Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Спи ли игуаната зимен сън

Спи ли игуаната зимен сън

Мнениеот zoomaniak » Чет Яну 29, 2009 11:34 pm

Отиват стопани при доктора и му казали че игуаната им само спи но не яде. Той казал че те спели зимен сън - да изчакат да премине сънят И така 2 месеца без храна....и игуаната преминала във вечния сън [mood_feelings_hurt.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Спи ли игуаната зимен сън

Мнениеот Aquila » Пет Яну 30, 2009 12:00 am

Не спят, в южна америка зимата не е най-популярния сезон. Явно собствениците са сгафили някъде. Има ли други снимки. От тази виждам неестествен цвят на предната част от тялото, подпухнала гуша и предмишници, но може така да изглежда от перспективата.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Пет Яну 30, 2009 11:06 am

Ако им се наложи всички влечуги могат да "спят зимен сън" за определено време. За тези, при които зимата не е обичаен сезон съответно могат по-малко да спят. Преди мисля, че две години, имаше доста студен период от зимата и темп стигнаха до към -30 градуса. Вкъщи, разбира се, не беше толкова де, но на повечето влечуги им е достатъчно да падне под ~8 градуса за да заспят. Моята игуана взе че заспа зимен сън и аз естествено си помислих, че е умряла. Съживявахме я там... но тя "спа" така само една нощ. После беше добре и всичко беше наред. Игуаната на снимката обаче не спи. Цвета и е твърде ярък. Игуаните променят цвета си според температурата и настроението си. И светлината може би? icon_dontknow Моята беше сиво-черна когато хибернираше. И бтв докато хибернират изглеждат съвсем като умрели - отпуснати със затворени очи и се будят трудно и бавно дори да са се сложат на топло. Абе въобще не е хубава картинка и не трябва да се стига до там. [mood_feelings_hurt.gif] А за формата на тялото и - ребрата стърчат, предните крайници и гушата подути, не лявата лапа има някакво синьо петно, което е долълнителен признак на заболяване... абе отношението към нея е било под всякаква критика. icon_bawling
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот avrora_22 » Нед Мар 08, 2009 2:55 am

егати,къде е тази снимка?при мен не излиза а искам да я видя :bu:
avrora_22
В ятото

Мнениеот eleto_22 » Съб Авг 29, 2009 5:19 pm

Здравейте, в тази тема открих голяма част от признаците които има моята игуана, аз мисля, че е болна, но вие доколкото разбирам смятате, че може и да спи зимен сън/това ми харесва повече/. От няколко дни тя спря да се храни, отслабна значително, стана сиво-черен цвят, спи постоянно, не се плаши и не бяга от никой и от нищо/много необичайно/ в допълнение има и червени гадиники по тялото от които правя опити да я отърва като я къпя вече няколко пъти. За да добиете представа за това какво представлява животинчето ми в момента съм ви прикачила и снимки. Моля погледнете я и ми кажете какво мислите! От какво е болна? Как да я излекувам? Аз живея в малък град тук няма вериринар специалист който да я вид разчитам само на форумите в нета... [mood_feelings_hurt.gif]
eleto_22
Животинче с въпрос

Мнениеот iddqd » Вто Сеп 01, 2009 12:14 pm

Трябва да ходи на ветринар да я обезпаразити и дая прегледа. Щом е станала тъмна и е отслабнала значи е зле.
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот mommovet » Сря Сеп 09, 2009 10:58 am

eleto_22 написа:Здравейте, в тази тема открих голяма част от признаците които има моята игуана, аз мисля, че е болна, но вие доколкото разбирам смятате, че може и да спи зимен сън/това ми харесва повече/. От няколко дни тя спря да се храни, отслабна значително, стана сиво-черен цвят, спи постоянно, не се плаши и не бяга от никой и от нищо/много необичайно/ в допълнение има и червени гадиники по тялото от които правя опити да я отърва като я къпя вече няколко пъти. За да добиете представа за това какво представлява животинчето ми в момента съм ви прикачила и снимки. Моля погледнете я и ми кажете какво мислите! От какво е болна? Как да я излекувам? Аз живея в малък град тук няма вериринар специалист който да я вид разчитам само на форумите в нета... [mood_feelings_hurt.gif]

Игуаната ви умира /ако вече не го е направила/. Откъде знаете, че в града ви няма ветеринарен лекар, който може да й помогне? Посетихте ли такъв?
Аватар
mommovet
Пчела майка

Назад към Игуани сем. Iguanidae