Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Игуаната ми стана много агресивна

Игуаната ми стана много агресивна

Мнениеот dssst » Вто Фев 22, 2011 10:23 am

Здравейте!Имам игуана,която е на около 2 год и половина може и 3.Декември месец снеси яйца,които бяха неоплодени и след около 3-4 дена се развалиха и ние ги изхвърлихме.От този момент започна дасе държи много агресивно на моменти не постоянно.Когато отовря терариума да чистя,тя започва да хъска и да удря с опашка и на няколко пъти се спуска и хапе.Снощи като отворих терариума тя беше близо до стъклото като отворих тераируам се хвърли отгоре ми и искаше да ме охапе.От какво може да е тази агресия,дали защото видя,че извърлям яйцата или в момента е разгонена.По миналата година тя пак е била в процес на разгонване,но не беше агресивна и не можа да снесе яйцата,които се абсорбираха в нея.Това лято нямахме много време и не й бяхме обръщали много време,дали е от това.Ако може някой да даде савет какво да правя.
dssst
Животинче с въпрос

Re: Игуаната ми стана много агресивна

Мнениеот tarantul40t0 » Вто Фев 22, 2011 8:18 pm

Към всички ли се държи така или само към вас?Може пък и да е липса на социализация-щом не сте имали много време.Опитайте малко хранене на ръка,за да знае кой и дава храната,така може и да спре да хапе ръката,която я храни.
tarantul40t0

Мнениеот dssst » Сря Фев 23, 2011 11:27 am

Благодаря за мнението Ви.Действително не към всички е толкова агресивна
dssst
Животинче с въпрос

Мнениеот tarantul40t0 » Сря Фев 23, 2011 11:59 am

Значи 90% е защото е видяла кой и отнема "децата",а другите 10% може би са защото е разгонена.Като за начало нека види кой и дава храната,но нека цялото семейство да се включва и най-вече вие самият.
tarantul40t0

Мнениеот meri » Сря Фев 23, 2011 12:09 pm

Разгледайте раздела за поведение на игуаната(ако не сте го направили вече).
viewforum.php?f=184
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Игуани сем. Iguanidae