Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проект - клетка за порче

Проект - клетка за порче

Мнениеот rinusha » Вто Яну 01, 2013 8:00 pm

Ден 1-ви: Началото
01012013324-002.jpg

Стар сандък,стоял по мазета и бараки,някой го сковал за да си подрежда разни работи,на снимката вече сме го поразковали малко.Идеята ми е да си остане междинния рафт,ще му пробием дупка с размер ф110,искам да мушна през нея гуфриран маркуч,предварително много нагънат и вързан,така че като минава от единия на другия етаж да се налага да повърви доста.Още не съм намерила подходящ маркуч обаче,за сега ще има само дупка.Долу ще стои тоалетната,надявам се да я употребява по предназначение,иначе така ще вмирише дървото,че не ми се мисли.Отпред вместо мрежа, ще сложим стъкло по две основни причини:1.Свеждам до минимум вероятността някой любопитко да бъде ухапан,основно децата.2.Няма да намирисва толкова,или поне ще си живее в собствената си миризма,без натрапчиво да я споделя с нас :) .Ще има по две крила за всеки етаж,като обмислям възможността да затварям отвора между етажите и да чистя спокойно единия,докато той е на другия и обратно.Отстрани на клетката ще има прозорчета с мрежа за циркулация на въздуха,но на тях ще има монтирани филтри с активен въглен, от тези които се монтират на закритите котешки тоалетни.Финално апартаментът ще бъде обзаведен с хамаци,тунели и всякакви други екстри.Това са идеите на пръв прочит,приемам всякакви подобрения
rinusha
Пчела майка

Re: Проект - клетка за порче

Мнениеот zoomaniak » Вто Яну 01, 2013 8:34 pm

Вътре в къщата ли ще стои или на двора.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Вто Яну 01, 2013 8:53 pm

Предполагам 50 на 50 - в студените месеци вътре, в топлите - вън.Но за външна може би ще му измайсторим друга,а тази ще е вътрешната.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 02, 2013 12:26 pm

Идеята е добра.
Аз бих изпилил всички пирони с шлайфера.
Треските трябва да се прегледат - изглаждате всичко с шкурката и все в тая област.

Остават доста неяснотии :ab:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Сря Яну 02, 2013 3:14 pm

Благодаря Зоо,стараем се да я направим безопасна, всичко минавам с шкурка :) Ето как изглеждат прозорчетата за проветрение, за сега са само две, по едно за всеки етаж, ако въпреки тях вътре стане задушно, ще изрежем още две.
Изрязано прозорче:
02012013328-001.jpg

Тук вече е поставена мрежа, доста е фина и макар, че е метална, от вътрешна страна ще сложим решетка за да не може Денис да я разпарчоса :)
02012013325-001.jpg

И накрая - ето така изглежда отдушника след поставянето на филтъра.Само тряба да се сложи нещо (решетка, ластик или друго), което ще го държи на мястото му:
02012013327-001.jpg
rinusha
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Сря Яну 02, 2013 3:27 pm

Отвътре клетката е облицована с осб плоскости, които са доста гладки и лакирани, отвън предстои да я изшкурим и лакираме, но това може да остане за по-нататък, сега бързаме да го настаним, че е в много малка клетка милия.

Като цяло днес стигнахме до тук:
02012013326-001.jpg

02012013329-002.jpg

А тук Денис инспектира как върви строежа:
02012013333-001.jpg
rinusha
Пчела майка

Мнениеот mario7755 » Сря Яну 02, 2013 5:40 pm

Като гледам след седмица сте готови със строежа.Денис е голям сладур,да ви радва дълго време! :ajatki:
Обичай повече… и мрази по-малко.
Аватар
mario7755
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 02, 2013 8:14 pm

Внимавайте да не му завиждат невестулките :ag: и сред тях има албиноси :ai:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Сря Яну 02, 2013 10:16 pm

Ще стане много хубаво жилище,браво на вас.Доста работа е,но си заслужава. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Чет Яну 03, 2013 1:13 pm

Ден трети:
03012013340-001.jpg

Останаха вратичките,много се надявам и с тях да приключим до довечера и утре да се отдам на шиене на обзавеждането, за да настаним малкия пакостник до края на седмицата в новия апартамент.Много съм доволна какво свършихме до тук, излезна ни почти без пари (което след коледно-новогодишните празници беше от изключителна важност) - купихме само малко шкурка и винтове, всичко друго е от бараките и мазетата, нали сме стара къща, каквото и да потърсиш, ще намериш ;)
rinusha
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Чет Яну 03, 2013 2:21 pm

Вие сте за пример :ba: :ab: :ba:

Повечето стопани обожават жилището да им отива на тапетите и на джапанките - и купуват по десен и ала бала глупости - без дори да им пука всъщност кой ще живее в жилището.

Да не визирам - от колко непотребни вещи може да станат прекрасни жилища - легла - играчки - строителен купон.

Едно време си купих стъкла и по мой проект си залепих жилището на морските свинчета с плъзгащи се стъклени врати - като на секцията в хола - голема гордост почувствах :ag:

Във форума ни доста потребители предават опита и чрез примери показват, че не са важни само парите :az:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Чет Яну 03, 2013 3:03 pm

zoomaniak написа:Вие сте за пример :ba: :ab: :ba:

Повечето стопани обожават жилището да им отива на тапетите и на джапанките - и купуват по десен и ала бала глупости - без дори да им пука всъщност кой ще живее в жилището.

Да не визирам - от колко непотребни вещи може да станат прекрасни жилища - легла - играчки - строителен купон.

Дам, ние много обичаме дървото, така че жилището на Порше определено ще отива на нашето.Е, не ходим с налъми де :)

Но категорично съм за идеята, че всичко, което може да се използва, трябва да се използва.Другото си е чиста експлоатация на природата :(
rinusha
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Яну 03, 2013 3:07 pm

Разбира се,че всичко трябва да се използва.Има ли желание всичко се постига,дори и да няма опит,всичко се научава.
Наистина ще стане едно много хубаво жилище.Та нали трябва да е удобно на животното,не да краси интериора на жилището. :ab:
Следя темата с интерес и наистина Денис ще се чувста чудесно в новото си жилище. :az:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Чет Яну 03, 2013 5:28 pm

Края на ден трети - прозорчетата на втория етаж са почти готови.Яд ме е, че напредваме по-бавно, отколкото ми се иска и се страхувам да не изпуснем крайния срок за предаване :) Дано и утре времето да не е много студено, че работим навън
03012013341-001.jpg
rinusha
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Пет Яну 04, 2013 11:58 am

Тоалетната на Денис, от кофа за сирене - не е идеална, но пък мисля,че ще върши работа, освен това му отива на новия апартамент, нали?
rinusha
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Пет Яну 04, 2013 12:06 pm

Импровизираната вита стълба на Денис. Все още не съм измислила как да затварям дупката между етажите :( Някакви идеи?
rinusha
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Пет Яну 04, 2013 6:48 pm

Края на ден четвърти: долният етаж вече има дограма, за съжаление обаче не ми остана време за шиене на мебелировката.За сега от обзавеждането има само WC и вита стълба.Утре и в неделя съм на работа, а половинката ми е отговорен за отглеждането на наследниците, така че едва ли ще може да свърши много работа сам.За мое голямо разочарование проектът ще продължи след седмица, тъкмо до тогава нещата ще поотлежат в главата ми (аз съм архитекта, строителния надзор и приемателната комисия, взети заедно ;) )Продължавам да очаквам от вас идеи и предложения ;)
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Пет Яну 04, 2013 7:41 pm

Браво! Относно как да затворите този отвор между етажите ... аз си мисля, че с тази стълба ще е много трудно. Иначе предполагам, че просто може този отвор да се захлупи с нещо когато трябва. Клетката изглежда много добре . Само се чудя дали няма да е по- добре някаква дървена стълба да сложите от дъното до 2 етаж, или пък да се среже клона, за да може да плъзгате някаква плоскост и да се затваря плътно дупката. Тоалетната без няколко винта според мен ще се разнася и изсипва из клетката :ajaweki:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Пет Яну 04, 2013 8:50 pm

Благодаея за меннието, Koset0!За WC-то - мисля да го фиксирам с 2 райбера от този тип, така хем ще мога да го вадя и да го мия, хем няма да се разнася :ag:
Изображение
Иначе тази стълба е временен вариант докато намеря подходящ маркуч за да сътворя това:
Изображение
Единият му край ще е на първия етаж, а другият - на втория и тогава когато ми е необходимо просто ще запушвам съответния отвор :ajatki:
Почти измислих и затварянето на отвора около стълбата, но само времето и изобретателността на Денис ще покажат дали е удачно :ajaweki:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Пет Яну 04, 2013 9:22 pm

Райбера върши работа :ay:
За тунела, супер идея !! Помня, че имаше в някоя тема такъв подобен. Ще ти пратя ЛС :ab:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Яну 05, 2013 7:22 am

:ag: Става все по-вълнуващо
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот NaskoU » Нед Апр 13, 2014 9:15 am

Може ли да попитам тъй като мисля и аз да си измайсторя клетка за бъдещето ми порче.... Тъй като тея цени в зоомагазините ми се струват много.... А по пазара има по голями глетки на смешни цени. Удачно ли е да използвам дървени плоскости тапицирани в някаква материя (като мокет,мн ситна мрежа или някаква друга по издръжлива материя да не е на голото дърво)Впредвит това което съм чел досега в този форум.Това го обмисля тъй като за около 100-150лв мога да си направя глетка мечта с всички глезотийки за бъдещото ми приключение
Аватар
NaskoU
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Нед Апр 13, 2014 4:11 pm

Не разбрах коя част на клетката искаш да тапицираш, но иначе дървените плоскости са подходящи за клетка. Ако ще тапицираш с плат- по- добре да не е вътре, защото е опасно ако порчето погълне някое парче. Мрежа можеш да си сложиш сам, не е трудно.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот NaskoU » Нед Апр 13, 2014 6:14 pm

Ами мислех си самите плоскости всмисъл да не е голо дърво с тази цел да не почне да го гризе и да се задави с някоя треска.Ами като цяло мисля аз сам да си направя всичко в клетката.
Аватар
NaskoU
Животинче с въпрос

Мнениеот petere » Чет Апр 17, 2014 4:23 pm

Пора не е гризач а хищник, така , че няма да гризе дървото. В тази клетка, която смяташ да правиш, трябва да има "къщичка" в която да спи или крие нещата, които той ще краде. Там ще сложиш и някаква постелка. Трябва обаче да внимаваш да не си закача ноктите.Предвиди и единия ъгъл/30х30/, където ще бъде тоалетната .... и достатъчно голяма врата на клетката, така че да я обслужваш. Това до тук беше безплатно, от тук нататък х5лв. А ти си любопитен :ag:
Peter
petere
В ятото

Мнениеот NaskoU » Чет Апр 17, 2014 5:43 pm

Аз съм си ги предвидил тези неща и къщичка , и люлки и тунелчета... всичко направиси сам.За 5-те лева да не стане после обратното хаха. Мерси за съветите значи ще си седи дървено.
Аватар
NaskoU
Животинче с въпрос

Мнениеот NaskoU » Пон Апр 21, 2014 10:42 pm

Клетката ми е почти готова ,но какво трябва да сложа в легенчето ? трици или нещо друго ?
Аватар
NaskoU
Животинче с въпрос

Мнениеот petere » Пет Апр 25, 2014 4:25 pm

Ако под легенче разбираш тоалетната, в нея се слагат бентонит, зеолит или други тоалетни принадлежности. Може и силикон, но много го разпиляват. Нещо друго да попиташ, че ми набъбва сметката. А ти "нероден Петко" уговори ли го вече. Моето първо котило приключи :ag:
Peter
petere
В ятото

Мнениеот NaskoU » Нед Апр 27, 2014 10:18 pm

Един хасковец ми върза тенекия... И сега не ми дига телефона :D А принципно имах впредвид освен тоалетната в самото легенче ( дъното на клетката) празно ли да е или какво....
Аватар
NaskoU
Животинче с въпрос

Назад към Направи си сам