Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Ще имам игуана-очаквам вашите съвети.

Ще имам игуана-очаквам вашите съвети.

Мнениеот avrora_22 » Нед Апр 13, 2008 2:02 am

здравеите.аз съм от софия .след около седница ще съм стопанка на бебе игуан4е.трябват ми вашите ценни съвети.моля да ми помогнете в подготовката а и за по нататък. направих терариум 100/50 и висок 40см. в него сложих много ситен пясък ,камъни и дурвета от река.дезинфекцирах всичко с чист спирт два пъти. зоо ще ме снабди с нужните лампи. даите ми идеи за храненето като малка и като голяма. какво трябва да знам за храните ,които са вредни за нея?как да се подготвя за зимата и храненето тогава? след колко време ще и мине стреса от смяната на дома?и колко време,докато е в стрес може да изкара без храна? приема всякакви съвети,за които ви благодаря :thankyou:
avrora_22
В ятото

Re: ще имам игуана-очаквам вашите съвети

Мнениеот iddqd » Нед Апр 13, 2008 3:53 am

хубаво е да е по висок терариума обичат да се катерат а и ултра виолетовата лампа трябва да е в терариума затова по добре по висок за да неможе да стигне животното до нея по добре да няма много камачета за да неги изяде ако са малки трябва да я пръскаш с вода всеки ден и да и е топло към 30 градуса а през ноща по малко за дезинфекции нензнам аз нищо несъм дезинфекцирал даже са се завъдили щурци в терариумите ми понеже им давах щурци да ядат и те са си снесли яица и сега имам много малки щурчета и моите игуани си ровят под земята да търсят ахаха много им се кефат маи а иначе има тема за хране виж в нея
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот SIO » Пон Апр 14, 2008 12:21 am

Тва да не са ти гекони или щурци или хамелиони че живи щурци ша им даваш...

Трябва да имаш клонка която да стига на 5 - 8 санта от УВто... Въпросните лъчи до които трябва са доберат много лесно се разсейват... То там си спомням по едно време гледах разни таблици в зависимо от концентрацията на въпросните лъчи на колко см се разсейва... Така че му я мисли... Защото като имаш голям преход езак ти за лампата...

За разни други неща кат му дойде времето тогава питай...
И един станиол овиваше мармота в шоколад.
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот avrora_22 » Пон Апр 14, 2008 2:13 am

IMG_2046.JPG
за сега изглежда така терариума.после ще има и необходимите лампи.
avrora_22
В ятото

Мнениеот SIO » Пон Апр 14, 2008 2:53 am

Нееее разкарай тоя глупав пясък... Тва да не ти е някакъв пустиняк че в пясък ша го държиш... Писна ми да обяснявам кат малоумник на всеки по отделно защо пясък не трябва са използва и колко смъртоносно може да бъде... Махай всички тия гадости като ситни камъчета и пясък.... Боже говорим за тропически гущери живеещи по разни дървета... Мани тия гадости и си сложи някакъв субстрат или изкуствена трева... Ква е тая мания всеки да блика пясък.... Щот е по-лесно... Само дет ни са знае от де си взела тоя пясък и с кви ли не гадости е бъкан... Едва ли си го варила....

Олееее... Това е аквариум.... На мен ми прайш някаква смешна критика а ти си слагаш аквариум за терариум... Къде ти е вентилацията... Горкия хайван...

И тая смешна крушка за кво си я сложил ни та знам... Слага се SPOT LAMP или най-лесното рефлекторна крушка, защото те отделят топлина а не тази 100-200W дет си осветляват стълбишното... И не се държи толкова ниско... ти няма го изгориш ми изпечеш, и лампата не трябва са докосва до стъклото, иначе ша се пукне и всеки ден ша смениш крушката... Поне едно 20 санта да има между лампа и най-близката до нея точка...

И тоя стереопор само ша задушава хайвана... Той ако е малък няма да лети, кат е голям ша слагаш масивни дъски... И ао е малък и реши на тая височина дет е крушката да се изкатери по кабела кво прайм... Ша лекуваме изгаряния... Пък ако излезе... Дано да нямаш много фуги...
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 14, 2008 8:02 am

Спокос СИО - avrora_22 е под мое крило ще редактира нещата - дай и малко време...почти всичко съм и обяснил ще оправим терариума и ще светне :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Пон Апр 14, 2008 10:32 am

SIO написа:Писна ми да обяснявам кат малоумник...

Защо "като"? icon_dontknow
Офтопик:
:aja5tki: :aja5tki: :ajaweki:

Нали знаеш, сио, че пясъка е по-близък до естествената среда на игуаната от изкуствената трева, на която непрекъснато ще сере и няма никакъв начин да се почиства ефективно? Пясъка е по-лесен за чистене (от опит го знам), а хигиената е най-важна. Вярно, че в тропическите гори няма много такъв пясък, но тук говорим за много ситен пясък и никакви малки камъчета! Научи се да четеш веднъж за винаги! И тя ще взима БЕБЕ игуана! Колко вентилация му е нужна??? Като маха стереопора за малко по няколко пъти на ден е напълно достатъчно. И да ти кажа говориш като най-голЕмата селянка. Оправи си езика тогава пиши щото е смешно просто..

avrora_22 аквариума е хубав, липсва ти термометър и за в близко бъдеще намери някаква ситна мрежа за капак, направи дупка в нея и сложи лампата да виси от тавана, а не от стената :ad: Задължително да пуснеш снимка на новия любимец!!
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Пон Апр 14, 2008 1:16 pm

Размерът на терариума си е ок за малка игуана. Махни наистина пясъка и сложи от целулозните котешки тоалетни или специалните целулозни дъна за терариум. Стиропора също не е бляскава идея - направи си дървен капак с мрежа и прекарай кабела на лампата през мрежата приблизително на 1/3 от дължината на терариума за да има топла и по-студена част. Паничката за вода е добра за бебе игуана.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Пон Апр 14, 2008 2:42 pm

моите игуани изобщо неса влизали в водата и затова им махнах коритцата
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот SIO » Пон Апр 14, 2008 2:44 pm

Модератор.
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот iddqd » Пон Апр 14, 2008 3:26 pm

ква е тая хигиена бе кои им вари в природата аз нищо несъм им валил само лаината им чистя
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Пон Апр 14, 2008 3:57 pm

iddqd написа:ква е тая хигиена бе кои им вари в природата аз нищо несъм им валил само лаината им чистя

Ами има го момента, че в природата няма замърсители, като химикали, нитрати и отрови просто така разпространени навсякъде както е в домашни условия при хората. :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Вто Апр 15, 2008 1:13 am

Е то варенето не е ли срещу микроорганизми а не срещу радяция
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот avrora_22 » Вто Апр 15, 2008 3:10 am

SIO ,ти не 4етеш внимателно! пясъка е съвършенно ситен и е взет от река,но не реката в ж.к. слатина "слатинска река" а от пан4ерево. и после не си про4ела,4е съм го минала с пулверизатор обилно два пъти със спирт от 100%. извинявам се ,4е сам снимала лампата...тя е там да суши пясъка от спирта,защото го бях напоила обилно.стариопора е временен капак да не влизат котките ми там .малко ме обиди с това за малоумните,но ако бях супер умна нямаше да съм тук и да се интересувам.ако погледнеш какво съм писала ще видиш колко ясно съм изразила,4е скоро ще буде оборудван с нужните лампи (множествено число-лампи) на снимката има една и тя не е в бъдеще е в настоящо време даже минало. АЗ НЕ СЪМ ИЗРУД!!! оби4ам животните
avrora_22
В ятото

Мнениеот avrora_22 » Вто Апр 15, 2008 3:32 am

COLUBER, mommovet мерси за ценните съвети :ay:
на стариопорения капак (дори и времвнен) има кръгли дупки с диаметър 4 см. на половината от площа си. щте влиза въздух според мен. но ще направя друг ...зоо ще ми помогне с монтирането на лампите и така ще мога да преценя от какво то4но да го направя.не съм виждала как изглеждат и за това нямам идея за капака.
SIO ТИ много ме нахапа ,но да ти кажа нищо ценно не ми предложи за съвет...извинявай,но така го почувствах.нищо лично...малко преиграваш. ако имаме някой ден възможност да се запознаем,ще разбереш,4е не съм изрод спрямо животните и дори ще ми бъде приятно.
avrora_22
В ятото

Мнениеот avrora_22 » Вто Апр 15, 2008 3:47 am

iddqd според това което съм 4ела за игуаните трябва да имат вода. тя им помага по-лесно да си сменяват кожата.ина4е е трудно и се мъчат. в естествената им среда голяма 4аст от ежедневието си прекарват вув вода и са страхотни плувци.при заплаха се гмуркат под вода и могат да издържат 40 минути,като си понижават пулса за да им стига въздуха .невероиятни са. а кожата им е адски дебела и трудно се сменя.даже правят скокове от 30 мерта висо4ина във водата по корем и дебелата им кожа ги предпазва да не си разбият "бъбреците". или ако решиш можеш веднъж в седмицата да пълниж ваната и да ги пускаш да поплуват.ще им доставиш удоволствие. :bs:
avrora_22
В ятото

Мнениеот iddqd » Вто Апр 15, 2008 2:07 pm

аз ги къпа в ваната много мразят амааа кои ги пита само се чудат как да издрапат иначе чак страхотни плувци не ама плуват нещо там хаха
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Вто Апр 15, 2008 3:11 pm

avrora_22 не се обиждай от сио, това не е лично отношение към теб, тя явно винаги е в мензис и се държи тъпо с всички :ag: ич да не ти пука :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Вто Апр 15, 2008 3:57 pm

Може да сложиш голямо дърво по диагонал от единия долен краи до отсрещния горен така ще и е много яко аз така съм направил и не слизат от клона, Също така може да купиш нагревател камък когато е включен само на него лежът
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот avrora_22 » Вто Апр 15, 2008 4:34 pm

аз определено търсех по-дебело дурво,но не успях щото беше много студено тогава.ще намеря.и на мен не ми харесват тези,щото са тънки.сега ще копам глухар4ета да си садя на балкона :ap: за зимата.
avrora_22
В ятото

Мнениеот iddqd » Вто Апр 15, 2008 4:38 pm

а и аз трябва да си засадя ще вида как иначе отидох до горичката зад блока с 1 трионче и си нарязах хубави клони а след като пуснах щурци при игуаните си по 4 щуреца в терариум те се размножиха и сега имам много цурци които цивеят по клотите и в дуки в земята и игуаните ми отвреме навреме ровят сигорно ги ядат така че споредмен може да пуснеш малко щурчета да си се развъждат вътре
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот avrora_22 » Сря Апр 16, 2008 3:00 am

ха ха сериозно ли говориш за щурците. а не излизат ли щурците от терариума из къщата :ai: ще е дпста интересно да ми се подмоткват из леглото
avrora_22
В ятото

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 16, 2008 9:53 am

Xaxaxaxaxa аз скоро се опитвах да развъждам щурчета - те естеестено се измъкваха и бяха из цялата къща :ajaweki:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Сря Апр 16, 2008 12:33 pm

изнобщо неизлизат или ако излизат неги забелязвам е те са малки де ама в терариума им е екстра ядат от храната на игуаните игуаните ги ядат тях влажно им е а в стаята сигорно ще изпукат
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот avrora_22 » Сря Апр 16, 2008 2:36 pm

веселба :ajaweki: игуани и щурци в един дом :az: супер
avrora_22
В ятото

Мнениеот avrora_22 » Сря Апр 23, 2008 7:49 pm

ето го и новият капак. като доиде животинката веднага ще ви пусна снимка :bs:
avrora_22
В ятото

Мнениеот avrora_22 » Сря Апр 23, 2008 8:43 pm

опс забравих да сложа снимката.... :ajaweki:
IMG_2237 Б.JPG
IMG_2238 Б.JPG
avrora_22
В ятото

Мнениеот kitana » Сря Апр 23, 2008 8:52 pm

Аз не,че съм разбирач,но няма ли да ти е по-удобно да чистиш и изобщо да бъркаш вътре,ако капака е по-голям?
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот mili4ko3 » Сря Апр 23, 2008 9:29 pm

жесток е,сега чакаме само да доиде и бебето
mili4ko3
Животинче с въпрос

Re: ще имам игуана - очаквам вашите съвети

Мнениеот sasin » Чет Апр 24, 2008 1:55 am

Къде е предвидено място за лампата?
Закопчалката ми изглежда доста интересно..
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот avrora_22 » Чет Апр 24, 2008 2:21 am

едната половина е мрежа а другата не.там където няма мрежа ще е лампата,за да не излиза топлото навън .капака е доста голям за да мине и 4овек през него.на снимката изглежда по-малък.да закоп4алката е специална и аз много и се кефя.
avrora_22
В ятото

Мнениеот avrora_22 » Чет Апр 24, 2008 2:26 am

за 4истенето ще се сваля цялия капак...тои е супер лек и не е проблем да се сваля. ще корегирам подредбата вутре.дурветата са малко много според мен.мисля да слойа и лиген4е за къпане.
avrora_22
В ятото

Мнениеот sasin » Чет Апр 24, 2008 2:42 am

Добре е измислено това със свалянето на капака.. и аз ако правех нещо такова, много бих държала на това..
Абе не знам дали ще ми потрябва за нещо такава закопчалка, но ще може ли малко повече инфо - откъде е взета, на какъв принцип е и евентуално снимка :ad:
Ще изчакам да видя каква ще е лампата, че не мога да си представя как ще се прикрепи.. Иначе е логично да е откъм стъклото..

Не че искам да повдигам вечния спор "за и против" пясъка, но съм склонна да вярвам на ветеринарката във форума.. И се чудя няма ли да е по-добре за животинката да се вземе от субстрата, който се продава по магазините, казват не бил скъп.. Все пак игуаните си киснат по дърветата.. те не са пилета, че да кълват песъчинки за по-добро храносмилане.. На мен лично ми е притеснено за животинката и като знам какво може да се случи (не че непременно би станало), но ми се струва напълно излишен риск.. Не съм гледала игуани, но си позволих да изразя и моето мнение по въпроса..
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот kitana » Чет Апр 24, 2008 2:45 am

Както казах-не разбирам от влечуги,но мн се радвам,че има хора,които подготвят с такова търпение и усърдие дома на бъдещия си любимец ПРЕДИ да го вземат!Някои скалъпят нещо за 2-3 дена и айде-игуанката/змийчето вътре ...Поздрави за Аврора! :ax:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот avrora_22 » Чет Апр 24, 2008 3:13 am

мерси за поздравите :ab: .
плътната 4аст на капака не е от стъкло а от олекотена пластмаса ,лесно се разпробива и монтира лампата. закоп4алката е финна и елементарна,лесно се затваря.
avrora_22
В ятото

Мнениеот avrora_22 » Чет Апр 24, 2008 3:15 am

sasin ,ще ти пратя снимка на закоп4алката.можеби утре,4е сега нямам възможност
avrora_22
В ятото

Мнениеот avrora_22 » Пет Май 09, 2008 12:24 am

да ви се похваля...ве4е си имам игуана :bp: . много е добри4ко и кротко .има спокоен поглед .все още не е яло,но се надявам утре да запо4не. :ac:
avrora_22
В ятото

Мнениеот COLUBER » Пет Май 09, 2008 11:17 am

COLUBER написа:Честита животинка :ay: да ти е жива и здрава, добре да си я гледаш и голяма да порасте! :bi:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот avrora_22 » Пет Май 09, 2008 11:48 am

МЕРСИ :ab:
avrora_22
В ятото

Мнениеот jordanmilchev » Пет Май 09, 2008 1:19 pm

А снимки на животинчето няма ли :ay: честита игуанка :bi:
jordanmilchev

Мнениеот avrora_22 » Пет Май 09, 2008 3:25 pm

ИМА ИМА ЕТО....
IMG_2322А.JPG
IMG_2323А.JPG
IMG_2340А.JPG

НЕ СА ДОБРИ СНИМКИТЕ,НО КАТО НАПРАВЯ НОВИ ЩЕ ДОБАВЯ
avrora_22
В ятото

Мнениеот kitana » Пет Май 09, 2008 3:29 pm

:bi: :bp: Да ти е живо и здраво животинчето!Дълго време да те радва! :bi:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот avrora_22 » Пет Май 09, 2008 3:50 pm

МЕРСИ МЕРСИ :bp:
avrora_22
В ятото

Мнениеот jordanmilchev » Пет Май 09, 2008 4:09 pm

:bp: Сега остана да чакаш да порасне :ah:
Хубава е да ти е жива и здрава :) , А не видях никъде май да си писала как се казва :az:
jordanmilchev

Мнениеот avrora_22 » Пет Май 09, 2008 4:28 pm

РИЧИ :ajaweki: НЕЗНАМ ДАЛИ Е МЪЖКА ИЛИ ЖЕНСКА :ag:
avrora_22
В ятото

Мнениеот denica » Пет Май 09, 2008 7:10 pm

Страшно интересни и забавни животинчета!!!
Да ти е живо и здраво!
Аватар
denica
В стадото

Мнениеот avrora_22 » Пет Май 09, 2008 7:47 pm

МЕРСИ :ab:
avrora_22
В ятото

Мнениеот jordanmilchev » Пет Май 09, 2008 8:08 pm

Ричи ! Чудесно име , ако е женско много интересно ще е :ag: :bi:
jordanmilchev

Мнениеот avrora_22 » Пон Май 12, 2008 1:38 am

хаха ако е женска незнам.пак ще е ри4и де :ag:
avrora_22
В ятото

Мнениеот avrora_22 » Пон Май 12, 2008 4:07 pm

Ето и нови снимки
IMG_2357А.JPG
IMG_2358А.JPG
IMG_2363А.JPG
avrora_22
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 12, 2008 4:31 pm

Има развитие :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Пон Май 12, 2008 4:37 pm

Хахахаха къф е тоя талаш :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: иначе готин терариум брао :ay:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот hyla » Пон Май 12, 2008 5:26 pm

Честито за игуаната.
Много ми харесва как си аранжирала терариума :bi: :ag:
Игуаната се чувства много гот сигурно. Но и на мен би ми харесало :ay:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот avrora_22 » Нед Май 18, 2008 4:35 am

мерси :bs:
avrora_22
В ятото

Мнениеот ZUKI » Пон Авг 11, 2008 11:15 pm

Много е чаровна :ajatki:
Аватар
ZUKI
Животинче с въпрос

Мнениеот avrora_22 » Сря Авг 20, 2008 10:45 am

ри4и ве4е е пораснал малко .ве4е знам 4е много оби4а да яде грах и зелен боб. като му сложа нещо друго и не го поглежда.като е гладен е много нервен и като посегна да го пипам иска да хапе малката гадина.но през ноща докато спи го ма4кам и тои се предава. :ajaweki:
avrora_22
В ятото

Мнениеот iddqd » Сря Авг 20, 2008 2:00 pm

даваи му и друга храна нищо, че не я яде ти я оставяи само нея пък то ще почне да яде като изгладнее
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот kris4o » Пет Авг 29, 2008 10:37 am

Еех, и аз искам да съм на мястото на твойта игуанка! Супер терариум!
The journey of a thousand miles begins with a single step!
kris4o
Животинче с въпрос

Мнениеот 4o4incety » Пет Сеп 05, 2008 2:06 pm

Супер игуанка със супер Терариум.Браво моите поздравления!Качвай още да и се радваме :П
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот vikito40491 » Пон Сеп 08, 2008 7:11 am

Честито! Много е сладка и има хубав терариум (не че разбирам де :ah: ) :ba:
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Re: Ще имам игуана-очаквам вашите съвети.

Мнениеот avrora_22 » Нед Сеп 21, 2008 4:06 pm

Днес сменихме обзавеждането :ajaweki: .
1.JPG
2.JPG
avrora_22
В ятото

Мнениеот COLUBER » Нед Сеп 21, 2008 4:43 pm

Ще ти изяде цветята, махни ги. Иначе изглежда готино, но сложи изкуствени растения.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот hyla » Нед Сеп 21, 2008 4:44 pm

Драценките няма ли да ги изпапка :ap:
Защото моя котак беше опасал една такава, само че Д. маргината триколор
Явно са вкусни :ag:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот avrora_22 » Пон Сеп 22, 2008 3:23 am

ИДЕЯТА ЗА ИСКУСТВЕНИ ЦВЕТЯ Е ДОБРА.МЕРСИ. ЩЕ ИЗМИСЛЯ НЕЩО.
avrora_22
В ятото

Мнениеот iddqd » Пон Сеп 22, 2008 2:23 pm

изобщо неразбирам защо са и на игуаната изкуствени цветя. Надали ще се заблуди че са истински
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот sasin » Пон Сеп 22, 2008 6:43 pm

А аз се притеснявам за термометъра - няма ли да го счупи и да се нарани?
sasin
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Пон Сеп 22, 2008 9:46 pm

да има си спецялни термометри за терариуми пласмасови с няква навита тенекия вътре кръгли дето няма какво да им се чупи
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот rumi » Пон Сеп 22, 2008 11:38 pm

Eдва ли ще счупи този, но има специални за терариуми и такива дето се лепят на стъклото.
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот iddqd » Пон Сеп 22, 2008 11:40 pm

бе моя залепения падна от стъклото маи някой гущер го е съборил и се увъргаля в торфа и сега немога да го залепа пак
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот rumi » Пон Сеп 22, 2008 11:47 pm

Е как? Той се лепи отвън!?
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот iddqd » Вто Сеп 23, 2008 12:00 am

е аз отвътре го залепих да мери температурвата вутре не вън
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот avrora_22 » Нед Сеп 28, 2008 6:06 pm

залепват се но падат и термометрите и влагомерите
avrora_22
В ятото

Мнениеот avrora_22 » Нед Сеп 28, 2008 6:21 pm

вижте вижте :ajaweki: вси4ки се възползват от топлинката на порцелановата подгряваща лампа ха ха ха
IMG_2782.JPG
avrora_22
В ятото

Мнениеот vikito40491 » Нед Сеп 28, 2008 8:58 pm

:ajaweki: :ag: :ba:
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот rumi » Съб Окт 04, 2008 3:14 pm

Твойта изкуствена трева е същата като мойта, ама аз нещо реших, че май е твърда и мисля да я сменя със зелен мокет.
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот giti » Съб Яну 10, 2009 2:14 am

icon_bowdown Голям хубавец, браво за терариума. Аз съм решил да си зимам игуанка и чета изоснови форума за трупане на познания. Скоро започвам активно да ви спамя с въпросите които ще възникнат в процеса на подготовката на терариума и отглеждането.
giti
Животинче с въпрос

Мнениеот avrora_22 » Съб Яну 10, 2009 4:42 pm

Мерси :bs: .Питай, каквото ти падне. Тук има хора, които ще ти дадат добри отговори. Аз от скоро се занимавам с игуаната, но доста научих и бих ти отговаряла на въпросите.
avrora_22
В ятото

Мнениеот renetar » Съб Яну 10, 2009 5:30 pm

avrora_22, започна ли да свиква с теб твоята игуана?
renetar
В глутницата

Мнениеот avrora_22 » Нед Яну 11, 2009 4:58 am

Да. Даже доста е свикнала. Учудващо рязко реши да се прдаде. Много време се дърпаше и плашеше и изведнъж реши да не го е страх. Показва, че ме познава, чува ме и като бръкна с ръка да го взема не се плаши, а нещо повече - иска да го взема. После едвам го прибирам... дърпа се здраво. Даже един ден си спахме гушнати... нали му е топло и е доволно. Аз много не искам да се хваля, за да не си урочасам постижението :ad: , че в началото се бях притеснила дали изобщо ще започне да общува с нас. Голям инат - месеци наред бяга от ръката ми като от не знам какво, само дето сърцебиене не получаваше. Аз си мисля, че е някакъв актьорски период било. Много обича да ми стои на главата. Сигурно, защото е най-високо и безопасно. Даже при всички ходи
.JPG
.JPG
avrora_22
В ятото

Мнениеот renetar » Пон Яну 12, 2009 11:21 am

МНого яко! :bi:
наистина към главата ги влече, и моят все там се опитва да се покачи! Често ли му обръщаше внимание? Моят само вечер мога да го галя, ако си го оставям на мястото, където си стои, след първоначалното дуене ме търпи да го пипам, но ако го хвана в повечето случаи започват диви опити да избяга, понякога си стои кротко, но в повечето слуаи не icon_bawling
renetar
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Пон Яну 12, 2009 11:57 am

:az: :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот avrora_22 » Пон Яну 12, 2009 7:20 pm

миналия месец и при мен беше така .в на4алото се дуе ,после търпи да го гали6 и после се дърпа. сега оба4е не е така.посягам с ръката пред предните кра4ета и тои се ка4ва по ръката ми,като аз леко бутам напред да го подканя.като усети топлата ръка и разбира 4е е нещо хубаво и не е опасно.после едвам ще се отърваваш от него :ajaweki: . и аз ве4ер се занимавах преди щото като е сънен и небуйстваше.сега и през деня .има дни когато нямам възможност да го вадя от терариума само храна и топла вода за къпане дет му слагам.общо взето през ден излиза и го гушкаме вси4ки. в4ера го сложих на главата на моя приятелка-той нямаше нищо против и без да я познава.
avrora_22
В ятото

Мнениеот renetar » Пон Яну 12, 2009 7:41 pm

Супер, значи некак си изведнъж е разбрал, че няма да го ядете и по-хубаво да се гушка! :bi:
Аз го хващам отдолу и го слагам на ръката си, а с другата леко го придържам, но започва в повечето случаи едно диво драпане да се измъкне, ръцете ми на нищо не приличат вече...иначе на гърба ми стои или на главата....но пак не винаги...
renetar
В глутницата

Мнениеот avrora_22 » Пон Яну 12, 2009 7:53 pm

задръж го с наи-топлата си 4аст на ръката през корем4ето и гръб4ето без да го стискаш и ще свикне с ръката ти .така ще запо4не да харесва да се гушка.ако искаш първо го направи вътре в терариума без да го вадиш да не се плаши (няколко пъти) и после пробваи извън него.
avrora_22
В ятото

Мнениеот renetar » Пон Яну 12, 2009 8:02 pm

Ами аз така се опитвам да го сложа, че едната ми ръка да му е под коремчето и да се хване за нея, а с другата го галя, но той много рядко стои така, дори и когато заспи /в редките случаи/ той сам си избира как да застане, понякога много странно...А иначе аз съм отворила вратите на терариума и той не влиза там, стои на едни тераски до парното, там ако го пипам ме търпи, понякога се отпуска и заспива, но като го хвана и започват протестите.
renetar
В глутницата

Мнениеот avrora_22 » Пон Яну 12, 2009 8:18 pm

ха ха инат.и моита беше такава.ще умекне.
avrora_22
В ятото

Мнениеот renetar » Пон Яну 12, 2009 8:25 pm

Надявам се, на мен търпението не ми е силна черта, но покрай него може и аз да се понауча на нещо :ab:
renetar
В глутницата

Мнениеот avrora_22 » Чет Фев 26, 2009 4:41 am

:ajaweki: взаимно ще си преподавате
avrora_22
В ятото

Мнениеот avrora_22 » Пет Юли 03, 2009 11:37 am

IMG005.JPG
IMG008.JPG
avrora_22
В ятото

Мнениеот avrora_22 » Пет Юли 03, 2009 11:39 am

IMG_3180.JPG
avrora_22
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пет Юли 03, 2009 11:42 am

Развила се е добре :ba:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот renetar » Пет Юли 03, 2009 1:18 pm

Дамм, а и очевидно и добре се разбирате :bi:
renetar
В глутницата

Мнениеот avrora_22 » Съб Авг 15, 2009 12:47 pm

не съм писала отдавна защото нямах нет.здравейте :az:
моита игуана ве4е е пораснала :bp: всеки ден забелязвам разлика. ве4е е игуана а не гущер4е :ag: и е много силна. още незнам дали е мом4е или моми4е, но от доста време се казва ДОНЧО :ajaweki:
avrora_22
В ятото

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Авг 15, 2009 8:25 pm

Метни още някоя снимчица :ajatki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот avrora_22 » Нед Авг 16, 2009 3:39 pm

ето го бебето на мама :ajaweki:
IMG_0112.JPG
IMG_0120.JPG
IMG_0123.JPG
avrora_22
В ятото

Мнениеот avrora_22 » Нед Авг 16, 2009 3:39 pm

IMG_0137.JPG
avrora_22
В ятото

Мнениеот renetar » Пон Авг 17, 2009 8:22 am

:bi:
renetar
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Пон Авг 17, 2009 12:41 pm

Глей го къде се катери хайманата :ab:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот avrora_22 » Вто Авг 18, 2009 5:16 pm

пораснал е :bp:
avrora_22
В ятото

Мнениеот avrora_22 » Чет Яну 07, 2010 4:43 am

здравейте.ще пусна малко снимки на моята игуана Дончо.това е нов етап от развитието му.вече живее на свобода близо 5 месеца. има си дърво (китайска роза)-неговата къща :ab: .под дървото си има тава с вода,където влиза да се къпе и прави други работи (ако). над дървото виси лампа за отопление. много му харесва :ay:
а сега да ви го покажа....
DSCN0303.JPG
DSCN0304.JPG
DSCN0308.JPG
avrora_22
В ятото

Следваща

Назад към Игуани сем. Iguanidae