Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

от 2 седмици имам игуанка на около 3 месеца

от 2 седмици имам игуанка на около 3 месеца

Мнениеот ell » Пон Ное 03, 2008 12:47 am

Здравейте!
От 2 седмици имам игуанка на около 3 месеца - 30 см с опашката. Живее в голям терариум - 90д; 60ш; 70в. Още много малко ми остава, за да е напълно готов - повече клонки и утре ще му купя и влагомер. Четох доста форуми, но тук виждам, че има наистина компетентни мнения, а аз след всички противоречиви неща по форумите малко се обърках.
- Мисля да я заведа на лекар тези дни, но не знам къде са най-добрите. Надявам се да ми препоръчате някого. Има едно основно нещо, което ме притеснява, От два дена забелязвам, че й побелява отпред муцунката и се появяват кафеникави петна по сгъвките на крайниците й. Не съм сигурна доколко това е нормално и свързано ли е със смяна на кожата или е нещо по-сериозно. Като цяло не забелязвам нещо необичайно в поведението й. По принцип в началото се хранеше само от ръката ми, но напоследък започна да яде сама от паничката си. Не знам колко е нормално да порасне за 3 седмици струва ми се малко понапълняла в телцето.
- След всичко изчетено мисля, че разбрах основните принципи на правилното хранене, терариума, но не ми е много ясно какви мерки трябва да се вземат при смяна на кожата и как да различим това от другите кожни заболявания.
- Другото което не ми е много ясно е колко е нормално да расте и да наддава на месец.

Ще се радвам да ми помогнете със съвети и препоръки, за да бъде сладкото ми животинче в идеална форма.
:ab:
ell
Животинче с въпрос

Re: Здравейте, няколко въпроса

Мнениеот rumi » Пон Ное 03, 2008 1:36 am

Защо не сложиш снимки да видим това, което те притеснява? А за растежа си е индивидуално за всяко животинче.
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот renetar » Пон Ное 03, 2008 1:05 pm

А ти в София ли си?
renetar
В глутницата

Мнениеот ell » Пон Ное 03, 2008 1:17 pm

Да в София съм.
ell
Животинче с въпрос

Мнениеот renetar » Пон Ное 03, 2008 2:08 pm

За лекар, бих ти препоръчала mommovet, грабни го животинчо и отиди да види тези петна, които те притесняват
renetar
В глутницата

Мнениеот ell » Пон Ное 03, 2008 2:17 pm

Ето и няколко снимки...
Последна промяна ell на Пон Ное 03, 2008 2:32 pm, променена общо 2 пъти
ell
Животинче с въпрос

Мнениеот venci8506 » Вто Ное 04, 2008 2:58 am

аз също имам бебе игуана,което гледам от 1 месец и е доста порастнала,но както каза Руми, индивидуално е при всяко животно.относно смяната на кожата просто я храни добре осигури й висока влажност(чрез вана или чрез пулверизатор) и я наблюдавай.ако кожата й е потъмняла отгоре значи ще я сменя в скоро време.а относно доктора и аз гласувам за момовет
venci8506
Животинче с въпрос

Мнениеот ell » Вто Ное 04, 2008 7:09 am

За сега е ок. Вече започна да му позеленява муцунката. Храня го правилно - само с домашни плодове и зеленчуци -(наплашиха ме, че умират от нитрати !??? - вярно ли е ????
мерси за препоръките... :ba:
ell
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Ное 04, 2008 9:07 am

Да опасни са нитратите за достааааа домашни любимци.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Игуани сем. Iguanidae