Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Скочи от терасата - помогнете!

Скочи от терасата - помогнете!

Мнениеот fifitube » Сря Мар 18, 2009 6:20 pm

мн се извинявам че на латиница но сам в чужбина от скоро игуаната ми е с мене но днеска скочи от терасата ii мисля че си счупи гръбнака или май е пукнат -задните крака и опашката са почти парализирани но има някаква чувствителност,моляви кажете кво да правя щото незнам къде ще търся лекари тукаа и има ли надежда за животинката ми да си въстанови ходенето ??ще чакам някой да пише ii моля да са хора с адекватно мнение! Благодаря ви и се надявам някои да се отзовее.

[prlt.gif]

Ако видиме още едно ваше мнение на латиница - цялата тема заминава в коша

Модератори
fifitube
Животинче с въпрос

Re: Скочи от терасата - помогнете!

Мнениеот moderatori » Сря Мар 18, 2009 6:27 pm

icon_wavey

Clipboard01.jpg

[dontuu.gif]
Модератор (от латински: modratio/moderare → управлявам, ръководя, насочвам, регулирам) e човек, който ръководи разговор или друга комуникация и ги направлява.

ПРОЧЕТЕТЕ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА
moderatori
Животинче с въпрос

Мнениеот kitana » Сря Мар 18, 2009 6:27 pm

Ако някой приятел си пукне гръбнака като скочи от n на брой метра височина няма ли да потърсите лекар?Игуаната не Ви ли е толкова добър приятел?

Разбирам безпокойството,но никой няма такива заложби в този,или в който и да е друг форум,да направи нещо от разстояние за добруването на животинката.На лекар!!
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот kitana » Сря Мар 18, 2009 6:32 pm

Лоши ще да са последствията от такива травми,разбира се....
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот unicatm » Сря Мар 18, 2009 8:03 pm

fifitube написа:мн се извинявам че на латиница но сам в чужбина от скоро игуаната ми е с мене но днеска скочи от терасата ii мисля че си счупи гръбнака или май е пукнат -задните крака и опашката са почти парализирани но има някаква чувствителност,моляви кажете кво да правя щото незнам къде ще търся лекари тукаа и има ли надежда за животинката ми да си въстанови ходенето ??ще чакам някой да пише ii моля да са хора с адекватно мнение! Благодаря ви и се надявам някои да се отзове.
Ако си от София потърси Момовет-Местоположение: София
Професия: Ветеринарен лекар
Интереси:
Уеб-сайт:
Име: Миряна Караславова
Групи: София
Успех.
И утре е ден-радвай му се.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот rumi » Сря Мар 18, 2009 8:16 pm

абе май ренгенова снимка трябвада й се направи. Не знам къде си в чужбина, но потърси ветеринар и той да те упъти за ренген, сам не можеш да я излекуваш.
Аватар
rumi
В пасажа

Мнениеот unicatm » Сря Мар 18, 2009 8:28 pm

:bu: :bu: Ама ич не прочетох че е от чужбина :bu: :bu:,ама като гледам бързо да помогна.
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот mommovet » Сря Мар 18, 2009 10:25 pm

Намерете ПЪРВИЯТ ветеринарен лекар, който ви попадне и той знае какво се прави при спешни случай на травми - важно е да реагирате много бързо. Може да е само оток, който притиска гръбначният мозък, само малко стероиди може да са достатъчни. Ако не го направите и нервите загинат няма спасение. И в Тамбукту да сте все има някакъв лекар, даже и със стероид за бели мечки става.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот unicatm » Пет Мар 20, 2009 9:17 pm

Убийствена си Момо icon_bowdown icon_bowdown icon_bowdown -Винаги навреме с яко инфо :ax: :ax: :ax: :ax:
Аватар
unicatm
В глутницата

Мнениеот avrora_22 » Съб Мар 21, 2009 1:53 am

fifitube ....хаиде пиши какво става с игуаната.
avrora_22
В ятото

Мнениеот COLUBER » Съб Мар 21, 2009 8:56 am

fifitube написа:мн се извинявам че на латиница но сам в чужбина от скоро игуаната ми е с мене но днеска скочи от терасата ii мисля че си счупи гръбнака или май е пукнат -задните крака и опашката са почти парализирани но има някаква чувствителност,моляви кажете кво да правя щото незнам къде ще търся лекари тукаа и има ли надежда за животинката ми да си въстанови ходенето ??ще чакам някой да пише ii моля да са хора с адекватно мнение! Благодаря ви и се надявам някои да се отзовее.

Когато се случи нещо със животното ти и има каквито и да е последици първо го водиш на лекар и после ако има нужда питаш във форум! Животни се водят на лекар и за най-малкото нещо!
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот fifitube » Съб Апр 25, 2009 3:37 pm

охх,здравеите.амм чичо бен ее супер,вече се мисли за супер мен ,наистина беше счупен грабнака но за пореден път извади мн късмет,намерих първия ветринар и тя се оказа българка ,и ми даде номер на нам си кав си специалист,отидохме при него ,фана гущера сеиноче си фана онъссс му раутаа :))би му някаква инжекциа и ме испрати си ходя.след 3 дена чичо от парализиран зе да си ходи малко накуцваше ама ся е бомба ,даге счупихме лапичка-предна преди 3 седмици,пак същата инжекциа ии ;)))мн е пораснал от как сме на острова,хранисе само с цветове от хибискус ...друго неиска и магданозз естественооо,по цял ден се пече на терасата при 35 градуса направооо припада от кеф ,ще снимам и ще ви пусна да го видите.....ииии благодаря че ме надъхахте за лекаря и да се фана да намеря ...
fifitube
Животинче с въпрос

Мнениеот fifitube » Съб Апр 25, 2009 3:39 pm

aa относно лекаря неме разбираите погрешно -квоо ме упреквате толкоз сериозно естествено че лекар,ама ако си от 4 дена на 5000 км от Бг и знаеш кварталния магазин ии никои неговори англииски кво ше праи,,за тва попитах в форума ,
fifitube
Животинче с въпрос

Мнениеот StR » Съб Апр 25, 2009 5:12 pm

fifitube написа:aa относно лекаря неме разбираите погрешно -квоо ме упреквате толкоз сериозно естествено че лекар,ама ако си от 4 дена на 5000 км от Бг и знаеш кварталния магазин ии никои неговори англииски кво ше праи,,за тва попитах в форума ,

На 1вия ден си взел игуана?
А каква е тази мистериозна държава? Циганския квартал? :ag: :ag:
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот little_didi4 » Съб Апр 25, 2009 5:22 pm

не четете хора,човека си е ВЗЕЛ ИГУАНАТА С НЕГО от българия.
браво,до колкото знам екзотични животни трудно пътуват,искат се мн неща..браво че сте го взели с вас.
а къде сте ако не е тайна?
little_didi4
В пасажа

Назад към Игуани сем. Iguanidae