Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Варненски новак

Re: Варненски новак

Мнениеот Wazap » Чет Дек 04, 2008 11:07 pm

Много е любопитен.Вече се разхожда почти из цялата стая,но наи му харесва да се катери по педрдето и да се качи на върха :) цамо ме е страх да не го хване тока докато се разхожда между кабелите :ajaweki:
Wazap
В стадото

Мнениеот renetar » Пет Дек 05, 2008 10:49 am

Да, любопитни са и обичат да гледат отвисоко, с пердетата обаче трябва да внимаваш, защото според мен не са особено умни и ще се опита да го прави и когато порастне, пък ще е тежичък вече :ap: не могат да преценят дали нещото, по което се катерят ще ги издържи или не, моят се опитва да се катери на всички цветя, те съответно клюмват и той е изненадан защо е на земята... А през прозореца обича ли да зяпа?
renetar
В глутницата

Мнениеот Wazap » Пет Дек 05, 2008 11:23 am

Ами вчера се опита да се покатери на прозореца.Около 1-2 минутки ми скърцаше и накрая се облегна на него и задряма :ag:
Wazap
В стадото

Мнениеот renetar » Пет Дек 05, 2008 11:37 am

Любопитковци :ap: Моят висеше на перваза и гледаше навън. А после като го прибираш в терариума как реагира?
renetar
В глутницата

Мнениеот Wazap » Пет Дек 05, 2008 12:39 pm

Ами зависи какво е правил преди това.Ако преди това съм го държал и сам го галил просто го оставям и тои само така за всеки случаи поглежда назад да не му направя нещо в гръб :ajaweki:
А ако е решил да разузнава стаята и аз сам го взел е малко стресиран и като го оставям малко се отдръпва от ръката ми :ap:
По мои наблюдения една баня много го успокоява.В начолото е малко нащрек,но като почна да го поливам с топла вода бавно се отпуска и заспива на камъка си :ag:
Wazap
В стадото

Мнениеот renetar » Пет Дек 05, 2008 1:21 pm

ами и аз установих, че каквото и да направиш в началото са малко стресирани, примерно като го нося във ваната и се стресира, после си задремва вътре, като реша да го вадя пак се стресира, абе май им трябва малко време да осъзнаят какво точно им се случва и дали ще им хареса! :ap:
renetar
В глутницата

Мнениеот Wazap » Нед Дек 07, 2008 1:55 am

Вече се движи свободно из стаята...обира прахоляка под леглото и шкафа,но наи му харесва да се катери по пердето,което почти опира тавана (един път се беше качил на върха и се опитваше да се хване за тавана :ap: )
Още го е страх от мене,но не като преди.Страх го е да го взема,но когато го взема затваря очи и се отпуска.Обикновенно го оставям на рамото си,а от там тои си знае.
Взех му калции на прах с Д3 витамини,но там не пише по колко да му слагам на ядене.Ще му стане ли нещо ако прекаля с калция?
Wazap
В стадото

Мнениеот renetar » Пон Дек 08, 2008 11:12 am

Според мен изобщо не мислят :ad: А ако прекалиш с калция може да получи деформация на костите, какви витамини с калции си му взел?
renetar
В глутницата

Мнениеот Wazap » Пон Дек 08, 2008 4:06 pm

На ЗооМед Repti Calcium with D3
Wazap
В стадото

Мнениеот renetar » Пон Дек 08, 2008 4:52 pm

Ми не знам за тях, нека кажат другите от форума, другият вариант е да видиш на страницата им пише ли нещо icon_dontknow
renetar
В глутницата

Мнениеот Wazap » Съб Дек 13, 2008 1:00 am

В последно време го забелязвам когато се наразходи отижа някаде на меко и тъмно и заспива :ab:
Продават ли се някакви "къщички" в които тои да спи icon_dontknow
Страх ме е още да го оставям да спи извън терариума,защото е много малък още и може да не го намеря на сутринта,а и става хладничко през вечерта...
Wazap
В стадото

Мнениеот Wazap » Пон Яну 05, 2009 10:15 pm

Имам един проблем.Преди около една седмица му купих нова поилка и от тогажа не е близнал от водата в нея,поне по мое осмотрение.Само когато го къпя тогава си пиива.Как мога да му покажа,че и от терариума може да пие вода?
Wazap
В стадото

Мнениеот 4o4incety » Пон Яну 05, 2009 10:41 pm

По добре му върни старата поилчица!Голям сладур е!
Поздрави Лидето! icon_wavey
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот Wazap » Вто Яну 06, 2009 12:58 am

Мерси,ще го пробвам.А някои знае ли какво значи , когато игуаната си отвори устата,но не заплашително.Онзи ден като го оставих на масата тои просто си я отвори за 10-15 секунди и стои и ме гледа...прозява ли се или е нещо друго icon_dontknow
Wazap
В стадото

Мнениеот iddqd » Вто Яну 06, 2009 5:13 am

ми не несе прозява, когато се прозява си личи. Мен женската ми игуана понякога така си отвяря остата и аз нензам защо. А иначе за водата моите игуани нензам кога пият ама много рядко ги виждам да го правят веднъж на няколко месеца ми се е случвало така ,че няма проблеми.
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот renetar » Вто Яну 06, 2009 11:02 am

Да, набавят си необходимото им от храната, която хапват, рядко пият вода, не знам за отварянето на устата, моят нещо го забелязвам напоследък, че си мляска нещо често често...де да ги знам :ag:
renetar
В глутницата

Мнениеот Милен » Пон Яну 12, 2009 1:51 am

Да ви попитам на игуаните може ли да им стане нещо от силната музика ? [smile128.gif] :ar:
Милен
В стадото

Мнениеот renetar » Пон Яну 12, 2009 11:00 am

Плашат се, според мен, ако е нещо ново за тях ще се стресират, иначе след известно време свикват с новия шум, но ако е прекалено силна се съмнявам....
renetar
В глутницата

Мнениеот Милен » Пон Яну 12, 2009 4:10 pm

Амии ... не знам да ли е много силна :ajaweki: . Усилвател 2х50 вата ,уредба 2х120 вата , една туба 150 вата ии 2 колони по 80 вата, силна ли е за тях ? :ap:
Милен
В стадото

Мнениеот Wazap » Вто Фев 03, 2009 11:32 pm

Абе напоследък гущера е нещо много ленив.Не се движи много,само когато го взема се покатерва или на рамото или на ръката,където е по високо,и се отпуска и дреме.Не мога да разбера,защо е толкова заспал...може ли да е от студеното.Когато лягам спирам радиатора и стаята става хладнчка през ноща.Пускам си му лампите редовно...Само дето е малко капризен към храната.Наи си обича салатка,понякога морковче и тиква.Пробвах с пипер,магданоз,ябълка....не ги яде icon_dontknow
Wazap
В стадото

Мнениеот rumi » Сря Фев 04, 2009 1:28 am

Пробвай да му дадеш грах, фасул, рукола - полезни са за игуаните. Като спреш парното температурата не трябвада пада под 20 градуса. Що не пуснеш една снимчица да го видим сега как е?
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот renetar » Сря Фев 04, 2009 9:09 am

Трябва да му е топличко, за да е активен 27-28 през деня и място, където да се припича и да е над 30, а през нощта трябва да е с 2-3 градуса по-малко, под 20 вече е опасно. А той стои ли още с отворена уста? Защото това може да е лошо
renetar
В глутницата

Мнениеот Wazap » Сря Фев 04, 2009 3:06 pm

Ами за препичане винаги когато има слънце го слагам на пердето на прозореца,ама тея дни нещо а гадно времето и рядко пече хубаво.През деня когато го оставам сам в терариума точна температура не мога да кажа ама се усеща като 21-22,а иначе когато се привера пускам радиатора и се стопля бързо,даже го слагам на любимата му кърпа на радиатора и тои се разтяга и дреме :ag: Даже настръхва,очите му изкачат и почва да се търка в хавлията :ajaweki: .Не си отваря вече устата,само за ядене и прозявки.Аз единствено се притеснявам през нощта,когато спитам радиатора и температурата пада,понеже не сме много добре изолирани от студеното и бързо пада температурата ако няма какво да я поддържа,но скоро ще се местим и ще му е по добре :ab: А искамд а попитам за фасула,понеже един път му взех и незнаех коед а му дам,само зърното или всичко... и му смесих зрънцата с малко салатка и морков ама нещо не искашед а го опита.Как да му го дам тоя зелен фасул?
Wazap
В стадото

Мнениеот renetar » Сря Фев 04, 2009 3:48 pm

Купи му нагряваща лампа, а защо спираш радиатора през ноща като пада температурата? Аз зеления боб си му нарязвам цялото- и шушулка и бобчета и така му ги давам.
renetar
В глутницата

Мнениеот renetar » Сря Фев 04, 2009 3:51 pm

моркова не е добре да се дава често, салатата също
renetar
В глутницата

Мнениеот Wazap » Сря Фев 04, 2009 3:58 pm

Аз знам за салатката че е полезна,ама за моркова гледам да не му давам често,зелето също не било полезно,ама тоинаи си харесва салтката.Радиатора го спирам през нощта за да не хабя ток :ag: и защото аз на топло не мога да спа,ама скоро се мсетим и ще му се оправи проблема.Колкото до нагревателната лампа,тои си има бе,аз не я спирам.Даже и да не е в терариума пак работи да му е топло когато го сложа обратно .
Wazap
В стадото

Мнениеот Wazap » Съб Фев 14, 2009 1:46 pm

Имам един огромен проблем...всеки път когато го искарвам от терариума го слгам на леглото и от там го оставям да ходи кадето си иска,обачетои си предпочита да си стои там и любимото му нещо е да си свърши работата на било то одеало,възглавница,покривало....сигурно го привличат,защото са с много ярки и пъстри цветове.Как мога да го отуча от това.Не мисля че с бои ще се получат нещата,както при кучетата :ap:
Wazap
В стадото

Мнениеот iddqd » Съб Фев 14, 2009 4:01 pm

ми него слагаи там.
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот Wazap » Съб Фев 14, 2009 4:25 pm

Еми не искам да го слагам на студения под...
Тои или е на леглото,или е под радиатора,но отива там след като си свърши работата.След това се шмугва между някоя възглавница или одеало и спи,докато не го прибера в терариума.
Wazap
В стадото

Мнениеот iddqd » Съб Фев 14, 2009 6:15 pm

Ми няма смисал да го слагаш да спи в леглто то там е студено. В терариума трябва да е по влажно и по топло отколкото в леглото и осатви отворен тераиума то ще се научи само ад си излзиа и влиза в него и ще си намери място за сране извън тераиума но близко до него предполагам няма да е на леглто. Моите никога не серат по леглата и дрехите ми. Понеже съм сложил и стария тераиум до новия когато им се додриска излизат от този в които живет влизат в другия и там акат [applauseuu.gif] много са интеуигентни
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Фев 14, 2009 10:03 pm

Ама как винаги успяваш да напишеш правилно думи като
Офтопик:
"сране"...."акат"...и "додриска" :ap: :ap:
...пък на другите ти блокира устройството :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот Wazap » Съб Фев 14, 2009 10:36 pm

Еми моя терариум е сложен на един шкаф и ще му е малко трудно да скочи от там на земята.Аз един път го държах отворен цял ден ама тои само се навърташе без да излиза,даже му сложих камаче ,че да не му е високо и да не стига....ама неще.Сега е легнал на едни ИЗПРАНИ чорапи и се топли до радиатора :ag:
Wazap
В стадото

Мнениеот rumi » Съб Фев 14, 2009 11:16 pm

можеш да му направиш няква подобна стълба като на моя Нирванчо, от вратата на терариума да може да слиза по нея.
Като тая на снимката отляво.
Изображение
Аватар
rumi
В пасажа

Re: Игуани във Варна

Мнениеот unicatm » Сря Фев 18, 2009 12:55 am

Wazap написа:Предложете някакви размери за терариум ,да не ги сменям после като порасне :ajaweki:

Ами аз моя му правя колибата 160/145/70.Сега змея е 60см.Когато стане метър,метър и кусур-тогаз ще го гледам свободно.
И утре е ден-радвай му се.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот Wazap » Пон Фев 23, 2009 9:40 pm

От както почна да се бели от коремчето към опашката,все когато е легнал си дига единия заден крак нагоре и си гледа към дупето.Мисля си,че сигурно го сърби,защото тои точно около него се бели...може ли да е нещо друго ?
Wazap
В стадото

Мнениеот mommovet » Пон Фев 23, 2009 10:07 pm

Вероятно е това. Сложи го малко да поплува или го пръскай.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот valiominatora » Вто Ное 23, 2010 6:51 pm

Wazap написа:Ето и бърлогата :ag:

Като гледам не си му сложил отдоло сложи му субстрат или на мен ми се вижда така??
valiominatora
Животинче с въпрос

Мнениеот valiominatora » Вто Ное 23, 2010 6:54 pm

ViCToRy ; написа:А не знаеш ли че УВ лъчите не преминават през стъкло? :ad: Лампата на коя марка е ?
Инече терариума е хубав, само бих ти препоръчал да сложиш още големи и дебели клони и да ги вдигнеш почти до тавана - да се използва максимално пространството :ad: Оствен това ще може да се качва по близо до лампата за да се пече icon_wavey

Не е добре да се пече от толкова близко трябва да има 30 см растояние от животното до лампата
valiominatora
Животинче с въпрос

Мнениеот valiominatora » Вто Ное 23, 2010 7:05 pm

rumi написа:Пробвай да му дадеш грах, фасул, рукола - полезни са за игуаните. Като спреш парното температурата не трябвада пада под 20 градуса. Що не пуснеш една снимчица да го видим сега как е?

Да те попитам трябва ли да се вари граха или фасула или бамя напримерно не знам или сорова трябва да се дава?
valiominatora
Животинче с въпрос

Мнениеот renetar » Сря Ное 24, 2010 1:46 pm

Сурови се дават, ако са по-пресни и не толкова твърди, ако зеленият боб е много твърд може да го бланшираш леко. Може да купуваш замразени и да ги размразяваш в топла вода, има един зелен боб, който е по-крехък и няма нужда да се бланшира.
renetar
В глутницата

Мнениеот valiominatora » Сря Ное 24, 2010 4:07 pm

renetar написа:Сурови се дават, ако са по-пресни и не толкова твърди, ако зеленият боб е много твърд може да го бланшираш леко. Може да купуваш замразени и да ги размразяваш в топла вода, има един зелен боб, който е по-крехък и няма нужда да се бланшира.

Мерси за инфото.

Поздрави.
valiominatora
Животинче с въпрос

Предишна

Назад към Игуани сем. Iguanidae