Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Клетка за джербили

Клетка за джербили

Мнениеот SoAlong » Нед Фев 14, 2010 11:24 pm

Здравейте, от вчера имам 2 мишленца и много искам да им направя някаква по-готина клетка... Гледах тази
Изображение
, но ми е скъпичка пък и аз имам аквариум, та мисълта ми е има ли някакъв вариант да си направя
клетка/кошница като тази нагоре и да я закача за моя аквариум (закачането съм измислил вече),
но тази "касетка" къде може да се намери или с какво да се направи ?
SoAlong
Животинче с въпрос

Re: Клетка за джербили

Мнениеот sisity » Нед Фев 14, 2010 11:46 pm

Неможе ли от някаква такава клетка http://shop.zoomania.org/Za-grizachi/Kl ... ouble.html да се вземе клетката и да се промени закопчалката само, така че да може да се закачи на аквариума. Или с мрежа, от тази която се продава на метър да се направи клетката. Незнам как ще стане точно icon_dontknow
Аватар
sisity
В глутницата

Мнениеот SoAlong » Нед Фев 14, 2010 11:57 pm

Закачането не е проблем. Това ще стане с импровизирани "куки". Но аз съм дал 20 лева за аквариум и сега 70 за клетка... И на мен ми се е забил варианта със мрежа, ама трява да е по-здравичка, а аз не съм много запознат затова и питам. И благодаря ти за бързият отговор.
SoAlong
Животинче с въпрос

Мнениеот bummer » Пон Фев 15, 2010 9:09 pm

bummer написа:Днес за точно 5 часа сглобих нова клетка на моите два мъника...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Размери 40/70/85см.
Дъното (легенчето) е с височина 30см... да се надявам че вече няма да успяват да изхвърлят всичко навън. :)
Положил съм по дъното тръби Ф50 + утки + колена.... станаха невероятни тунелчета в които търчат като гламави.
Тепърва предстои да им сложа още "рафтове", играчки и т.н. и т.н.... :)

очаквам коментари :)

bummer написа:Мрежата е 1,1см светъл отвор... води се оградна мрежа.
Купих я от склад за метали.. не знам дали е позволено да се постват имена на фирми, но аз го пиша, пък модератора ако се наложи да го изтрие:

Taшев-Галвинг ООД
бул. "Климент Охридски" № 68
тел.: (02) 962 10 10 Fax: (02) 962 21 12
е-mail: info@tashev-galving.com

Мрежата е на руло с ширина 1м. Аз си взех 2,5м, т.е. 2,5м2. Стигна ми за клетката и останаха парчетии които ще използвам за "рафтчетата"
Цената на квадратен метър е 10лв.

"легенчето" от долу е пак от склад за строителни материали. Това е вана за латекс. ;) (мисля че е най-голямата която намерих, има и по-малки)
http://picasaweb.google.bg/bummer2000
bummer
Животинче с въпрос

Мнениеот slipknot_1996 » Чет Апр 07, 2011 10:02 am

Така,реших да попитам дали е удачно да направя следното:от стар шкаф голям да направя клетка за джербили.Идеята ми е да сложа отгоре мрежа а всички други страни да са от дърво.Ще дразни ли това джербилите,че само от горе ще имат мрежа и ще трябва ли да пробия дупчици за повече филтрация на въздуха.Очаквам идеи. :ab: icon_dontknow
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот slipknot_1996 » Чет Апр 07, 2011 10:52 am

Дължина-52см,ширина-40см това са размерите.
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Назад към Направи си сам