Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Малко въпросче ...

Малко въпросче ...

Мнениеот magity753 » Съб Юли 24, 2010 11:32 pm

Здравейте :br: аз съм нова тук и просто исках да се запознаем :ab: аз съм маги и имам кученце голдън ретривар на 3 месеца :ba: :ba: голям е сладур !! а и да ви питам живея в апартамент и кученцето официално ще излезе навън на 28.07 :bp: :bp: :bp: но досега винаги е пишкал навсякъде и то като кляка таа как да го науча да ходи навън и да пишка като момченце (да вдига крак) ?? hsuh hsuh
magity753
Животинче с въпрос

въпросче за обучението ..

Мнениеот magity753 » Нед Юли 25, 2010 1:15 am

имам голдан ретривар на 3 месеца знучи очудващо но вече знаем седни легни скачай стои яж стани дръж донеси пусни ела и тихо (когато му сипвам храна да не лае ) smiley24 :ay: :bp: но неможем да научим даи лапа не че моето злато :ba: :ba: :bp: :ax: не може да го изпълни но просто аз незнам как да го науча hsuh та бихте ли ми казали жашите кученца как нау4иха даи лапа ?? hsuh smilie8 гледах и в [google.gif] но няма нищо полезно :ac: предварително благодаря !! :ax: [smile189.gif]
magity753
Животинче с въпрос

Re: въпросче за обучението ..

Мнениеот zoomaniak » Нед Юли 25, 2010 8:22 am

Научи го на сериозни команди...

Без или със "дай лапа" е се тая :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Малко въпросче ...

Мнениеот zoomaniak » Нед Юли 25, 2010 8:24 am

Сам ще се научи - кучето да си пишка като хората, след като стане мъж - възмажее.

В оная тема за командите :ab: - всички ли изброени от вас команди ги е научил в апартамента :ai:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Юли 25, 2010 8:32 am

Защо има две теми ?
Прекалено много изисквате от едно малко куче, ако имате желание в нашия форум има точно такава информация.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот magity753 » Нед Юли 25, 2010 10:16 am

zoomaniak написа:Сам ще се научи - кучето да си пишка като хората, след като стане мъж - възмажее.

В оная тема за командите :ab: - всички ли изброени от вас команди ги е научил в апартамента :ai:

ми да там ги научи ! :ad:
magity753
Животинче с въпрос

Мнениеот magity753 » Нед Юли 25, 2010 10:30 am

то е лесно да се каже че ще стане мъж но докато пишка у нас тои стъпва вътре и после скача на леглото всеки ден перем чаршафи а той не иска да си върши работите навън :ac: водя го след сън игра ядене ( когато трябва) но той стиска до у нас :ai: :ac: :ac: как да го накарам поне да пишка навън ?? hsuh
magity753
Животинче с въпрос

Мнениеот magity753 » Нед Юли 25, 2010 10:32 am

meri написа:Защо има две теми ?
Прекалено много изисквате от едно малко куче, ако имате желание в нашия форум има точно такава информация.

много съжелявам за втората тема :ac: стана случайно :ac:
magity753
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Юли 25, 2010 11:58 am

Едно куче на 3 месеца е бебе и пишка често, защо го извеждате ,има ли всички ваксини?

Ще трябва да се обучавате ,но тези неща се учат бавно и постепенно, с търпение.Не искам да повтарям за кой ли път, виж в темите ни,има съвети за всичко. Толкова малко куче не може да бъде научено изведнъж, и е много малко,за да пишка като голямо с вдигнат крак ,пък и не всички го правят въпреки възрастта си.
Също така честото пишкане е поне някъде до 7-8 месеца, така че .....
Като начало ограничете достъпа до спалня,легла ,дивани, всички меки мебели, защото освен да пишка ,ще започне и да гризе различни неща,което е естествено,но неприятно .Има различни капки за приучаване за пишкане, еднократни пелени,какво ли още не.
Не искам да ви обиждам, но има вероятност и вие да бъркате в отношението си към него, започнете да обучавате себе си, за да постъпвате правилно и тогава се заемете с кученцето.

Разгледай целия раздел за обучение, има теми за всичко.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот magity753 » Нед Юли 25, 2010 8:52 pm

Да има ваксини и дори чип :ab: ! Ще разгледам ,се пак благодаря ! :ay:
и само да поясня zoomaniak дай лапа ми е нужна по късно за да може да дава лапа и да стой така докато му режа ноктите а не да се дърпа и без да искам да го нараня :ac: :ac: [mood_feelings_hurt.gif] но потърсих в саита добре и нямерих начин да го науча ( мери благодаря за съвета да се поразтърся :ad: ) сега се учим на дай лапа и на скрий се :ab: засега върви добре :ad: и още веднъж ви благодаря :bs:
magity753
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Нед Юли 25, 2010 9:03 pm

Ако го разхождаш достатъчно няма да има нужда да му режеш ноктите. И те съветвам да не го правиш, защото едно рязане на нокти при ветеринар не е скъпо удоволствие и не се прави толкова често. Моя пинчер като взех(на 6 месеца) му ги изрязаха без пари. септември става на две години и няма нужда от скъсяване на ноктите. :ajaweki: Ще резнеш където не трябва и ще съжаляваш.

Вдигането на крак ще се получи като порасне кучето. А за пишкането след храна или сутрин след като се събуди го извеждаш и чакаш да свърши работата вън. След това го хвалиш и се прибирате а след няколко часа повтаряте процедурата. Винаги след сън или храна малките кучета си вършат работата. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот magity753 » Нед Юли 25, 2010 9:55 pm

valnata написа:Ако го разхождаш достатъчно няма да има нужда да му режеш ноктите. И те съветвам да не го правиш, защото едно рязане на нокти при ветеринар не е скъпо удоволствие и не се прави толкова често. Моя пинчер като взех(на 6 месеца) му ги изрязаха без пари. септември става на две години и няма нужда от скъсяване на ноктите. :ajaweki: Ще резнеш където не трябва и ще съжаляваш.

Вдигането на крак ще се получи като порасне кучето. А за пишкането след храна или сутрин след като се събуди го извеждаш и чакаш да свърши работата вън. След това го хвалиш и се прибирате а след няколко часа повтаряте процедурата. Винаги след сън или храна малките кучета си вършат работата. :ag:

Много плагодаря !! :bs: но наистина сега дере ужасно и то без да иска :ac: и трябва да се отрежат малко но щом казваш ще отидем при вет :ad:
magity753
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Пон Юли 26, 2010 5:38 am

Сега е нормално да са големи, защото не излиза вън и не ги търка. Ама идете при доктор, защото може да резнете "живеца" (мисля така се казваше icon_dontknow :ajaweki: ) и кучето ще го боли, ще тече и кръв... :av:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот magity753 » Пет Юли 30, 2010 3:53 pm

здравейте отново ! :ag: icon_wavey
някой знае ли как да науча кучето да се пази от коли ? :ah: защото имаме проблем !! когато реши кучето си сяда или ляга насред улицата а колите свирят но той не обръща никакво внимание и непомръдва докато не го взема аз [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] таа бихте ли ми помогнали icon_dontknow ?
magity753
Животинче с въпрос

Мнениеот slipknot_1996 » Пет Юли 30, 2010 3:56 pm

А вие защо допущате да яда на улицата,а не го държите с каишката? hsuh :bu: :ah:
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот magity753 » Пет Юли 30, 2010 4:00 pm

slipknot_1996 написа:А вие защо допущате да яда на улицата,а не го държите с каишката? hsuh :bu: :ah:

как да не го държа даже и дърпамм ?!?!? направо го влача и така неставаа !! трябва да го вдигам [mood_feelings_hurt.gif]
magity753
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Вто Авг 03, 2010 8:26 am

magity753 написа:Да има ваксини и дори чип :ab: ! Ще разгледам ,се пак благодаря ! :ay:
и само да поясня zoomaniak дай лапа ми е нужна по късно за да може да дава лапа и да стой така докато му режа ноктите а не да се дърпа и без да искам да го нараня :ac: :ac: [mood_feelings_hurt.gif] но потърсих в саита добре и нямерих начин да го науча ( мери благодаря за съвета да се поразтърся :ad: ) сега се учим на дай лапа и на скрий се :ab: засега върви добре :ad: и още веднъж ви благодаря :bs:

В една статия четох,че не трябва кучето да свързва команда с нещо неприятно за него.Даже пишеше,че ако кучето свързва името си с нещо лошо,трябва да му сменим името,но не знам до колко е вярно това.
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот magity753 » Вто Авг 03, 2010 2:19 pm

В една статия четох,че не трябва кучето да свързва команда с нещо неприятно за него.Даже пишеше,че ако кучето свързва името си с нещо лошо,трябва да му сменим името,но не знам до колко е вярно това.[/quote]

мисля че кучето ми свързва командите с лакомства и това за него е много добре :bs: :ag: а за името незнам с какво го свързва но щом се обръща и идва при мен май не е лошо :ad: :ad:
magity753
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Вто Авг 03, 2010 2:43 pm

Имах предвид за удебеления текс. :ad:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Авг 03, 2010 3:25 pm

Като начало започни обучение на себе си и след това на кучето.Имам чувството че май бъркаш някъде в отношението си към него.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот magity753 » Вто Авг 03, 2010 6:01 pm

meri написа:Като начало започни обучение на себе си и след това на кучето.Имам чувството че май бъркаш някъде в отношението си към него.

аз ли бъркам hsuh hsuh hsuh :ag: неразбрах за кой говориш ? :ag:
magity753
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Авг 03, 2010 6:13 pm

Да ти бъркаш, не кучето, защото то май е по-объркано от теб и не знае как да постъпва.Изясни си някой неща в обучението и постъпвай правилно, иначе нито ще постигнеш нещо, нито кучето ще знае нещо, ще прави всичко погрешно,както седенето на улицата.
Коригирай поведението си спрямо него.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот magity753 » Вто Авг 03, 2010 6:16 pm

meri написа:Да ти бъркаш, не кучето, защото то май е по-объркано от теб и не знае как да постъпва.Изясни си някой неща в обучението и постъпвай правилно, иначе нито ще постигнеш нещо, нито кучето ще знае нещо, ще прави всичко погрешно,както седенето на улицата.
Коригирай поведението си спрямо него.

не казвам че кучето бърка icon_crazy и то си е наред а за проблема със сядането е защото е още бебе и това че знае няколко команди не му пречи
magity753
Животинче с въпрос

Мнениеот magity753 » Пет Авг 06, 2010 12:28 am

здравейте отново :ap: този път нямаме нов проблем но искам да попитам кога точно кучетата стават на 1 кучешка годинка hsuh :ah: защото по вапроса има много разсъждения ..
предварително благодара :ah: :ah:
magity753
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Пет Авг 06, 2010 6:31 am

Ти как мислиш? Аз гледам датата на раждане и после проследявам днешната дата.. [ideauu.gif]
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот pitbullfan » Пет Авг 06, 2010 10:19 am

с моето куче става:
когато му казваш "дай лапа" си протегни ръката все едно ще се здрависате
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това в подписа си!
Породата има значение само за егото на хората, не за качествата на кучето...
pitbullfan
Животинче с въпрос

Мнениеот magity753 » Пет Авг 06, 2010 9:30 pm

valnata написа:Ти как мислиш? Аз гледам датата на раждане и после проследявам днешната дата.. [ideauu.gif]

ее да ама аз питам колко месеца са една кучешка година :ag: :ag: :ag: :ah: :ah:
magity753
Животинче с въпрос

Назад към Обучение и Спорт