Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Най-простата хранилка за птици през зимата

Най-простата хранилка за птици през зимата

Мнениеот zoomaniak » Пон Сеп 28, 2009 8:39 pm

На пет биз изложението зърнах най-простата хранилка за диви птици за през зимното време :ag: една мила дама немкиня :ba: ми обясни това и се чудех защо ми се омазняват пръстите като пипам хранилката :ag:

Технологията

Най-проста смеска взимаме белени слънчогледови семки. Слагаме ги в мрежа за опаковане на плодове и зеленчуци. Тези мрежи са пластмасови и се продават на метраж май.

Та пълните дължина която вие изберете. Намирате и аз не знам от къде телешка мас и заливате внимателно белените семки в пластмасовата мрежа. Чакате да изстине и като се стеге мазнината завързвате някъде в двора на клон тази хранилка.

Мазнината пази захранката да не се разпилява през зимата. Дивите пилета си кълвът през мрежата и мазнината им помага нещо си там за добра зимна кондиция и т н...

Чат пат и катериците набарват хранилките.

Естествено в такива "чорапени" хранилки можем - можете да слагате каквито искате семена и семена :ag: мазнината служи просто за спойка.

За да не съм голословен. Не гол :ag: и вече не са ми мазни пръстите :ag: прилагам от един немски каталог снимки на такива продукти:

Немкинята с какъв хъс ми обясняваше все едно пиле не съм виждал :ag: но идеята беше космически бързо оцененаааа и споделена с вас - милите диви птички в тази форумска гора. А иде зима, трябва да има къде да кълвем на воля :ag:

Изображение

Изображение

Изображение

И малко от мазните :icon_liplick: :icon_liplick: :ag:

Схващате идеята - нали :ai:

Изображение
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Най-простата хранилка за птици през зимата

Мнениеот Bunny Boo » Пон Сеп 28, 2009 10:18 pm

Хех, че интересно :sunny:
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот Space » Пон Сеп 28, 2009 10:57 pm

Стамене, може да направиш конкурс "Кой ще направи най-хубава зимна хранилка за птици" с награда фъстъците за нея :ag: Иначе идеята наистина е яка :bs:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот GattaNegra » Вто Сеп 29, 2009 9:01 am

:ag: Олеле! Това ако го сложа на двора няма да храня котките цяла зима! smile000 (18).gif
Шегичка!
Да попитам: Фъстъка е по-едър от дупката. Пилето кълве и го троши. Това ли е технологията? Ама няма ли да падат парченцата по земята? Не е ли уместно да има някава периферия - да събира трохите? (какво ли разбирам и аз от пилета...)

Офтопик:
Тази пролет в Борисовата градина в София някой беше връзвал срязани кутии от сок пълни с храна за пилета по дърветата ... стори ми се адски грозно! Вееха се като мръсни чорапи по клоните....
Cats walk alone.
Аватар
GattaNegra
Животинче с въпрос

Мнениеот mr.Killer » Съб Окт 03, 2009 9:01 pm

GattaNegra написа:
Офтопик:
Тази пролет в Борисовата градина в София някой беше връзвал срязани кутии от сок пълни с храна за пилета по дърветата ... стори ми се адски грозно! Вееха се като мръсни чорапи по клоните....

Офтопик:
Или като пълни памперси по чадърите

Иначе идеята си я бива, ама аз съм си фен на стандартните хранилки

П.П. Това лято като хранех кучето на вън понякога с хляб разни пернати се научиха да му кълват от хляба и той все им се вбесяваше ... горкичкия :ag: . Ама от както е на кучешка храна и няма вбесявания с летците
Офтопик:
Като казах летци се сетих, че тази вечер видях над ореха ни няколко прилепчета в полет :ajatki:
mr.Killer
Животинче с въпрос

Мнениеот AuroraBeauPre » Пет Ное 06, 2009 3:39 pm

ето това е от Борисовата :ag:
Изображение
AuroraBeauPre
Животинче с въпрос

Мнениеот yani_kn5 » Пет Ное 06, 2009 3:41 pm

хитро
харесва ми :bs:
yani_kn5
Животинче с въпрос

Мнениеот Чехълче » Пет Ное 06, 2009 3:46 pm

Зоо, идеята е чудесна! Ще се опитам да я измайсторя и няма да я веся в гората, а тук по нашата градина, да видим какво ще издокарам.
Дали ще ми позволиш да направя едно допълнение като загрижен за чистотата на природата? :ba: :ax:

Не мисля да купувам нова мрежа, а да ползвам стара от лимони, например. Така няма да е изразходен ток и вода за направата на нова мрежа, а стара такава ще бъде използвана по-дълго време.
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот leti_at » Сря Дек 23, 2009 1:43 pm

Ох, ако знаете идеята колко ми е легнала на сърцето [mood_feelings_hurt.gif]
Обаче имам два проблема:
1. Съседите ми са котковъди (имат над 30 котки,които всячески ще се опитат да се облажат покрай хранилката..Факт-преди време си бяхме закачили вълнистото папагалче на стената на къщата...далеч от прозорци уж..и в един момент заварих една котка да виси на клетката..От къде беше скочила не знам..Добре,че историята приключи с това...никога не оставих пилето вън без надзор)
2. Никой от мъжете (мъжът ми и баща ми) не ми се връзва на акълите да ми направи дървена хранилка...Цитирам.. "само на теб може да ти дойде такава щура идея"...
Много ми харесва идеята на Зоо за хранилката от мрежа(защото е лесно осъществима и дори и аз мога да си я направя :ap: ), ама откъде да намеря телешка мас.... [mood_feelings_hurt.gif] С нещо друго не може ли...За спойка...Дайте съвети..
leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
Аватар
leti_at
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Дек 23, 2009 2:19 pm

Свинска мас.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот leti_at » Съб Яну 30, 2010 9:57 pm

Да ви се похваля...имам си импровизирана хранилка , в която слагам смес за птици...Вече около месец храня птичките и съм много щастлива,защото в студените дни и това е нещо..Най-щастлива съм,че моите птички всяка сутрин ,посещават хранилката и си чакат закуската :ab: А децата ми колко са доволни..няма да ви казвам :ajaaski:
Освен това, примерът се оказа заразителен.Едни съседи видяха от мен и те тръгнаха да мислят къща, освен това ,съпругът ми също се ентусиазира от това,че храним животинките в студа и ми обеща да ми измайстори "истинска" дървена къща smiley24 , защото тази е от....картон...облицована с няколко пласта тиксо....ама макар първобитна-идеята свърши работа-
ИзображениеИзображение

Импровизираната ми хранилка се посещава от едно птиче,с големината на врабче, което има от двете страни на клюна белички петна,пее много хубаво...някой по-вещ с птиците знае ли каква е тази птичка, която така ни радва? Защото аз нищо не разбирам от птици...
leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
Аватар
leti_at
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Съб Яну 30, 2010 10:10 pm

Виж тука :ab: :ba: :ab:

http://www.facebook.com/?ref=logo#/albu ... 063&ref=mf

Радвам се, че сте щастливи :bp:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Съб Яну 30, 2010 11:10 pm

Забравила съм да се похваля,но и аз направих хранилки,от тези в мрежичката.Синигерите много ги посещават.В момента са празни и трябва да направя нови.Сложила съм ги на едно дърво пред прозореца и когато погледна там винаги има някой лакомник. :bp:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот sisity » Съб Яну 30, 2010 11:53 pm

Ние сме си измайсорили дървена къщичка и всеки ден слагаме храна, най - често орехи и идват една групичка синигери. Влизат и у нас и даже няколко пъти са се качвали на главата ми [smile3537.gif] :bp: .
Аватар
sisity
В глутницата

Назад към Направи си сам