте и от мен!
    На моя зайко са му рязани 2-3 пъти ноктите при вет, и аз ги рязах 2 пъти сама - купих си специална ножица за рязане на нокти на гризачи.
    Вет ми каза да ги наблюдавам всеки месец ноктите. Каза периодично да ги подрязвам, защото ако закъснея с подрязването, живецът и той започвал да расте и в един момент било направо невъзможно да му се режат ноктите на зайко, като стане дълъг живецът.
    Е, аз за някои нокти явно съм изтървала момента,макар че често му ги поглеждам, но на задните лапи почти целите му нокти са черни вече, а доколкото знам това е живецът [smile3537.gif] (разбрах, че на задните лапи живецът е черен, на предните розов). Това вярно ли е? Малко ме съмнява, защото наистина са му мн черни ноктите на задните лапи, пък да е това живецът.... зле ще е [smile3537.gif]
    Вет каза и, че ако са му много дълги ноктите, му променят походката и му пречат, та и затова да се режат...

И йода, който се слага в спешни случаи, от този йод в аптеките ли е, или някакъв специален за животни?
    Alouette
    В стадото

Мнениеот Mira_X » Вто Ное 16, 2010 2:20 pm

На моят, задните лапи не са с черни нокти (по-скоро кафеникави) и живецът е розов, както на предните.
    Къде го водиш на ветеринар?
    Аватар
    Mira_X
    В глутницата

Мнениеот sunnyy » Чет Дек 30, 2010 11:24 am

Здравейте, днес ходих при ветеринара близо до нас, за да проверя колко ще ми вземе за рязането на ноктите на зайо и той ми каза 8 лева. Мислите ли, че е много и колко ви взимат обикновено на вас? Много съмнителен ми се стори този ветеринар и не ми се иска да я водя при него, но в тези студове къде другаде да я мъкна... а ноктите й ми се струват доста големи :(
    sunnyy
    Животинче с въпрос

Мнениеот leti_at » Пет Яну 14, 2011 8:39 pm

sunnyy написа:Здравейте, днес ходих при ветеринара близо до нас, за да проверя колко ще ми вземе за рязането на ноктите на зайо и той ми каза 8 лева. Мислите ли, че е много и колко ви взимат обикновено на вас? Много съмнителен ми се стори този ветеринар и не ми се иска да я водя при него, но в тези студове къде другаде да я мъкна... а ноктите й ми се струват доста големи :(

ЕЕЕЕЕЕ, тия ветеринари съвсем през просото са го ударили-срамота е вече!
    Навсякъде взимат по 2-3 лв. за тази манипулация. В Пловдив е така..ти от къде си?
    По евтино ще ти излезе да си купиш специална ножица за рязане на нокти /вчера си взех такава от зоомагазина за 6 лв/ и сама изрязах ноктите на Анджи.
    leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
    Аватар
    leti_at
    В ятото

Мнениеот pixy » Пет Яну 14, 2011 9:11 pm

Даже става и с нокторезачка, аз така и ги режа, само че трябва да е остра, защото иначе се чупят.
    Е със сигурност специалната ножичка е по хубава. :bs:
    Наистина е безобразие да в искат 8лв, на мен нищо даже не ми вземат, но не ми се занимава да я нося като мога и сама да ги отрежа.
    Аватар
    pixy
    В ятото

Мнениеот sunnyy » Съб Яну 15, 2011 1:36 am

От София съм. И на мен ми се стори много, но реших че просто аз имам грешка представа :ab: Ще потърся друг ветеринар, за да видя поне как става и после ще започна сама. А когато им ги изрежете сами, след това не стават ли остри..в смисъл..както нашите ако не си ги изпилим?
    sunnyy
    Животинче с въпрос

Мнениеот Mira_X » Съб Яну 15, 2011 2:32 am

Споко, не стават така остри :ab: .
    Аватар
    Mira_X
    В глутницата

Мнениеот Alouette » Нед Мар 06, 2011 10:47 pm

На ветеринар водя зайо във Велико Търново. За ноктите му вземаха 3-4 лева максимум, но аз от няколко месеца ги режа сама със специална ножица (клещи) за рязане на нокти на гризачи.

Сега имаме друг проблем... Преди 2 седмици му рязахме ноктите както обикновено, вече сигурно за 7-ми път ги режем, имаме опит (говоря в множ. число, понеже аз ги режа, докато приятелят ми държи зайо, та си помагаме), не ги режа плътно до живеца, оставям поне по 2 мм... И тогава така направих. После зайо започна да си хапе постоянно ноктите, със зъби си ги човърка, и от няколко дена го гледаме - на ноктите на задните лапи има на двете лапи по 2 нокъта, които отдолу направо си ги е изгризал и е стигнал до живеца точно плътно :ai:
    В последните дни не го забелязвам да си ги гриза, но знам ли...
    Изгризал ги е отдолу ноктите, направил ги е остри, до живеца е стигнал, може да си причини болка, да потече кръв, много неща сигурно може да станат. :ac:
    Някой имал ли е подобен проблем? Защо зайо се държи така? Какво - ядосали сме го, като сме му рязали ноктите последния път ли? :ac:
    Alouette
    В стадото

Мнениеот ivan_m21 » Пон Мар 07, 2011 10:10 am

Заведи го :ag: :ag: :ag:
    ivan_m21
    В стадото

Назад към Грижи