Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

НОК много се дърпа при разходка!

НОК много се дърпа при разходка!

Мнениеот chik0.nimfa » Съб Дек 11, 2010 7:34 pm

Махнах окончателно строгия нашийник,но много се дърпа,признавам,че сгрешихме в обучението,но има ли някакви корекции?За тези,които не знаят-имам НОК на около 2 годинки и много се дърпа.Какъв нашийник препоръчвате(строгия е изключено да го използвам отново-подарявам го).Ако може качете изображения на нашийници,които се използват за тази цел.Опитах също и с повод,който е като рулетка,но не става.
chik0.nimfa
Животинче с въпрос

Re: НОК много се дърпа при разходка!

Мнениеот zoomaniak » Съб Дек 11, 2010 8:19 pm

http://shop.zoomania.org/Za-kucheta/Aks ... IUzda.html

Но си трябва привикване и да се ползва само с обучителна цел.

Или ако ви болят ръцете :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот top4o » Съб Дек 11, 2010 8:21 pm

Коралов нашийник също става. Поне така съм чела.
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Nadivtov » Съб Дек 11, 2010 8:22 pm

Офтопик:
Абе Зоо как можа да причиниш такова нещо на Терито? :ag:
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот bu6i » Съб Дек 11, 2010 8:47 pm

chik0.nimfa написа:Махнах окончателно строгия нашийник,но много се дърпа,признавам,че сгрешихме в обучението,но има ли някакви корекции?За тези,които не знаят-имам НОК на около 2 годинки и много се дърпа.Какъв нашийник препоръчвате(строгия е изключено да го използвам отново-подарявам го).Ако може качете изображения на нашийници,които се използват за тази цел.Опитах също и с повод,който е като рулетка,но не става.

:ag: няма ,няма...и кат изкочи нещо такова :ag: .. що му казвам аз на тарантулчо да не си взима НОК :ab:
...е добре де...и как точно реши ,че повече няма да му се слага строг нашйиник icon_dontknow някъде по форумите ли го прочете...или на кафе с приятелки :ab: ....за едно сте прави...ВИЕ не трябва да му го слагате повече :ay:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Nadivtov » Съб Дек 11, 2010 9:05 pm

Абе като не знаеш как да го използваш тоя строг не ти трябва.
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот chik0.nimfa » Нед Дек 12, 2010 9:09 am

zoomaniak написа:http://shop.zoomania.org/Za-kucheta/Aksesoari/NashiInici/Izkustvena-materiq/23001-Karlie-Nashiinik-za-kuche-tip-IUzda.html

Но си трябва привикване и да се ползва само с обучителна цел.

Или ако ви болят ръцете :ag:

как кучо свиква,защото ми се вижда мъчително да свикне
chik0.nimfa
Животинче с въпрос

Мнениеот bubsa » Чет Дек 16, 2010 5:11 pm

chik0.nimfa написа:Махнах окончателно строгия нашийник,но много се дърпа,признавам,че сгрешихме в обучението,но има ли някакви корекции?За тези,които не знаят-имам НОК на около 2 годинки и много се дърпа.Какъв нашийник препоръчвате(строгия е изключено да го използвам отново-подарявам го).Ако може качете изображения на нашийници,които се използват за тази цел.Опитах също и с повод,който е като рулетка,но не става.

bu6i написа: :ag: няма ,няма...и кат изкочи нещо такова :ag: .. що му казвам аз на тарантулчо да не си взима НОК :ab:
...е добре де...и как точно реши ,че повече няма да му се слага строг нашйиник icon_dontknow някъде по форумите ли го прочете...или на кафе с приятелки :ab: ....за едно сте прави...ВИЕ не трябва да му го слагате повече :ay:

:ag: Евалата Бушка :ay:
Chik0 доста си изтървал периода за възпитание сега ще ти е трудничко,но не е и невъзможно.
С доста търпение и много свободно време може и да успееш,ааааа строгия нашийник.........
няма да коментирам Буши се изказа достатъчно,но всеки има право на мнение и избор.
Имам 8 месечен дивак овчарка,кротък като агънце след като получи строгия нашийник,но и това си е до куче.Старата ми овчарка също беше със строг но толкова див,че се едно е без нашийник.И ако не е тайна защо се отказа от строгия нашийник?
bubsa
В ятото

Назад към Обучение и Спорт