Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Няколко въпроса

Re: Няколко въпроса

Мнениеот denica » Вто Мар 18, 2008 5:42 pm

iddqd написа:ми изключваи я пез ноща да и става по студено все пак в природата нощите са по студени можеби е по добре и за спането когато им е много топло маи са много нервни и неси почиват, също така дървото което си сложила не е много подходящо по скоро иман тужда от клони по които да се катерят

Аз по-скоро за през деня се притеснявам - май няма нужда и от камъка!
Има и още дървета в терариума - снимката е частична, но това имам на работния комп - довечера от домашния ще пусна цялостен изглед. Купих корк и тези дни ще го налепя по едната стена, за да се катери и там звяра - в магазина, от който го купих, се катериха по каменни стенички и явно е свикнал, защото от два-три дни насам (откакто леко се поотпусна) скача от клоните и се опитва да се захване за стъклото :ap: , но неуспешно :ag:
Аватар
denica
В стадото

Мнениеот iddqd » Вто Мар 18, 2008 8:46 pm

е и моите постоянно правят какви ли не акробатики много са смешни мъжкият ми се фащаше с рацете си за решетките горе и се разхождаше като маимуна по тях увиснал на раце само хаха баси пича
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот Plazmomet » Вто Мар 18, 2008 9:28 pm

Ха-ха-ха :ag: и моята се виси като паяк на капака горе!Готин терариум, изглежда много естествен :ay:
Plazmomet
Животинче с въпрос

Мнениеот denica » Нед Мар 30, 2008 1:41 pm

Днес открих нещо много странно в купата с вода на моя звяр - около 20 броя някакви гадинки, много приличаха на мухи-винарки, но 3 пъти по-дребни, сиви на цвят, и ми се видя, че имат пипала ............................. Няма как да си е свършил работат вътре и това да са глисти, но реших да се допитам и до вас ... Преди седмица му сложих още един клон, току що отрязат и се замислех дали не са някакви мушици. Иначе си е съвсем наред - яде, разхожда се, бие ме ...
Аватар
denica
В стадото

Мнениеот iddqd » Нед Мар 30, 2008 2:58 pm

Ми зависи колко време неси сменяла водата може да са се завъдили нкви организми :ag:
аз пък давах на моите щурци и бях пуснал по няколко и в 2 та терариума и те измряха нали ама сега пък има супер много малки щурци вътре ахахах отначало и аз се стресирах кви са тези паразити ама сега знам че са щурци и се кефа
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот denica » Нед Мар 30, 2008 3:25 pm

Сменям водата поне по 1 път дневно и му сипвам минерална ...
Аватар
denica
В стадото

Мнениеот rumi » Пон Мар 31, 2008 12:28 am

Можеш ли да качиш снимка на тва, което си видяла?
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот denica » Пон Мар 31, 2008 1:08 am

Не си личат на снимкото - в действителност бяха сиви и имаха нещо като крачета ... Според ветеринарката ми не е тения, защото не приличат на червейчета - каза, че е възможно да са кърлежи, но пък звяра е абсолютно чист на този етап ... разгледах го много подробно ...
Аватар
denica
В стадото

Мнениеот mommovet » Пон Мар 31, 2008 3:20 pm

Най-вероятно са някаква форма на живот от новия клон.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Вто Апр 01, 2008 1:24 am

аз имам въпрос може да помислите че се ебавам ама несе
значи питам за лаината на игуаните когато сере нали и пикае и начи първо излзиа вода после едно лаино примерно зелено а освен него има една бяла пихтия какво е тва бялото като изсъхне става като тебешир данеби да им давам много калции и те да го серат кво е тва тебеширестото?
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот mommovet » Сря Апр 02, 2008 2:59 pm

Не, това са комплекс пикочна киселина-белтъчини. По този начин сухоземните влечуги се освобождават от отпадните продуктите на белтъчната обмяна. Съвсем нормално е и така и трябва да изглежда.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот facy » Пет Юни 20, 2008 11:23 pm

Здравейте, имам игуанна от 5 месеца. Не разбирам много и още се уча. Ще се опитам да отговоря на някои въпроси но ако бъркам нека някой ме поправи.
1. най-важното според мен и сам го чувал от много места. Не си купувайте нагряващи камъни (Heat Rock). Тези гадости вредят на игуаните защото може да ги изгорят.
2. за търкането-до колкото имам набл'дения моя(или моята) Рекс (така се казва), си търка гушата в клона след ядене или когато се бели(сменя кожа). Явно се чисти както казаха колегите ако мога да Ви нарека така.
3. аз му слагам кокосови стърготини в терариума (от тези дето се киснат във вода, защото после докато се изпарява водата от тях овлажнява въздуха- 8лв. струва 1 пакет и го слагам наведнъж. Но дъното на терариума ми е 90см на 45см).
4. за затварянето на окото знам че това означава че игуаната вече има доверие на човека срещу нея. ( по принцип ако си мисли че срещу нея има хищник не би затворила око).
5. КАМЪНИ в терариума - НЕ. За това вече ви казвам не го правете. На познат игуаната му умря на 4 години след като изяде камък и то хич не малък.
Сега съм на работа но утре ще сложа малко снимки с игуаната и терариума). Аз имам изкуствени растения и го набл'давам да не ги яде. Опитвал е но съм ги подбрал да няма как да ги погълне.
Сега мойте въпроси:
На колко години и как мога да разбера пола на животинката си?
Когато го взех имаше като рани по опашката. Приличат на гъбички. третирам ги и досега и йодасепт но не минават много.Наскоро му падна 0,5 см от края на опашката. просто се беше пречупила на другия ден падна. предполагам че е нормално.
facy
В стадото

Мнениеот rumi » Нед Юни 22, 2008 10:53 pm

И аз да питам нещо, малко глупаво, но ... От известно време си пускам игуаната в стаята да се разхожда, но вечер като я прибирам и много се ядосва и иска да избяга от клетката. Дали не бъркам с това, че я пускам?
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот ViCToRy ; » Нед Юни 22, 2008 11:03 pm

Колко е голям терариума? А игуаната? Според мен ако терариума е достатъчно голям за да може животното да се разтъпче и да се катери (а той трябва да е такъв) няма нужда от подобни "разходки" :ay: Освен може би ако е навънка да се попече на слънце :sunny: :ab:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот rumi » Нед Юни 22, 2008 11:31 pm

Ми игуаната е на 3-4 години, дълга е около метър. Терариума за съжаление вече не е достатъчно голям. Но така или иначе живот и здраве да порасне още малко и ще трябва да живее свободно в стаята. Другия вариант е да направя терариум колкото стая. :ag:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот ViCToRy ; » Нед Юни 22, 2008 11:43 pm

Да живее в стаята според мен не е вариант :av: Нито ще можеш да поддържаш температура и влага , нито ще е безопасно , трудно ще му осигуриш подходящи клони за катерене и почивка.... Според мен вариант е отделиш част от стаята и да я направиш нещо като голям терариум за гадината :ap: Там слагаш клони,сибстрат, басейнче, лампи... Нещо като това зад колелото (снимката е на Coluber :bi: ) smilie8 :ab:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот iddqd » Пон Юни 23, 2008 8:44 pm

аз мойте си ги пускам да се арзхождат и много се кефат. катерят се по сичко няма нужва от клони то си намира каде да се качи може да го пръскаш с вода 3 пъти на ден примерно и няма да е проблем
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот Harpi » Сря Юли 16, 2008 3:55 pm

ViCToRy ; написа:Да живее в стаята според мен не е вариант :av: Нито ще можеш да поддържаш температура и влага , нито ще е безопасно , трудно ще му осигуриш подходящи клони за катерене и почивка.... Според мен вариант е отделиш част от стаята и да я направиш нещо като голям терариум за гадината :ap: Там слагаш клони,сибстрат, басейнче, лампи... Нещо като това зад колелото (снимката е на Coluber :bi: ) smilie8 :ab:

Няма никакъв проблем да съжителстваш с игуана в една стая без терариум, само осигуряваш място за припичане с необходимата температура и УВ лампа и всичко друго е въпрос на аранжиране време и т.н.
Моята едната е на свобода от 7 месеца и си бръмчи в стаята, но най често си лежи под лампата.
Ето каде може да я гледате на живо по цял ден, тъй като съм сложил 2 камери и си я гледам от работата. :)
http://84.238.129.211:8080/ това е линка!
Там избирате камера 1 или камера 2 и ги виждате и малкия и големия.
Harpi
В стадото

Мнениеот iddqd » Сря Юли 16, 2008 3:59 pm

моите наи често застават зад уредбата или зад монитора сигорно си мислят че неги знам каде са като застанат там хахах
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот rumi » Чет Юли 24, 2008 9:26 pm

Моята игуана от доста време е в стаята, даже махнах терариума. Обаче можете ли да ми дадете идея за басейнче, в което да се къпе през деня. За сега е в една чиния от саксия, ама не ме кефи. Искам по-голямо и по-красиво.
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот denica » Чет Юли 24, 2008 10:10 pm

Купи едно детско корито - не е от най-красивите, но върши идеална работа! А и винаги можеш да го боядисаш ...
Аватар
denica
В стадото

Мнениеот iddqd » Чет Юли 24, 2008 10:48 pm

лиген не е красиво но може да е голямо и ще и е екстра
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот rumi » Пет Юли 25, 2008 7:42 pm

На мен ми се иска да е красиво. Мислех да купя от тези като мими езерца, дето ги слагат по заведевията, но mommovet каза, че може да се удави ако заспи във водана ако е по-дълбоко от 10 см
Аватар
rumi
В пасажа

Re:

Мнениеот avrora_22 » Пон Апр 13, 2009 11:57 am

SIO написа:Тогава като знаеш... Си оправи зрението или просто разгледай снимки на игуани за да видиш как стоят нещата... Не ти трябва специално обучение за да намериш разликите...

тази SIO пак се е изказала неподготвено. mommovet е невероятна ветеринарка.не и трябват снимки или обу4ения за да разпознае гъби4ки по игуана.тя е специалист по това. моита имаше гъби и я заведох при нея. с първия поглед разпозна гъбите. с лекота ги излекува! от опит знам,4е перфектно познава гъби4ките по игуаните и вси4ко останало свързано със заболявания при вси4ки животни. много стриктен и опитен ветеринар!!!
оперира 14 годишната ми котка от злока4ествен тумор,която операция е 90% неуспешна заради вида на тумора и даде вси4ко от себеси и сега имам щастлива и здрава котка благодарение на неините познания и умения!!!!!!!!!!!
така 4е хора....ако ви трябва ветеринар търсете mommovet и не слушаите другите за здравословни проблеми :ay:
благодаря на mommovet :sunny:
avrora_22
В ятото

Re: Re:

Мнениеот StR » Пон Апр 13, 2009 12:11 pm

avrora_22 написа:
тази SIO пак се е изказала неподготвено. mommovet е невероятна ветеринарка.не и трябват снимки или обу4ения за да разпознае гъби4ки по игуана.тя е специалист по това. моита имаше гъби и я заведох при нея. с първия поглед разпозна гъбите. с лекота ги излекува! от опит знам,4е перфектно познава гъби4ките по игуаните и вси4ко останало свързано със заболявания при вси4ки животни. много стриктен и опитен ветеринар!!!
оперира 14 годишната ми котка от злока4ествен тумор,която операция е 90% неуспешна заради вида на тумора и даде вси4ко от себеси и сега имам щастлива и здрава котка благодарение на неините познания и умения!!!!!!!!!!!
така 4е хора....ако ви трябва ветеринар търсете mommovet и не слушаите другите за здравословни проблеми :ay:

Да не слушаме, а? Значи всеки, който може да даде съвет или нещо от сорта да се маха :ab:
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Re: Re:

Мнениеот mommovet » Вто Апр 14, 2009 12:46 am

avrora_22 написа:

Какво, какво че нещо не схванах! Кой се оплаква от 90% НЕуспешна операция на котката си? На кой са му порастнали нови тумори, а аз не знам? В последната година имам само една котка с която има проблем с метастази, но при нея вече няма какво да направя.. има разсейки навсякъде..
Някои от гъбичките при игуаните , тип мазни жълти струпеи се познават от птичи поглед, за други си трябва микроскоп и посявка..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот avrora_22 » Вто Апр 14, 2009 2:27 am

нещо не сте ме разбрали :)
аз казвам ,4е нападките на SIO към mommovet са неоснователни и груби. ЩЕ КАЖА ЗАЩО!... ЗАЩОТО ТЯ СПАСИ КОТКАТА МИ ОТ ТУМОР И ИЗЛЕКУВА ИГУАНАТА МИ ОТ ГЪБИЧКИ.
та,подразни ме исказването 4е не разбирала. и казах 4е не съм срещала ветеринар,които да знае пове4е от нея.за което и благодаря. това е.
avrora_22
В ятото

Мнениеот avrora_22 » Вто Апр 14, 2009 2:35 am

никои не се оплаква от "неуспешна операция" и няма нови тумори и слава на бога. котката е в прекрасно здраве.
не сте ми прочели внимателно текста.
дори не съм казала да не приемате съвети от други (и това сте го разбрали грешно ) само казах ,4е mommovet е опитен доктор и може да се разчита на нея ако имате нужда.
avrora_22
В ятото

Мнениеот avrora_22 » Вто Апр 14, 2009 2:57 am

StR , а пък най-малко съм казала някои да се маха, благодарение на тези дето дават съвети имам познания как да си отглеждам игуаната. но по отношение на лекуване или операции ви казах да се доверите на mommowet. и казах 4е го знам от опит.
но ако ви харесва 4е съм казала нещо лошо или невярно....ДОБРЕ ,аз пове4е няма да пиша в този форум и няма да ви безпокоя.
avrora_22
В ятото

Мнениеот fozzy » Пет Апр 24, 2009 7:43 am

Хора, кажете ми за влажността, колко горе-долу трябва да бъде? Четох, че трябва да е около 80%. В момента в терариума ми е около 82, а през нощта стига до 92. Това опасно ли е за животното?
fozzy
Животинче с въпрос

Мнениеот Aquila » Пет Апр 24, 2009 12:19 pm

Опасно е само ако имаш лоша вентилация и въздуха е застоял.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот fozzy » Пет Апр 24, 2009 6:43 pm

Ами гледам я в специален терариум, от тези които имат едни мрежички горе и долу на стените.
fozzy
Животинче с въпрос

Предишна

Назад към Игуани сем. Iguanidae