Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Беглец

Беглец

Мнениеот german » Сря Апр 27, 2011 4:38 pm

Здравей те.Имам германско овчарски куче което е голям инат и има необяснимо поведение.Не можем да търсим учители и много ви се моля кажете как да постъпим в следните ситуации:
Кучето ми живее в апартамент но почти всеки ден ходи с нас на село.От скоро започна да бяга като копае под оградата и не идва като го викаме.Обикаля олоко двора и се прибира като се сети.Не го гоним защото знаем че не трябва да оставим кучето да бъде водач.Викаме го дори не идва за награда.Нещо го привлича около двора и така от скоро.Не се отдалечава изобщо само там ходи и обикаля по няколко пъти и души и маркира територия като обезумял.
Когато имаме гости кучето ни ги лае настървено не на игра и дори се озъбва понякога.На вън също започна да ръмжи ако някой го повика или тръгне към него.Преди се рдваше на всички и пак от скоро започна да ръмжи хората.Разбирам че ме защитава или себе си защитава но това е прекалено.
Започна да проявява агресия към всякакви добронамерени кучета.Както души кучето и изведнъж започват да се бият докато едното не се подчини в случая не е той.Разхождаме го с едно хъски от както са на 4-5 месеца и не са се карали никога.От скоро моя започна да го лае сякаш ще го разкъса а хъскито е с доста по внушителни размери от него и иска да си играят и никога не е проявявало агресия към моето или което и да било куче.
Разхождам го всеки ден сутрин за кратко на обяд го разхожда някой който е вкъщи.Вечер преди да се стъмни го извеждам да си свърши работата а след това малко из парка с колелото на повод а понякога избягва и около 10 километра с малки почивки от по няколко минути.Започнах да го водя с колело от както стана на година и полвина.С нагръдник го водя както и като се разхождаме пеша но вече взе доста често да се дърпа без причина.Когато сме пеша не го прави защото е научен да не се дърпа.Извеждам го и вечер понякога за да няма изненади през нощта.
Търкаля се във всичко гнусно и във всяко изпражнение.Къпе се в локви дори имам снимки как го прави.
Като остане сам драска по вратата и скимти.Не ходим при него за да не се научи че когато иска все ще сме при него но започва да прави поразии като например дъвче килима и къса възглавници.Не го прави винаги.Този месец обаче 2 пъти.Преди също не беше правил това.
Когато е в колата прави всичко възможно да гледа навън вместо да си лежи кротко.През нас минава само и само за да види какво става навън.
Много се промени знае простите команди но изпълнява само когато ще има награда или няма хора или кучета с нас.Може би в това е грешката но ни е първото куче и всичко тръгна добре но от няколко месеца насам започна да ги измисля едни.Много ви се моля само кажете как да го спра да копае под оградата защото може да пострада някое куче или човек и на какво се дължи този характер.Ще кача снимки с удоволствие но не знам как точно.
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Re: Беглец

Мнениеот german » Сря Апр 27, 2011 5:51 pm

Моля ви,пишете нещо
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот valnata » Сря Апр 27, 2011 6:47 pm

Ако може снимка на кучето? Няма да се оправиш без помощ от специалист, така че се насочи в търсене на такъв.. По форумите едно че никой не разбира(изключвам специалистите-1,2 броя дали имат) а и повечето съвети, които ще получиш от некомпетентни лица са опасни и.. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот german » Сря Апр 27, 2011 6:59 pm

Ако може да ми обясните как да кача снимка,защото съм нов и до сега не съм писал по форуми и не знам как се качва [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот german » Сря Апр 27, 2011 7:05 pm

Изображение
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот german » Сря Апр 27, 2011 7:06 pm

Разбрах как става
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот german » Сря Апр 27, 2011 7:07 pm

Изображение
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот german » Сря Апр 27, 2011 7:09 pm

Изображение
Ето как се къпе в локвите :ai:
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Апр 27, 2011 7:15 pm

Най-вероятно има разгонена кучка наоколо,за това бяга.
Непослушанието е възможно да бъде породено именно поради тази причина или стремеж за доминиране.

Заздравете основите на оградата, за да не копае,ако не или кастрирайте кучето, или потърсете помощ от специалист.
Или е опит за привличане на внимание, не мога да кажа точно, и не искам да предполагам, за да не ви объркам, но мисля, че и вие не постъпвате правилно в някой ситуации.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Сря Апр 27, 2011 7:16 pm

Изображение
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот german » Сря Апр 27, 2011 7:31 pm

За кастрация не мога да обедя баща ми защото той мисли че кучето ще надебелее и ще се осакати [smile3537.gif].Все пак благодаря за идеята.Давах му да чете това онова но не може да се обеди.Ветеринарния лекар ни предлага хапчета против разгонване но каза че има рискове.Съседа има женски куче на което това трябва да му е първото разгонване ако в него е причината нашия да бяга.
Разхождаме се без повод само на поляната и горичката на село а в парка вече в никакъв случеи не бих го пуснал.Ще се опитам да го поправя до колкото мога.Ще го заснема на клип как се държи ако искате защото това търкаляне и маркиране а особено къпането в локви е ужасно неуписуемо.Тоест ние след всяко ходене някъде без повод трябва все да го къпя и да се опитвам да премахна някак миризмата защото тя с една баня не се премахва.Исках куче над 8 години и накрая го получих свое собствено за което главно аз се грижа.Тоест аз го разхождам,храня,водя на ветеринарен лекар.
И честно можете ли да ми кажете дали кучето е германска/немска овчарка защото напоследък много хора уж приятели започнаха да ми се подиграват а той стана агресивен към тях.Каквото и да кажете няма да се сърдя просто искам да разбера какво е.Не че ме интересува но да не ставам за смях като ме питат за породата а тях най малко май ги интересува.
Моля да ме извините за правописните грешки.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот german » Чет Апр 28, 2011 12:05 pm

Изображение
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот german » Чет Апр 28, 2011 12:06 pm

Изображение
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот german » Чет Апр 28, 2011 12:10 pm

Изображение
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Чет Апр 28, 2011 12:45 pm

Хапчетата против разгонване са много вредни и опасни,не давайте от тях.
Колкото за породата, аз не се наемам по една снимка да кажа какво ти е кучето.Обичай си го каквото е, хорското мнение не е важно.
За къпането в локвите не знам какво да кажа, може би трябва да се посъветваш със специалист или ветеринар.
А кастрацията не осакатява,не надебеляват след нея, ако се храни правилно и се разхожда, затлъстяват животни,които се прехранват и не се движат,повечето лежат само.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Чет Апр 28, 2011 5:11 pm

Как да го накарам да спре да лае от другата стая.Не мога и спокойно да си повикам приятели защото много ги лае и дори вече мисля че ще ги ухапе.Седи в другата стая и не спира да лае.Не отивам при него и гледам да не минавам много от там.Ужасно е повярвайте ми.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот valnata » Чет Апр 28, 2011 8:51 pm

Недей да кастрираш! Кастрацията не оправя поведението-тя нищо не оправя. Потърси човек да научи теб и кучето. Явно не си го научил на нищо и то ти се качва на главата. С четене и съвети тук няма да стане, защото ти трябва да подходиш правилно, а като не знае човек как да подходи съветите стават излишни. :ag: От кой град си? Потърси човек, който разбира от тая работа и вземи няколко урока. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот german » Пет Апр 29, 2011 11:39 am

Може ли да ми препоръчате конкретни специалисти за цялата страна а ние ще решим.Познаваме един бивш ветеринарен лекар който от няколко години е започнал да се занимава с обучение на кучета но няма много опит а по скоро решава по малки проблеми от нашите а и при това нашите са доста.
Ако може ми препоръчайте специалисти на лично съобщение или тук.Мога да дам скайп.
Вярно ли е че кастрацията ще предотврати заболявания в бъдеще когато кучето остарее и кастрираните кучета по дълго ли живеят?Един приятел ми каза че живеят по дълго а за здравословните проблеми прочетох.
Благодаря предварително.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот valnata » Пет Апр 29, 2011 1:50 pm

german написа:Вярно ли е че кастрацията ще предотврати заболявания в бъдеще когато кучето остарее и кастрираните кучета по дълго ли живеят?Един приятел ми каза че живеят по дълго а за здравословните проблеми прочетох.
Благодаря предварително.

Ето един човек от Варна- Константин Златев 0887 829 172 Обучава и хотел има. :ay:

Кастрацията нищо не предотвратява, защото не знаеш дали изобщо кучето ти ще се разболее от нещо..освен това с кастрацията също се поема риск. Това, че кастрираните живеят по-дълго също е измислица. Некастрираните също си живеят дълго. Кастрацията не удължава живота на животното. Кое колко и как знае само онзи отгоре,нали така? :ay: Недей бута животинката щом е здрава.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пет Апр 29, 2011 2:20 pm

Това с предотвратяването е все едно ти днес да си извадиш сливиците, защото някой слънчев ден може да се възпалят и да си спестиш главоболия.. Или да си махнем черния дроб, защото от алкохола може да пипнеш цироза и др. примери мога да ти дам. Това са слухове, които се пускат от крайните фенове на Масовото кастриране(според тях всичко дето мърда трябва да е скопено). :ajaweki: Няма предотвратяване на нищо и ела виж моите кучета как си живет с всики органи. Даже не се множат.Боксера ми умря на 13-14 години и си носеше всичко. :ay: Кучетата успешно си живеят и с тестиси(иначе нямаше да се раждат с такива), само недей да го размножаваш. smiley24
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот german » Съб Апр 30, 2011 8:15 pm

За кастрацията не знам какво да правя защото разпитвах днеска приятели с кучета и те казаха че никога не биха си кастрирали кучетата и дори не биха препоръчали да кастрират и уличните кучета.Има малка логика в това че е почти не възможно да се разболее и не си струва да се кастрира профелактично.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот valnata » Съб Апр 30, 2011 9:10 pm

Уличните трябва да се кастрират, защото няма кой да ги контролира и се размножават. Домашните, които не са чистокръвни не трябва да се размножават, и им е достатъчен човек, който да не ги развъжда. Иначе за психозите(профилактична кастрация за здраве :ajaweki: ) и измислените заболявания няма смисъл да се говори. Ако некастрираните кучета умираха като мухи, то развъдниците щяха да понасят огромни загуби... Нали разбираш? Няма как да размножаваш кастрирано куче, а некастрираните със синя кръв нямат някакъв имунитет срещу рак на тестисите и пиометра.. Погледни и служебните кучета. Виж колко от тях са обрязани и се запитай защо не ги кастрират.. Сигурно не желаят понички и ленивци хората, а активни и работещи кучета. Всичко опира до стопанина. Ако си отговорен човек съвсем спокойно може да контролираш и да отглеждаш некастрирано куче. :ay:

Остави кастрацията за бездомните, а ти наблегни на обучението.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Май 01, 2011 6:36 am

german написа:За кастрацията не знам какво да правя защото разпитвах днеска приятели с кучета и те казаха че никога не биха си кастрирали кучетата и дори не биха препоръчали да кастрират и уличните кучета.Има малка логика в това че е почти не възможно да се разболее и не си струва да се кастрира профелактично.

Логика няма,особено,когато човек не е наясно.Така както не си знаеш "породата" на кучето, така не си наясно с много неща, приятелите ти най-вероятно....също.Някой ден точно тези приятели могат да те посъветват да пуснеш кучето на женска......тука идва момента с мнението на Иво за развъждането и отговорността.
Какви кучета ще се получат от твоето породоподобно куче?
Също така си задай въпроса......правилно ли се държиш с кучето си,какво му липсва като възпитание и обучение,правилно ли го отглеждаш и храниш.......та имаш толкова проблеми?

Иво, знаем ти меннието, само ми отговори на един въпрос---Как според теб уличните след кастрация не са осакатени, а домашните са? Като не забравяме нещо много важно......ПОВЕЧЕТО УЛИЧНИ ПРОИЗХОЖДАТ ОТ ДОМАШНИТЕ КУЧЕТА!

Каква е разликата(без да изтъкваш,че едните са домашни, а другите улични, популации и разни такива....знаем си го). Също така и за развъждането знаем, и как ще ги спреш да не си множат домашните, че то отговорните стопани на пръсти се броят.Кучетата от развъдниците нямат толкова много популация, защото се развъждат контролирано,което не можем да кажем за развъждачите, които НИКОГА няма да спрат да си размножават.

Докторите са си измислили някой заболявания, за да изкарат някой лев от глупаците,които си кастрират кучетата,така да знаете.
Слушайте Иво,той е олицетворение на незнаещия стопанин и човек,който не е наясно с медицината(сигурно ако беше доктор, щеше да печели добре на гърба на неуките стопани).
И аз не съм медицинско лице, обаче не вярвам,че всички доктори по цял свят и у нас лъжат хората.....за да поспечелят пари и слава. :bu:

Кастрацията не пречи на обучението на никое куче.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Нед Май 01, 2011 7:40 am

meri написа:Иво, знаем ти меннието, само ми отговори на един въпрос---Как според теб уличните след кастрация не са осакатени, а домашните са? Като не забравяме нещо много важно......ПОВЕЧЕТО УЛИЧНИ ПРОИЗХОЖДАТ ОТ ДОМАШНИТЕ КУЧЕТА!

Слушайте Иво,той е олицетворение на незнаещия стопанин и човек,който не е наясно с медицината(сигурно ако беше доктор, щеше да печели добре на гърба на неуките стопани).
И аз не съм медицинско лице, обаче не вярвам,че всички доктори по цял свят и у нас лъжат хората.....за да поспечелят пари и слава. :bu:

Кастрацията не пречи на обучението на никое куче.

Кой ти каза, че домашните са осакатени? Домашните си имат стопани и могат да се контролират и да не се размножават. Развъдниците колкото и кучила да вадят, и хич да не извадят животното си живее с органи и не мре, нали? Всеки трябва да си прецени сам, дали иска да повреди един организъм.. После дали ще купува разни храни за кастрати, дали кучето ще се събуди след упойката, и дали пък няма да заболее от рак на костите, да затлъстее.. Всеки стопанин сам решава, а аз тука си казвам моето мнение по въпроса. И понеже съм отгледал не едно некастрирано куче знам, че не умират ако им оставиш органи.

Слушайте Мери, тя е олицетворение на "знаещия" стопанин и е фен на Масираната кастрация за "здраве".Сляпо вярва на драснати набързо статии и пропуска тези, които отричат задължителната кастрация за здраве. :ajaweki: Само не можа да разбере, че не всяко куче с тестиси трябва да се размножи, и че си живет спокойно цял един живот. :ag: Колкото доктори има, толкова мнения има. И няма лекар, който ще ти каже да кастрираш, защото кучето ти 100% ще хване рак.. :ag: Може и да има някои ясновидци, а аз да не знам.

Мери, ти откога си наясно с медицината? Това, че четеш статии и се вживяваш в ролята на доктор, не те прави такъв. Даже и си позволяваш да даваш съвети, което хич не е правилно, защото ти не си лекар. Знам че много искаш ама момента отърван. Сигурно ако беше щеше да печелиш от кастрации, на гърба на наивни стопани.. И ако сляпо вярваш, че няма печалбари сред ветеринарите, които са готови да режат за пари пак грешиш. Има такива и тука трябва да се намеси собственика на животното.

german, ще прецени дали да кастрира здравото си куче. Трябва да намеря статията, която описва рисковете на кастрацията и да ти я пусна да прочетеш. Ще дадеш едни сто лева на вятъра и ще имаш не куче а послушник(дебил). Малкото кастрати покрай нас са такива. Сега преценяй и да приключваме с тоя спор, че ще ти заключат темата. tongue
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Бела » Нед Май 01, 2011 10:06 am

Ако искаш го кастрирай,ако ли не искаш не го прави-Твоя воля :ay: -Но ако не го направиш поне НЕ му давай хапчета против разгонване те са много опасни и вредят на кучето! :ay:
Бела

Мнениеот meri » Нед Май 01, 2011 11:26 am

Иво, в темата за кастрации съм пуснала и статии,които показват и другата страна на кастрацията.Темата вече е отключена.Дискусиите там.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Нед Май 01, 2011 4:43 pm

meri написа:Иво, в темата за кастрации съм пуснала и статии,които показват и другата страна на кастрацията.Темата вече е отключена.Дискусиите там.

Хубаво, че е отключена. Аз не искам да споря с никой.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Водна лилия » Нед Май 01, 2011 5:31 pm

Това село да не е Раковски.
Водна лилия

Мнениеот german » Нед Май 01, 2011 9:24 pm

Породата на кучето пък ме интересува наи малко.Какво като не му знам породата да не би да няма право да е куче.Къде казах че искам да плодя кучето или ако някои ми каже да го заплодя ще го направя.Ако някъде е написано ми дайте цитат.Та такива кучета като него колкото искаш.А и без това познавам хора които заплождат кучето си когато се разгони и годишно дава две поколения а после раздават без пари кученцата на стопани на село да ги мъчат.А дори тази кучка няма порода и я плодят с един вълчак пак без порода.Това чак няма да стане.Е поне си знам че кучето няма порода и прилича на немска овчарка но не е.
Вярно е че имаме проблеми с възпитанието но това е да си отгледаш собствено куче.Не е като сбъднат сън.
Относно кастрацията ако ще има такава няма да е сега на момента.Има и плюсове и минуси и може да се окаже добра или лоша идея.Има една болонка от съседния вход уж кастрирана но все още скача по кучета с неиния ръст и дори на малки деца но това вече е друг въпрос.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Май 02, 2011 6:32 am

Това ,че болонката най-вероятно не е обучена ,няма нищо общо с кастрацията,поради простата причина,че повечето стопани не смятат за необходимо да си възпитават кучетата.
Не съм казала, че ще го развъждаш,но кой знае......хора всякакви.
То да не е паднало от небето такова породоподобно.
Кастрацията не се прави, за да оправи неправилното отношение и възпитание от страна на стопаните.Дано не си мислиш, че като го кастрираш и кучето автоматично ще се промени.Всичко зависи от подхода на стопаните и обучението на кучето.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Пон Май 02, 2011 12:31 pm

Но нали след кастрацията се оспокояват и стават по мързеливи.Аз твърде не искам да ми е такова кучето.Изчетох доста за кастрацията и наистина има доста положителни страни но ме притесняват конкретните последствия по горе.Днес ще се разходим и ще кача снимки.Може да не е чистокръвно куче но според мен е много по добър от доста такива.
Тази болонка се разхожда без каишка и я молят да се прибере в входа след разходката.Голям инат.И моя така бяга но поне само се прибира по бързо от нея а тя горката не знам какво иска.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Май 02, 2011 1:04 pm

След кастрацията не стават мързеливи,имат ли достатъчно движение,игра,разходки....няма проблеми.
И разбира се не маловажно нещо е храната, не трябва да се прехранват и залежават(тогава наистина напълняват поради липса на движение,също така могат да получат и здравословни проблеми,като диабет например),ако се наложи известно време се храни със специална храна(но само ако има нужда).
Всичко зависи от стопанина, дали има време за разходка и игра с кучето.Много ясно, че ако лежи и яде,затлъстява....даже и да не е кастрирано.
Кастрацията премахва някой нежелателни страни в поведението им,но това не означава,че трябва да се оставят без обучаване.
Постепенно започни да учиш кучето на всичко необходимо за послушание,разхождай го на повод щом бяга, защото може да не се върне, да се загуби, да го блъсне кола, да хапне отрова.....опасности много.

На мързеливия стопанин с кастрация или без,кучето също е мързеливо.
Много добре се отразява играта с фризби,също така на " бягащата пътека" .
Темата: http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=218&t=12891
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Пон Май 02, 2011 1:40 pm

От доста време се готвим да му купим хубава храна.Вече сме на Royal Canin Maxi Adult за кучета от 15 месеца до 5 години от едри породи.Предполагам че е добър избор защото четох статии за храни и Royal Canin е една от наи предпочитаните.Довечера ще яде от нея.
Упражненията си ги осигоряваме всеки ден.Не го разхождам само в градинката пред блока ами на места без хора и както казах наи вече на село тичаме и играем дори през повечето време сме в гората ако нашия не е на кеф за нови бягства но това е друг въпрос :ag:
Започна да изпълнява седни и легни преди например да го пусна да излезе му задавам команда или преди да му дам купичката с храна дори преди да го пусна от повода му задавам команда.Така се научи по бързо от колкото се опитвах да го мъча с наградите които той не обича особено и не винаги иска.А така получава по голяма награда например когато го пусна или му дам цяла купичка с храна.
Не носи пръчка или играчка ами като я вземе започва да бяга с нея наляво и надясно докато не я зареже някъде и изгуби след това.Не знам дори как да го науча на това.Като беше малък не искаше и да взема пръчка или играчка но му я слагах във устата и така и не се научи да я носи или аз така и не открих начин да го науча :bu:
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Май 02, 2011 2:05 pm

Храната е хубава,тя си е до определени килограми и години,което е важно да се спазва,също така да се спазва точния грамаж за дневна дажба.Понеже е хубава и не се консумира много от нея, не се учудвай на малкия дневен грамаж,достатъчен е,важно е да не се прехранва.
Но новата храна се въвежда постепнно минимум за 6-7 дни, като от нея се поставя по малко заедно със старата храна и съответно старата се намалява постепенно до пълното й спиране.Даването веднага на нова храна може да причини стомашни разстройства,за това се въвежда постепенно.

Не всички кучета носят пръчки. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Пон Май 02, 2011 5:31 pm

Но от старата има съвсем малко колкото за едно хранене.Дадохме му само от новата и той не я иска не знам защо така [mood_feelings_hurt.gif]Сега ще изчакам да видя дали ще я опита поне ако не ще му дам да изяда старата.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот german » Пон Май 02, 2011 5:33 pm

meri написа:Не всички кучета носят пръчки. :ag:

С повечко търпение може ли да се научи не е много наложително но все пак е добър начин за изразходване на енергия.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Май 02, 2011 6:00 pm

Може би защото храната не му е позната,постепенно ще свикне и да погладува 1-2 дни,нищо му няма.
Бъди търпелив и чакай.
Може да опиташ да играете с фризби или топка.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Пон Май 02, 2011 6:02 pm

Хапна си малко но съвсем малко.С топка си играе но не я носи.Много обича докато е вкъщи да дъвче гумени кокали или в наи "добрия" случеи покъщнина :ag:
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот german » Чет Май 05, 2011 7:33 pm

Не свиква с храната и не яде както ядеше преди.Не му харесва [mood_feelings_hurt.gif]
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот german » Пет Май 20, 2011 12:37 pm

Кучето ми полудя от както на етажа живее една разгонена пинчерка.Ужасно е.Не се трае.Като остане сам лаел и виел.Преди не е правил чак така.Е излайвал е но чак постоянно :bu: Когато излезем с моя стопаните и пинчерката все почти всеки път са в беседката до блока и не мога вече да го удържам.Аз го извеждам сутрин рано и тогава няма никой на обяд понякога са там а вечер почти винаги.Всеки ден се засичаме.Той само души от къде е минала тя а тя само го дразни с лаенето си.Вчера ги оставихме да си играят а този се опита да и се качи отгоре.Стопаните казват че е разгонена за първи път и до колкото разбрах е на годинка годинка и нещо.Постоянно на разходката взе да се дърпа и много маркира.
Питахме ветеринар и той каза че трябвало да се пусне на женска за да се успокои иначе щял да полудее още повече но не е много удачно да има още улични нещастничета [mood_feelings_hurt.gif].Винаги съм бил против тия развъждания и не искам.Вярно ли е това и има ли друг вариант.Не съм чувал поне аз да се разболее от това че не е пускано на женска.Давайте съвети.
Нали уж щяхме да го кастрираме но няма да стане скоро.Баща ми каза че това ще стане може би в края на годината.Как да му отклоня вниманието от пинчерката.И колко горе долу трае това разгонване и до кога ще е така.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Пет Май 20, 2011 12:56 pm

Продължителност на еструса- 20-22 дни, понякога до месец.

Друг вариант е да преместиш кучето от там,щом няма да се кастрира скоро.Или да купиш нашийник с феромони(не знам колко помага).Няма много варианти,най-удачна е кастрацията в такива случаи,иначе няма да спре да го прави.А може и да избяга някой път.Доктора може да му даде нещо леко успокоително,за да не е толкова зле положението.Пускането на женска са глупости.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Пет Май 20, 2011 1:11 pm

А тези успокоителни под формата на хапчета или инжекции са и по колко време ще го държат?Под нас има хора с бебе и не е много приемливо когато кучето е само да тича лае и вие [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот german » Пет Май 20, 2011 1:34 pm

П.п.Извинете за тъпите ми въпроси но никога не съм мислел че ще ни трябват някакви успокоителни а и вета няма сигурно да ни обясни подробно какво е що е ами ще ни препоръча някоя "помиярка" както той нарича уличните кучета а дори той има някакви женски ловни и едното е бременно сега [mood_feelings_hurt.gif].Дори е сложил обява за още неродени кученца :bu:.Не би ни обяснил за успокоителните и му нямам много доверие tongue
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Пет Май 20, 2011 2:19 pm

Кастрацията е най-подходяща ,но...
Иначе ще престане,когато мине разгонването на другото куче,ако евентуално няма друго.
Няма как да ползваш такива неща без лекар.И не знам при него до колко ще са ефикасни.
Ако има къде махни го за известно време,ако е нетърпимо.
Не знам какво друго да те посъветвам.
Или пиши на докторката във форума да ти даде съвет.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Пет Май 20, 2011 3:34 pm

Той да беше някакъв дребосък но това бягане наляво и надясно виене лаене на 30 килограмово куче наистина е нетърпимо.Той е сам сутрин.На обяд като се прибера го разхождам tongue Чудех се ако изразходва повечко енергия примерно по 5 км сутрин :bu: .Знам че ще е трудно и ще трябва да ставам доста рано но наблизо има една полянка на която може да тича и играе но ме притеснява да няма кърлежи защото сега като се раззелени и тревата е доста висока и полянката е край рекичка и съм чувал че в такива места има змии.Евентуално ще го кастрираме ако трябва по рано от края на годината.Когато сме тук много тича а като остане не се кротва.Не сме намалявали разходките.Старая се колкото може вкъщи да си играя с него но той вече е нетърпим и не ме оставя за момент намира.Дали в това е причината че е много разглезен напоследък?Това са вариантите за които се сещам.Мисля че когато сме си в нас и не вижда пинчерката не е от нея причината че иска постоянно да си играе :ai:.Иначе в блока като цяло няма повече женски кучета и рядко се засичаме защото тях почти не ги извеждат [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот valnata » Пет Май 20, 2011 5:25 pm

Напръскай го против паразити или купи каишка.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Май 20, 2011 5:49 pm

Не е от липса на внимание, може би въпрос на характер или някаква грешка допусната във възпитанието,не мога да кажа със сигурност.
Все пак и прекаленото натоварване е уморително, внимавай.
По-скоро кучето е превъзбудено от вашето присъствие,така ви се радва и изразява чувствата си по този начин,не винаги са приятни,но .......
В какво се изразява разглезването, в такива случай дай команда: седни, или го игнорирай за известно време,би трябвало да престане.Купи му занимателни играчки,нещо за отвличане на вниманието,като тези топки, в които се поставя храна и кучето я бута,за да изпадне ,има най-различни видове.Кокал за гризане(от зоомагазина разбира се),топка с която да си играе докато е сам.
Когато отмине разгонването на съседското куче,обърни внимание има ли промяна в поведението,ако се успокои и не се държи така, значи е било от това.Има кучета,които на всяка цена се опитват да стигнат до разгонената и нищо не ги спира,нормално е.Вместо да играете толкова много,започни да подаваш команди и изисквай послушание,вътре също го прави.Навън с дълъг повод,за да не бяга.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Съб Май 21, 2011 6:15 pm

Има си каишка против паразитити мисля че ще се види какъв вид е на снимката
Изображение
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот german » Съб Май 21, 2011 6:21 pm

meri написа:Не е от липса на внимание, може би въпрос на характер или някаква грешка допусната във възпитанието,не мога да кажа със сигурност.
Все пак и прекаленото натоварване е уморително, внимавай.
По-скоро кучето е превъзбудено от вашето присъствие,така ви се радва и изразява чувствата си по този начин,не винаги са приятни,но .......
В какво се изразява разглезването, в такива случай дай команда: седни, или го игнорирай за известно време,би трябвало да престане.Купи му занимателни играчки,нещо за отвличане на вниманието,като тези топки, в които се поставя храна и кучето я бута,за да изпадне ,има най-различни видове.Кокал за гризане(от зоомагазина разбира се),топка с която да си играе докато е сам.
Когато отмине разгонването на съседското куче,обърни внимание има ли промяна в поведението,ако се успокои и не се държи така, значи е било от това.Има кучета,които на всяка цена се опитват да стигнат до разгонената и нищо не ги спира,нормално е.Вместо да играете толкова много,започни да подаваш команди и изисквай послушание,вътре също го прави.Навън с дълъг повод,за да не бяга.

Днес се занимавах да му търся играчки и му взех един кожен кокал свиреща топка и топка за тенис.Учих го да ми ги носи за сега го прави само вкъщи.Скоро като събера пари ще му купя дълъг повод а за сега с ролков който що годе работи.Днес го извеждах повечко пъти но като види пинчерката зарязва всичко.Опитвам се да му привлека вниманието задавам му команда седни сяда но почти веднага става.Ръмжи я но и тя много го лае е стопаните много и се радват и я поущряват защото трябвало да бъде куче пазач :bu: :ai:
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Нед Май 22, 2011 4:23 pm

Ако има възможност не ги събирай с това куче.Явно стопаните му неправилно го възпитават,също така се държат и неправилно с него.Възможно е това куче да е дразнител за твоето и от там и непослушание към това,което му казваш.Все някога разгонването ще мине,а нищо чудно твоето и да не я харесва щом я ръмжи.Най-много само да ти навреди на обучението,нищо повече.Ти не отстъпвай, търпение и постоянство, просто изключи дразнителите като това куче и се обучавайте сами някъде, за да може да те слуша и изпълнява командите.Всеки ден повтаряй наученото,награждавай за правилно изпълнение и включвай нови неща постепенно.Но трябва да имаш правилен подход към кучето и методите на корекция да са точни и подходящи за ситуацията.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Пон Май 23, 2011 4:54 pm

Пробвах да му отклоня вниманието с кренвирши :ag:.Вече не обръща толкова внимание но онова кученце е доста злобничко като стопаните си :ag: :ag: :ag:И определено имаме напредък и с обучението като използвам кренвирши за награда.Определено и аз се поуспокоих като видях че можело да ме слуша.Другите пъти при всяко излизане бях на тръни дали онази пинчерка няма да е там и лае и да се чудя как ще го удържа.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Май 23, 2011 5:01 pm

Добре е да го обучаваш гладно,така ще обръща повече внимание на храната, но не с кремвирш, вземи от гранулите и внимавай за прехранване. :ag: Даваш по една гранула и това е.Ще свикне, само никога не трябва да отстъпваш,хване ли те веднъж "в крачка"цялото обучение отива по дяволите и трябва да почваш от начало.Може да опиташ да си носи играчка в устата.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Пон Май 23, 2011 5:43 pm

С гранулите няма такъв стимул :ag:.Кренвиршите ги надребних и по едно парченце на всичко правилно.Ще му купя утре лакомства за кучета.Това че се отказвах преди ми беше грешката и не винаги го награждавах за нещо правилно.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот german » Пет Май 27, 2011 10:00 pm

Кастрация скоро :ag:
Искам да попитам душачът все ли трябва да стои в най горния край на шията му за да има ефект.Слезе ли малко по надолу няма никакъв ефект а иначе не може да се държи сам възможно най нагоре :bu:
Ето снимки.Тъкмо се разходихме да си свърши работите и като му мих лапите в банята реших да снимам.Не са хубави снимките но какво да се прави като не стои :ag: На правилното място ли го поставям защото само там има ефект и ако си е на правилното място защо постоянно слиза надолу :bu:
[imghttp://www.prikachi.com/images/21/3392021P.jpg][/img]
Изображение
Изображение
Аватар
german
В пасажа

Назад към Обучение и Спорт