Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем с храненето

Проблем с храненето

Мнениеот dssst » Нед Окт 25, 2009 3:16 pm

Здравейте.От известно време игуаната ми спря да се храни за около една седмица почти нищо не кусваше.В последствие почна помалко да хапва,но само котешка храна,растителност,листа и други плодове почти не кусва.Водехме го на лекар даде му някакви витамини,но няма почти никакъв резултат.Ако някой знае как да помогне да пише във форума ще съм ви много благодарен
dssst
Животинче с въпрос

Re: Проблем с храненето

Мнениеот hyla » Нед Окт 25, 2009 7:31 pm

Котешките гранули не са храна за игуана.
Опишете при какви условия гледате игуаната си - температура, ув, осветление, възраст. Ако може и снимка. До сега давали ли сте витамини и калции?
И сменете вет-а си
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот kapi » Вто Окт 27, 2009 8:00 pm

Ще .. замине .. icon_bawling
kapi
В стадото

Мнениеот dssst » Чет Окт 29, 2009 7:28 am

За сега се храни но по малко и основно твьрда храна (бисквити,котешки гранули)знам че котешката храна не е за игуани но след като не яде друго.Предполагам че за това се изхжда на 4-5 дена ,и пие вода (преди не съм я забелязвал да пие вода).Може би е от сухата храна .А за UV лампа и отопление си има.Някои да знае нещо за линеенето при игуаните ,как протича.Аз я имам от 9 месемца и в момента е 1.100 кг и 75 см.
dssst
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Окт 29, 2009 7:35 am

Има много начини да накарате една Игуана да смени хранителните си предпочитания или да ги разнообрази и т н...
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот dssst » Чет Окт 29, 2009 8:23 am

zoomaniak а би ли споделил някой начин,че аз нямам никаква идея как да я накарам да започне да яде плодове и зеленчуци
dssst
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Окт 29, 2009 8:44 am

Опитай като са нарязани да ги поръсиш с натрошени на ситно котешки гранули и т н....омесваш салатката отново, за да попие в нея познатият за животното вкус и мирис. Би трябвало да прояде...постепенно. Естествено намаляваш количеството на "овкусителите" спрямо броя на храненията. И един ден спираш гранулите.

Купи си гранули за игуани - имат две форми - за млада и за възрастна игуана. Купи си плодово желе за растителноядни влечуги.

Варианти много и няма да стане от раз всичко. Трябва да усетиш хранителните капризи на животното и да го излъжеш - да ги преодолееш по кулинарен начин.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот dssst » Чет Окт 29, 2009 9:02 am

Давам и гранули за игуана смесени с котешки ,но тя обира само котешките гранули.Гранулите са lguvert на JBL.
dssst
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Окт 29, 2009 10:01 am

Намалявай постепенно котешките до пълнто им изчезване.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот iddqd » Чет Окт 29, 2009 1:36 pm

И при мен мъжката игуана е в подобно състояние, но мисля че е депресирана понеже женската нему пуска и совен това го тероризира.
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот facy » Пет Окт 30, 2009 12:09 pm

Моето мнение е че не трябва изобщо да и даваш котешка храна или пък бисквити. (да не говорим за основно хранене с такава) Защото от това което си написал оставам с впечатлението че от известно време игуто ти яде само котешка гранула. Много игуани обиат котешките/кучешките храни, но това е вредно за тях. Аз мисля че е най-добре изцяло да спреш котешката храна. Игуаните ако свикнат с едно нещо после няма връщане назад. Те изключително се придържат към навиците си. Затова сега пробвай със свежа салата от глухарчета. Ако не яде един два дни няма страшно. Изчакай го да огладнее много, но постоянно подменяй храната за да е прясна.
facy
В стадото

Мнениеот lilly13smile » Пет Окт 30, 2009 12:32 pm

Моята игуана набляга предимно на листа от глухарчета и грах, като беше по-малко бебе, хапваше и моркови и царевица, нормално ли е да акцентират за дълги периоди от време на 1 вид храна? Той иначе си има всичко, за което може да си мечтае една игуана, ама не го знам защо примерно 1 месец или няколко седмици си избира само един вд храна, от другото или не кусва, или само опитва?
lilly13smile
В ятото

Мнениеот dssst » Нед Ное 01, 2009 1:48 pm

Преди 3 дена я водих при друг вет,тои я гледа на на ехограф и ми каза че игуаната ми имала яица и било нормално да не се храни много.А здпавословно била добре което малко ме успокои.Но продалжажа да хапва малко,и то листа защото друго не и давам.А в момента докато пиша нападна китаиската роза и си похапва сладко.
dssst
Животинче с въпрос

Мнениеот facy » Нед Ное 01, 2009 11:18 pm

Това е добре. Късай и листа от розата или още по-добре ще бъде ако и осигуриш достъп до самото цвете. Аз имах преди китайска роза и Рекс мн обичаще да се катери по нея и си пасеше като огладнееше. Внимавай с яйцата. Ако това е вярно трябва да пазиш игуаната. Не я вдигай или стискай за корема. Без излишни рискове от падане и високи скокове, че е опасничко ако се счупи някое яйце.
facy
В стадото

Мнениеот renetar » Пон Ное 02, 2009 9:25 am

Това, че е започнала да се храни е хубаво, и наистина спри тези котешки храни и бисквити, те не са за игуана.
renetar
В глутницата

Мнениеот lilly13smile » Пон Ное 02, 2009 8:25 pm

Може ли да сложа в терариума китайска роза или е опасно да не иска да яде от пръстта от саксийката. Изобщо как ви звучи идеята? Мога ли сега да си купя или съм закъсняла? Или изобщо какво мога да сложа в терариума, за да си яде Зиги неограничено свежа храна? Нещо, което вирее на топло? Никак ме няма с растенията, помогнете :)
lilly13smile
В ятото

Мнениеот renetar » Вто Ное 03, 2009 9:17 am

Не слагай саксии с пръст в терариума, може да сложиш саксията с цветето, но най-горния слой махни пръстта и сложи торф, чист, без добавки, прецени го така да е повечко торф, за да може игуаната ако рови да не стигне до пръстта. Мисля, че ако сложиш само торф обаче цветето ще умре. Цветето трябва да вирее на влажно и топло, но мисля, че игуаната няма да му даде възможност много много да расте. Другото, за което трябва да внимаваш е цветето да е достатъчно голямо, т.е. игуаната да не може да го изтръгва с корените и да си хапва пръст. Саксията да е здраво закрепена, да не се събори ако се качи на нея животинката.
renetar
В глутницата

Мнениеот lilly13smile » Вто Ное 03, 2009 1:40 pm

Аз си мислих да сложа така както казваш, или просто нещо отгоре- пластмасова чинийка ... да я изрежа там някакви апликацийки, не ме бива в обясняването и сега нямама време, ама чат пат нещо такова :)
lilly13smile
В ятото

Мнениеот Iguan4o » Пон Ное 23, 2009 11:55 pm

имам един проблем с моита игуана преди 2-3 седмици си ядеше по 3-4 пъти на ден а ся яде само по 1 път на ден какво да направя пак да си яде по 3-4 пъти на ден.
Iguan4o
В стадото

Мнениеот renetar » Вто Ное 24, 2009 9:16 am

Колко й е топло на игуаната? А същото количество ли хапва или не? Има ли някакви рани около устата?
renetar
В глутницата

Мнениеот Iguan4o » Вто Ное 24, 2009 11:50 pm

Няма никакви рани никаде постоянно гледам да е топла игуаната и температурата в стаята я поддържам нормална преди примерно марулята изяждаше по 10 листа зели ако и давам изяждаше по 3 листа някаде доста ставилно си хапваше ама ся едвам едвам с 300 зора я карам да хапне нещто по много малко яде и от 3 дена не съм забелязал сащто и да се изака.много съм притеснен да не да и има нещто
Iguan4o
В стадото

Мнениеот renetar » Сря Ное 25, 2009 5:28 pm

Само с марула ли я храни игуаната? Ако не е яла нищо от 3 дни я заведи на лекар.
renetar
В глутницата

Мнениеот Iguan4o » Сря Ное 25, 2009 9:42 pm

не секи ден и давам различно да яде на ден хапва по 3-4 хапки от това което и дам и толкова за целия ден пиини малко водичка и толкова разходи са из стаята и идва при мен и ляга на мен и седи като и омразни трагне на някаде ама неиска да яде нещо незнам какво и стана днес за първи път хапна половин купичка грах и това беше :(
Iguan4o
В стадото

Мнениеот renetar » Чет Ное 26, 2009 9:48 am

Е колко е голяма купичката и колко е голяма игуаната? Ако пие вода често значи и е ниска влажността, добавай в менюто храна, богата на вода. Защо не вземеш да й разбъркаш различни неща на едно ядене и да видиш какво ще стане?
renetar
В глутницата

Мнениеот Iguan4o » Съб Ное 28, 2009 7:14 pm

куата и е голяма колкото един нормален пепелник а игуаната ми е подщти на 3 години.пии вода на 2 дена 1 пат днес изяде цяла куа с грах ама вчера не беше докоснала нищо утре ще я водя на лекар да я види да каже какво и има
Iguan4o
В стадото

Мнениеот Iguan4o » Нед Ное 29, 2009 2:33 pm

заведах си игуаната на доктор и тои ми каза да стривам котешка храна такава дето има повече витамини в нея и да я слагам при яденето и и така щте почне да яде отново за ся има известен ефект от това и мн се радвам че малко по малко почна да си хапва :):):)
Iguan4o
В стадото

Мнениеот renetar » Пон Ное 30, 2009 10:49 am

Не давай котешка храна на игуана
renetar
В глутницата

Мнениеот facy » Пон Ное 30, 2009 12:36 pm

renetar написа:Не давай котешка храна на игуана

Игуаните не се хранят с котешка храна. Това не е решение на проблема и смени ветеринаря си!
facy
В стадото

Мнениеот renetar » Пон Ное 30, 2009 1:39 pm

Ака ли игуаната и колко често? Нали е изяла цяла купа грах! Може просто предния ден да си и дал нещо за ядене, което тя не обича. За това те посъветвах да смесваш нещата. На игуаната трябва да й се дават добавки, но си има за влечуги. Потърси наистина друг ветеринар, който да разбира от влечуги.
renetar
В глутницата

Мнениеот Iguan4o » Пон Ное 30, 2009 9:14 pm

секи ден по 1 пат ака игуаната ми . днес 2 пъти яде има вече напредак пак в яденето. ся съм и взел да яде маруля,грах,зеле и праз. Зелето въобще не го барва марулята я хапна и малко от граха и 2 парчета праз. обаче днес не и сложих котешката храна ама има напредак не е както преди 2 дена савсем малко да хапне за целия ден .ами тои тоя ветеринар беше няква пенсия и малко я гледаше като идиот игуаната имах чуството чи за сефте вижда такова животно но беше първия ветеринар които ми казаха за екзотични животни ся ще вида още 2 дена как ще яде и ако почне както преди да си хапва повече няма да търся друг ветеринар ама ако пак намали яденето си ще я водя при друг
Iguan4o
В стадото

Мнениеот drebcho i glamcho » Пон Ное 30, 2009 11:46 pm

Iguan4o, айде да слагаш по някой препинателен знак, защото следващият път подобен пост ще го изтрия :ab:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот renetar » Вто Дек 01, 2009 9:15 am

Ами да, странно пишеш игуанчо! Трудно се разбира.
Зеле и марула се дават рядко на игуана, не са полезни. А щом всеки ден ака животното, значи все пак се храни.
renetar
В глутницата

Мнениеот Iguan4o » Нед Дек 13, 2009 12:06 pm

искам да ви се похваля. игуанта ми от 3 дена вече си хапва както преди яде като прасенци :)
Iguan4o
В стадото

Мнениеот lari73 » Вто Яну 05, 2010 6:51 pm

едната ми умря си зех друга ими я донесоха от софия,а новата неще да яде.какво да правя
Аватар
lari73
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Сря Яну 27, 2010 3:25 am

Подари я на някой, който няма да я умори...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Назад към Игуани сем. Iguanidae