Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

страхливо куче моля помогнете ми

страхливо куче моля помогнете ми

Мнениеот viliqna.velickova » Нед Юли 11, 2010 11:33 am

Здравейте аз съм нова тук но определено имам нужда от помощ.Стана вече месец от както си взех куче.Тя се казва Хера и е между 5-6 месец.Незнам каква е точно породата и точната възраст понеже я намерихме.Беше зарязана в гората по думите на хората които бяха там и ние я прибрахме.Когато излизаме навън полудява не се държи спокоино подвива опашка и когато има някакъв по-силен шум като кола,мотор или нешто подобно просто драсва на някаде и после се страхува да се върне при мен.Ходихме на кучешко училиште за да се консултираме със специалист но той не ни помогна.Незнам какво и се е случило преди това и как са се държали предишните стопани с нея незнам дали е бита или е резултат от това,че са я зарязали.В къщи иначе се държи много добре спокоина е играе си чувства се много добре,но щом излезем навън просто става друго куче.Страхува се и от себеподобните много рядко се заиграа с друго куче,но дори като се случи то пак се заиграва мн страхливо и предпазливо.Искам да ви помоля ако някои е имал подобни проблеми или има савет нека да го сподели вашето мнение и савети ще ми бъдат от помощ.Благодаря предварително които обарнат внимание на проблема ми.
viliqna.velickova
Животинче с въпрос

Re: страхливо куче моля помогнете ми

Мнениеот meri » Нед Юли 11, 2010 2:47 pm

Като начало извеждане само на повод, никакво пускане сама да се разхожда.
Имаме много теми за корекция,прочети ги, защото не мога да ти обясня всичко.
Кучето е преживяло голям стрес и е нужно време и търпение да преодолее станалото и да свикне с вас.Един месец не е много дълъг период за адаптация, много е важно и вашето отношение към кучето, то трябва да бъде правилно.Страхливите кучета изискват повече внимание, играйте с него колкото можете повече, ще трябва да поработите за отвличане на внимание,вземете лакомства когато излизате на разходка, говорете му,разсейвайте го, носете си играчка и играйте.Когато забележите,че започне да се страхува и дърпа, задължително дръжте повода провиснал, не обтегнат,така ще върви до вас и ще можете да му говорите, да го успокоявате и най -вече да му покажете че няма нищо страшно.Постепенно го запознавайте с предметите от които се страхува, да се приближи до тях,да ги подуши, но в никакъв случай не му се карайте в такива ситуации, защото ще започне да се страхува повече.Направете разходките желани и безопасни, може би навън се страхува да не го изоставите и вие, за това само на повод, така няма и да избяга от страх.Нужно е доста време ,търпение и желание ,има ли го всичко ще се оправи постепенно,трудно е,но не невъзможно.

Вероятно не е имала контакти с кучета като малка,а възможно е да е била наказвана за какво ли не.Може би няма никаква социализация.
От вас се иска да започнете всичко отначало, аз също имам такова куче и беше много страхливо, но вече преодоляхме почти всичко, вече е на 3 год, и на моменти пак се страхува от определени хора, кучетата помнят и едва ли ще забрави какво е преживяло,бъдете търпеливи и само с добро,никога не го наказвайте и не го глезете прекалено много от съжаление, защото не му помагате по този начин.
Покажете му че вие командвате и го научете да ви слуша и да изпълнява команди.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Обучение и Спорт