Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Обучение на кучета в Пловдив?

Обучение на кучета в Пловдив?

Мнениеот desi032 » Съб Яну 01, 2011 7:44 pm

Здравейте,
от известно време кучето ми проявява сериозна агресия към други кучета, в такова положение съм че немога да я извеждам сред други животни.Търся дресьор в Пловдив който да провежда уроци.Вожното е да е в града защото в скоро време няма да имам транспорт.Благодаря ви предварително.
desi032
Животинче с въпрос

Re: убочение на кучета в пловдив

Мнениеот Maritoo6 » Съб Яну 01, 2011 7:49 pm

1-во се пише Обучение :ay: И 2-ро сложете му наморник и разровете се в интернет.Чичко Гугъл знае всичко :ag:
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот Nadivtov » Съб Яну 01, 2011 7:51 pm

http://www.galiadogs.com/ - Галя Конзова

Има телефон ,обадете се. Сигурна съм ,че ще ви помогне много. smiley24
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот desi032 » Съб Яну 01, 2011 11:17 pm

така кучето ми е на 2 години и нямам намерение до края на живота му да го водя с наморник когато този проблем може да се реши.Появи се в следствие на това че роди 8 кученца януари 2010.А относно до Галя свързах се с нея но тя явно не може в Пловдив и затова търся друг дресьор но всe пак ти благодаря
desi032
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Съб Яну 01, 2011 11:25 pm

:ag: кой те пита кво намерение имаш :ag: ...по ЗАКОН трябва да е с намордник :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Nadivtov » Съб Яну 01, 2011 11:25 pm

ти пък... :ag: недей обърква хората :ax: :ajaweki:
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Re: Обучение на кучета в Пловдив?

Мнениеот desi032 » Нед Яну 02, 2011 1:10 pm

тя си има наморник и винаги го нося когато излизаме, но до преди няколко месеца си играеше с другите кучета на поляната и пак искам да е така.А и ни мислите ли че е по-добре проблема с агресията да се реши, вместо някога да се случи инцидент.
desi032
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Яну 02, 2011 1:26 pm

1 - Агресия към кучета
2 - Агресия към хора

ДВЕ различни неща

По-важно е да няма агресия към хората?

И нашият далматин е агресивен към кучета - просто не си го водим на игри с кучета. Не виждам смисъл да поемам рискове. Защото дали кучето е агресивно или не е - кучешката игра често прераства в кучешка агресия. Виждал съм как за 5 минути направиха на кайма уж неагресивни кучета един пудел, защото просто нещо стана и всички полудяха.

Аз лично съм против постоянно да търсите игра с кучета. За обучителен характер може.

Ама търсете игра с хора - с вас като стопанин - това е важното. Кучето да си играе с вас - с вас да търси контакти. Това дали си играе с кучета ви е най-малкият проблем.

Не знам.........аз лично никога не съм търсил игри с кучета. Само излишни разправии или бълхи да хване най-много :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот desi032 » Нед Яну 02, 2011 4:42 pm

Тя не е агресивна към хора, даже съседчетата и се качват на гърба и тя ги носи.Играе си с хората и е много любвеобилна.Но съм в положени че не мога да я изведа когато има други кучета,не мога да я заведа до ветеринаря спокойно защото там винаги има поне един човек с куче.Преди две седмици я изведохме с братовчедка ми (тя държеше каишката) мина едно момиче с хъски, нашата се завъртя няколко пъти и когато другото куче се отдалечи тя хукна към него и повлече братовчедка ми.Водя я на строг нашийник но тя не е малка и когато види друго куче дърпа много силно.
desi032
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Пон Яну 03, 2011 8:06 am

Деси,щом нямаш транспорт,няма как да стане.Имам доста ангажименти....Имаш лс,давам ти други координати.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Вто Фев 15, 2011 1:02 pm

Taкааа,Деси прецени,че е най-добре да ми остави,за да мога да проследя проблема.От вчера вечерта Сара е у нас.
Отговорно казвам-кучето няма агресия.Не реагира на разходка на повод на друго женско куче,нито свободно пусната на двора с още 6 кучета.Някои от тях малки,други женски,трети дребни.
За сметка на това,кучето е много темпераментно и емоционално.По време на разходката постоянно проскимтяваше от нетърпение да се движи.Сара няма постоянен и достатъчен двигателен режим и от там възникват проблемите.Второ и то съвсем не маловажно,тя няма никаква връзка с Деси,камо ли да я счита за свои водач и лидер.Накрая ще поработим заедно точно върху този проблем.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пон Фев 21, 2011 11:52 am

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пон Фев 28, 2011 2:14 pm

Сара днес.
http://www.youtube.com/watch?v=R77Qeorvf_A
Деси идва тук и правим съвместни занимания.В събота Сара беше свободно пусната с Буба/моя подопечна/ в полето,като безпроблемно идваше при повикване.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Пон Фев 28, 2011 2:55 pm

Занимания по интереси :ag: -едни играят,други гледат,а трети разрушават околния свят :ajaweki:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пон Фев 28, 2011 3:40 pm

E,Сара е официално ухажвана от 8м шпиц,но тези интереси ги намирам за нездрави :ag:
Тя е с порязана лапа от съботната разходка,та не показва способностите си на вентилатор из двора :ag:

Galiadogs
Пчела майка

Назад към Обучение и Спорт