Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Заден фон на аквариума от явански мъх

Заден фон на аквариума от явански мъх

Мнениеот meri » Съб Яну 14, 2012 10:15 pm

Това е много прост метод за създаване на заден фон.А резултата е много красив и необичаен.

Необходими материали за създаване на заден фон: пластамасова мрежа с малки отделения;ножица; тънко влакно или найлонов конец; гумичка за залепване(продават се в зоомагазините); явански мъх.
Изображение

Пластмасовата мрежа е предназначена за предовратяване от попадане на насекоми и е достъпна.Размера на отделенията е 7-8 мм.Измерете задната стена на аквариума и умножете по 2,защото мрежата трябва да се сгъне наполовина.

Горната част на мрежата трябва да се получи в резултат на по-високото ниво на водата,а дъното да се покрие с грунт.Колкото за дължината,тя трябва максимално точно да подхожда на задната стена на аквариума,без да остават празнини.

Изрязваме отвор за гумичката,която ще крепи фона към стените на аквариума.Желателно е да се разположат в 4 краища и в центъра,за да се избегнат деформации.

По-късно ще ни трябва достатъчно явански мъх.Поставете го на равен слой на половината мрежа,като не оставяте празни места,с изключение на линиите над водата и под грунта.
Изображение

След това го покриваме с втората половина на мрежата и ги свързваме заедно с влакното или конеца.Не използвайте памучни конци,защото изгниват след известно време.След това поставяме гумичката и смело я залепваме на стената на аквариума.
Изображение

Старайте се да оставите колкото може повече разстояние между фона и стената на аквариума,за да предовратите попадане на малки рибки там.
Изображение

След 2-3 месеца мъха прораства през мрежата и вие имате отличен заден фон в аквариума.
Изображение
Изображение

Явански мъх
http://aquariumbg.com/index2.php?inspag ... &id=76&vid

http://www.aqbest.ru/st_zadnii_fon_dlya ... go_mha.php
превод:mer
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Заден фон на аквариума от явански мъх

Мнениеот Lila » Сря Фев 22, 2012 4:48 pm

Мери, много е красиво, но мислиш ли че е подходящ за аквариум, в който се гледа костенурка ?
Приятно е да си бълха в лъвска грива. Унизения лъв усеща, че го хапе това нищожно създание, а бълхата може да каже 'В мен тече лъвска кръв'
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот valnata » Сря Фев 22, 2012 4:57 pm

Костенурката ще го изяде. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Lila » Сря Фев 22, 2012 5:23 pm

Да и аз за това питам, но знаеш ли като и купувах водорасли първо и взех ето това http://www.google.bg/imgres?q=%D0%B4%D0 ... -Ag&zoom=1 надявам се ти го отвори, като тези на камъка, тях не ги яде, но като ги купувах, попадна вътре от този вид, който да ти кажа честно май съм го виждала да плува по блатата, много бързо се развива и покрива цялата вода отгоре, стои красиво, е малко е неудобно защото бъркаш ли в водата за нещо, навсякъде полепят от тях, бяха се развили доста и пуснаха на долу като кончета, наистина е хубаво, но моя Донатео, когато почнаха да красят, явно реши да си ги хапва та така, сега имам около 10 от тях, много са мънички и си мисля да си ги гледам отделно, като станат много да му и пускам
Приятно е да си бълха в лъвска грива. Унизения лъв усеща, че го хапе това нищожно създание, а бълхата може да каже 'В мен тече лъвска кръв'
Аватар
Lila
В ятото

Назад към Направи си сам