Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Сам вкъщи

Сам вкъщи

Мнениеот bianka_sc » Вто Фев 22, 2011 1:04 pm

Здравейте, от няколко дни си имаме нов член на семейството - мини пинчера Арчи :bs: Той е на 2 месеца и е доста схватлив, само за 2-3 дни вече имаме много добър напредък с пишкането и акането. За сега имам време да бъда с него по цял ден, но скоро ще се наложи да остава сам вкъщи докато сме на работа. Малко се притеснявам, защото в момента скимти и плаче дори като остане сам за 10 минути докато съм в банята, но съвсем отскоро е при нас и вероятно това е причината :ac: Все пак бих се радвала, ако можете да ме посъветвате как да направя престоя му сам вкъщи минимално стресиращ за него :ab: Предварително благодаря на всички и се извинявам, ако не е тук мястото за темата :ax: Четох из другите теми, но сякаш не намерих подобна hsuh
bianka_sc
Животинче с въпрос

Re: Сам вкъщи

Мнениеот Misho » Вто Фев 22, 2011 1:11 pm

Мисля,че трябва да го оставяш от време на време сам за няколко минути.Например затварш го в една стая за няколко минути и постепенно увеличчаваш времето,но не съм сигурен.Аз нямах проблем с кучето ми като беше малко,още първият ден беше сам и не скимтеше,освен вечер.Все пак да дадът съвет и другите.
Аватар
Misho
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Вто Фев 22, 2011 3:58 pm

Хубаво е да има доста играчки и занимания, за да му отвличат вниманието, когато е сам. А според мен е нормално да скимти. Все пак е бебе :ab:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот archy » Вто Фев 22, 2011 7:08 pm

Започнете сухи тренировки от сега. Започнете да излизате често за по 5-6 минути и слухтете дали ще лае или вие, ако е послушен му давайте награда. Постепенно увеличайвайте времето, за което ще е сам. Оставете му повечко играчки. Много полезни са тези, в които се крият лакомства. :ay:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Misho » Вто Фев 22, 2011 8:01 pm

archy написа:Започнете сухи тренировки от сега. Започнете да излизате често за по 5-6 минути и слухтете дали ще лае или вие, ако е послушен му давайте награда. Постепенно увеличайвайте времето, за което ще е сам. Оставете му повечко играчки. Много полезни са тези, в които се крият лакомства. :ay:

Не можах да го опиша толкова добре. :ax:
Аватар
Misho
В пасажа

Назад към Обучение и Спорт