Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Аматьор с Малоантилска игуана 120 см. Помагайте, спешно!

Аматьор с Малоантилска игуана 120 см. Помагайте, спешно!

Мнениеот S7ef17o » Пон Сеп 19, 2016 12:06 pm

Здравейте, другия месец ще се сдобия с Малоантилска игуана на 5 г. 120 см. Подарък е и, разбира се, ме свари неподготвена. Ще се разхожда и в жилището, но трябва да се сдобия с огромен подходящ терариум или клетка, с подходящи условия за живот, разбира се. Ще се радвам всякакви идеи, съвети, предложения за изработка, и други, които вероятно не се сещам, защото не ги знам.. Много съм притеснена, защото не е гледан добре и искам да компенсирам гадостите, които са му се случили.
От това, което прочетох, има много неща, които трябва да знам, и ако не ги знам животното ще умре в мъки, а аз даже няма на знам, че е болно..
Искам в терариума да има абсолютно всичко, което е необходимо за здравето му и всякакви полезни неща: uv лампа, отопление, басейн с поддържаща се 30-33 градуса температура, 'катерушки', водопадче или нещо подобно, с вода за пиене, немухлясващи повърхности, растения, термометър и влагометър и всичко, което пропускам. Най-вероятно ще ми излезе твърде скъпо всичко накуп (гледах, подобни на цени около 1000лв.) Така че чакам съвети, за санитарен минимум, такъв, че на животното да му добре, включително и какви размери са подходящи, защото до тук знам, че трябва да е много голям и вертикален, първо това, пък после ще го глезя. Също така, ако може съвети за най-добри варианти за храна и ветеринари. Както и нещо, като каишка, защото ще трябва да се пече на слънце, а терасата ми не е обезопасена. Пък и ще ми е по комфортно в жилището да се разхожда с 'нагръдник', за да го закача лесно за повода, ако се наложи и да не се го гоня и да се чудя как да го хващам, не много социален за сега. Също така, кажете ми, моля ви, какво пропускам. Гледала съм само куче и котка до сега (няма игуаната да живее с тях, казвам го, за да разберете колко съм аматьор).
Благодаря на всички предварително.
Аватар
S7ef17o
Животинче с въпрос

Назад към Игуани сем. Iguanidae