Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Снимки и запознанства

Снимки и запознанства

Мнениеот Harpi » Сря Фев 20, 2008 4:40 pm

Първо искам да кажа здрасти на всички Вас!

Идеята на топика ми е представянето от всеки собственик на игуани на кратка информация за тях и евентуално снимки на всяко иги!

Тъй като до сега не съм се интересувал от БГ форуми на тази тема съм нов във този форум и не познавам никой, ще дам малко инфо за мен и моите игита:)

Имам зелена игуана от близо година която, взех от пазара в София и беше в окаяно състояние с външни паразити и в последствие установих 4е има и тения (може и в моите ръце да е хванала тъй като забелязах членчетата чак 1 месец след като я купих). Тя беше на възраст близо година и беше дълга около 70 см. и тежеше около 150 гр.,сега е около 900 гр. 90 см.
След много четене и два опита със съвет от Клиники анимо в люлин ми дадоха лекарство обезпаразитяващо което чистило и глисти и тении, но след 2 месеца безуспешно третиране с 2 различни лекарства накрая се разчетох в интернет сравних членчетата при познат ветеринар и установихме точно вида на тенията която беше род Dypilidium и се оказа че обезпаразитяващото само на нея не действало, след като изчетох сумати статии в нета :) Накрая и дадох комбинирано лекарство с празиквантел съставка която го изчисти за 1 ден!
После я изчистих от червени паразити(кърлежи) по тялото като я намазах с бебешко олио и пръсках терариума с РАЙД, като я държах в другата стая през това време и ги килнах и тях...
И сега си е жива и здрава и си свирка и си клати глава и не и дреме :)
А пък преди 4 месеца си взех малка игуна на 1 месец. И от тогава гледам 2 парчета :)
Големия който се казва Шушорко :) вече излиза свободно в стаята и се прибира в терариума само за сън!
Основно от това което съм прочел до сега мога да кажа 4е задължително е да има UVA UVB лампа по 8 4аса на ден; да няма субстрат почва, талашит, пясък и др. дървени стърготини от всякакво естество по дъното, тъй като се появяват гъбички микроорганизми и паразити в тази среда и са опасни и е препоръчително да не държите две игуани в един терариум (както аз започнах но постепенно научих големия да излиза от терариума и контактът между тях е почти 90% ограничен, тъй като всяка игуана има нужда от лично пространство), както и да не ги храните с марули и салата а да им давате зеленчуци със съдържание на калци по голямо от фосфор и да им давата добавка калции на прах един път седмично!

Мисля че като начало историята ми е достатъчна за интродукция! :)
Ще приложа някои снимки на големия и на малкия и на терариума,
както и може да гледате малката игуана на живо през деня в терариума до към 8 вечерта на следния адрес:
http://84.238.129.211:8080/
Това е от мен надявам се всеки да сподели повече за зелените сладурковци :)
Ето снимки на Шушорко:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Шушорко и малкия в терариума:
Изображение
Двамата в терариума в слънчево утро!
Изображение
Harpi
В стадото

Re: СНИМКИ И ЗАПОЗНАНСТВА

Мнениеот zoomaniak » Сря Фев 20, 2008 5:01 pm

Добре дошъл - агитката на Игуанозависимите нараства :ag: :ag: :ay:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Harpi » Чет Фев 21, 2008 12:38 am

ееее никои ли няма да каже нещо и да сложи снимка и име на игуаната си?
ного се кефя на снимки и искам да видя и други игуани с български паспорт :)
Harpi
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Чет Фев 21, 2008 1:01 am

Harpi написа:ееее никои ли няма да каже нещо и да сложи снимка и име на игуаната си?
ного се кефя на снимки и искам да видя и други игуани с български паспорт :)

Тука има бая снимки на Игуани на форумци:

http://www.zoomania.org/component/optio ... y/catid,3/
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Harpi » Чет Фев 21, 2008 1:13 am

Zoomaniak благодаря ти за линка, разгледах снимките но има предимно някакви изложбени животинки и много малко игуани които не свързвам с никои nick от тези които пишат за игуаните и бих искал тук ако имат желание хората да сложат малко инфо и снимки и да се запознаем да видим да се порадваме на игитата:)
Harpi
В стадото

Мнениеот COLUBER » Чет Фев 21, 2008 1:17 am

Ами това е игуанката ми Джери. Най-готиния домашен любимец и приятел EVER!!!
Беше повече от кило, но не съм го мерила, колко е дълаг откакво му порасна наново опашката, но със сигурност около/повече от 1.5м! Той трябва да е най-щтасливата игуана гледана вкъщи. Ходил е къде ли не. Катерил се е по много и високи дървета, абе всичко което игуаните правят в природата. Всяко лято е прекарвал навън на слънце през деня . Само където така и не успях да му взема приятелче...Изображение
Това е пича, като по-малък icon_smiwle
Изображение

Тука е голям
Изображение

Пред терариума:
Изображение

А това е една от последните му снимки:
Изображение
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Harpi » Чет Фев 21, 2008 1:41 am

Ного е сладък ии тлъстичък :) нямам търпение и моя да стане тлъстаки :)
почти кило е де но твоя си е пич само малко кофти с опашката, не знам точно какво е станало...а и ми прави впечатление че го пускаш свободно в двора.Не се ли опитва да е фрии уили :) демек да избяга?
ина4е е ного готин! браво изглежда страхотен и здрав
Harpi
В стадото

Мнениеот iddqd » Чет Фев 21, 2008 1:42 am

Не е тлъст бе даже е строен за игуана виждал съм супер дебели индивиди
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот Harpi » Чет Фев 21, 2008 2:07 am

Има има и по тлъсти и този е един от най големите дето съм виждал на снимка :)
http://forums.kingsnake.com/view.php?id=1477164,1477164
Harpi
В стадото

Мнениеот mommovet » Чет Фев 21, 2008 3:09 am

Джери не е ли момиче? На вид е 101% женска. А и дипилидиума не засяга влечуги! Ама никога, нито като междинен, нири като допълнителен нито като краен гостоприемник!?!
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Чет Фев 21, 2008 11:54 am

ОМФГ!?!?! :ai: кво стана тука беее :ag: много е як :bs:
Изображение

mommovet написа:Джери не е ли момиче? На вид е 101% женска. А и дипилидиума не засяга влечуги! Ама никога, нито като междинен, нири като допълнителен нито като краен гостоприемник!?!

Джери си беше пълноценен мъжкар, макар и не от най-гребенестите, доста добре развит на други места :wink: вервай ми.

Harpi написа:Ного е сладък ии тлъстичък :) нямам търпение и моя да стане тлъстаки :)
почти кило е де но твоя си е пич само малко кофти с опашката, не знам точно какво е станало...а и ми прави впечатление че го пускаш свободно в двора.Не се ли опитва да е фрии уили :) демек да избяга?
ина4е е ного готин! браво изглежда страхотен и здрав

О бягал е! Няколко пъти! От клетката си на двора като беше малък; оставям го на терасата и се заблея на някъде и то нали има дърво там и той по него надолу и тръгва да се разхожда. Навсякъде около двора ми има нещо като гори само от едната страна имаме съседи и той накъдето и да хване се некви храси дървета. За тва ви казвам че е най-щасливата игуана, понякога го е нямало с дни а рекорда е седмица. Тогава бях изперкала, мислих че няма да го намеря а той пича си седял на едно огромно дърво до къщата. Как съм го сваляла...абе с него сме обиколили почти всички дървета в околноста :ag:.
Беше по-дебеличък, но като го намерих след най-голямото му бягство вече беше леко заслабнал и повече не се опита да избяга :mrgreen: само в границите на двора.
Опашката му я откъсна едно тъпо дете. 321846ч84 пъти му казах само не го пипай за опашката! Той слушаше ама като влезе Джери зад хладилника как да го извадим? Що да не го дърпаме за опашката! Ииии така....
Джери беше страхотен и здрав...не знам дали си разбал, Харпи...:
viewtopic.php?f=55&t=1260&p=15709#p15709
. . .
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Чет Фев 21, 2008 2:17 pm

Е значи издържат на студено щом е спал цяла седмица навънка
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Чет Фев 21, 2008 3:47 pm

iddqd написа:Е значи издържат на студено щом е спал цяла седмица навънка

Е това беше лятото де. Аз и нарочно съм го оставяла в много топлите нощи да спинка навън, но само няколко пъти, че не исках и комарите да го ядът.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Harpi » Чет Фев 21, 2008 3:49 pm

mommovet написа:Джери не е ли момиче? На вид е 101% женска. А и дипилидиума не засяга влечуги! Ама никога, нито като междинен, нири като допълнителен нито като краен гостоприемник!?!

Абе аз за това не влизам в бг форуми и не ходя на лекар по никакъв повод, защото всеки си мисли че разбира повече от другия и си има собствени теории и методи...нищо лично, но тенията я определихме с един ветеринар мой приятел като сравнявахме членчетата със членчетата от книга "паразитология" която той има в кабинета си.
И така род Dypilidium (вид кучешка тения, която за междинен гостоприемник използва бълхите и малките кърлежи, където се развива до нужния стадии).След което бълхата или кърлежа бива погълнат, чрез храна или др. и в червата се развива тенията във крайния гостоприемник (влечуго,бозайник).
Първо му давах Fenbendazole след това albendazole и не се изчисти дори след 2 месеца третиране после прочетох че действат на почти всички тении с изключение на род Dypilidium!
Прочетох че съставката празиквантел действа на тази тения дадох лекарство с тази съставка и на другия ден я изака цялата!!!!
Така че докторе не бъди толкова убеден, фактите говорят!!!
И поне си земи поука вместо да спориш, ще ти е от полза!
Harpi
В стадото

Мнениеот Harpi » Чет Фев 21, 2008 6:17 pm

COLUBER написа:! Джери беше страхотен и здрав...не знам дали си разбал, Харпи...:

Баси много гадно това с опашката...бързо ли спря кръвотечението?
и при такива ситуации каква е процедурата (дано не се случва на никои,но да сме готови)?
Аз не давам почти на никои да я пипа, ного я пазя мойта голямата..
а значи на малки деца никога!!!:)
Имам планове да ограждам балкона с оградна тел и да го пускам лятото на естествена светлина да си се плаши от гълъбите освен ако не порасне още малко до тогава :)

Ето и една снимка изнамерих стара на акробата Шушорко, които току що беше научил шпагат :)
Изображение
Harpi
В стадото

Мнениеот COLUBER » Чет Фев 21, 2008 6:56 pm

Хахахахахаха какъв е сладур :ag:. И моята игуана постояно висеше по пердетата, на пердето в стаята ми има няколко големи дупки! Отучи си игуаните да се катерят по пердета, че като пораснат става страшно.
Абе не е толкова стряскащо да си скъса игуана опашката колкото си мислиш. Не тече кръв, нито черва. Всичко е наред. То ако течеше кръв в природата игуаната би умряла от приспособлението, което има за спасяване на живота си :ad:. Някои хора предпочитат да им ги шият, но според мен това би възпрепядствало растежа на новата опашка деа знам. Ако се дезинфекцира и игуаната се държи на чисто място до затваряне на раната няма нужда да се шие. Но помня, че моя пич почерня целия, напълно смени цвета си за няколко минути, което най-вероятно значи че много го боли. От раната стърчаха само мусколи. Веднага го промихме и всичко беше ок. Аз естествено много се оплаших :ac:. Най-стряскащото като че ли е как игуаната изглежда много по-малка без голяма част от опашката си. Докато се затвори раната ходеше с високо вдигната опашка като кученце. Постепено започна и да й расте нова. В началото по сантиметър на седмица, после по половин сантиметър и така все оп-бавно растеше. Много ми беше интересно да й следя растежа на опашката :ab:
Идеята ти за оградната тел е доста добра, само гледай да е някаква по-ситна мрежа, за да не могат да си пъхат главите през дупките и да си правят рани. Моята си правеше ранички по муцуната пред очите, като се опитваше да излезе през мрежата. Също и не е лошо да сложиш в сегашния им терариум малко изкуствени растения и дървени предмети, по които да се качват. Игуаните предпочитат да се заровят сред зеленина и да си мислят, че са се скрили :)
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот rumi » Чет Фев 21, 2008 6:59 pm

Вида на тенията може да се определи по главата й. А тя излиза след обезпаразитяване и не се нижда с просто око. Та след обезпаразитяването се събира всичко и ако имаш късмет да си взел и главата се гледа под микроскоп и се установяна вида на тенията. Друг начин няма.
Аватар
rumi
В пасажа

ама са ви сладури а :)

Мнениеот sasin » Чет Фев 21, 2008 7:51 pm

Игуаните предпочитат да се заровят сред зеленина и да си мислят, че са се скрили :)

хихихихи :ag: Извод - игуаните са като щраусите icon_rofl

Ама Шушорко (първо написах Шишорко :lol: ) кво тумбоче има :ad: Как да не ти се прииска да го гепиш в шепички :ag: Пък крачетата му като бебешки ръчички :ag: (ся зоо пак ша рече че ми се привиждат бебета насякъде :mrgreen: )

Джери е бил добър велисипедист :ay:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Пет Фев 22, 2008 2:37 am

Намен мъжкия ми го подариха със скъсана опашка сега расте ама имам чуството че малко накриво расте закривена нагоре
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Пет Фев 22, 2008 10:44 am

iddqd написа:Намен мъжкия ми го подариха със скъсана опашка сега расте ама имам чуството че малко накриво расте закривена нагоре

Да бе и на моя така посредата на порасналата част имашенещо като топченце и от там до края леко се извива нагоре. Голям праз не му пречи icon_smiwle
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Harpi » Пет Фев 22, 2008 3:03 pm

Шушорко няколко пъти правеше една ного смешна поза но това беше отдавна и не можах да го хвана в действие но имам една снимка на друга игуана която прави същата поза и са ного смешни и сладки! :)
Седи така 10 20 секунди и гледа под крака си, като кучетата преди да си оближат интимните части :) и нищо не прави хахахах идиот:)
ето я снимката:
Изображение
Harpi
В стадото

Мнениеот COLUBER » Пет Фев 22, 2008 4:14 pm

Най-вероятно се опитва да си пече задника.
Или нещо го боли hsuh или го сърби? Моя много ме кефи като земе да се чеше като куче със задния крак :ag:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

много поздрави на зеленушко :)

Мнениеот sasin » Съб Фев 23, 2008 9:17 pm

Исках да видя Шушорко преди да е станало 20 часа ама то толкова тъмно че кел файда дето камерата е пусната :ac:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот hyla » Съб Фев 23, 2008 10:14 pm

Да знаете колко ви се кефя на игуаните :ba: Много обичам всякакви люспести и с радост бих си взела игуана или варан, но за сега сме на ниво "Мамо, виж ква сладка игуана. Искам!" .. "Я бегай от тука" :ag: :bu:
Обаче на тая снимка с пердето .. Леле Шушорко какви пръсти :ay:
Супер са!
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Съб Фев 23, 2008 11:11 pm

hyla написа:но за сега сме на ниво "Мамо, виж ква сладка игуана. Искам!" .. "Я бегай от тука" :ag: :bu:

Не знам на колко си години, но аз бях под 18, когато си взех моя игуан. Майка ми беше против всякакви животни да се носят вкъщи, както е и сега, но аз си имам животни. Събираш си пари и си копуваш и ич да не ти пука кой кво не ти дава :ad: стига да държиш любимците в твоята стая.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Harpi » Нед Фев 24, 2008 1:57 am

Днес им изгасих лампите по рано щото си бяха легнали извън обсега на лампите и камерите още към 5 и за това си видял тъмнинка на камерата :)
а сега пуснах и другата камера, където Шушорко се припича и хапва така че може и него да гледате всеки ден, ама преди 16:30 4е после се прибира в терариума където няма камера и лампа и се приготвя за сън рано рано :)
И малкия също може да се види, само че там в сайта където пише 1:iguana shooshorko cam натискате и избирате другата камера :)
Дразня се само че още не мога да му определя пола на малкия и не съм му измислил име и за това му викам малкия или малкия Шушорко :)
А аз също не исках никакви животни в къщи докато не видях Шушорко и не го подържах в ръце за малко и това беше достатъчно, сега без него не мога!
Малкия мислех да го угоявам и да го продавам но не знам дали ще мога щото почнах да свиквам с него и почна да става чаровен, та ще видим каква ще му е съдбата...
Harpi
В стадото

Мнениеот COLUBER » Нед Фев 24, 2008 12:19 pm

Harpi написа:А аз също не исках никакви животни в къщи докато не видях Шушорко и не го подържах в ръце за малко и това беше достатъчно, сега без него не мога!

Любов от пръв поглед :ba: толкова е мило icon_bawling
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот vikito40491 » Нед Фев 24, 2008 10:02 pm

hyla, както каза COLUBER събирай си пари и копувай! А пък ако майка ти няма навика да влиза в стаята ти - пирфяктну! А пък ако нямаш тоз късмет уговорете се с нея да не влиза, ама ти ще чистиш и подреждаш! Между другото мойта забеляза котката 1 седмица след като е взех :). Също и може да и подариш животно за някой рожден ден - не може да ти върне подаръка :ag: .ИЗНЕНАДААА! А пък може просто някой ден да цъфнеш със игуаната в ръце (пез повод, че тва за рожденият ден - можеш да и развалиш деня, особено ако няма чувство за хумор)! Също като те питат какво искаш за Коледа да кажем отговори с: ИГУАНА! и не се съгласявай на абсолютно нищо друго! И не казвай: Игуана и пуловер, щото ще ти вземат само пуловера и едни дънки примерно. А пък ако си казала : ИГУАНА И НИЩО ДРУГО! и те пак ти земат нещо друго им се разсърди (макар че мен мн ме е жал као видят че не им харесвам подаръка :ac: и по принцип тва е сааамо в крайни случаи!) А пък и покажи че ИСКАШ игуана, а не само: виж каква сладка игуана!" Защото те ще си помислят че просто обичаш животните. Ами дано ти помогна с нещо ама да не си помислят хората че маниполира родителите си!
ПП: Първо трябва да се увериш че можеш съвсем сама да се грижиш за животното и дори има откъде да се снабдяваш с пари да и копуваш храни и т.н.
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот vikito40491 » Нед Фев 24, 2008 10:04 pm

Исках да кажа : ...манипулираМ родителите си. :)
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот Harpi » Пон Фев 25, 2008 1:11 am

За всички които се кефят на игуани мога да препоръчам 2 филма които са невероятни!
1. Iguanas living like dinosaurs - кратък но страхотен филм с перфектни кадри на много диви игуани и полезна информация за тяхният живот!Можете да си го изтеглите от http://www.kolibka.com
2. Galapagos - Филмче за островите Галапагос до южна америка като повечето са обитавани от морски игуани! С невероятно качество и невероятни гледки от островите! Има го в http://www.zamunda.net
За съжаление е без субтитри вторият но си заслужава, а първият непременно го гледайте!
Harpi
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Чет Фев 28, 2008 3:07 pm

Един колаж :ag: :ba: :ba:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Чет Фев 28, 2008 3:11 pm

Готино icon_smiwle
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот vikito40491 » Чет Фев 28, 2008 7:08 pm

Ако не се лъжа - това не е ли руми? :ad: :bi:
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот iddqd » Чет Фев 28, 2008 9:10 pm

Яко седнала е на игуана си като зелената фея
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот rumi » Съб Мар 01, 2008 12:56 am

vikito40491 написа:Ако не се лъжа - това не е ли руми? :ad: :bi:

не само е Руми а и нейната игуана! :ba:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот vikito40491 » Съб Мар 01, 2008 1:36 pm

Хаха :ay: :bi: :ap:
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот Harpi » Съб Мар 01, 2008 3:43 pm

Хаха яко...обаче ако ставаха толкова големи игуаните сигурно щях да ги гледам по 3-4 години и да ги пускам на свобода, или трябва да си зема мезонет за да се събира вътре :)

Ето още няколко снимки на Шушорко, който вече излиза от терариума и е член на семейството
който е свободен да прави каквито си иска пакости в моята стая :)
и една негова сладка поза когато си опъва предните крачета назад :)
Изображение
Изображение
Изображение
А тук си зимат душ двамата :)
Изображение
Harpi
В стадото

Мнениеот infetka » Съб Мар 01, 2008 4:07 pm

Име: Драко
години: около 2 и половина

характер - като го взехме беше наай-кроткото бебе на света, после нещо му прищрака и сега не е много за гушкане. Дава да го галят, но като го вадиш е недоволен и си отваря заплашително устата и се надува. Сестра ми сега е е заела с пълното му опитомяване, дано има ефект. Много сладко се прибира и разхожда твоето игуанче

моят веднъж сее изпика на шкафа, а знаеш какви са им лигави лайненцата и повече рядко го пускаме. Яде всичко, набляга на глухарчета, на едната снимка се виждат някакви уж гранули за игуани, ама изобщо не ги харесва. Давам му веднъж месечно 4-5 гранули за котки, за протеини и той ги обожава.

Ето снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот COLUBER » Съб Мар 01, 2008 4:18 pm

infetka Драко има много красива окраска :ab: 100% е мъжки и ще му трябва по-голям терариум ако искаш да е щаслив :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Съб Мар 01, 2008 4:22 pm

И не виждам клони на които да се катери... Според мен тези са много тънки :( ....
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот infetka » Съб Мар 01, 2008 4:23 pm

оу, благодаря за информацията, как се разбира, че е мъжки
о, да ще му вземем по-голям терариум скоро и така ще го направя, че сам да си излиза и разхожда, без да се налага да го хващам и ядосвам много
за две години си е срамно, че не е свикнал много с нас

ами клоните, спи по тях и седи постоянно върху тях, не са му тънки, но за новия терариум трябват повече
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот iddqd » Нед Мар 02, 2008 12:00 am

Нети ли яде от каманите? моите ядяха и им ги махнах да неземат да пукнат било много опасно ми казаха
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот Harpi » Нед Мар 02, 2008 1:44 am

Много готина игуана, само че от това което виждам, освен че е доста малък терариума по фаталното в случая е че няма крушка под която да се припича и да си регулира сам температурата, която под крушката трябва да е 30-35 а да не говорим че няма ултравиолетова лампа която е задължителна при повечето влечуги, така че наблегни на тези неща за да ти е здрава игуаната.
На пръв поглед и на мен ми изглежда мъжка но най добре виж под задните крака на бедрото от долу дали има едни малки шипчета които трябва да се усетят като назъбен нож при пипане и да се видят с просто око. Ако ги има начи е мъжки!
Иначе моя сам си излиза от терариума но когато му се доака ходи върху него в една кутия с вестници или влиза вътре най-отдолу кадето също има вестници.Културно момче е възпитан :)
Harpi
В стадото

Мнениеот rumi » Нед Мар 02, 2008 12:35 pm

От всичко, което прочетох съвсем се обърках за мойта игуана. Всички казват, че прилича на мъжка и на мен ми прилича. И аз съм чела за тези шипчета по крачетата, а мойта няма. И сега пак не знам каква е ...
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот infetka » Нед Мар 02, 2008 2:02 pm

така, за крушка има една 40 ватова, която му свети по цял ден
но ултравиолетова няма, но пък 1/3 от клетката му е на слънце
като му вземем по-голям терароум, което ще е скоро ще го оборудвам и с такава лампа

как научи твоето да ака на едно място...или той сам се научи
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот iddqd » Нед Мар 02, 2008 3:15 pm

Е аз казах че прилича на женска на руми игуаната
а и мен ме интересува как да науча игуаната ми каде да ака мога ли да и сложа еидн лиген в стаята да си дрискат там
иначе на infetka игуаната е ебаси странната ахахаха мн ме кефи доста по различно изглежда от другите игуани да не е няква друга порода
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот Harpi » Нед Мар 02, 2008 3:29 pm

значи е женска!
Harpi
В стадото

Мнениеот COLUBER » Нед Мар 02, 2008 7:00 pm

Абе чесно казано аз не знаех, че мъжките само имат тея шипове на бедрата, :ah: сигурни ли сте че е така? hsuh Иначе има тая издутинка отдолу на основата на опашката, според което би била мъжка. Да не говорим за вече много голямата кожа на гушата, което не е от най-показателните де... Абе трябва си някой от "разбиращите" да я видим на живо. :ab:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот SIO » Нед Мар 02, 2008 9:31 pm

И мъжките и женските имат, само където на мъжките стават огромни а при женските си стоят мънички... Но само мастиния гребен отгоре си казва че е мъжкарче :)
И един станиол овиваше мармота в шоколад.
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот infetka » Пон Мар 03, 2008 12:37 pm

iddqd написа:Е аз казах че прилича на женска на руми игуаната
а и мен ме интересува как да науча игуаната ми каде да ака мога ли да и сложа еидн лиген в стаята да си дрискат там
иначе на infetka игуаната е ебаси странната ахахаха мн ме кефи доста по различно изглежда от другите игуани да не е няква друга порода

:ai: ти ме хвърли в трета глуха...
какво й е различното? Хм, мен ми изглежда същата, взех си я от животинския пазар в София hsuh hsuh
че игуаните имат ли си породи, ох колко съм неинформирана
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот iddqd » Пон Мар 03, 2008 2:27 pm

хаха не бе маитапя се зелена игуана си е просто е малко странна много черни точки има и малко по различно ама си е същата, иначе има различни игуани разбирасе зелени черни и нензам си кви
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот Harpi » Пон Мар 03, 2008 3:26 pm

За да научите игуаната да ака на определено място, трябва доста време и тя трябва да е на възраст не по малка от 5-6 месеца ина4е все още се ръководи от инстинкти и не подлежи ного на дресиране :)
Значи слагате в няква по широка и плитка чиния или табла вода и я слагате на най ниското място в терариума или в стаята и в близост до нея слагате още една с пръст ама чиста и по възможност минала през микровълнова фурна за да сте спокоини, щото оби4ат да хапват пръст което не е препоръчително, и трябва да я сменяте след всяко акане!
Най сигурно ще е да се научи да ходи във вода и за тази цел трябва да я къпете почти всеки ден преди обяд докато не се е изходила и ако може да я слагате на мястото кадето е таблата с водата.
Изисква режим и както казах трябва да е по голяма игуаната щото малките ходят по 3-4 пъти на ден и то кадето им падне!

А ето и една снимка на игуани които някакъв си във щатите им изменя пигментацията на кожата по някакъв начин и ги продава на пазара за по 1000$ заради цвета им!
Изображение
Harpi
В стадото

Мнениеот SIO » Пон Мар 03, 2008 4:28 pm

Абе за синя игуана ся за първи път чувам...
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот COLUBER » Пон Мар 03, 2008 4:40 pm

Абе интересно изглеждат игуаните в различни цветове, ама класическото зелено си е най-хубаво, най им отива. Една игуана ако не е зелена, то ще прилича на куче с отсякана опашка, което не може да ти маха с опашка :? :ac: Тъй де нали ме разбирате?
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Съб Мар 08, 2008 5:44 am

Абе и червената е зверска
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот denica » Нед Мар 16, 2008 7:27 pm

DSC01215.JPG

Това е моята игуана - Теро Реро :ag:
Купих я за мъжка, дълга е около 20 см тялото и около 60 см с опашката - не можаха да ми дадат информация на колко месеца е ...
От седмица живее в нас и започвам да я приучавам с докосването - къде сполучливо, къде не :ad:
Аватар
denica
В стадото

Мнениеот iddqd » Нед Мар 16, 2008 8:46 pm

на мен ми прилича на мъжка на някаде около година
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот SIO » Нед Мар 16, 2008 10:26 pm

Наистина прилича на момченце и е някъде до годинката но не я е надвишила...

Ето го и моя красавец... :ah: Голямо дебелаче е :ah:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот denica » Нед Мар 16, 2008 10:32 pm

Цигарата му отива :ag:
Завиждам ти колко кротко е кацнал на рамото ти! Моят звяр току що се опита да ме захапе icon_bawling
Аватар
denica
В стадото

Мнениеот SIO » Нед Мар 16, 2008 11:42 pm

Споко ще свикне... Иска време и постоянство доста внимание и така. :ay:
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот SIO » Пон Мар 17, 2008 12:43 am

Harpi Не си право...

Има "мъжествени" игуани, има и "женствени"...

И ето една "мъжествена" игуана

Изображение

Разликата между двете е огромна така че винаги можеш да се объркаш... понякога някои мъжки игуани имат по-женствени форми от колкото трябва и при женските е така...
И моя имаше тения, но не се хваща от бълхи, и кърлежи... поне ако говорим за една и съща тения... За малко да го убият, после ослепя слава бога пак прогледна и така... Ся последните 2 месеца намерих страхотен вет... Вече 1 път му спаси живота от тежка инфекция, породена от друг "специалист", сложи правилния антибиотик, правилния грамаж, и правилното време за приемане... Ся имахме проблеми с коремчето... Поду се стана като плондер... Ми за 2 дена го оправи пак... Доста прецизен, информиран и винаги гледа съдържанията на лекарствата... Така че много е важно на кой ще попаднеш... До миналия ден плюх всичко що е ветеринар, но ся шапка му свалям....

Ето и ендна "женствена" игуана...
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот iddqd » Пон Мар 17, 2008 1:53 am

SIO ти много параноя си вкарваш трябва по полека с игуаните иначе може да им навредиш колкото може по малко грижи е наи добре по спокоини ще са и по здрави, разбирасе трябва да имат разни упражнения да ги пускаш да тичат да им пълниш ваната да плуват това за мусколи и здраве обаче с лекарствата много трябва да се внимава аз самият не приемам лекарства и на игуаните ми също несъм давал
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот SIO » Пон Мар 17, 2008 2:06 am

Момко ти четеш ли са... Я ми каже кое е "параноя" и знаеш ли къде се употребява тази думичка въобще... И ти с тия мускули са вманиачаваш! Ако чакаш да стане култорист с много широки плешки... Мечтай си... За разлика от теб съм си седнала на задника и съм прочела за какво става на въпрос, вместо да задавам "параненурмални" въпроси от сорта ''защо игуаната ми мига'' или защо се бият... Лекарства са дават когато са необходими... В моя случай Инфекция отнела 50% от теглото и 2 седмици насилствено хранене за да не се сгромоляса... Какво да ти следвам философията и да я оставя да ми умре пред очите ли умнико... Или запушването на червата да оставя още малко да се по задръсти па мой да избие от някъде другаде... За разлика от твоите моя дойде с домашен любимец и какви ли не болести и проблеми, туй животно до ся трябваше да е умряло поне 10 пъти, ама държи и аз не знам как и никой не знае ма издържа хайвана...
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот iddqd » Пон Мар 17, 2008 5:10 am

Става дума ти така говориш се 1 игуаните умират през ден аз пък знам хора които имат игуани и изобщо неса чели нищо за тях неса ги водили на лекар неса ги преглеждали за паразити и тн. но си гледат игуаната вече 5 година и е станал голям дзвер затова става дума, а иначе защо да нестане мусколеста? аз понеже имам 2 игуани и виждам голяма разлика между тях едната е много здрава и мусколеста а другата е слабичка с тънко вратле и коремче така, че явно могат да стават и мусколести но можеби голямата е по здрава защото е мъжка просто цялата и структора е различна
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот Harpi » Вто Мар 18, 2008 12:20 am

Стига сме се карали и критикували...Наистина е важно човек да е информиран за животинката която гледа и още повече игуаните които имат специфични нужди и изисквания! Който търси намира! Има стотици сайтове за игуаните и тяхното отглеждане в домашни условия, така че вие си преценявате сами!
Иначе ми е любопитно как ви изглеждат терариумите и ако може да сложите няколко снимки ще е добре и за други посетители и нови стопани на игуанки!

Иначе мога да кажа "най-после" :) за глухарчетата които вече набъбват стабилно и безплатната храна е факт :) Това ми е основата в сезона най много глухарчета и каквото друго се сложи за разнообразие пак добре :)
Harpi
В стадото

Мнениеот mommovet » Вто Мар 18, 2008 12:50 am

В БГ специално игуаните наистина умират през ден. Продават се десетки всеки месец и колко от тях стигат до 5 годишна възраст? Няма да ви казвам бройката, защото е страшна.. Четете, питайте и не се заяждайте с човек, който все пак знае нещо. Като говори глупости аз ще я дъвча! :az:
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Iguan4o » Съб Мар 22, 2008 3:04 pm

Harpi казаха ми да ти пиша на теб щото искам да си купя опитомена игуана и ми казаха на теб да пиша
Iguan4o
В стадото

Мнениеот Harpi » Пон Мар 24, 2008 6:36 pm

Iguan4o имам 2 игуани и мисля 1та да я продавам, но това ще стане като и определя пола и се окаже мъжка и най-вероятно ще разбера към края на лятото!
Ако е женска ще си я оставя още малко за да разбера и тяхното поведение и характер :)
За сега не мога да ти помогна :)
Но пък хубавото е, че можеш да наблюдаваш на живо, това което евентуално ще купиш :) на този адрес http://84.238.129.211:8080/
И така да си сигурен как е гледано и в какво състояние е това животинче :)
Harpi
В стадото

Мнениеот COLUBER » Пон Мар 24, 2008 6:57 pm

SIO написа:Ето и ендна "женствена" игуана...

Какво ии е женственото на тя игуана? icon_dontknow От всякъде си е мъжка - голям гребен, голяма кожа на гушата, светла окраска, оранжеви крайници... Просто не е мнооого охранена, но в добра форма. Ако говориш за тва, че няма рогчета на носа - ами явно е от вида, които нямат.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Пон Мар 24, 2008 7:07 pm

Тази и аз я намирам за женствена...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пон Мар 24, 2008 7:24 pm

Е добре защо? Заради кое ти изглежда женствена? hsuh
Аватар
COLUBER
Пчела майка

нямам игуана, ама ми е забавно да чета за вашите :))

Мнениеот sasin » Пон Мар 24, 2008 8:14 pm

А като е женствена, значи ли че е гей :ag: Я раздухайте малко тоя аспект на нещата :ad:

Обаче игуанчо на харпи как забавно се вижда че диша :ab: Може да обмисля стратегия за бягство :ag:
sasin
Пчела майка

по-хубаво от снимките е само видео на живо ;))))

Мнениеот sasin » Пон Мар 24, 2008 8:29 pm

A че кеф - игуанчо първо си обърна главата към мен, а сега направо целия се извъртя и зяпа в камерата, сякаш знае че го гледам :ag:

Go go people :ad: слагайте уеб камери да гледаме зеленушковците :ag:
sasin
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Мар 24, 2008 8:59 pm

Мисля че има гейски игуани :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Вто Мар 25, 2008 12:23 am

zoomaniak написа:Мисля че има гейски игуани :ag:

Като нищо smiley24 icon_rofl icon_rofl icon_rofl icon_rofl icon_bowdown icon_bowdown
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Вто Мар 25, 2008 2:27 pm

Къса, сравнително малка глава с равномерно изпъкнал носен гръб. Липса на тилни гърбици, малки бузи и малка плочка на бузата, плитки орбити. Класическа глава на женска игуана...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Вто Мар 25, 2008 2:36 pm

mommovet написа:Къса, сравнително малка глава с равномерно изпъкнал носен гръб. Липса на тилни гърбици, малки бузи и малка плочка на бузата, плитки орбити. Класическа глава на женска игуана...

Те тва исках! По повечето неща може да се каже че прилича на женска да, но може да има малки бузи защото не е хранена достатъчно за да натрупа повече запаси. smilie8
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Вто Мар 25, 2008 2:47 pm

Не си представяй бузите като пълни с мазнини - хаха. И най-слабата мъжка игуана ще има по-големи бузи и от най-дебелата женска.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Вто Мар 25, 2008 3:31 pm

Е те не са само с това пълни :ag: но са главно за това. Виж, че тая игуана цялата е няква стройна.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот rumi » Пет Мар 28, 2008 12:18 am

Аз да ви кажа, мойта игуана от 2 дни я пускам да се разхожда из стаята. На нея май доста й хареса. Седи кротка като я вадя от терариума, на на втория ден като реших да я прибера ме издра цялата и много ме бие с опашка. А като си видя терариума и се захвана за стената и не се пуска. Хич не й се прибираше... :ab:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот rumi » Пет Мар 28, 2008 12:25 am

Според вас мога ли да я пускам по цял ден да е в стаята? Колкото и да чистя все има някъде прах, а и като се навре в някоя дупка няма ли да й стане студено? Притеснявам се да не се разболее нещо като е навън, а на нея толкова й харесва ...
Аватар
rumi
В пасажа

Re: пътешественичката на rumi ;))

Мнениеот sasin » Пет Мар 28, 2008 10:59 am

Представям си колко й харесва :ad: Ама тряа ти кажа, че аватара ти е супер :ay:
sasin
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пет Мар 28, 2008 11:11 am

rumi написа:Според вас мога ли да я пускам по цял ден да е в стаята? Колкото и да чистя все има някъде прах, а и като се навре в някоя дупка няма ли да й стане студено? Притеснявам се да не се разболее нещо като е навън, а на нея толкова й харесва ...

Ако ще я оставяш по цял ден навън много важно условие е да има постоянно пълна с храна паничка, която да стой винаги на едно и също място. Игуаните са животни на навика: като огладнеят, ако нямат храна там където са свикнали започват да ядът всичко наоколо, което може да се побере в устата им. От там знаеш какво може да следва - операция, осложнения и тн. Създай и навик, като сложиш паничката за ядене някъде до прозорец или около лампа, където евентуално ще ходи често да се припича и така е много малко вероятно да си помисли да яде други неща. Също сложи някъде наблизо и леген с вода, в който да се побира цялата! :ay:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Re: пътешественичката на rumi ;))

Мнениеот rumi » Съб Мар 29, 2008 12:35 am

sasin написа:Представям си колко й харесва :ad: Ама тряа ти кажа, че аватара ти е супер :ay:

Мерси, тва е мойта игуана на аватара! :ab:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот iddqd » Съб Мар 29, 2008 4:05 am

абе моите ги пускам да се разхождат ама много серат деба даже на голямата ми игуана първата и работа като я пусна е да се изсере а послдния път ми се изсря на леглото бляк това е наи серящата игуана малката ми игуана изобщо несере толкоз много а яде повече
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот rumi » Съб Мар 29, 2008 2:49 pm

iddqd написа:абе моите ги пускам да се разхождат ама много серат деба даже на голямата ми игуана първата и работа като я пусна е да се изсере а послдния път ми се изсря на леглото бляк това е наи серящата игуана малката ми игуана изобщо несере толкоз много а яде повече

Абе ти, мине не мине време и пак на твойта тема за лайната се връщаш! :ag: :ag: :ag:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот SIO » Пон Апр 14, 2008 12:33 am

То големи флагчета имат и женските... Въпроса е че мъжките се отличават с голям мастен гребен на врата и още с много масивен врат... Тя не стига че няма масивен врат няма и мастен гребен. А и на всичкото отгоре главата и е прекалено фина за мъжкар... Мъжкарите са с по-кръгла глава а женските с по-продълговата, да не кажа плоска... Цялата тази масивност специално при тази игуана липсва...
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот iddqd » Вто Апр 15, 2008 12:47 am

абе шиповете им по гърба като се късат растът ли после пак хубави
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Вто Апр 15, 2008 3:24 pm

iddqd написа:абе шиповете им по гърба като се късат растът ли после пак хубави

Не.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Вто Апр 15, 2008 3:49 pm

изобщо ли нерастът? е то меоите са ебаси глуавите анчи завират се по малки дупчици и си пребават шиповете
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Вто Апр 15, 2008 4:51 pm

Шиповете не им израстват обратно кввито са били преди, ами само със смяната на кожата си зарастват раните. :ab: Аз като слагах на връта на моята мартеничка и шиповете се оцветяваха червени :ap:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Вто Апр 15, 2008 5:39 pm

Ми на моите пък им паднаха малко люспи щото са много луди и нензам дали ще се появат пак или ще станат като белези ама това не е важно аз се чудех сега като са малки и примерно като им се откъсне шип от гърба от тези готините шипове и като расте игуаната дали шипът ще разсте изобщо или като при хората ако ти падне пръст от ръката колкото и да растеш тои няма да расте
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Вто Апр 15, 2008 6:36 pm

Ти кво сравнение даде... :ai: ама откъртват им се целите шипове ли!?!? Човек, пази си игуаните, не позволявай такива травми. Ако се завират насам натам не ги пускай да се разхождат сами ами ги следи. Шиповете няма да им пораснат колкото и да растът!
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Вто Апр 15, 2008 7:00 pm

е те с абебта с супер малки шипове по 1 см наи много пък като гледах снимката на предишната старница на онази голяма мъжка игуана и тя ми се струва с някви счупени шипове по гърба то и моите неси откъсват целите ама наполовина примерно
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот denica » Вто Май 06, 2008 12:16 am

Това е новата ми игуана с работно име Маева :ag: :ag: :ag:
Не издържах на изкушението и си я купих - няма такова добро същество ... Знам, че е от развъдник в Калифорния, но явно някой й е обръщал внимание, защото е изключително кротка и "гальовна" ... Надявам се лудият Теро да вземе пример и да се кротне и той :ajatki:
Аватар
denica
В стадото

Мнениеот jordanmilchev » Вто Май 06, 2008 12:18 am

Честито! За игуаната ,страхотни животинки са :bp:
jordanmilchev

Мнениеот denica » Вто Май 06, 2008 12:34 am

Тя ми е втора ... аз след 6 години канене .. за 2 месеца купих две :ag:
Аватар
denica
В стадото

Мнениеот iddqd » Вто Май 06, 2008 2:06 am

и аз имам 2 ама като гледам големия как се е наежил малкото маи много бои го чака хехех
пък ти каде си го сложила да спи нете е срам
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот denica » Вто Май 06, 2008 10:56 am

Големият се ежи заради мен :ag: - в интерес на истината много лесно прие новото - не го бие; 1 - 2 пъти го захапа да се маха; побутва го с глава и го ползва като възглавница ...
А относно спането - тя сама си избра мястото :ajaweki:
Аватар
denica
В стадото

Мнениеот avrora_22 » Пет Май 09, 2008 9:22 am

деница, много ти е хубава новата игуанка.и другата ти е хубава.честито за новата. ква е добричка. на колко месеца е?
avrora_22
В ятото

Следваща

Назад към Игуани сем. Iguanidae