Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как се залепва аквариум!!

Как се залепва аквариум!!

Мнениеот zoomaniak » Вто Мар 15, 2005 6:43 pm

1 отивате и си купувате стъклата от стъкларя - не ги режете сами ако нямате опит

2 казвате на стъкларя че са за аквариум независимо от мм на стъклото - за да внимава при рязането то да е като хората и особено при чупенето на стъклата след като вече са били срязани

3 взимате шкурка ситна за стъкло и изшлайфате ръбовете им да не се срежете и т н...

4 носите ги в дома си

5 за 1 аквариум трябват 5 стъкла + стъкла за капаците

6 горещо ви препоръчвам да поръчате при стъкларя ленти от 5мм стъкло с ширина 2см и дължина по размерите на аквариума с които ленти ще ес направи така нареченото уребряване на аквариума ви. то бива много видове и е за цел да си вържете гащите да не протече аквариума ви некой ден. уребряването се прави внимателно за да не погрознее акавриума ви и т н...

7 купувате си силикон 1 цяла туба - от такъв за лепене на аквариуми а не просто за лепене на стъкло - нека ако вие не разбирате да ви го купи некой разбирач или от зоомагазин си го поръчайте и т н..... цената му е над 10лв

8 намерете си и една спринцовка - медицинска от по-големите

9 намерете си или си купете и пистолет за силиконовата туба с който ще шприцирате силикона един вид той ще излиза навън в медицинската спринцовка

10 много е важно!!!!!!!! да знаете следното:
а) ако аквариума Ви е от 5мм стъкло от предното и задното стъкло да са по къси от дължината на дъното с 10мм(2 по 5мм). съответно ако стъклото е от 8 или 10мм принципа остава същия. защо е така. целта ни е всичките 4 стъкла да лежът върху 5тото (дъното). и върху него да бъдат лепени и т н...
б) ако не искате предното и задното оставете по къси лявото и дясното - късите стъкла (но това е работа на стъкларя при условие, че Вие му кажете за това).... важно е да спазите принципа всичките стъкла да лежът от горе на 5тото (дъното)

11 вече сте купили силикона; спринцовката; "пистолета" за силикона; всичките стъкла + лентите за уребряване и стъклата за капаците и т н..

Какво става по натам!!!!!!!!!

12 как принципно става нанасянето на силикона върху ръба на стъклото:
а) - пълните спринцовката със силикон
б) - някой трябва да ви асистира като в началото Ви държи стъклото по което работите или просто Ви помага
в) - взимате предното или задното голямо стъкло
г) - нанасяте силикона по този начин върху лявата и дясната и дългата страна: с показалеца на лявата си ръка придържате върха на спринцовката а с пълеца на дясната ви ръка избутвате силикона от спринцовката като при това избутване дърпате ръцете си назад по дължина на ръба на стъклото и така осигурявате едно равномерно разнасяне на силикона което е много важно за равномерното прилепване на стъклата и т н.....

13 слагате внимателно вече обработеното предно или задно стъкло върху дъното то е стъкло номер 1

14 стъкло номер 1 трябва да седи точно според дебелината си нито навътре нито извън дъното и от ляво или дясно да остане равномерно пространство за страничните стъкла

15 асистента ви трябва да го държи

16 вие обработвате лявото или дясното стъкло по същия начин като тука има вече много тактики или ако голямото стъкло което се придържа от асистента ви е обработено и по височината му то късото стъкло номер 2 от тази страна дето е обработено голямото ви спестява допълнителна обработка; тоест късото стъкло го обработвате с 1 страна по-малко (дано ме разбрахте) :)

16 късото стъкло внимателно го лепвате върху дългото което е придържано от асистента Ви..... той държи и двете вниметално но тъй като те са вече прилепнали е по-лесно вече

17 взимате другото голямо стъкло (номер 3) намазвате го със силикон по описания начин - внимателно го поставяте. като внимавате да не разместите другети 2

18 обработвате и стъкло номер 4 (късото) слагате и него. взимате широко цветно или безцветно тиксо и внимателно притискате на по 2 места всеки ъгъл с тва тиксо като преглеждате дали няма много мехурчета между стъклата. ако има не е добре но за това е уребрението. то се слата като вече е изсъхнал аквариума ви тоест след 24 часа примерно

19 всяка лента е по 2см широка дебела по 5мм намазвате я по ширината и със силикон и я прилепвате по всеки ъгъл като преценявате дължината на лентите по размерите на акавриума и т н...

20 след това лепите капаците и готово - те са с най разнообразна форма и предназначение

АКО ИМАТЕ ВЪПРОСИ ПИТАЙТЕ

Важно е да схванете принципа........и за това ако ви е 1 аквариум лепете го малак 20-50литра !!!!!

Това е от мен.......
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Вто Мар 15, 2005 7:53 pm

А как се почиства илишния силикон по ръбовете?
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Вто Мар 15, 2005 8:32 pm

принципно н есе почиства. защото при почистването може да стане кофти. но с едно бръснарско ношче може и да се направи нещо. но ако си работил чисто за кво да го чистиш :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Вто Мар 15, 2005 8:53 pm

Ами колкото е чисто да се работи при натиска на двете стъкла силикона се избутва, а аквариумите от магазините са с видимо загладени ръбове.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Вто Мар 15, 2005 9:05 pm

оххх ти искаш ли да се научиш да лепиш или да се научиш да си купуваш от зоомагазин акавриум лично мен въобще не ме интересува дали силикона стърчи или ръбовете са загладени има хиляди начини да се скрие този дефект. но ако станеш майстор такъв проблем нема да има. докато сатнеш ще има.

капиш :)
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Georg » Вто Мар 15, 2005 11:22 pm

Излишния силикон, който "щръква" след притискане на стъклата се почиства преди да е започнал да засъхва,много внимателно с тънка саморъчно направена шпатулка, иначе ако това се прави късно с бръснарско ножче - има опастност да се разхерметизира шевът.Внимава се да не се размазва силикона излишно по стъклото, защото после много трудно се чисти.Аз малки аквариуми си лепя без асистент - предварително подготвям лентичките тиксо, които ще държат ъглите, тези по дъното ги залепям, преди да започна нанасянето на силикона.Аквариум от 40-50 литра се лепи от сам човек без опит за около 10-15 минути, ако не е член на кръжока "Пречат ми ръцете", разбира се :D.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот orlin74 » Пет Фев 01, 2008 6:25 pm

здравейте посетих много сайтове, не се наемам да си направя аквариум сам. а и тези дето се продават ми се виждат доста скъпи за това искам да попитам ако има хора които се занимават с изработка на аквариуми колко ще ми струва един 150 литров без никакво оборудване и капаци само аквариума.
orlin74
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 01, 2008 6:28 pm

От къде си Орлине - град?
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот orlin74 » Пет Фев 01, 2008 6:33 pm

от Попово а тука направо е тъмна индия
orlin74
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 01, 2008 6:38 pm

Eхххх братле - тва пък где е :smile:
Ако беше в София щях да ти го залепя лесно...
Мога другата седмица да направя фотосесия - импровизирано залепване на стъкла с някакъв макет...аквариум и да тестваш на един по малък аквариум у вас примерно 50литра - той и без това ще ти е карантинен и на 1 родилка примерно и после да си залепиш големия сам.......

Но не знам как ще го сместя в програмата си - но ще опитам - дано се научиш....сам

Няма от кво да те е страх.......ще му ръгнеш и уребрение и повече силиконец и готово - няма и сълза да пусне

Я кажи размерите.......
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот orlin74 » Пет Фев 01, 2008 6:44 pm

братле кажи ми колко ще ми струва а аз почти всеки месец пътувам до София с транспорт
orlin74
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 01, 2008 6:45 pm

50лв
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот orlin74 » Пет Фев 01, 2008 6:48 pm

значи нося си стъклата и ти го залепяш, или по добре идвам отиваме отрязват стъклата и от там си ти
orlin74
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 01, 2008 6:54 pm

Идваш
Отиваме при стъклата - режеме ги + уребрение и капаци ако искаш...
Отиваме на мястото където ще седи и го лепя......
След 2-3 дни пълниш........
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот orlin74 » Пет Фев 01, 2008 7:33 pm

братле то мястото е на 350 км от софия
orlin74
Животинче с въпрос

Мнениеот orlin74 » Пет Фев 01, 2008 7:34 pm

аз мислех да купя всичко да го залепищ и на следващото ми идване в софия да си го прибера
orlin74
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 01, 2008 7:37 pm

Става...
Но след като купиш стъклата ги караме у нас - да ги лепя и после от нас си ги зимаш...желателно е да сме заедно по време на купуването на стъклата...

Нямам условия за проба на аквариума...в нас обаче не е проблем това според мен :!:
zoomaniak
Пчела работник

Re: Как се залепва аквариум!!

Мнениеот Judas Iscariot 666 » Съб Фев 09, 2008 9:46 pm

тези ребра се слагат по външните ръбове на аквариума такали (не съм виждал такова нещо)
аз имам намерение да си правя на пролет 110х45х58,5 (около 230 литра вода)
какви съвети ще ми дадете какво трябва да е стъклото трябва ли да се окрепва допълнително може ли с обикновено лумисцентно осветление (пури на по 110 см. май толкова бяха дълги) грунд-едър,ситен оборудване (предполагам с външен филтър) желателно ли е да е повдигнато дъното (подобно на възвишение в аквариума и да го покрия с грунд)
Аватар
Judas Iscariot 666
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 09, 2008 10:32 pm

тези ребра се слагат по външните ръбове на аквариума такали (не съм виждал такова нещо)

От вътрешната страна са на аквариума - не външната.

аз имам намерение да си правя на пролет 110х45х58,5 (около 230 литра вода)
какви съвети ще ми дадете какво трябва да е стъклото трябва ли да се окрепва допълнително може ли с обикновено лумисцентно осветление (пури на по 110 см. май толкова бяха дълги) грунд-едър,ситен оборудване (предполагам с външен филтър)

6-8мм стъкло + уребрение + капаци
Осветлението после ще го мислим...

желателно ли е да е повдигнато дъното (подобно на възвишение в аквариума и да го покрия с грунд)

Тва са глезотии........остави ги тез неща.
Пясък и грунд е едно и също - разнороден да е по големина...за да има движение на всичко и вътре в него.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Judas Iscariot 666 » Съб Фев 09, 2008 11:57 pm

ами на мен зора ми е освтлението защото имам сумати пури у нас а и фирмените за аквариум са малко скъпички предпочитам от рано да знам от какво ще имам нужда за да мога да събера кинта и да се оборудвам по малко пък и не ми е само аквариума на главата :)
Аватар
Judas Iscariot 666
В стадото

Мнениеот h0nda » Нед Фев 10, 2008 12:15 am

Най-добрата комбинация е 1x Silvania Aqua Star 1x Silvania GroLuX 1x Philips
Но като за начало и с обикновенни става ( не че аз съм с такива и аз съм с една обикновенна на Филипс )
Следвайте мечтите си !!!
Аватар
h0nda
В стадото

Мнениеот Judas Iscariot 666 » Нед Фев 10, 2008 2:18 pm

колко кинта ще ми струва това говорим за пури по 110 см
Аватар
Judas Iscariot 666
В стадото

Назад към Направи си сам