Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проект:клетка за хамстери

Проект:клетка за хамстери

Мнениеот kirilowa998 » Вто Яну 03, 2012 3:01 pm

Здравейте всички..както вече някои знаят,на 25.12.2011 ми се родиха бебета-хасмстери(много обичам да се фукам :ag: ) та идеята ми(както си личи от заглавието) е да им направя нещо като клетка...вдъхнових се от 1 клетка за чинчили в сайта..имам пирони,няколко плоскости и тн..искам да попитам колко г/д ще ми излезат дървени плоскости и др-те машинарийки и от къде в софия мога да взема най-евтино..мисля да е висока и широка(за 2 семейства хамстери..едното ще е на 1-вия етаж,др-то семейство на 2-рия...ако има и вариант да се направи от пале..баща ми работи в печетарница и ще мога да си намеря безплатно..искам съвети от дъводелци,или поне донякъде запознати..засега не ми е много спешно,но като пораснат.. скоро ако мога ще направя с фотошоп,или пейнт г/д как искам да изглежда... :ah:
Аватар
kirilowa998
Животинче с въпрос

Re: Проект:клетка за хамстери

Мнениеот little cub : ) » Вто Яну 03, 2012 10:35 pm

Върви при стъклар и му кажи да ти изреже стъкла с каквито искаш размери по добре е от стъкло ще можеш да ги наблюдаваш постоянно и аз бях в началото с клетка обаче не можех да ги гледам какво правят аз с джербили направи я от стъкло става и по добре може и да си купиш фон за аквариум за рибки лепни го отзад и става страхотно :ab: :ab:
Винаги на върха или во веки на дъното!
Аватар
little cub : )
В ятото

Мнениеот cat_13 » Сря Яну 04, 2012 3:06 pm

Ето тази клетка на мен ми излезе 70лв, хем я прави наш братовчед от остаъчни материали (той е дърводелец и това са плоскости които са му останали). Клетката не е много голяма (само вратичките отидоха на 20лв).
http://prikachi.com/images.php?images/779/3941779g.jpg На тази снимка клетката изглежда доста голяма, но това е защото я снимах много от близо, на живо не е толкова голяма дължината й е 68см, ширината 28см, а височината в най-високата точка е 83см, а в най-ниската-72см
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот Koset0 » Сря Яну 04, 2012 3:20 pm

cat_13 написа:Ето тази клетка на мен ми излезе 70лв, хем я прави наш братовчед от остаъчни материали (той е дърводелец и това са плоскости които са му останали). Клетката не е много голяма (само вратичките отидоха на 20лв).
http://prikachi.com/images.php?images/779/3941779g.jpg На тази снимка клетката изглежда доста голяма, но това е защото я снимах много от близо, на живо не е толкова голяма дължината й е 68см, ширината 28см, а височината в най-високата точка е 83см, а в най-ниската-72см

То по- добре да сте дали 30 лв за грамадните клетки на пазара. Заека може ли да се качва отгоре? Аз не виждам смисъл да е на 2 етажа, пък и ми се струва страшно малка.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот cat_13 » Сря Яну 04, 2012 3:28 pm

Заека не можа да се качва горе, а и това беше целта (да е на два етажа) защото преди хамстерите бяха на втория етаж,а сега там е костенурката. А и в добрич грамадна клетка за 30 лв НЯМА. Малките клетки за зайчета или морски свинчета са по 25лв. Големите клетки за които предполагам говориш са мисля че по 40-45лв, но стават само за един вид животно тоест ако си бях взела такава щях да гледам само заека там, а не това целях. А и мисля че клетката която в момента имам въпреки цената си е много хубава, защото не само е по-просторна от старата, а и с много по хубав външен вид-всички й се радват. Щях да си купя още по-голяма и просторна клетка, ако имах тази финансова възможност и живеех в къща.
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот little cub : ) » Сря Яну 04, 2012 11:24 pm

Точно като твоята клетка му предлагам обаче да има "праг" за да не се изсипва талаша като се отвори вратата и да има вратички и горе и долу. Вратите да се отварят като на терариум много ще е добре пак от стъкло. И относно прага по добре да се направи висок и и да се залепи стъкло или нещо което не пропуска течности защото като уринира животното дървото ще попие може да се надуе и 100% ще мирише.
Аватар
В ятото

Мнениеот little cub : ) » Сря Яну 04, 2012 11:50 pm

Ето и една снимка да си представиш какво имам в предвид това е за студенокръвни но като се махнат техните играчки и се сложат играчки за гризачи ще стане бомба :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
В ятото

Мнениеот kirilowa998 » Чет Яну 05, 2012 6:44 pm

Наистина е много хубаво предложението,но скоро може да не ми трябва [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
kirilowa998
Животинче с въпрос

Мнениеот little cub : ) » Чет Яну 05, 2012 7:33 pm

Защо ??
Аватар
В ятото

Мнениеот kirilowa998 » Чет Яну 05, 2012 10:23 pm