Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проект нова клетка - По-малко ядлива

Проект нова клетка - По-малко ядлива

Мнениеот Stefan Caromov » Пет Окт 14, 2011 8:08 pm

Така, завчера започнах поредния строеж на клетка,но този път разликата е ,че не ползвам някой готов шкаф ,ами започвам всичко от нулата. Намерих един стар гардероб в мазето и още долу го разчастих . Събрах плоскости ,които биха ми свършили работа и превърнах бифшата стая на Чинчи в работилница. От началото до момента ,не съм направил кой знае колко ,да не кажа почти нищо . Начертах и нарязах плоскостите , измих ги и ги минах с спирт плюс меглио ,за обезпаразитяване. Искам да подчертая ,че не съм нито дърводелец ,нито някакъв вид майстор ,затова приемам идеи и съвети. Ще пустна снимки направени до момента ,както на пласкостите ,така и на импровизираната работна маса хех. Плоскостите са талашит от седемдесетте години ,безумно здрав (едно време са знаели как се правят мебели) дебелината им е 2 см ,а клетката ще бъде 1.30 на дължина ,1.40 на височина и 0.55 см на дълбочина. Струваше ми се малко ,но както по-късно видях ,никак даже не е малка . Та до момента е това . Преди малко сложих фиксиращи винтове ,които само държат в момента плоскостите подредени ,за да не се сгромолясат . Ще ги снаждам със г-ообразни метални ..не им знам имената на джаджите. Не съм измислил още вратичките , зачекмеджето нямам идея до момента ,даже се чудя дали да има чекмедже ,или да залепя теракота на дъното и да го чистя по-лесно. Освен това мислех и да лепя плоскостите ,но се отказах ,имайки в предвид ,че лепилото е отровно . Евентуално след като клетката стане готова ,ще я облепя с фурнир ,но до тогава има много време. На мен днес ми се е****a мамата на ръцете . За инструменти ползвам само една бормашина на батерии- винтоверт и едно зеге . Но завивав винтове на ръка с отвертка ,щото нямам приставки на винторерта .
В обобщение ,давайте съвети за вратичките и чекмедже да има ли ,да няма ли ,теракотата ли да сложа (имам едни плочки останали ) всичко ще ми дойде добре като съвет и идея
Когато Хенри Форд видел по улиците да минава Алфа Ромео, свалял шапката си от удивление и уважение
Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed Distinctive
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Re: Проект нова клетка - По-малко ядлива

Мнениеот Stefan Caromov » Пет Окт 14, 2011 8:11 pm

Ще правя снаНе мога да кача повече от три снимки на куп
Когато Хенри Форд видел по улиците да минава Алфа Ромео, свалял шапката си от удивление и уважение
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Пет Окт 14, 2011 8:13 pm

Още
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Пет Окт 14, 2011 8:15 pm

И още ,тези са последните за момента
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Koset0 » Пет Окт 14, 2011 8:34 pm

Добре става! Браво!
Моята също е дървена и не я гризат, понеже им давам други неща за гризане. На дъното имам някакъв балатум, но плочките също са вариант, само дето може да и е студено като слиза. От магазина за домашни потреби разни има едни пластмасови коритца като тези на клетките. Може да вземеш 1-2 от тях и да слагаш само там талаш. То понякога пикаят и по етажите, но с оцет и вода (1:1) етажите се почистват идеално и не мирише на оцет (само на момента). А другото го събирам с прахосмукачката, докато са затворени в съда за пясък. Давай на чинчилата шишарки, разно такива витаминни камъчета дето се водят и няма да гризе клетката. Огромна е клетката- моята е 1.30 (или и 20) висока, 80 см дълга и е дълбока 60 см някъде и е огромна (имам 2 чинчили) но имат и колело от типа "чиния" и така не ги пускам всеки ден. А как мислиш да и правиш тоалентата? И каква мрежа ще използваш?

Успех ти пожелавам и да ни държиш в течение! :ax:

П.П. Дано все с нещо съм помогнал, ако имаш някакво въпроси, ще помагам, с каквото мога! :ab:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Stefan Caromov » Съб Окт 15, 2011 12:28 am

Тоалетна ?!? Ми аз три години го гледам моя и той като си заплюче къде да си пишка ,там си пишка.Никога не съм му правил някакви специални тоалетни и таканататък. В стаята ,в която ще е клетката има постоянно работещ климатик и винаги е 22 градуса. Плочките са ми за предпочитане пред чекмедже ,щото няма да има начин да гние .(В интерес на истината ,тия плоскости от мазето,нямат грам гнило,като нови са ... дървесина от комун,време) Проблема ми с плочките е само ,нямам инструменст , с който да ги срежа . А пари за такова няма да дам посмъртно. С ножовка ,не знам теракотата реже ли се ,или със зегето и ножчето за дърво ,или за метал ...ама ще пробвам.Интересното е ,че дори в момента ,само със стабилизиращите винтове няма мъррдане клетката ,за сметка на това пък сигурно е 50 кила . Не знам като я сглобя как ще я прекарвам в другата стая ,наистина май май голяма става. Идеи за предния панел (вратичките) чакам... аз си го представям -4 летви за една вратичка ипо средата мрежа ,ама нещо много ми тъпее така. Ще се радвам на помощ в тази насока. Със стъкло ,каккто виждам снимки е изключено .
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Koset0 » Съб Окт 15, 2011 12:36 am

Цялата ми предна част е мрежа.. Къщата трябва да е на последния етаж. За вратите става това с 4те летви, но нямам представа как се прави. и как чинчилата няма да го изгризе и да започне да се мушка оттам. При мен се отваря цялата предна част, но е сравнително по- малка. Ако пика по етажите, не мирише ли или ти му слагаш нещо там дето пикае? Може да пусна една снимка на моята клетка да видиш какво представлява. За плочките, има едни с пластмасова дръжка за по 5 кинта дето ги рекламират с един грамофон ( :ag: ) и режат плочки и стъкла идеално (и др.).
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Stefan Caromov » Съб Окт 15, 2011 1:38 am

Koset0 написа:Цялата ми предна част е мрежа.. Къщата трябва да е на последния етаж. За вратите става това с 4те летви, но нямам представа как се прави. и как чинчилата няма да го изгризе и да започне да се мушка оттам. При мен се отваря цялата предна част, но е сравнително по- малка. Ако пика по етажите, не мирише ли или ти му слагаш нещо там дето пикае? Може да пусна една снимка на моята клетка да видиш какво представлява. За плочките, има едни с пластмасова дръжка за по 5 кинта дето ги рекламират с един грамофон ( :ag: ) и режат плочки и стъкла идеално (и др.).

Ми пишка си и си ака навсякъде,до сега не е миришело. Естествено в клетките ,които е обитавал винаги е имало талаш и се чистеха всяка седмица. Дилемата ми е ,че искам някак си поне най долните 50 сантиметра да не са мрежа ,заради ваничката. Много прахоляк се сипе на всякъде ,но пък плочките са ми идеалния вариант. Сега наредих пода ,само за да видя как стои ,добре е . С ножовка тия плочки не се ли режат? аа и с кво се лепи тая теракота... гледам чувалчета ама мн големи бре ,мен ми трябва за 7 плочки лепило... към дървото- пода ц200 ли да взема ?
Дай малко снимки на твоята клетка ,да открадна някаква идея... и за играчките също. Кво е това колело ,за което говориш .Моя до сега ,освен пълна клетка с дървета и хамачета,друго не е имал . И къшата естествено. Гледам в нета ,правят некви чинии които се въртят готино ,да взема да му сглобя една
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Нед Окт 16, 2011 3:21 pm

Отказах се от плочките . Ще сложа балатум ,а под него лист ламарина тънка. Днес сглобих шкафа от до , със скоби, сега търся парче балатум от някъде да го сложа и след това започвам кичевето на глезоти ,етажи,хамак ,и така нататък. Приемам идеи за глезотиики в клетката ,както и за вратичките
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Пон Окт 17, 2011 4:48 pm

Явно сам ще си пиша в тая тема, та да допълня сега... Днес взех от железарията винтчета два модела ,скоби 3 модела и някакво фикс силиконово лепило -монтажно.Приключих тавана на клетката ,сложих и крачета -тънки са ,колкото да не дерат фиксиращите винтове в пода. Между скобите на тавана ,сложих лайсна за балатум - от тия пластмаса ли е каучук ли е нямам идея и я завих с тънките винтчета . Смятам ,че е станало доста добре . А и крие луфтовете все пак. Сега с приятелката ми ще пренесем цялата конструкция в спалнята и ,от тук нататък ще се монтира на място . Игри и така нататък още не съм измислил, чакам предложени тук ,както и за вратичките. Поствам снимки до момента ...
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Пон Окт 17, 2011 4:49 pm

Това е засега. Следваща стъпка е да купя ,или намеря балатум ,да го сложа ,за да сложа и скобите отгоре и следващите снимки ::))
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Koset0 » Пон Окт 17, 2011 5:33 pm

Много добре става! :ab:

За играчки може да сложиш широки тръби, разни шишарки, дървени играчки, хамак.. А как правиш хамаците ми е интересно? На моята клетка после ще сложа снимка, но цялата ми предна чест се отваря, а знам, че ти не искаш така. И на колелото ще сложа снимка. По- добре направи повече етажи да запълниш пространството, пък някъде остави място и за 1-2 хамака. Аз сега мисля да им правя на моите, на клетката я поръчахме на един майстор и не я е направил точно както искаш, но става. Къщата е сложил най- долу и те си стоят най- отгоре без къщичка. Има малки недостатъци, но .. Става.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Stefan Caromov » Вто Окт 18, 2011 1:16 am

Koset0 написа:Много добре става! :ab:

За играчки може да сложиш широки тръби, разни шишарки, дървени играчки, хамак.. А как правиш хамаците ми е интересно? На моята клетка после ще сложа снимка, но цялата ми предна чест се отваря, а знам, че ти не искаш така. И на колелото ще сложа снимка. По- добре направи повече етажи да запълниш пространството, пък някъде остави място и за 1-2 хамака. Аз сега мисля да им правя на моите, на клетката я поръчахме на един майстор и не я е направил точно както искаш, но става. Къщата е сложил най- долу и те си стоят най- отгоре без къщичка. Има малки недостатъци, но .. Става.

Еми дай няколко снимки да видя. Да почерпя идеи
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Koset0 » Вто Окт 18, 2011 2:08 pm

Както казах къщата не е на място и няма много играчки.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Stefan Caromov » Вто Окт 18, 2011 3:07 pm

Koset0 написа:Както казах къщата не е на място и няма много играчки.

Може ли малко снимки на това колело - там легена х ихи ..Искам да разбера как си го направил ,за да го направя и аз . Освен това ползват ли го тия калпазани ?
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Koset0 » Вто Окт 18, 2011 3:13 pm

Много го ползват! Направено е от нещо като полилей (стар), който е пробит и има лагер, за да могат да го въртят лесно. Има си и една стойка за стената на клетката. Там където е лагера има една синя пластинка, за да не пропадат краката на чинчилите вътре. Не сме го правили вкъщи, а дядо ми го е правил и ми го донесе.
Сега точно не мога да пратя снимки, но довечера се надявам да успея. Ето една да видиш как изглежда отвътре.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Stefan Caromov » Сря Окт 19, 2011 3:49 am

Много е яко,трябва да му измисля и аз една такова колело (гледах клипчета из нета) Последното решение за настилката ми е ламиниран паркет. Надявам се да изкара по дълго от балатума ,защото е с дебело лаково покритие и е качествен ,а и Чинчи няма никакъв интерес към него. Утре още снимки от почти приклучената вече клетка. Ще ми останат само вратичките ,както и рафтчетата вътре и играчките
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Сря Окт 19, 2011 7:10 pm

Такаа, днес нарязах и сложих ламината по пода на клетката. Сложих и лайсните от страни ,както и лайсна от пред ,за да не се отварят бъдещите вратички на вътре. До момента става доста стабилно и здраво. Снимки по-късно ,или утре защото съм каталясал
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Сря Окт 19, 2011 9:07 pm

Ето и три снимки от днешната работа. Вече клетката си е на мястото ,на което ще стои. Пренесохме я ,защото стана прекалено тежка и от тук нататък ,ще се работи на място
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Koset0 » Чет Окт 20, 2011 2:23 pm

Много голяма и хубава клетка. Браво за работата! :ab:
А аз да те предупредя ако не знаеш докато правиш новата да сложиш на старата някакви плоскости на етажите, че може да си заклещи крака и дори да си го счупи (има такива случаи), а ще е грехота да е наранен Чинчи при нанасянето в новата клетка.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Stefan Caromov » Чет Окт 20, 2011 5:58 pm

Koset0 написа:Много голяма и хубава клетка. Браво за работата! :ab:
А аз да те предупредя ако не знаеш докато правиш новата да сложиш на старата някакви плоскости на етажите, че може да си заклещи крака и дори да си го счупи (има такива случаи), а ще е грехота да е наранен Чинчи при нанасянето в новата клетка.

Ми той е живял в нея повече от половин година и не е имал проблеми.Ще здържи още един месец (дано и по-малко)
Появи се проблем обаче..... Тия вратички ми взимат акъла.....от долу няма да мога да сложа вищо адекватно ,затова ще прибегна към варианта да са цели вратички ,обаче нямам материал ,киойто да е хем здрав,хем лек .... затова проекта спря от движение в момента . Тия дни трябва да измисля материала на рамката на вратите
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Пет Окт 21, 2011 12:36 pm

Новите снимки ... Това от долу НЕ е чекмедже и ,не се отваря. Високо е около 40 сантиметра и го сложих там ,като се къпе ,да не пренася много пясък извън клетката. Това от дясната страна също да пази и ,то е застопорено. А и от дясно ми е прозореца ,да пази пердетата ,защото те са едни дебели пухени ,хем да му пази сянка. Покрил съм ги с ламинат ,за да не е отвратително грозно все пак. Остава ми вратичката ,която ще се отваря от дясно на ляво ,реших да я напрвя рамка от едни дъски и по следата ще е мрежата . Отделно от това рамката също ще покрия с ламинат .
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Koset0 » Пет Окт 21, 2011 1:59 pm

Дъното много добре е станало, аз ги пускам е неща като аквариум с капак да се къпят (пластмасов) и не ми мятат пясък. Сега етажите остават и другите екстри, после и вратите. Направи цялата предна част да се отваря, за да имаш достъп навсякъде. :ay:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Stefan Caromov » Съб Окт 22, 2011 8:12 pm

За днес спрях . Свършиха ми джамджийските пирончета ,скобите ,малките винтове , трябват ми прави държачи ,райберчета 2 броя и още бая простотийки ,докато свъша с нещата. Снимах вратата ,почти готова е . Трябва утре само да дообработя долната летва ,да я покрия с ламинатче лентичка ,за да е що годе красиво ,и остава въпросът с мрежата ,която ще ми трябва.А това е страшен проблем... Не знам откъде да търся.
Да допълня ,вратичката е с една цяла дълга лентова панта ,свалих я от един стар балконен шкаф вграден.

Коце, питане за мрежата ти ,откъде я взе ,има ли на метър ,колко струва и как се казва ?
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Koset0 » Съб Окт 22, 2011 9:41 pm

Мрежата не е скъпа и се продава на метър, да. Купихме я от магазин за строителни материали, но докато намерим подходящата, обиколихме повечето железарии и строителни магазини. Име не знам да има, само казваш търся мрежа за дребни животни и ти показват с какво разполагат. Гледай да е ситна, за да няма бегълци като се родят малки. Цената за мрежата на клетката ми ако правилно си спомням беше 5-6 лв ? Провери в големите строителни магазини какво има, макар че ние обиколихме всички и намерихме в тоя до нас, където минахме последно.. :ag: Гледай да е поцинкована (по- малко ръждясва или там по- бавно и изглежда по- добре, особено в апартамента). Навсякъде има от онази за гълъби (рабицова дето я водят), ама на мене много не ми харесва, а и е много тънка някак си. Трябва да се разходиш и да питаш. Моята е на квадратчета, останало ми е едно парче, ама е малко. Трябва да измеря големината на квадратчетата, но не беше с най- дребните (не беше останало достатъчно голямо парче, пък и ми беше прекалено ситна). Това за сега се сещам, ако имаш още въпроси, ще се опитвам да помагам с каквото мога.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Stefan Caromov » Чет Окт 27, 2011 5:53 pm

Така ,нововъведение ,или малко ъпдейт по темата. Тези дни почти нищо не съм правил по клетката ,защото чакам заплата , а ресурса ми не е безлимитен . Трябва да се купуват още доста винтчета ,пирончета,скоби,държачи ,трябва ми нова отвертка ,ножче за зегето ,мрежа (може би) ,но не си поиграх малко и направих едно мостче ,закачих къщичката (купена от зооманиак преди 2.5 години) ,сложих ваничката и първото рафтче в клетката,което да пази пясъка. Направих изцяло вратичката ,сложих и панта и , направих едно ... не знам как да го нарека ,като рафтче е но се сглабя преди да се сложи в клетката . Ето снимки
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Чет Окт 27, 2011 5:56 pm

Ето и вратичката.

Смятам ,че става доста прилично до момента. Тия дни ,или по точно нощи ,ще отскоча до парка заимов да намеря някой дебел и красив клон. Питане , трябва ли парково дърво , да го третирам по някакъв начин ,преди да му дам достъп на Чинчи до него ? Както и трябва ли да гледам за определено дърво ,или всякакво става
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Leo Hug » Съб Окт 29, 2011 2:53 pm

Еее тази клетка е уникална. Направо чинчилата ти ще е много щастлива в нея........
:ajatki: :ajatki: :ajatki: :ajatki:
Чинчилките ми - Бела и Тимончо
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Koset0 » Съб Окт 29, 2011 3:26 pm

Аз да ти питам как направи моста, че и без това ми е много бедна клетката. Не че им е нужен, но ми хареса. Ако съдя по моите, и по- точно мъжкия, всеки ден ще пада от моста. :ag:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Stefan Caromov » Съб Окт 29, 2011 5:35 pm

Ами много лесно го направих .Една дъска с ширина в моя случай 15 см и само я нарязах ,след това пробих от двете страни всяка летвичка и промуших въженце. А от двете страни има кукички завити в стените . Това е .Но понеже мостчето стана криво (не си личи от снимката) го свалих и го направих малко по малко и е от едната стеничка до един рафт .
Много е важно да пробиваш дупките на едно и също място ,за да не се изкриви наклона на мостчето. Аз направих тази грешка
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Пон Окт 31, 2011 1:55 pm

До къде стигнах с клеткатааа. Качвам малко снимки ,какво съм отметнал така да се каже .
Първи ,най-горе в дясно вече има къшичка.Най-долу в дясно е легенчето с пясъка и отгоре едно рафтче ,което ще пази ,когато се центрофугира тая моята мърда. Отпред от ляво ,монтирах едно рафтче - 3 етажно,малко така ми се струва смотано то ,но ще видим ,как ще му се радват. На едната снимка ,едно рафтче от летвички ,покрито с ламинат,на което ще се държи мостчето. Отделно от това ,направих е един тунел ,който да си призная много ми харесва ,като идея ,ще бъде закачен за тавана на клетката директно с 8 болта. Ако ще питате как ще го закрепя , на една от снимките се виждат дупчици ,през които влиза отвертката и директно завивам. В момента винтовете са завити до половина и чакат да бъдат дозавити ,но първо днес ,ще направя още една къщичка ,която ще кютна най-горе в ляво (за другата чинчила- бъдещата) и това тунелче ше е някъде между двете. Давайте идеи за още игри
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Пон Окт 31, 2011 2:00 pm

Ето ,че по три качва само ::))
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Пон Окт 31, 2011 2:03 pm

Ето тук се виждат дупките за завиване на тунелчето ,както и рафтчето ,на което ще се върже мостчето .. От другата страна почти всички рафтчета са ми с ламинат ..Усетих ,че Чинчи няма абсолютно никакъв интерес към него и вкуса му ::))
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Koset0 » Пон Окт 31, 2011 2:36 pm

Много е хубав тунела. Ако ще имаш 2 чинчили, не прави 2 къщи, а по- добре една голяма. Ще видиш, че като са двойка са неразделни почти и по цял ден се гушкат.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Stefan Caromov » Пон Окт 31, 2011 2:56 pm

Ами тогава ще сложа рафтче от едната страна на тунела ,Чудя се какви още игри да сложа. Никой не се изказа за дървото ...освен това мисля ,за направя нещо като лабиринт от тунелчета ,но още не знам как точно за минава .Нямам в съзнанието си пълната картинка на клетката
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Сря Ное 09, 2011 5:37 pm

Пореден Ъпдейт по темата. Днес направих един рафт ,който тъй като не може да се държи на сто процента за гърба(гърба е тънък) трябваше да сложа и крачета , които да фиксират и държат тежестта. Сложих и мостчето на нега ,както бях го замислил . По късно вечерта като ми поотмине болката от отвертките в ръцете ,ще монтирам още един рафт на дясната стена, от който ще пусна ,или хамак , или нещо друго,не знам още не съм измислил. Ето малко снимки до момента.
Апропо ,още не съм намерил мрежа за вратичката .... на сточна гара няма и в баумакс не си харесах
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Сря Ное 09, 2011 5:39 pm

На всякъде уплътнявам с тъъънък слой силиконче,мажа го с нож за мазане на филии апропо ::)) ,надявам се под плоскостите и крачетата да не влиза пясък ,поне 2-3 години. Ето още снимки
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Koset0 » Сря Ное 09, 2011 5:57 pm

Интересна става клетката. Бих ти предложил от моята мрежа, но нямам представа кога ще ходя в София ... Не е лесна работа да се намери.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Stefan Caromov » Сря Ное 09, 2011 6:55 pm

Дал съм задачка на един приятел ,който ходи често из такива строителни магазини ,той като намери ,ще свирка. Вече само това ме спира да го пусна в голямата клетка. Сега милия се скита безстопанствен из стаите хе хе ех . Вече не го държа в малката клетка ,че му е адски кофти
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Сря Ное 09, 2011 7:38 pm

П.П. Между впрочем ,ако до 16-ти не намеря читава мрежа , ще разчестя клетката малката и с нея ще направя вратичката
В главата ми се върти картинка ,която не е никак грозна
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот little cub : ) » Вто Ное 15, 2011 5:09 pm

Ако знаеш каде има Практикер в София там има много хубави мрежи и то всякакви :ab:
Винаги на върха или во веки на дъното!
Аватар
little cub : )
В ятото

Мнениеот rinusha » Вто Ное 15, 2011 5:27 pm

little cub : ) написа:Ако знаеш каде има Практикер в София там има много хубави мрежи и то всякакви :ab:

Да,обаче хубавите са само на цял топ,а тази,която продават на метър хич не ми допада smiley23
Stefan Caromov написа:П.П. Между впрочем ,ако до 16-ти не намеря читава мрежа , ще разчестя клетката малката и с нея ще направя вратичката
В главата ми се върти картинка ,която не е никак грозна

И аз вече клоня на там,обмислям го от много време,даже мисля да се разходя до подуене в събота и да видя дали някой от продаващите там не е и производител и дали не мога да си купя платно(като клетката),но без да е сгъната.Ще следя темата,че моите сладури са на тясно само заради пустата му мрежа [mood_feelings_hurt.gif]
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Вто Ное 15, 2011 5:39 pm

Закъсахте го и Вие с тея мрежи.. И аз харесвах тези на топове, но накрая намерих чак в един склад на метър. Ето как изглежда моята(имаше и по- дребна, но не беше достатъчно голямо парчето, пък и аз им давам лакомства през дупките):

Офтопик:
IMG_0182.jpg
IMG_1654.jpg
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Вто Ное 15, 2011 5:41 pm

Знам я аз твойта клетка.... и мрежа....и колело....... :ajatki:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Stefan Caromov » Сря Ное 16, 2011 4:45 pm

Обиколих днес ,сточна гара ,практикер,мосю бриколаж и около един милион и петстотин хиляди железарии. Не намерих никаква мрежа .Наистина са само на топове. Затова ,ще разчастя утре клетката (последна надежда ми е един преятел преди това). Поне си купих винтове ,винчета ,скобички и тем подобни ,пирончета и ще има още снимки . До завършване на клетката .....

Сега ги разбирам тия дърводелци ,що ги продават поръчковите клетки за по 400-500 лв
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот mzi » Сря Ное 16, 2011 10:30 pm

И ние утре започваме да правим клетка, но за порче и ще купуваме мрежа, която ще трябва да бъде здрава. Но аз съм в Пловдив така че и да кажа мястото едва ли ще ви свърши работа. Потърсете пак в София, голям град е!
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот mzi » Пет Ное 18, 2011 11:52 am

Нашата клетка е вече готова.
Вчера от Маркитата в Пловдив купихме 2м мрежа! Имаше най-различни модели от меки до най-твърди, на квадратчета, триъгълничета, правоъгълничета и всякакви. Тази която ние купихме метъра струваше 8,50 лв, ние взехме 2м. Мрежата е сравнително здрава и трудно я огънахме и срязахме,но се получи.
Ето снимка на мрежата, която е нагъната и вече на форма която ни трябваше :ay:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот rinusha » Пет Ное 18, 2011 12:25 pm

Браво,много е хубава и мрежата и клетката.Със здраве да си я ползвате.А дали случайно не става въпрос за този магазин,защото ако е така може да се пазарува и онлайн,което би решило проблемите ни :ah:
http://markita.net/
Само дето на сайта няма снимки и не мога да се ориентирам [mood_feelings_hurt.gif]
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Stefan Caromov » Пет Ное 18, 2011 12:35 pm

След толкова ходене по мъките , и прецакани ръце, 2 отвертки , една акумулаторна бормашина, 4 ножчета за зеге, и куп порезни рани, вече гордо обявявам ,че клетката е официално обитаема. Наистина мрежата беше единственото ,което не ми хареса на първо четене ,но като няма риба и рака е риба. Тук в София около мен няма никъде избор. Чинчилон живее и се радва вече ,дори в момента е на отвоврена врата и не иска да излезе( има много за изследване и ръфане) Дадох му няколко ореха да има да си гризе . Остана ми само да я донапълня с игри и етажчета,рафтчета . Върти ми се из главата сега един хамак по дължината на цялата клетка да напарвя ,една стълбичка и още едно тунелче ,ама този път със завойчета.
Качвам снимки и ще поспра с тая клетка ,че един приятел видя тази тема и ми поръча за неговите (забравих кви бяха) животни подобна. От тук нататък ,всяка следваща ,ще е по-лесна и по- качествена от предишната :) Както е тръгнало ,ще понаправя няколко клетки на околните съседи и познати. ..
Колега ,твоята клетка е много....... как да се изразя ,не е лоша но на мен лично дизайна не ми харесва никак ,а и горе при телта ,как ще му направиш игри рафтове и др подобни неща ? Не знам, аз търсех за мен ,освен пространство и естетика (някаква) и функционалност
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Пет Ное 18, 2011 12:38 pm

Ето снимките

П.П. Е сега теглих чертата .... Да ви призная ,бая солено ми излезе клетката и, още по- солено щеше да излезе ,ако трябваше да купувам плоскостите ..
Направо не ми се вярва в момента
400 винтчета (3 модела) - 8 лева
45 Г-ообразни скоби (два модела) - 30 лева
6 г-ообразни държач (или както там се наричат ) ъгли 4 лева
10 прави държача - 9 лв
1 кв м мрежа 4лв
алуминиева щора 1 брой ( за да покрия с нея краещата на мрежата) да няма нещастни случаи
4 квадрата ламиниран паркет 36 лв
5 метра лайсни

ножчета за зеге 10 лв
2 отвертки 8 лв
За това се сещам на първо четене
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот mzi » Пет Ное 18, 2011 2:42 pm

rinusha написа:Браво,много е хубава и мрежата и клетката.Със здраве да си я ползвате.А дали случайно не става въпрос за този магазин,защото ако е така може да се пазарува и онлайн,което би решило проблемите ни :ah:
http://markita.net/
Само дето на сайта няма снимки и не мога да се ориентирам [mood_feelings_hurt.gif]

Благодаря ти rinusha :ax:
Иначе да, за този магазин става на въпрос. Аз сега видях, че е само в Пловдив от сайта който си дала :ah: Ако мога с нещо да помогна ми пиши, няма да има проблем :ab:

Ми колега бях писала, че моята клетка е за пор не за чинчила :ajaweki: Също така размерите и разположението са нормални за такова животно. Все пак ако е по-висока е опасно животното да не се нарани. Всичко е измислено на първия етаж му е мястото за спане, тоалетна, храна и вода. А на втория е достатъчно просторно да му сложа хамаче, някоя висяща къщичка, общо взето място за игра или пък релакс :ag:
Ти щом ще правиш клетки и на други животни все пак се интересуваи за какво животно ще е. Защото малко или много дизайна на клетката зависи и от вида на животното :ay:
И по темата просто исках да ви помогна къде има мрежи. Също така да те допредя, че трудно се огъват и режат тези твърди мрежи, ние ползвахме ъглошлайв. Но след това резултата може да е удивителен :sunny: Успех ти желая с другите клетки то е лесно да ги правиш (поне ние за 5 часа има няма, от нищо т.е. една плоскост и двуметрова мрежа направихме нещо :ag: ), но все пак трябва да имаш опит с това от едно пърче плоскост да го изчислиш и да го нарежиш. Иначе от готов гърдероб или шкаф е лесно :ay:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Stefan Caromov » Пет Ное 18, 2011 3:24 pm

Аз моята клетка от едно парче дърво а направих . Имах един гардероб в мазето ,разчастих го на основните му части , плоскост по плоскост качих вкъщи ,плоскост по плоскост рязах ,и оразмерявах ,за да напасна нещата , гръб направих от шперплата , който беше гръб и на гардероба , след рязане , смятане и така нататък . Тоест от едно парче дърво започнах с първата клетка - моята . Фиксиращи болтове , дупки .... а бе от- до .
Днес започнах клетка за съсел (това да му намеря името в нета ,беше цяло приключение) нещо подобно на катерица ,ама с по -малка опашка .....
Колежке ,вида на клетката няма значение ,въпроса е да е просторно на любимеца , и да не се чувства затворен . Чинчилата ми ,принципно живее в една стая сам ,но сега зимата е студено ,затова направих и клетката. Иначе има "детска стая с балкон " негови си ,оборудвани с какви ли не простотии. Съвет от мен , сложете по краищата на мрежата предпазители ,защото може да се нарани порчо ... говоря за прозорчето на долапа.

Колкото до въпроса да какви животни правя клетки , в момента правя клетка за съсел , имам и една поръчка за клетка за чинчили за другата седмица. Приятели с идеи ,кво да ги правиш ::)) Х

Съвет ,ако си правите клетка сами , представете си четирите плоскости ,на четирите стени ... Водоравните плоскости ,трябва да се държат на отвесните ,не обратното ( както се правят сегашните мебели ) тежеста е голяма и поддава
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Koset0 » Пет Ное 18, 2011 3:33 pm

Хубава стана клетката, радвам се за Чинчи, че и той вече си има просторна клетка, да се надяваме скоро и приятелка. : ))

П.П.Съселите (обикновен сънливец) са защитени животни попринцип. А клетката трябва да бъде като за чинчила, но с много тунели и дупки за криене. Живеят в хралупи и може да измислиш нещо оригинално.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Stefan Caromov » Пет Ное 18, 2011 7:46 pm

Не я правя у нас клетката и ми забраниха да я снимам ,но да ,като за чинчила ще е ,вече е готова рамката ( 5-те стени ) Имам и два дънера (истински) ,които ще получат дупки (като хралупи) ,до преди малко обикалях парка Заимов да си търся и за мен ,щото много ми хареса като идея.
Това съсела е много симпатично животно бре ,ама ,няма вероятност да го хванеш ,освен ако сам не иска. И забелязах ,че много умно те гледа ,все едно разбира всичко . Аз лично за пръв път виждам съсел ... и да съм виждал ,съм го мислел за катерица.
Плоскостите са от Сточна Гара,такива от пдч мисля(като плот за бар) много са готини ,дебели (4 сантиметра) ,здрави НЕядливи ::)) Ще стане за 3-4 дни много симпатична клетка
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот jpop4e » Нед Яну 08, 2012 8:38 am

Много хубава клетка, поздравления! И то почти без интсрументи - браво. Радвам се, че има такива ентусиасти, защото мен напролет ме чака същата работа, само дето аз съм "благословена" и с две леви ръце.

Имам въпрос - не е ли много тъмно в твоята клетка? И как я почистваш? Добре де два въпроса са :)

Аз пък днес трябва да измисля как да обезопася моята старата клетка, като твоята малката, че трябва да върна временно чинчилата там.
jpop4e
Животинче с въпрос

Мнениеот rinusha » Нед Яну 08, 2012 3:59 pm

Офтопик:
jpop4e написа:
Аз пък днес трябва да измисля как да обезопася моята старата клетка, като твоята малката, че трябва да върна временно чинчилата там.

аз откраднах ето тази идея и стана страхотно:
Изображение
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Stefan Caromov » Нед Яну 08, 2012 4:10 pm

jpop4e написа:Много хубава клетка, поздравления! И то почти без интсрументи - браво. Радвам се, че има такива ентусиасти, защото мен напролет ме чака същата работа, само дето аз съм "благословена" и с две леви ръце.

Имам въпрос - не е ли много тъмно в твоята клетка? И как я почистваш? Добре де два въпроса са :)

Почиствам я с прахосмукачка р първо измитам и събирам с метла и лопатка повечето ,след това минавам на всякъде с прахосмукачка .
Да тъмничко е ,но през деня той си спи така ,или иначе ,а нощем ни тормози . Не му е проблем ,мислех да му сложа няколко диода (тези от запалките) вързани към едно зарядно за телефон ,но ще изпояде кабелите със сигурност ,а сега правя 6-та клетка вече и нямам време за моята. Освен ,че сложих в моята още едно тунелче
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот jpop4e » Нед Яну 08, 2012 8:28 pm

Благодаря за отговора! На мен ми се яви още едно питане. Понеже утре ще връщам заешката клетка на клиниката, а параноята да върна Маги старата клетка ме доведе до нейното пълно обличане от вътрешната страна. Понеже нямам инструменти та взех една пластмасова - по-скоро микрофибърна мрежа със ситна плетка, та облякох цялата клетка. Тук-таме като рязах и т.н. ме прибоцкваше на пръстите, та сега хем съм доволна от резултата, хем се притеснявам Маги ако тръгне да рови по тая микрофибърна мрежа с лапите да не ги нарани и тя. Знам, че звучи малко лудо, ама след една умряла чинчила и една с потрошен крак в рамките на три месеца, вече се плаша за всичко. Та да се притеснявам ли? Самите дупки са много мънички 5х5мм най-много.

Иначе на пролет искам да направя клетка и аз, като взаимствам идеи от форума и мисля да вербувам един приятел да помогне с работилница и инструменти, та сега искам само да закрепя положението временно. Абе с две думи - да се притеснявам ли с тая мрежа или не?
jpop4e
Животинче с въпрос

Мнениеот Sunniity » Нед Яну 08, 2012 8:37 pm

А как вадите чинчилите от тези клетки с мрежа? [smile3537.gif]
:) Обичам животните!
Аватар
Sunniity
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Яну 08, 2012 8:38 pm

Офтопик:
Взехте ли си още една чинчила,какво стана?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Stefan Caromov » Пон Яну 09, 2012 12:16 am

jpop4e написа:Благодаря за отговора! На мен ми се яви още едно питане. Понеже утре ще връщам заешката клетка на клиниката, а параноята да върна Маги старата клетка ме доведе до нейното пълно обличане от вътрешната страна. Понеже нямам инструменти та взех една пластмасова - по-скоро микрофибърна мрежа със ситна плетка, та облякох цялата клетка. Тук-таме като рязах и т.н. ме прибоцкваше на пръстите, та сега хем съм доволна от резултата, хем се притеснявам Маги ако тръгне да рови по тая микрофибърна мрежа с лапите да не ги нарани и тя. Знам, че звучи малко лудо, ама след една умряла чинчила и една с потрошен крак в рамките на три месеца, вече се плаша за всичко. Та да се притеснявам ли? Самите дупки са много мънички 5х5мм най-много.

Иначе на пролет искам да направя клетка и аз, като взаимствам идеи от форума и мисля да вербувам един приятел да помогне с работилница и инструменти, та сега искам само да закрепя положението временно. Абе с две думи - да се притеснявам ли с тая мрежа или не?

Еми може да се нарани естествено ,ако мрежата е твърда. В ози случай ,аз например сложих лайсни на края на мрежата ,покривайки всички краища от алуминиева щора ,която разглобих и разпарчетосах
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Пон Яну 09, 2012 12:17 am

Sunniity написа:А как вадите чинчилите от тези клетки с мрежа? [smile3537.gif]

Ами не знам ,дали си следил/а темата ,но вратичката ми е голяма толкова ,че може човек да влезе в клитката и да излезе . При мен се отваря цялата врата .Не е никакъв проблема

meri ,не не съм взел ,няма откъде ,гледах една в един зоомагазин ,но не ми хареса състоянието и. Ще намеря човекът ,от когото взех моята чинчила ,от Железница .
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Назад към Направи си сам