Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Варненски новак

Варненски новак

Мнениеот Wazap » Пет Сеп 12, 2008 4:23 pm

Здравейте! Аз сам от Варна и си търся зелено приятелче :ab: От няколко дни се опитвам да прочета всичко за тия сладури ииии се озовах тук icon_wavey ... Дали ще се намери човек които да ме упъти от къде мога да взема игуана във или около Варна hsuh
Последна промяна zoomaniak на Пет Сеп 12, 2008 4:24 pm, променена общо 1 път
Wazap
В стадото

Re: Игуани във Варна

Мнениеот zoomaniak » Пет Сеп 12, 2008 4:25 pm

Не им е сега сезона.
Развъждат се и се продават на периоди - говоря за младите екземляри...
След месец 09-10......ще ги има.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Wazap » Пет Сеп 12, 2008 4:38 pm

:ai: Мерси за бързия отговор :ay: А евентуално някои магазин или развъдник кадето мога да си запазя още от сега ? :ac:
Wazap
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пет Сеп 12, 2008 4:45 pm

Развъдници :ag: - в БГ няма [mood_feelings_hurt.gif]

Магазин - хм.....

http://www.zoomania.org/component/optio ... temid,188/

Кажи, че Стамен Стаменов те праща - да ти обърнат внимание - иначе ще купуват каса бира :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Wazap » Пет Сеп 12, 2008 5:17 pm

Мерси другата седмица ще отида :bs: а с кого трябва да се консултирам относно "сглобяването" на терариума на приятелчето? :ab:
Wazap
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пет Сеп 12, 2008 5:21 pm

В същия магазин - ако не ти обърнат внимание - пиши - ще им пратиме стадо слонове...от Варненските :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Wazap » Пет Сеп 12, 2008 5:38 pm

Според мене ще ми излезе по ефтино ако си купя материалите и си го направя сам.Обаче имам някои въпроси относно влажноста icon_dontknow
Знам , че терариума трябва да има топла и хладна част , ще компенсира ли купуването на специални продукти ако просто сложа басеинчето под УВ лампата и водата започне да се изпарява ? hsuh
Wazap
В стадото

Мнениеот iddqd » Пет Сеп 12, 2008 6:37 pm

слагаш торф и го поливаш с вода за да е влажно иначе си я къпеш в ваната пускай я да плува там то терариума няма много занчение какъв е защото животното рано или късно трябва да свикне да живее свободно в сатята ти
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Пет Сеп 12, 2008 7:57 pm

iddqd написа:животното рано или късно трябва да свикне да живее свободно в сатята ти

Не е необходимо ако терариума е достатъчно голям.

Wazap купи си стъкло и силикон и си го направи сам - много по-ефтино е :ay: можеш да сложиш басейнчето с вода под лампата, но задължително сложи камък или дръвце точно под лампата във водата за да може игуаната все пак да се пече отдолу. Ако земеш влагомер и забележиш, че не е достатъчно влажно пръскай 1-2 пъти на ден с пулверизатор.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Пет Сеп 12, 2008 8:52 pm

Добре, бихте ли ми казали кой от вас поддържа влажност 75% и целогодишна температура от 30 градуса в стаята си - една игуана има нужда от поне 12 часа на ден на такава температура за да храносмила правилно, да е здрава и активна [ideauu.gif] Ако не можете да осигурите достатъчно голям терариум за възрастна игуана, по добре изобщо не я взимайте... [dontuu.gif]
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот iddqd » Пет Сеп 12, 2008 10:04 pm

много по активна е като е с стаята арзбирасе защото се арзхожда кадето си иска. припича се кадето има слънце отива си в терариума като е гладна застава си под лампата като иска да и е по топло. споко бе игуаните неса никак тъпи знаят каде да застанат просто я пръскаи с вода отвреме навреме и е много по яко да си се разхожда като част от семеиството а не няква затворена. пък и според мен е по вредно да кибичи в някв терариум по цял ден вместо да си се арзхожда като пич
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Пет Сеп 12, 2008 11:41 pm

Ако размера на терариума не отговаря на изискванията на възрастна игуана............
ViCToRy ; написа:Ако не можете да осигурите достатъчно голям терариум за възрастна игуана, по добре изобщо не я взимайте... [dontuu.gif]

.......... то разходките из стаята са задължителни, но не да живее непрекъснато извън терариум. Пръскането с вода не помага за високата влажност на въздуха, който трябва да диша! Освен това често се случва игуаната, въпреки че се е наяла да се опита да изяде нещо, което не е за ядене. Моята игуана се опитваше да яде дори плюшени играчки. Игуаните трябва да се пускат на разходка само, когато могат да се следят от някой!
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Съб Сеп 13, 2008 12:06 am

Значии.. имаше една немска таблица за минималните изисквания за животните по зоопарковете. Числата се умножават по дължината на животното от носа до основата на опашката. Та там пишеше че терариума за зелена игуана трябва да е 4 x 3 x 5 или 5 x 3 x 4 (ДхШхВ) .
Тоест ако тялото на животното е да кажем 80 см терариумът трябва да е дълъг 3,2м , широк 2,4 и висок 4м...
Ако и се осигури такъв терариум (май по добра дума е помещение) , повярвай ми няма да има нужда от никакви разходки :ad:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Съб Сеп 13, 2008 10:42 am

Да ама малко хора могат да си осигурят такова помещение в апартамент. Бтв не знам тялото на коя игуана ще е 80см без опашката :ag: аз бях чувала, че минимума трябва да е 3 пъти дължината на животното, а в една книга за костенурки ми пише 7 пъти дължината и наполовина ширината и тн :ai: ама това може да е препоръчителни размери а не минимум? hsuh smilie8
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Wazap » Съб Сеп 13, 2008 2:07 pm

Kато размери 45x45x45 добре ли са за игуаната като порасне ?
Wazap
В стадото

Мнениеот Wazap » Съб Сеп 13, 2008 3:01 pm

Предложете имена за гущери :ajaweki:
Wazap
В стадото

Мнениеот COLUBER » Съб Сеп 13, 2008 6:07 pm

Wazap написа:Kато размери 45x45x45 добре ли са за игуаната като порасне ?

Не!!! Това едва ще стигне за малка игуана.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Съб Сеп 13, 2008 7:54 pm

Дам , верно малко се изцепих с това 80см, но да го кажем 60 :ab: Пак не е малко :ad:
А инече това го водят минимални изисквания според таблицата...
А като не могат да го осигурят... вече казах... icon_dontknow
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот drebcho i glamcho » Нед Сеп 14, 2008 2:25 am

Wazap написа:Предложете имена за гущери :ajaweki:

За гущер - Щерю :ap:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Нед Сеп 14, 2008 2:55 am

Това и за бебе игуана е микроскопично и крайно недостатъчно... Тя никога няма да доживее да порастне в подобни усковия...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Wazap » Нед Сеп 14, 2008 2:53 pm

Предложете подходящ и размери ;( Имам един въпрос , през зимата когато се пускат печките климатиците .... дали ще се чувства комфортно игуаната когато е извън терариума ?
Wazap
В стадото

Мнениеот iddqd » Нед Сеп 14, 2008 3:05 pm

ми ако е 25 30 градуса в стята ама така на теб ще ти е много жега иначе печки и климатици екстра ще и е обаче трябва да внимаваш да несе метне на печката да се изпече
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот Wazap » Пон Сеп 15, 2008 11:52 pm

Предложете някакви размери за терариум ,да не ги сменям после като порасне :ajaweki:
Wazap
В стадото

Мнениеот Harpi » Сря Сеп 17, 2008 2:08 pm

В тая консервена кутия може да си гледаш тарантула или най много костенурка :) значи като минимум една от страните на основата трябва да е към 1 метър, за да може да го гледаш максимум до 1 годишна възраст и то след 3тия месец ще почне всеки ден да драска по стъклото по цял ден и да търси пролука за бягство...не е лошо ако можеш да го направиш по висок и да стане на етажи!
Относно влажността в терариума на малката игуана е към 60% максимум без да пръскам и без да има вода вътре...значи в стаята ми е към 40% където големия живее без проблеми от 1 година, но къпането на игуаните по 30 мин на седмица е задължително, защото имат проблем с махането на кожата...
Harpi
В стадото

Мнениеот Wazap » Сря Сеп 17, 2008 9:02 pm

А като височина ?
Wazap
В стадото

Мнениеот COLUBER » Сря Сеп 17, 2008 9:24 pm

Wazap написа:А като височина ?

Добре е да е пак около 1м и да сложиш няколко вертикални, дебели клони за да може да се катери.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Wazap » Сря Сеп 17, 2008 9:37 pm

Мерси за помоща :ag: :ag: :ag:
А можете ли да ми кажете как мога да поддържам влайноста над 60 % в стая когато доиде времето да се разхожда там?
Wazap
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Сря Сеп 17, 2008 10:13 pm

Слагаш ваната в стаята с Игуаната smiley24
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Сря Сеп 17, 2008 11:49 pm

Wazap написа:Мерси за помоща :ag: :ag: :ag:
А можете ли да ми кажете как мога да поддържам влайноста над 60 % в стая когато доиде времето да се разхожда там?

Ако е през зимата,можеш да сложиш купичка с вода на радиаторите(ако се отоплявате с такива) и да я поддържаш пълна. :ab: Аз лично само за това се сещам.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот Wazap » Чет Сеп 18, 2008 12:09 am

За сега сме с радиатори , но ще ги сменяме с климатици... [mood_feelings_hurt.gif]
Wazap
В стадото

Re: Варненски новак

Мнениеот sasin » Чет Сеп 18, 2008 12:05 pm

Има си уреди за овлажняване на въздуха - не получавате ли брошурки в пощата си, продават се по големите магазини и дори не са скъпи. Ама после като хванете мухъл по стените не ми се оплаквайте на мен :ad:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Чет Сеп 18, 2008 12:09 pm

Сасин казва (ако е така де) за онези уреди - дето се инсталира една тънка тръбичка и тя се свързва с апаратурата и се пуска на определен интервал супер тънка пара - облак.

Има ги през летните жеги по разни заведения. Даже и по булеварди.

Бая полезни ще са - ако се инсталират по горния ръб на терариума...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот denica » Чет Сеп 18, 2008 12:19 pm

Има такива машинки за овлажняване на въздуха - препоръчват се в жилища, отопляеми с климатици, особено ако живеят в тях малки деца. Преди години приличаха на голям тостер, с малък комин, който пуска пара на определен период от време, а за момента нямам никакви наблюдения, но сигурно ги продават по големите магазини за техника!
Аватар
denica
В стадото

Мнениеот ViCToRy ; » Чет Сеп 18, 2008 1:38 pm

Добре сега, кажете ще ви е кеф ли да живеете на 70% влага и 30 градуса?
А тези за които говори зоо за много добри за големи терариуми - ще взема такова за джунглата като стане готова :ab:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот Wazap » Съб Сеп 20, 2008 12:07 pm

Можете ли да ми кажете някои във Варна които ще ми направи хубав терариум.Магазина .които ми предложи зоо наистина е много хубав ама нямат големи терариуми - 30x30x30 ;30x30x45 ;45x45x45 ;45x45x60
Wazap
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Съб Сеп 20, 2008 12:49 pm

Wazap написа:Можете ли да ми кажете някои във Варна които ще ми направи хубав терариум.Магазина .които ми предложи зоо наистина е много хубав ама нямат големи терариуми - 30x30x30 ;30x30x45 ;45x45x45 ;45x45x60

Е ти пита ли ги за "по поръчка"
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Wazap » Съб Сеп 20, 2008 1:07 pm

Ами когато отидох ми показаха различни терариуми , аз си харес един и ги питах дали имат по големи от него , те ми дадоха едно листче с горните размери и ми казаха да се обадя допълнително за цена , а отделно за игуанка ми казаха да проверя във Варненския терариум при Ростислав
Wazap
В стадото

Мнениеот Wazap » Съб Окт 18, 2008 2:15 pm

Вече мога да съобщя че семеиството ни стана с един член по голямо :bp: :ba:
Обаче нещо не ми дава да кача снимките tongue
Wazap
В стадото

Мнениеот denica » Съб Окт 18, 2008 11:17 pm

Wazap написа:Вече мога да съобщя че семеиството ни стана с един член по голямо :bp: :ba:
Обаче нещо не ми дава да кача снимките tongue

Честито!
Да ти е жива и здраво игуанчето и добре да се грижиш за него!
Аватар
denica
В стадото

Мнениеот Wazap » Нед Окт 19, 2008 7:07 pm

Мерси!Казва се Тимон , надяваме се да е мъжко,на 3-4 месеца е и е много срамежлив и страхлив :ajaweki:
Wazap
В стадото

Мнениеот Wazap » Пон Окт 20, 2008 8:52 pm

Имаме го вече от една седмица.Вече не се крие от мене , щъка си из терариума.Колко време ще му отнеме да свикне с мен [mood_feelings_hurt.gif]
Wazap
В стадото

Мнениеот ViCToRy ; » Пон Окт 20, 2008 9:17 pm

Взимай го по често в ръце , вади го от терариума... Така ще свикне че не си му враг и няма да го ядеш :ad: Ако не се занимаваш с социализацията му има вероятност изобщо да не свикне и да стане една 1,5м която те хапе и бие с опашка :av:
Може да го пускаш да плува/кисне в някой голям леген или вана и през това време да го пипаш и галиш - за да свиква с допира ти :ad: Забелязъл съм че топлата вода ги успокоява :ad:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот Wazap » Пон Окт 20, 2008 10:30 pm

Точно това мие проблема.От 2ри ден правя опити да го хващам...тои бяга ама аз го хващам.Когато ми е в ръката не мърда явно много се страхува.Мига ли да го пускам в легенче с топла вода в такова състояние ?Днес цял ден спи аз се опитах да го размърдам амлко обаче тои отиде в другия ъгал и пак заспа,на какво се дължи това?
Wazap
В стадото

Мнениеот denica » Пон Окт 20, 2008 11:22 pm

Wazap написа:Точно това мие проблема.От 2ри ден правя опити да го хващам...тои бяга ама аз го хващам.Когато ми е в ръката не мърда явно много се страхува.Мига ли да го пускам в легенче с топла вода в такова състояние ?Днес цял ден спи аз се опитах да го размърдам амлко обаче тои отиде в другия ъгал и пак заспа,на какво се дължи това?

Моето заспива след гонките из терариума - май се измарят ...
Има много време да свикнете един с друг - един ден идва само, друг - бяга, трети - хапе ....
НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ!!!! Иска си време! Трябва много постоянство и без отчаяние!
Относно къпането - като пусна моето във ваната и само ме търси да излиза - така се вкопчва, че не мога да го махна - ръцете са ми като след бой с котки :ag: А след плуване е много по-предразположено и спокойно - кеф им е явно.
Аватар
denica
В стадото

Мнениеот Wazap » Пон Окт 20, 2008 11:28 pm

Ами то и моито се вкопчва когато го хвана само че от страх icon_bawling
А нормално ли е вече седмица да не се храни нормално.Слагаме му моркови зеле зелен фасул храна за малки игуани....
само че не яде или ако ще яде то яде по 1-2 хапки [mood_feelings_hurt.gif]
Wazap
В стадото

Мнениеот renetar » Вто Окт 21, 2008 12:04 pm

Моркови му давай по-рядко, зеле също, можеш да му набереш лозови листа, листа от глухарче /но не от пред блока/, тиквички, някои обичат сладки плодове- банани например. Някъде из форума някой беше дал един списък за храни, потърси го. За хладката вода и моето много обича да се кисне и дори заспива и докато се кисне е най-податлив на галене. За нова игуана обикновено препоръчват да се остави седмица до месец да свикне с новата обстановка и след това да започне да се пипа лека полека. Всяко ново нещо ги стресира.
renetar
В глутницата

Мнениеот Wazap » Вто Окт 21, 2008 1:28 pm

Еми днес става точно седмица от както го взех,обаче от няколко дена така го взимам в ръка,но явно ще трябва да изчакам още :ajaaski:
Wazap
В стадото

Мнениеот Wazap » Вто Окт 21, 2008 1:56 pm

А нормално ли е да спът по цял ден ? От вчера сутринта не мърдал много само спи...същия е и днес :ac:
Wazap
В стадото

Мнениеот renetar » Вто Окт 21, 2008 4:13 pm

ами не знам за спането, аз чета от ето този сайт, има доста неща- http://www.anapsid.org/iguana/index.html, видях, че имаше нещо и за спането, но не мога да ти кажа точно къде и по какъв повод.
моят първата седица хапваше по една-две хапки и не смееше да мръдне.
renetar
В глутницата

Мнениеот Wazap » Пет Окт 24, 2008 4:12 pm

Заведох го на вет и казаха,че бил ленив защото не ядял,защото го било страх...знаете ли как мога да го накарам да яде hsuh
Wazap
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пет Окт 24, 2008 4:16 pm

Осигури МУ разнообразно МЕНЮ
Виж какво обича...и го дръж в наличност.
Хората садят детелина;млечка и още неща...в саксии
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Wazap » Пет Окт 24, 2008 6:00 pm

Аз всеки ден му слагам нещо различно,ама както сам го оставил сутринта така си е и вечерта...От Анимо ни дадоха някаква американска храна за игуани в консерва,която била много хубава,ама и от нея не яде.Споевс тях не яде от страх и ми казаха да му правя 15 минутни бани с топла вода на ден за да о успокояват,но както го гледам маи и те много не помагат [mood_feelings_hurt.gif]
Wazap
В стадото

Мнениеот renetar » Пон Окт 27, 2008 10:55 am

Продължавай с баните с топла вода, давай му коктейлчета от различни неща, да не му е студено?
renetar
В глутницата

Мнениеот Wazap » Пон Окт 27, 2008 3:19 pm

Ами вечерта когато му изключа лампата пада на 22 градуса,а иначе около 25-28 градуса му е през деня.
Още го храня насила,но не еталкова ленив както преди :icon_liplick:
Wazap
В стадото

Мнениеот ViCToRy ; » Пон Окт 27, 2008 3:33 pm

На игуаните им трябва поне 30 градуса дневна температура (поне 12 часа) за да могат да храносмилат нормално . През ноща може да спадне до около 25... Отделно е добре през деня да има място за препичане, където температурата да достига 37-38 :ad:
Топлината не само не може да им навреди, а е необходимост , особенно при младите животни :ad:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот Wazap » Пон Окт 27, 2008 5:04 pm

Преди малко я видях до купичката с храна :bp: маи се канеше да хапва и аз я прекъснах :ag:
Обаче явно мърда когато е сама в стаята,защото тогава ме нямаше :ac:
Wazap
В стадото

Мнениеот Wazap » Пон Окт 27, 2008 5:07 pm

За температурата от Анимо казаха , че на малките игуанки температурата не трябвала да пада под 21-22 гардуса вечерта,а през деня варира от 25-30 градуса.Разбира се под лампата е 30 + ама точно колко незнам.
Wazap
В стадото

Мнениеот ViCToRy ; » Пон Окт 27, 2008 5:36 pm

Аз ти казвам какво аз съм чел, наблюдавал и знам от личен опит :ad: 21 градуса е ниска температура , както и да го погледнеш... дори и само през нощта да е :ad: Дневната е горе долу добра :ab: Помисли и някакво отопление за през нощта , продават се разни подови,кабели,кварцови лампи...
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот StR » Пон Окт 27, 2008 6:47 pm

Wazap написа:Преди малко я видях до купичката с храна :bp: маи се канеше да хапва и аз я прекъснах :ag:
Обаче явно мърда когато е сама в стаята,защото тогава ме нямаше :ac:

Мен като ме види застива в УЖАС :ag: :ag:
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот renetar » Вто Окт 28, 2008 1:51 pm

Да, така е, обикновено в началото се хранят когато са сами, и моят така правеше, и като види, че съм там и замръзва :) Температурата му през деня е 25-30, през нощта ако му е много топло не ще да спи, някъде м/у 22-25 гледам да му е.
renetar
В глутницата

Мнениеот Wazap » Вто Окт 28, 2008 3:28 pm

Можете ли да ми кажете как да сложа снимки на игито в темата.В JPEG размер са обаче ми пише че са много големи.Как мога да ги смаля още ? icon_dontknow
Wazap
В стадото

Мнениеот StR » Вто Окт 28, 2008 6:14 pm

Wazap написа:Можете ли да ми кажете как да сложа снимки на игито в темата.В JPEG размер са обаче ми пише че са много големи.Как мога да ги смаля още ? icon_dontknow

Сасин е експертът :bi: :ag:
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот ViCToRy ; » Вто Окт 28, 2008 8:13 pm

renetar написа:през нощта ако му е много топло не ще да спи, някъде м/у 22-25 гледам да му е.

Това не е вярно - без проблем ще спи и на топло ако му се спи :ad: Може да му оставиш храна и през нощта, ако реши да хапне на спокойствие :ad:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот Wazap » Вто Окт 28, 2008 11:32 pm

Ето гоо :ajaaski: :bp:
Wazap
В стадото

Мнениеот Wazap » Вто Окт 28, 2008 11:34 pm

Ето и бърлогата :ag:
Wazap
В стадото

Мнениеот hyla » Сря Окт 29, 2008 7:29 pm

Какъв сладък дребосък :ajatki:
Много притежатели на игуани станахте, изкушавате ме :ap:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот StR » Сря Окт 29, 2008 8:03 pm

Wazap написа:Ето и бърлогата :ag:

Или си леко глупавичък или не знаеш,че УВ лампата уврежда,ама яко ретината...
А пък,ако не е ЪВ лампа пак си глупав,защото игуаните имат нужда от такава....
StR
В глутницата

Мнениеот StR » Сря Окт 29, 2008 8:04 pm

Или си леко глупавичък или не знаеш,че УВ лампата уврежда,ама яко ретината...

ПС-загубих една игра fing23
StR
В глутницата

Мнениеот Wazap » Сря Окт 29, 2008 11:07 pm

StR написа:Или си леко глупавичък или не знаеш,че УВ лампата уврежда,ама яко ретината...

ПС-загубих една игра fing23

Не ти разбрах много поста.Терариума има и УВ и отоплителна лампа проблясъка в средата е от свекажицата , която забравх за изключа.
Wazap
В стадото

Мнениеот Wazap » Пет Окт 31, 2008 5:01 pm

Смятам да му направя една баня.Можете ли да ми кажете колко сантиметра трябва да е водата и температурата и ?
Wazap
В стадото

Мнениеот renetar » Пет Окт 31, 2008 6:48 pm

Водата и да е дълбока не му е проблем, те са добри плувци, но все пак когато се измори да плува трябва да има къде да си почине, сложи му едно клонче, по което да излезе или пък едно плуващо островче от нещо. Гледах клипчета как в естествена им среда като видят хищна прица се метат от клона във водата долу и могат да издържат доста време под вода :bi:
А водата трябва да е хладка, около 30тина градуса, да не е гореща, нито пък студена.
renetar
В глутницата

Мнениеот Wazap » Пет Окт 31, 2008 11:16 pm

30 градуса хладко ли е :ai: Направих му в едно легенче само че то не плуваше въобще само стоеше ме гледаше стреснато и си затваряше очите,ама нио все пак за първи път му е :)
От няколко дена игуанката издава някакви звуци като на кихане.Знам че през някакав интервал кихат ненужната сол,обаче то вече втори ден си покихва icon_dontknow
Wazap
В стадото

Мнениеот renetar » Пон Ное 03, 2008 11:53 am

Моето понякога плува, но като цяло се разплува във ваната и заспива:) Ако е на друго място легенчето сигурно го е страх, защото му е ново ... ще свикне.
renetar
В глутницата

Мнениеот renetar » Пон Ное 03, 2008 12:58 pm

А за кихането и аз съм чела, че така изкарват ненужната сол, но ако е прекалено често може да е признак на нещо, не знам, защо не попиташ лекар?!
renetar
В глутницата

Мнениеот Wazap » Пет Ное 07, 2008 3:14 pm

Абе можете лид а ми кажете защо когато я държа и тя заспива ?Да не би да се прави на умряла.Когато е в такова състяние ми дав icon_dontknow а да я галя по гушката и главичката ама иначе се дърпа
Wazap
В стадото

Мнениеот iddqd » Пет Ное 07, 2008 4:04 pm

мисля, че когато я галиш по главичката отгоре и я пипаш по очите става сума от горе тя има просто една кожичка върху очите няма кости там и затова си ги затваря нещо се притеснява за очите си така ми се струва а когато си затвори очите се успива
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот StR » Пет Ное 07, 2008 5:19 pm

И при мен е така:като я галя си затваря очите.Да не би да е защитен механизъм?
StR
В глутницата

Мнениеот renetar » Пет Ное 07, 2008 6:35 pm

Аз четох, че когато животното си затваря очите докато я държиш, занчи ти има доверие, според мен го правят когато им е приятно, отпускат се и задрямват ...
renetar
В глутницата

Мнениеот Wazap » Съб Ное 08, 2008 12:32 pm

Еми според мен ако ми имаше доверие нямаше да го е страх когато я жзимам от терариума... icon_dontknow
Обаче когато я връщам обратно не бяга само ме изглейда с едина такав поглед и след миутка някаде си се намества или продължава да си мисли че може да мине през стъклото :ag:
Wazap
В стадото

Мнениеот iddqd » Нед Ное 09, 2008 2:11 am

а това с стъклото се научава че е стъкло след няколко месеца или можеби когато стъклото стане много мръсно и животното се усеща а пък иначе мен мъжката ми игуана яко ме хапе и бие докато женската повече ми дава да я галя
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот StR » Нед Ное 09, 2008 10:55 am

Wazap написа:Не ти разбрах много поста.Терариума има и УВ и отоплителна лампа проблясъка в средата е от свекажицата , която забравх за изключа.

Извинявай за отговора-доколкото знам директните УВ лъчи от такава лампа увреждат ретината и можеш да ослепееш...
StR
В глутницата

Мнениеот Wazap » Нед Ное 09, 2008 12:19 pm

Еми да увреждат,ама кои те кара да се взираш там :ajaweki:
Wazap
В стадото

Мнениеот ViCToRy ; » Нед Ное 09, 2008 12:26 pm

А не знаеш ли че УВ лъчите не преминават през стъкло? :ad: Лампата на коя марка е ?
Инече терариума е хубав, само бих ти препоръчал да сложиш още големи и дебели клони и да ги вдигнеш почти до тавана - да се използва максимално пространството :ad: Оствен това ще може да се качва по близо до лампата за да се пече icon_wavey
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот Wazap » Нед Ное 09, 2008 12:33 pm

Лампата е на зоомед.За по дебели клони и аз си мислех.При първа възможност ще отида да м отрежа.Има ли значение какви са клоните:грапави или по гладички?
Аз още преди да сложа клоните си мислех да го слойа под лампата,само че ми казаха че ще е много близко за игуанката и ще вземе да се опече.Лампата трябва да е на около 40 см височина от пода на терариума
Wazap
В стадото

Мнениеот renetar » Пон Ное 10, 2008 11:02 am

Клоните е по-добре да няма възможност игуаната да си закача ноктите т.е. тя пак ще ги закача, но като дръпне да може да си го махне по-лесно, иначе се чупят пръстчета...
renetar
В глутницата

Мнениеот ViCToRy ; » Пон Ное 10, 2008 1:41 pm

Няма такава опасност - даже за предпоитане е клоните да са грапави (с кора) :ad:
Внимавай с лампата на ЗооМед - ако животното има възможност да се пече прекалено близо до лампата има опасност да развие photo-kerato-conjunctivitis (ба ли го как се превежда icon_dontknow ) :ad:
Имах такъв проблем с вараните - чети тук viewtopic.php?f=10&t=4503&start=30 :ad:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот Wazap » Пон Ное 10, 2008 9:35 pm

Аз пъвоначално мислех наи високия клон да е наи-близо до лампата,обаче разбрах че не било добре за животното да е прекалено близо до лампата пък и то си го пи6е вътре в кутииката на лампата че трябва да е на разстояние 40 см.Моя го отива или аз го слагам на камъка когато ще се пече. :ba:
Wazap
В стадото

Мнениеот Wazap » Вто Дек 02, 2008 1:40 am

Имам един въпрос:
До кога мога да му давам храна за малки игуани от консерва?
Тимончо вече е на около 4 месеца и в момента си сменя кожата :ag: ,слагам му и консерва и отделно нарязана или настъргана храна.От всичко хапва по малко,само онзи ден си изяде цялата паничка която беше пълна само с храна от консерва.Храната е на Зоомед и явно я харесва обаче ме притеснява да не се развали храната след като я отворя,защото аз му давам много млако и храната заминава много бавно и ме е страх да не се развали и да му стане нещо на него.Бихте ли ми казали дали има такава вероятност или някои които е купувал таз храна да ми каже за колко време я изразходва или държи преди да я изхвърли?
Wazap
В стадото

Мнениеот renetar » Вто Дек 02, 2008 11:24 am

Според мен изобщо спри да му даваш храна от конесерва, давай си му тревички, плодове и зеленчуци, съчетано с добавки за влечуги /витамини+калции/, не знам за тази конкретно храна, но като цяло не съм чела хубави неща за готовите храни. Докато се бели го къпи по-често
renetar
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 02, 2008 11:42 am

Май само в България не разбират/не харесват готови храни. :ai: - какво има да чувате за готовите храни. Купете 1 консерва - ако яде е добре - ако не яде - здраве да е. Разнообразие не се постига само с бране на треви...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Wazap » Вто Дек 02, 2008 12:38 pm

Може ли да му давам мед ? icon_dontknow
Wazap
В стадото

Мнениеот renetar » Вто Дек 02, 2008 1:28 pm

renetar
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 02, 2008 1:40 pm

renetar - това е вечен спор :ab:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот renetar » Вто Дек 02, 2008 2:04 pm

Аз казвам моето мнение, нека се запознае и да почете, пък в крайна сметка всеки си решава сам за себе си :ab: Аз, за да бъда честна, на кучето му давам от време на време готова храна /смесена с нещо друго/, но за игуаната не смея... :ad:
renetar
В глутницата

Мнениеот ViCToRy ; » Вто Дек 02, 2008 4:35 pm

На ЗооМед храните в консерва са много добри , без проблем може да се използва за основна храна :ad: "Познавам" една игуана хранена почти изцяло с такава - донякъде поради мързела на стопанина - и се развиваше перфектно :ab:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот iddqd » Вто Дек 02, 2008 4:54 pm

моите игуани нещът да я ядът и затова им я смесвах с разни листаци ама пак подбираха само листата оная храна май е много химична за игуаните ми
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот Wazap » Чет Дек 04, 2008 12:55 am

Ето малко снимки на гущера :ajaweki:
Wazap
В стадото

Мнениеот renetar » Чет Дек 04, 2008 11:27 am

Да не го боли крачето, че не стъпва на него или просто така е застранал?
renetar
В глутницата

Мнениеот Wazap » Чет Дек 04, 2008 12:01 pm

Просто позира за снимката :ag:
Wazap
В стадото

Мнениеот renetar » Чет Дек 04, 2008 12:15 pm

Сладур, много е готин :bp:
renetar
В глутницата