Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Ето ни и нас

Ето ни и нас

Мнениеот facy » Съб Юни 21, 2008 9:37 pm

Ето го и моят гущер. Казва се Рекс и се надявам да е мъжки.
Ако може някои да определи пола по снимките ще съм много благодарен. И ако можете да ми кажете това на опашката какво е и с какво да го мажа че си седи така откакто съм го взел. В началото бяха като слузести кръгли рани. Сега вече стоят като черни релефни петна само. Ето и снимки на Рекс и неговият дом:

Изображение
Тук чупи стойки. Снимката е стара.
Последна промяна facy на Съб Юни 21, 2008 9:56 pm, променена общо 1 път
facy
В стадото

Re: Ето ни и нас

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 21, 2008 9:38 pm

Къде таз снимка smilie8
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот facy » Съб Юни 21, 2008 9:57 pm

Сри сега ги качвам. Малко сам бос в тая сфера:)
facy
В стадото

Мнениеот facy » Съб Юни 21, 2008 10:07 pm

Снимките:
Изображение
Баня. Засега в мивката.

Изображение
Това е когато го взех. Снимката на 2рия ден.

Изображение
Тук се печем.

Изображение
още се печем:)

Изображение
Това е което ползвам. Скакалците преди 2 дена ги взех но май ще ги хвърлям.Немога да го накарам да ги опита даже.

Изображение
Тази снимка без да искам стана като професионална:) Ще я пратя на National Geographic:P

Изображение
На клона

Изображение
Закуска. Първи опит с малини. Не му допаднаха много но ги изяде:)

Изображение
Терариума. Собствено производство. Излезе 100 лева, като си имах плотовете:)

Изображение
Ето я и опашката. Това дали са гъбички?
facy
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 21, 2008 10:15 pm

Интересен терариум?
Сигурен ли си. че е добре плануван?
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот facy » Съб Юни 21, 2008 10:23 pm

В какъв смисъл дали е добре плануван?
facy
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 21, 2008 10:27 pm

facy написа:В какъв смисъл дали е добре плануван?

viewtopic.php?f=78&t=1743&start=0&st=0&sk=t&sd=a
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот facy » Съб Юни 21, 2008 10:35 pm

Ясно. Еми аз гледах бая терариуми в нета на някви големи фирми. И в магазин ходих да хвърля 1 поглед и горе долу съм го направил по подобие. От дясно съм сложил решетка за вентилация, но не сложих и от двете страни за да не му става течение. Предполагам че се вентилира защото вратичките са с панти и не са уплътнени. Ако може да бъдеш по-конкретен понеже не разбирам много. Пък и не мисля този терариум да го ползвам повече от година-две . Искам да му направя нещо голямо. Сепак трябва да се чуства добре.
facy
В стадото

Мнениеот iddqd » Нед Юни 22, 2008 2:47 am

мисля, че плодовете неса добра храна за игуани
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот facy » Нед Юни 22, 2008 10:02 am

Основната му храна е глухарчета, краставици и грах + витамини. Другите неща от време на време.

Искам също да попитам аз мога ли да си го регистрирам, защото го купих без документи. Четох тук за хора които са си загубили документите и не можело да зи извадят пак но моя гущер не е имал изобщо.
facy
В стадото

Мнениеот StR » Нед Юни 22, 2008 10:16 am

Доколкото знам търговеца,от който си го взел е трябвал да ти даде дукоментите.А иначе,facy,не го пробвай на скакалци-ингуаните са вегетарианци.Те ядат всякакви плодове,който не са отровни разбира се.От личен опит съм забелязал,че много обичат листа ог глухарче,ябълка,морков и малко маруля.С тези неща правиш една салата и си готов.Разбира се трябва да разнообразяваш и менюто с други растения.
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот rumi » Нед Юни 22, 2008 11:31 am

На мен ми харесва терариума. :ab: Висок е, а игуаните обичат да са на високо. Клоните бих аранжирала по друг начин. И не видях къде ще се къпе в терариума. То и моя има вече този проблем - много порасна :ab: За това на опашката идея си нямам, прилича ми на снимката по-скоро на изцапано. Пробвай да го мажеш с йодацепт ако е раничка, би трябвало да помогне. От колко време ги има тези неща по опашката?
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот rumi » Нед Юни 22, 2008 11:34 am

По въпроса с документите и аз се интересувам, моя също няма документи. А не е зле да му извадя, че ако реша да пътувам някъде ще си го взема с мен със сигурност. :ab:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот facy » Нед Юни 22, 2008 5:36 pm

Това на опашката го има откакто съм го взел. Взех си го на 29 септември миналата година. Това са почти 9 месеца. Как лети вртемето само:) Мажа го с йодасепт на паста от както го имам но не изчезват. В началото беше като слузести рани, но сега седи като белг тъмен и релефен. Като взема другия фотоапарат ще го снимам на Макро за да видите по-добре.
За докоментите каде да проверя дали ще ми издадът? Досега не съм го водил на вет. Можеби ще посетя mommo. Добре ли е да се обезпаразити вътрешно и има ли вероятност това на навреди на чревните бактерии които спомагат храносмилането. Не се смейте ако съм написал глупости че мн мн не разбирам:)

За басейна в терариума се опасявам че тука няма как да го направя защото дъното е 45х90 см. Ще почака още годинка докато направя голям терариум с басейн и много екстри:) Дотогава вана през 2 дни и пръскане с вода всеки ден.
facy
В стадото

Мнениеот rumi » Нед Юни 22, 2008 10:28 pm

Ами ако не си го обезпаразитявал не е лошо да го направиш. Моя само веднъж съм обезпаразитявала, защото имаше тении.
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот facy » Пон Юни 23, 2008 5:23 pm

Е никой ли няма да даде предположение поне за пола?
facy
В стадото

Мнениеот COLUBER » Пон Юни 23, 2008 5:46 pm

Много е малка още за да се каже, но за сега прилича на момиченце :ab: но не се знае като порасне може и момче да стане :ag:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот гарче » Вто Юни 24, 2008 1:07 pm

Приятеля ми има игуана на около 9 години. До преди да снесе беше мъжка. Човеа който и беше определил пола ахна като чу че снася. :ajaweki:
Аватар
гарче
В ятото

Мнениеот COLUBER » Вто Юни 24, 2008 2:03 pm

Как така ще снася? Имало ли е мъжки при нея?
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот гарче » Вто Юни 24, 2008 2:23 pm

Не никога не е имало мъжки при нея откакто я имат. Като стана на 5 години есента пощуря. Стана агресивна , спря да яде,да пие вода, рушеше всичко наред, корема и много порасна, все едно е изяла някой.. Най накрая се принудиха да я затворят в банята, там тя се успокои на радиатора. След две седмици снесе 28 яйца. Това се повтори на следващата година. От тогава не е снасяла. Незнам как ще е тази зима, дано пак да е спокойна ,че като е в стихията си е ужасна и няма спирка.
Аватар
гарче
В ятото

Мнениеот StR » Вто Юни 24, 2008 2:38 pm

Чакай,чакай,че нещо се обърках-как ще снесе яйца като при нея е нямало мъжки???Бременността при игуаните не ми се вярва да е години...
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот ViCToRy ; » Вто Юни 24, 2008 3:08 pm

Неоплоддени яйца?
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот гарче » Вто Юни 24, 2008 3:10 pm

Да снесе неоплодени яйца.
Последна промяна гарче на Вто Юни 24, 2008 3:11 pm, променена общо 1 път
Аватар
гарче
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 24, 2008 3:10 pm

Червенобузите - женските винаги снасят...ИЛИ ако нямат условия задържат в себе си яйцата? smilie8
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Вто Юни 24, 2008 4:03 pm

Те и кокошките всеки ден снасят без да са им оплодени яйцата :ag:

гарче твоя приятел какво направи с яйцата?
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот гарче » Вто Юни 24, 2008 4:25 pm

Първите ги изхвърли понеже се вмирисаха.Тя ги снесе върху радиатора, а вторите снесе в пясък , но нямаше смисъл да ги пазим поради липсата на мъжки.Сега се ядосва понеже е могло едно омлетче да спретне с 30 яйца. :ap:
Аватар
гарче
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 24, 2008 5:27 pm

Ще и намерим мъж бре?
Игуаните се въдят лесно - само да имаш двойка?
И 1 сандък с пръст...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот гарче » Вто Юни 24, 2008 5:59 pm

Мислехме го. Даже си намерихме мъж за чудо и приказ. Но... след като тя е разрушител по време на разгонването, той как ли ще се държи? [friendship.gif] Искме да има жилище след като той си тръгне. :bb:
Аватар
гарче
В ятото

Мнениеот facy » Вто Юни 24, 2008 8:32 pm

Еми над годинка е вече. На колко започва да си личи пола? Надявам се да е мъжка защото много ме е страх ако почне да снася. Мн е опасно ако я вдигаш отдоло и случайно при малко липса на калции счупиш яйцата докато са в нея и то без да разбереш. Или това не е възможно. Някои може ли да ми каже дали игуаната някога ще се нау4и че пред нея има стъкло? По цяла вечер се бута в стъклото и копае като луда защото боксува. Целия терариум е изкопан около стъклото.
А и до колкото знам не е нужно да има мъжки за да снесе яйца женската. Друг е въпроса дали ще се излюпи нещо icon_dontknow
facy
В стадото

Мнениеот COLUBER » Сря Юни 25, 2008 10:15 am

facy написа:Мн е опасно ако я вдигаш отдоло и случайно при малко липса на калции счупиш яйцата докато са в нея и то без да разбереш. Или това не е възможно.

Не, не е възможно :ag: виж ако я обхванеш с двете ръце около корема и стискаш много силно, или приложиш ритници в корема докато някой я държи вече може и да се счупят! :ajaweki: :ajaweki:

facy написа:Някои може ли да ми каже дали игуаната някога ще се нау4и че пред нея има стъкло? По цяла вечер се бута в стъклото и копае като луда защото боксува. Целия терариум е изкопан около стъклото.

Няма да се научи, но с времето може да започне да го прави по-рядко.

facy написа:А и до колкото знам не е нужно да има мъжки за да снесе яйца женската. Друг е въпроса дали ще се излюпи нещо icon_dontknow

Ще се излюпят безполови игуанки icon_rofl
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Сря Юни 25, 2008 2:33 pm

може да си изпържиш яйцата тогава
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот facy » Сря Юни 25, 2008 8:24 pm

Между другото опасни ли са дълбоките драскотини от игуаната, понеже ноктите му вече сериозно порят кожата? И добре ли е да му ги режа? То добре че спря да ме хапе че сериозно къса кожа. Вчера ме захапа случайно (подадох му парче краставица но не си дръпнах ръката и след като преглътна посегна към ръката ми. незнам защо прави така. Дали не различава пръста ми от храната? Винаги след като му подам храна и след това си подам пръста просто опитва дали е храна и захапва леко. Ако не сам му дал храна преди това не ме хапе дори да го дразня с пръст и да си го бутам в устата му, но след парче краставица всичко му се вижда като храна. нормално ли е?

П.С. Да се похваля вече бях препикан:) Докато си лежеше на ръката ми и го белех от старата кожа изведнъж се завъртя напречно на ръката ми и се изпика върху мен:) Аз естествено го приех като знак на доверие:)
facy
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 25, 2008 8:45 pm

facy написа:Между другото опасни ли са дълбоките драскотини от игуаната, понеже ноктите му вече сериозно порят кожата? И добре ли е да му ги режа? То добре че спря да ме хапе че сериозно къса кожа. Вчера ме захапа случайно (подадох му парче краставица но не си дръпнах ръката и след като преглътна посегна към ръката ми. незнам защо прави така. Дали не различава пръста ми от храната? Винаги след като му подам храна и след това си подам пръста просто опитва дали е храна и захапва леко. Ако не сам му дал храна преди това не ме хапе дори да го дразня с пръст и да си го бутам в устата му, но след парче краставица всичко му се вижда като храна. нормално ли е?

ами така става когато пръстът ти е омирисан на храната на животното

П.С. Да се похваля вече бях препикан:) Докато си лежеше на ръката ми и го белех от старата кожа изведнъж се завъртя напречно на ръката ми и се изпика върху мен:) Аз естествено го приех като знак на доверие:)

маркира те :ag:

zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот facy » Сря Юли 02, 2008 8:39 pm

Здрвейте приятели,
имам 2 въпроса:
1 - Сложих огледало в терариума и Рекс започна да се ежи срещу него. Наду шията и клати глава, но отсреща в огледалото натрапника не отстъпваше ни най-малко. След няколко часа предупреждения намерих огледалото захлупено. Явно са се сбили AvatarSmileyFencing . Въпроса ми е това признак ли е, че е мъжко или и женските бранят територия?

2 - На задната стена на тапета залепих тапет с каменна стена по която, пълзи брашлян. изглежда доста истинско и придава хубав вид на терариума. Исках гущера да се чувста комфортно, а не да гледа сивата стена отзад, но уви то не престава (вече втори ден) да се мята от клона кати си мисли, че ще се гепи за камъка......Кое е по-добре за него?
а) да махна тапета за да не мъчи
б)да го оставя докато свикне, че не минава номера с катеренето там и после ще бъде по-щастлив, като гледа тези камъни и цветя отколкото едноцветната стена зад стъклото.
facy
В стадото

Мнениеот mommovet » Сря Юли 02, 2008 9:04 pm

Игуаните живеят поединично в природата. Събират се само за размножаване. Да бранят си територията, а особено ако са мъжки се стига и до тежки инциденти.

Никога няма да свикне с фона и все ще се опитва да се покатери - махни го.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот facy » Сря Юли 02, 2008 9:29 pm

Ясно, значи ще премина към тънки камъни които ще налепя по вътрешната страна. Поне ще може да се катери:)
А относно въпроса дали това е знак, че можеби е мъжко не се знае така ли?
facy
В стадото

Мнениеот facy » Пет Юли 04, 2008 12:20 pm

Имам въпрос за лампата. Искам да си купя крушка с УВБ 5, обаче никаде няма (само 10% имат а то е за пустинни твари май). Ходих дори в тоя големия зооцентер дето е на 2 етажа на околовръсното. Там имаха но само на пури. А аз засега нямам каде да сложа пура. Сега ползвам СънГло на екзо тера, но искам да си взема с УВБ.
То не е супер наложително, понеже всеки ден сме по 3-4 часа на слънце, но трябва да се купи...
facy
В стадото

Мнениеот COLUBER » Пет Юли 04, 2008 12:54 pm

Щом седи по няколко часа на слънце, такава лампа ще ти трябва чак за зимата :ad: пробвай на пазара за животни или си поръчай от Стамен :ab:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот facy » Пет Юли 04, 2008 3:12 pm

Освен да му пиша на ЛС на Стамен. Май така ще е най добре. Тъкмо може да се запозная с него :ap:
facy
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пет Юли 04, 2008 3:40 pm

след 20-40 дни ще дойдат всички от серията с винт, сега имам само 10%
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Iguan4o » Пет Юли 04, 2008 4:19 pm

има ли някои от бургаска област да гледа игуана
Iguan4o
В стадото

Мнениеот iddqd » Пет Юли 04, 2008 6:25 pm

изчезна ми едната игуана аз ги пускам в стаята и сутринта седеше на едни пръчки на високо и маиками каза че е влезла и тя е очнала да бяга и сега немоа я намера и неизлиза нензам каде се е завряла деба
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот facy » Съб Юли 05, 2008 8:31 pm

Е колко места имаш из стаята кадето да се скрие? Претърси всичко. Ако оставиш терариума отворен тя сама ще се прибере като огладнее. Поне моя така прави (стига да му сложа един стол пред терариума по който да се качи, понеже е жисочко). Успех в търсенето: :ay:
facy
В стадото

Мнениеот rumi » Нед Юли 06, 2008 1:31 am

iddqd написа:изчезна ми едната игуана аз ги пускам в стаята и сутринта седеше на едни пръчки на високо и маиками каза че е влезла и тя е очнала да бяга и сега немоа я намера и неизлиза нензам каде се е завряла деба

Намери ли игуаната?
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот ViCToRy ; » Нед Юли 06, 2008 1:52 pm

iddqd написа:изчезна ми едната игуана аз ги пускам в стаята и сутринта седеше на едни пръчки на високо и маиками каза че е влезла и тя е очнала да бяга и сега немоа я намера и неизлиза нензам каде се е завряла деба

Уффф :bu: :bu: Казвах ви аз че не е добре да ги пускате в стаята ама... Глей сега, по принцип игуаните не са такива животни, които се крият . Ако се е скрила някъде като се е изплашила би трябвало да е излезнала до 10-15 мин. максимум . Едва ли ще се крие 2 дни :ai: Според мен най вероятно е да се е заклещила някъде и да не може да излезне :ac: Претърси напълно , ама напълно навсякъде - зад шкафове, легла, бюра, секции...
Ааа забравих - прозореца нали не е бил отворен :ai:
Дано го намериш... :ay: icon_dontknow
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот iddqd » Пон Юли 07, 2008 8:14 pm

а да разбирасе че го намеих беше зад един шкаф и аз незнам защо
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот rumi » Вто Юли 08, 2008 2:00 am

Моя от 3 седмици не се е прибирал в клетката и се чувства много добре. Избра си място къде да лежи, разхожда се...., абе супер му е. Само като бяха взривовете се беше изплашил мтого, беше самичък в къще и се беше срил под възглавницата на леглото ми.
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот iddqd » Чет Юли 10, 2008 10:17 pm

моите много пакости правят обръщат сичко наобратно чупят неща серат пикат хапат мн са гадни
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот rumi » Пет Юли 11, 2008 4:48 am

аз пък тая седмица се съсипах от бачкане и като се прибера игуанката спи вече....
тъжно ми е, че сутрин храна оставям и като се прибера той вече спи и не мога да му се порадвам....
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот kapi » Пон Авг 24, 2009 5:19 am

И накрая вкъщи да си гледам 30 яица игуани аз ще се побъркам вие какво ще ги правите ще ги продам аз с 40 лв по евтино и ще прецакам бизнесът на хората :Д :ag: :ag:
kapi
В стадото

Мнениеот valiominatora » Чет Ное 18, 2010 4:19 pm

Имам няколко вапроси за терариум на игуана
1.Какви размери за териума за да и е комфортно на игуаната а не след 1 година да го сменям.
2.Каква настилка трябва.
3.Какво декориране ще трябва.
4.Каква температура и влажност.
5.Как да увлажнявам въздуха.
6.Трябва ли да има басеин.
7.И какво обурудване трябва за терариума.
8.Как да закрепя дарветата ж терариума да ги залепя ли даите савет.
Моля ви отговорете спешно е. Благодаря предварително
valiominatora
Животинче с въпрос

Мнениеот valiominatora » Чет Ное 18, 2010 6:50 pm

1.Какви размери за териума за да и е комфортно на игуаната а не след 1 година да го сменям.
2.Каква настилка трябва.
3.Какво декориране ще трябва.
4.Каква температура и влажност.
5.Как да увлажнявам въздуха.
6.Трябва ли да има басеин.
7.И какво обурудване трябва за терариума.
8.Как да закрепя дарветата ж терариума да ги залепя ли даите савет.
Моля ви отговорете спешно е. Благодаря предварително
valiominatora
Животинче с въпрос

Мнениеот valiominatora » Вто Ное 23, 2010 9:36 am

Има някакви лампи 2в1 УВА и УВБ вярно ли е че излучва лъчи? Отговорете моля ви!
valiominatora
Животинче с въпрос

Назад към Игуани сем. Iguanidae