Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Басейни - водоеми - къпане

Басейни - водоеми - къпане

Мнениеот rumi » Сря Фев 11, 2009 7:56 pm

Гледах разни неща направени за влечуги. На Str ми харесаха укритията за геконите от глина. Та ми хрумна идия да си направя басейн на игуаната, щото сега тя си има един от чиния от голяма саксия, ама не ми харесва. :ac:
И намисилх да направя басейнче, на което да залепя камъчета на някой места и да го боядисам синьо. Може да го нарисувам да покажа какво съм намислила горе долу да правя.
Обаче нямам идея от какъв материал да го направя да не пропуска вода и с какви бои да го боядисам, да не са вредни за животното със сигурност. :ac:
Ако някой има идеи за материала и боите ще съм благодарна да чуя мнения. :ax:
Аватар
rumi
В пасажа

Re: Дайте идея за басейнче

Мнениеот rumi » Сря Фев 11, 2009 8:00 pm

Мислих си от гипс, ама май ще може лесно да се счупи, пък вероятно ще трябва и форма да имам, а и гипса е хигроскопичен май за вода няма да стане. За глина не знам, ама понеже трябвада се чисти често, не трябва да тежи много. Стериопор... hsuh icon_crazy ама пък трябва нещо преди боята дето да не пропуска вода... Абе идея си нямам..., само си го представям как ще изглежда... :ah:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот rumi » Сря Фев 11, 2009 8:05 pm

Пък и други идеи имам, гледах клипче как се прави изкуствен бонсай...
От там пък реших да му направя на Нирванчо дървета и лиани, като истинска джунгла, ама умалена искам да му стане кътчето. :ba:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот bu6i » Сря Фев 11, 2009 8:27 pm

Зависи колко голям искаш да е басейна ,Руми :sunny: ......но и от стериопор да го направиш има си достатъчно изолационни бои и материали smiley24 ...и от глина става само,че след като го моделираш ще трябва да отидеш при някой керамик да ти го изпече и глиджоса......също така зависи, на място ли ще го чистиш или ще го разнасяш :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Сря Фев 11, 2009 8:38 pm

И аз го имах тоя проблем когато исках да направя басейн за кроко на двора :ag: открих, че по магазините има всякакви надуваеми и не басейни, всякакви размери, форми, цветове... отиваш например в Мр. Бриколаж и там има. Даже имаше едни много хубави пластмасови, които са предназначени да ги заровиш в земята и имат и стъпалца и тн. От тях също има размери. Можеш да го сложиш на земята и да наредиш камъни около него за да се качва отгоре... Абе как се вдъхнових, колко идей изплуваха :sunny: Абе иди там и ги виж! :ab:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот rumi » Сря Фев 11, 2009 8:40 pm

Ами като се има предвид, че Нирванчо си живее в спалнята ми, ще е по-големичък басейна. По ще ми е удобно да го нося до банята всеки път, че ако го чистя на место ще съсипя паркета още първата седмица :ajaweki: Ако мислиш, че от стериопор става, то така ще ми е най-лек и удобен за местене. Пък и аз често правя размествания, щото все нещо ново ми хрумва, така че тва ми е най-удобния вариант май. Та може ли да ми кажеш нещо за тия изолационни бои и има ли избор за цветове?
Мерси много за бързия отговора имаш :az: от мен. :ap:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот rumi » Сря Фев 11, 2009 8:42 pm

COLUBER написа:И аз го имах тоя проблем когато исках да направя басейн за кроко на двора :ag: открих, че по магазините има всякакви надуваеми и не басейни, всякакви размери, форми, цветове... отиваш например в Мр. Бриколаж и там има. Даже имаше едни много хубави пластмасови, които са предназначени да ги заровиш в земята и имат и стъпалца и тн. От тях също има размери. Можеш да го сложиш на земята и да наредиш камъни около него за да се качва отгоре... Абе как се вдъхнових, колко идей изплуваха :sunny: Абе иди там и ги виж! :ab:

Гледала съм ги тия, ама в паркета ще ми е трудно да го заровя :ag: и пак ще ми трябва нещо да направя, дето да се катери. Абе ако му направя една планина, може в нея да заровя тия готовите басейни, ще си има планинско езеро, може и няколко да сложа :ajaweki:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот drebcho i glamcho » Сря Фев 11, 2009 8:44 pm

:ap: Руми [kiss15.gif] на кой етаж си :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: с тия планини дет ги замисляш :ag: :ag: :ag:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Сря Фев 11, 2009 8:55 pm

rumi написа:Гледала съм ги тия, ама в паркета ще ми е трудно да го заровя :ag: и пак ще ми трябва нещо да направя, дето да се катери. Абе ако му направя една планина, може в нея да заровя тия готовите басейни, ще си има планинско езеро, може и няколко да сложа :ajaweki:

Хахахаха няма да го ровиш бре. Слагаш го в ъгъла до стената там под онова и около него слагаш камъни или корени все едно, че е заровено. Ти даже имаш такива големи да наредиш.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Сря Фев 11, 2009 8:59 pm

Ами наистина зависи, колко голям го искаш/ако ще се плицикаш и ти върте си вземи вана :ab: /.....от стериопор ще стане,ама ако е голям не можеш да го местиш....ще се натроши.....от глина става ,но ще е тежък :ab: .......в София не може да няма ,разни работилници и цехчета за направа на лодки, мивки и разни такива нестандартни и не серийни работи.....правят се от едни смоли :ab: ....ако им дадеш калъп на това което искаш ,ще ти го направят/незнам ,колко пари ще излезе :ag: :ag: :ag: /.....тук знам една такава работилничка и мога да попитам ,ако искаш :ab:....за изолационните материали......няма да ми стигне вечерта да ти разправям,но отиваш в някой от големите магазини.....хващаш си един консултант за ушите....и го съсипваш от въпроси :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот rumi » Сря Фев 11, 2009 9:25 pm

Ами то на мен ми е мерак аз да си го направя. И май ще е от стериопор. В краен случай и на место ще го чистя. Ама не искам от тия готовите, защото каквито и камъни да наредя ще ми е трудно да го направя да е като едно цяло, ще си личи къде свършва басейна и къде са редени камъните. Ако е цялото от стериопор и е боядисано отвън зелено а вътре синьо ще си е като халмче, на което има езерце.
Ох, затрудних се с обясненията на това, което съм решила да правя, но е нещо като архитектите както правят макети на къщи и околното пространство, ако сте виждали.

Та сега пак да питам за тия изолационни лакове, ако някой знае. Пък и по магазините ще ходя и ще питам. :ap:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот bu6i » Сря Фев 11, 2009 9:31 pm

Ама Руми :sunny: .....то има 120008934 вида лакове и бои.....и зависи от какво в крайна сметка ще го правиш....щото и от итонг става.....като се уточниш какво точно искаш и как ще го обслужваш....тогава мисли за изолацията smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот unicatm » Сря Фев 11, 2009 10:47 pm

Градиш грубия строеж със стиропор,подлепваш пак със стиропор за да можеш да му придадеш що годе форма.След това обгаряш ръбовете с пистолет за горещ въздух или бензинова горелка за да оформиш басейна.След това с Каменит на ръчичка замазваш целия басейн на 2 ръце.Ако имаш пролуки,при първото мазане полагаш и мрежичка-за по добра спойка.След като изсъхне каменита го боядисваш с акрилна боя на водна основа-марка Aktavis.Цвят-по желание.Другото е въпрос на въображение.Всички цитирани материали се продават в нашите железариии.Хайде-успех.

P.S.-Ако басейна е по голям,трябва да направиш скелета от талашит,и тогава да лепиш стиропора.После действаш според инструкцията.Късмет.
И утре е ден-радвай му се.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот rumi » Сря Фев 11, 2009 10:57 pm

Мерси много за съвета. Имам няколко въпроса. Тая боя на водна основа отровна ли е? И като сипвам вода после в басейна да не се напука нещо и игуаната да си похапва от нея? И също там с горелката като разтопя горния слой на стериопора ще стане ли твърдо или твърдо става с този каменит, шото ако е меко с ноктите ще го пробива лесно Нирванчо.

Утре ще купя материалите и почвам да го правя, периодично ще пускам и снимки до къде съм стигнала.

Мерси много за съветите :ba:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот bu6i » Сря Фев 11, 2009 11:20 pm

На водна основа е smiley24 .....като разтопиш стериопора ще стане твърдо и с каменита също...ама дали ще е достатъчно незнам icon_dontknow ...може да сложиш някаква друга изолация на басейна само....има си такива специални....ама ще трябва друг да каже ,аз ако ми се наложи ще щипна до първата фирма за басейни и ще ме светнат smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот rumi » Сря Фев 11, 2009 11:26 pm

Мерси, ще питам утре и за изолацията за басейна и се захващам със задачата.

:az: :az: за всички и :aj:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот unicatm » Чет Фев 12, 2009 10:37 pm

Стиропора се обгаря за да се заоблят формите,а каменита дава достатъчно яка замазка,така че гущера не може да я пробие.Когато нанесеш каменита на първа ръка,ако има кухини-полагаш мрежичка(тая,дето я слагат под шпакловките) и я замазваш.След като изсъхне каменита-шпакловаш на втора ръка.След това боядисваш-и готово.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот rumi » Чет Фев 12, 2009 11:33 pm

А да питам, тоя каменит не пропуска вода нали?
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот unicatm » Пет Фев 13, 2009 11:26 pm

По принцип каменита е циментова замазка,така че не би трябвало да пропуска вода.Но трябва да го оставиш хубаво да изсъхне-2 дена от първата мазилка,поще още 2 за втората ръка,и тоооо-уйдя цяла седмица.Пък после-бояджилъка.Но аз мисля за моя терариум да оставя частта която е под вода -натюр,без да я боядисвам.Така ще бъде по-реално.Все пак не върви да изтипосаш змея в някакво синьо басийче.При естествената му среда водния басейн е мътен-и покрай него-зеленина.

PS. А къде аджеба смяташ да му инсталираш басейна?
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот rumi » Съб Фев 14, 2009 5:19 pm

То доста повече от една седмица ще отиде за тоя басейн...
Ами къде? в стаята ще го сложа, то за това ми е важно да не пропуска, че е паркет отдолу.
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот unicatm » Съб Фев 14, 2009 10:51 pm

При твоето положение по добре е да му купиш детско надуваемо басейче-малко грозничко ама върши работа.Ако смяташ да му правиш нормален басейн-тогава променяш интериора на цялата стая,което означава,че даваш цялата стая на Нирван(или поне полоивината).Ако наистинаси намислила тая работа,аз мога да ти пусна още една муха-водопад към басейна,Ще ти помогна на драго сърце в това начинание.Постни какво мислиш по въпроса.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот rumi » Съб Фев 14, 2009 11:18 pm

Ами то така или иначе половината стая вече си е негова и постепенно се разширява тая част дето съм му отстъпила.
Ето една снимка как е сега разположението на неговата част.
Изображение
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот rumi » Съб Фев 14, 2009 11:20 pm

Ина мястото на тая грозна бяла чиния от саксия искам да сложа басейна, който ще е по-голям. А за надуваем не искам, първо защото нямада е красиво и второ с ноктите ще го спука и ще наводним съседите отдолу. :ajaweki:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот rumi » Съб Фев 14, 2009 11:23 pm

Водопада е добра идея, но ми се вижда сложно за изпълнение, пък и с непрекъснато течаща вода в стаята май ще е проблем.
Иначе май от фибростъкло ще го правя от вътре, че да съм сигурна, че няма да протече, а от вън с каменит. Абе ще видим, аз още не съм си купила стиропора, за 5 мин. изпуснах магазина, беше затворено. Сега чак в понеделник ще ходя. И после почвам изпълнението на басейна. :bp:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 14, 2009 11:34 pm

Плексиглас :ab: силикон :ab: лекота :ab: чистота :ab: функционалност :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Фев 14, 2009 11:37 pm

smiley24 ...От два дена се мъча да се сетя как се казваше тоя ..........Плексиглас беше :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:

Ще си върна естествения цвят [smile3537.gif] тва русото много ми пречи :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Съб Фев 14, 2009 11:38 pm

zoomaniak написа:Плексиглас :ab: силикон :ab: лекота :ab: чистота :ab: функционалност :ab:

:ab: Ама тя Руми :sunny: иска, като истинско да е ве Зоо.....къв плексиглас :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот rumi » Съб Фев 14, 2009 11:39 pm

Ама Зоо, аз искам да е объл някакъв, не ща ръбат и залепен със силикон Тоя плексиглас как се огъва... icon_crazy
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот bu6i » Съб Фев 14, 2009 11:41 pm

Огъва се той....ама не е там работата :ab: ....с топлина се огъва smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Фев 14, 2009 11:43 pm

Щото със стиропора ще е по-истинско ли :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот rumi » Съб Фев 14, 2009 11:44 pm

Не, няма да е от плексиглас. Значи стиропор, басейна отвътре с фибростъкло и отвън с каменит.
Ох, ама много време ще ми отнеме да го направя, а нямам търпение вече...
То и до Лакатник ще ходя, че там има такива камъни дето искам...

А като направя басейна ще се захвана дърветата и лианите да му правя, абе май ще се наложи да се купувам на съседите апартамента скоро, та да си разширя моя да има място и за мен и за Нирванчо, че те мойте идеи.... :ajaweki:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Фев 14, 2009 11:45 pm

Ти купи на тия дет са отдолу .............апартамента :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 14, 2009 11:48 pm

Когато се правят басейни - тва резервоара с вода трябва да си е стандартен като почнете от легени - та до профи изобретения. Тааааа плексигласа ще е съд с вода - а така наречената естествена декорация е друууууГГ пиниз и политика. Не става за един ден да стане басейна. Требе подход и банкова сметка.

Като легне Нирвана във водата и кат изтропа акитата си - интересно ми е как ще се чисти - то басейна е на пода - там в него ще има около поне 50литра вода - тва ни да го с канче гребеш ни с маркуч да го изсмукваш.

ТРЕБЕ да се купи помпа да източва водата - която по един маркуч си заминава в банята направо.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Съб Фев 14, 2009 11:49 pm

:ab: и като приключиш с дърветата , лианите и басейна.....ще ти се наложи и Тарзан да си търсиш :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Фев 14, 2009 11:51 pm

Тя само ще си избере измежду многото ...желаещи :ajaweki: :ajaweki: ....
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 14, 2009 11:53 pm

Ето ви един полезен линк за да си помогна да обрисувам мислите си.

http://www.ekolnet.pl/tresc_pl/produkty ... kcja_2.php
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 15, 2009 12:05 am

Направи го даже ъглов проект. Пестиш място - пестиш пари - пестиш време за декорация :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 15, 2009 12:15 am

Поръчай си го и го декорирай и ни покани на гости :ag: :ag:

Фирма МИЛЕВпредлага: пластмасови каси и кофизаХВП,PVC пръчки за лехи,бидони,закачалки,
тръби. Освен изделията които са показани в сайта може
да се направят индивидуални поръчки по заявка с желаните от вас параметри на изделията. Също така може да се изработват различни пластмасови детайли с посочени от вас форми и размери.

При индивидуални поръчки цената се формира допълнително.

Всички изделия са със сертификат за качество ISO 9001 : 2000

http://www.milev-m.hit.bg/
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот unicatm » Нед Фев 15, 2009 12:36 am

rumi написа:Водопада е добра идея, но ми се вижда сложно за изпълнение, пък и с непрекъснато течаща вода в стаята май ще е проблем.
Иначе май от фибростъкло ще го правя от вътре, че да съм сигурна, че няма да протече, а от вън с каменит. Абе ще видим, аз още не съм си купила стиропора, за 5 мин. изпуснах магазина, беше затворено. Сега чак в понеделник ще ходя. И после почвам изпълнението на басейна. :bp:
Тъй,тъй,тъй,и как аджеба смяташ да го работиш туй фибростъкло?1.Махаш декорацията в ъгъла.
2, Вземаш едно корито или леген,или нещо което може да стане басейн за плацикане на змея.
3.Действаш по инсрукцията "как се прави басейн".Стиропора го лепиш със силикон(Вземаш най-евтиния)
4. Декорираш наново.
5.Ако искаш водопад,тогава пак ще постна.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот rumi » Нед Фев 15, 2009 12:39 am

Я кажи за водопада, ако преценя че мога да го направя и водопад ще има. :ad:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот unicatm » Пон Фев 16, 2009 10:28 pm

По магазините за сувенири продават китайски сувенирчета,които представляват мелници за мелене на зърно,водопадчета,и прочие глезотийки-за по 10-15 лв.Та,значи вземаш едно такова чудо на китайската индустрия,разглобяваш я,удължаваш тръбите за водата и си готова.Само,че при твоето положение трябва да аранжираш целия ъгъл от стаята.Трябва ти басейн,изкуствени камъни по които да тече водата.После таз чудесия не можеш да я местиш,ако ти хрумне друга идея.Ако има нещо-питай,и успех. :bs:
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот unicatm » Пон Фев 16, 2009 10:41 pm

Може малко да те уплаших-Сори,но постни във форума,аджеба къде точно искаш да му направиш басейна с водопада,постни и едно фото на итериора за ориентация-пък тогаз ще го смятаме.Кавото мога да ти помогна-насреща съм.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот rumi » Пон Фев 16, 2009 11:26 pm

Аз започнах басейна вече, като напредна малко ще пусна снимки. Пък после ще мисля за водопада. :ab:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот bu6i » Пон Фев 16, 2009 11:28 pm

:ab: Ако ще правиш и водопад ,сега трябва да мислиш....после ще е късно smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот unicatm » Пон Фев 16, 2009 11:59 pm

Съгласен съм Буши,ама Руми иска нов басейн-мерак,ме мойш му попречи.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот unicatm » Вто Фев 17, 2009 12:02 am

Руми-посткай за водопада,щот иначе не мойш го упрайш-Вервай ми.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот rumi » Вто Фев 17, 2009 12:38 am

Абе то аз от много акъл се обърках накрая :ajaweki: Та реших по по мой си начин да го правя тоя басейн. Ама ще пусна снимки скоро, в начален вид. :ab:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот rumi » Вто Фев 17, 2009 12:41 am

Метър на метър е основата дето ще е басейна, той по-малък де, ама сега ми се вижда малък, поне 2 на 2 трябваше :ag: А иначе е плитък. Исках 25 см да е, ама ми се видя дълбок и го намалих на 15. Все не уцелвам размерите :ah:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 12:54 am

:ag: :ag: :ag: нищо Руми :sunny: ....той размера не е важен :ag: :ag: :ag: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 12:57 am

Руми ...25 см. си беше добре бе душко :ajaweki: :ajaweki: :ax:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот rumi » Вто Фев 17, 2009 1:00 am

Абе 25!! Много е, аз само като видях колко е 25 и се отказах веднага! :ajaweki: Виж 15 е друго нещо! :ag: :ag:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 1:01 am

Да не си видяла дециметрите :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: гледай от другата страна на рулетката :ajaweki: :ajaweki:
Сега дай да обсъдим Ф-то :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 1:04 am

:ag: :ag: :ag: от другата страна са инчовете Кака :sunny: :ba: :ax: :ag: :ag: :ag:
.....ама пуста лакомия :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 1:06 am

Мойта рулетка е за блондинки...там не се работи с инчове :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 1:09 am

:ag: :ag: :ag: то вашите са разграфени на метър :ag: :ag: :ag: :ax:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 1:13 am

Рядко се налага да я изпъвам до края :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: рулетката :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 1:16 am

drebcho i glamcho написа:Рядко се налага да я изпъвам до края :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: рулетката :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:

:ab: кога Кака :sunny: :ba: :ax: я разпъваш докрая...когато си мериш гръдната обиколка ли :aa: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 1:19 am

smiley24 Ама набито око имаш ей... :ajaweki: това професионално изкривяване ли ти е :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: .. [smile362.gif]

Нещо за басейна някой има ли да допълни :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 1:27 am

drebcho i glamcho написа: smiley24 Ама набито око имаш ей... :ajaweki: това професионално изкривяване ли ти е :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: .. [smile362.gif]
Нещо за басейна някой има ли да допълни :ajaweki: :ajaweki:

:ab: Аха...професионално :ah: :ah: :aa:
....е кво му е на басейна.....15см .....са си добре :ag: :ag: :ag: ...важно е да върши работа :ag: :ag: :ag: ...и да не пропуска вода 24emo 24emo 24emo 24emo 24emo 24emo 24emo 24emo 24emo
bu6i
Пчела майка

Мнениеот rumi » Вто Фев 17, 2009 1:30 am

15 са добре да, ама за диаметъра никой нищо не каза :ag: :ajaweki:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 1:38 am

rumi написа:15 са добре да, ама за диаметъра никой нищо не каза :ag: :ajaweki:

:ab: Ами щом ХИ-то е 15см.....ФИ-то ,колко да е :aa: ....Кака :ba: да каже :ag: :ag: :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 1:40 am

Абе зависи колко са ти големи ръцете :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: и къде точно ша го слагаш ............. :ajaweki: нали за басейна говорим :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 1:48 am

:ag: :ag: :ag: ами то на много места може да се сложи :aa: ....ама Руми :sunny: му е намерила вече място :ag: :ag: :ag: ...само да внимава ,че като е мокър се хлъзга :ag: :ag: :ag: да не стане беля :ab: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: ...за басейна говоря :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот rumi » Вто Фев 17, 2009 1:51 am

Ми как къде ще го сложа.... :ag: :ag: в спалнята разбира се :ajaweki:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 1:54 am

Аааа що не каза по рано бе Руми ...това променя нещата :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: ...значи връщаш 25 см, увеличаваш диаметъра и избираш някой по твърд материал дето ша издържи повече време и няма да пропуща :ajaweki: вода :ajaweki: за басейна говоря smilie8
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот rumi » Вто Фев 17, 2009 1:58 am

Да, да...25 см :ag: :ag: да бягам да спя в хола на дивана да спя нали :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 2:02 am

Бе ша бягаш :ap: то хората с две ръце се молят за такива басейни ти ша бягаш :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: .....
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 2:03 am

Кака :ba: ...ама Руми :sunny: е малка още :ax: ..........25см да не и дойдат много :ab: ...това си е сериозен размер :ab: ....то и по снимките в нета ,рядко има такива :ag: :ag: :ag: ....тя си знае момичето колко са и силите :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ag: :ag: :ag: :ag: .....за басейна :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 2:09 am

То за тва си е пуснало тема момичето :ajaweki: да чете и да се учи...то докато не пробва как ще разбере кой размер ще й пасне на спалнята точно :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: за басейна говоря
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот rumi » Вто Фев 17, 2009 2:11 am

Абе да взема да го направя 10 см аз, за по-сигурно :ajaweki: :ajaweki: , щото само с по 5 см мога да променям, всмисъл с 3см примерно не става ... :ag: :ag: Такъв ми е стиропора tongue
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 2:12 am

За диаметъра ли говориш :ajaweki: на басейна :ap:

СтирОПОРА ...и що се занимаваш с материали дето им трябва опора :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 2:15 am

rumi написа:Абе да взема да го направя 10 см аз, за по-сигурно :ajaweki: :ajaweki: , щото само с по 5 см мога да променям, всмисъл с 3см примерно не става ... :ag: :ag: Такъв ми е стиропора tongue

... :ab: Ааааааа става ,става....и с 3 и с 5 ,че и с 10-15см съм виждал да се променя....басейна :ab: ...ама зависи ,колко си майсторка Руми :sunny: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот rumi » Вто Фев 17, 2009 2:18 am

Ама аз за намаляване на размера говоря... :ajaweki: не за увеличаване :ah:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 2:24 am

Охх Руми ...объркваш ме така :ap: :ap: или ти се обърка ...тва младежта не може да ви разбере човек :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 2:25 am

rumi написа:Ама аз за намаляване на размера говоря... :ajaweki: не за увеличаване :ah:

:ab: Ами то това пак от майсторлъка си зависи де :ab: ....ша се намалява ли ...ще се увеличава ли :ab: :aa:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 2:28 am

Абе отговори на човека ...майсторка ли си или не и да лягаме и тримата ... :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот rumi » Вто Фев 17, 2009 2:30 am

Ами тоя ми е първия.... :ajaweki: като стане готов ша видим майсторка ли съм или не :ag: :ag: :ag:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 2:33 am

Ох ...няма да заключваме темата ...ще следим твойто развитие... :ajaweki: :ajaweki: и на басейна де :ajaweki: :ajaweki: дано стане ... :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 2:33 am

:ab: Ох заваллата :ab: ...първия и бил :ab: ...... :aa: .....кажи тогава на Кака :ba: да те научи кво да правиш ,че да не се изложиш :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот rumi » Вто Фев 17, 2009 2:34 am

Е как ще я заключвате бе! Че кой ще определи после майсторка ли съм или не съм :ajaweki:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 2:36 am

Кака ще си я научи...на размери на материали на квото се наложи ...ама утре ...че сега ми е черно вече пред очите с тез ваще басейни :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: ...разрешете да се оттегля icon_bowdown
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 2:37 am

:ag: :ag: :ag: :ag: тъй де ...мен ми е интересно :ag: :ag: :ag: :ag: ...да видим ква майсторка си :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот rumi » Вто Фев 17, 2009 2:39 am

bu6i написа::ab: Ох заваллата :ab: ...първия и бил :ab: ...... :aa: .....кажи тогава на Кака :ba: да те научи кво да правиш ,че да не се изложиш :ab:

Ами тя кака не знам колко е запозната с басейните, я ти по-добре някой акъл да дадеш :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: Аз на мъжете по се доверявам :ag: :ag: :ag:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 2:43 am

:ab: сакън :ab: ....не и аз :ab: ......че ще протече на първия етаж чак.....басейна :ag: :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 2:48 am

Що :ab: размера голям ли ще дойде за тая спалня :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: на басейна ....
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 2:52 am

drebcho i glamcho написа:Що :ab: размера голям ли ще дойде за тая спалня :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: на басейна ....

:ag: :ag: :ag: Хола не вярвам да го побере Кака :ba: :ag: :ag: :ag: басейна :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 2:54 am

Минутки за реклама :ajaweki: :ajaweki: :ax:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот rumi » Вто Фев 17, 2009 2:56 am

Е кво пък сега, голям басейн и за Нирванчо и за мен 2 в 1 :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 3:01 am

Супер smiley24 айде лека ....че утре сутрин ще ми се иска да си завра главата на дъното на басейна :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 3:02 am

rumi написа:Е кво пък сега, голям басейн и за Нирванчо и за мен 2 в 1 :ajaweki: :ajaweki:

:ab: Внимавай кво си пожелаваш Руми :sunny: :ab: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот rumi » Вто Фев 17, 2009 3:06 am

Ох, грандоманка се извъдих, все голямо ми се иска иска и като го видя и размислям. :ajaweki: :ajaweki:
Сега сериозно - дупката е готова, утре ако остане време склоновете почвам.
Ама на работен етап снимки май няма да има ( да не се изложа :ad: )
Май крайния резултат ще покажа :ag:
Пък вие ще оценявате майсторка ли съм или не. :ag:
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот bubetodve » Вто Фев 17, 2009 5:57 pm

Е...., да.... без снимки, поне 1 дай :ab:
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот ViCToRy ; » Вто Фев 17, 2009 9:16 pm

В бъдещото жилище на вараните съм монтирал басейн свързан директно с водопровода :ab: Към 150 литра е... От тия готовите пластмасовите ... вярно не е от най красивите , но мисля че ще свърши работа :ab: Ще се опитам да кача снимки по някое време (ако намеря апарат) :ab: макар че за момента нещата са застой :bu:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Вто Фев 17, 2009 10:39 pm

Ако не намериш апарат ще дойда аз да снимам tongue искам да им видя бъдещото жилище и на тях също ако направиш още снимчици ще е супер :ab:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Фев 17, 2009 10:42 pm

Виктури - и ние имаме апарати :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот unicatm » Вто Фев 17, 2009 10:56 pm

bu6i написа::ag: :ag: :ag: нищо Руми :sunny: ....той размера не е важен :ag: :ag: :ag: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax: :ax:
Ама аз пък съм чувал,че размера бил доста важен :bp: :bp: :bp:
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 11:00 pm

Пак ли :ajaweki: недей разбутва огнището :ajaweki: ... от там почнахме....:ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Фев 17, 2009 11:00 pm

Размера на какво - пак съм пропуснал на Кака исканията :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Фев 17, 2009 11:04 pm

Ами ако ти се четат 4 страници :ajaweki: :ajaweki: ще видиш на руми исканията :ap: за басейна говоря :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Фев 17, 2009 11:09 pm

:ag: :ag: :ag: На Руми :sunny: ,исканията и на Кака :ba: съветите :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Следваща

Назад към Игуани сем. Iguanidae