Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Искам да попитам за растежът на игуаните ?

Искам да попитам за растежът на игуаните ?

Мнениеот Ganiiguanata » Чет Дек 11, 2008 3:18 pm

Значи, много искам игуаната ми да стане голяма, не много голяма .. средна големина. Аз имам игуана от 5 месеца, от зоомагазина ни казаха, че е на година - тоест, сега е на година и половина, а е 47 см дълга + опашката . .. :ab: та се чудех, някои може ли да ми каже за колко време горе долу стават така, малко по големи като в моя случай?
Храня го много добре, разнообразно, с глухари, маруля,... мн. обича ама много краставица, банан. Като му дам ябълка - настъргана и се тъпче като луд : :ag: Отделно му давам витамини към храната на прах и едни гранули и от тях яде. Та... може ли някакъв отговор за растежа? Мерси предварително . ;]
Ganiiguanata
Животинче с въпрос

Re: Искам да попитам за растежът на игуаните ?

Мнениеот renetar » Чет Дек 11, 2008 4:23 pm

Не му давай маруля, или поне му давай рядко
за разтежа доколкото разбрах си е специфично за всяко животниче, на 3г. мисля че достигаха полова зрялост, но продължават да растат и след това, на 5 мисля че достигат пълния си размер, така поне прочетох в една статия
renetar
В глутницата

Мнениеот iddqd » Съб Дек 20, 2008 12:20 am

а имам друг въпрос. Мъжката ми игуана иска да прави секс с женската, но много я хапе по вратът отзад и му повреди 2 от шипчетата едното наполвина го отхапало защото и женската се дърпа и става лошо веднъж и се разрани кожата пък и шипчетата се прецакаха. Какво да правя
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Дек 20, 2008 12:21 am

Обясни на мъжкия как трябва да се прави правилен и безопасен секс :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот iddqd » Съб Дек 20, 2008 5:03 pm

тея са някви само мазо игуани
Аватар
iddqd
В глутницата

Назад към Игуани сем. Iguanidae