Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

ПОМОГНЕТЕ ! 50 дневно и агресивно кученце :(

ПОМОГНЕТЕ ! 50 дневно и агресивно кученце :(

Мнениеот mishostanchev » Пон Май 16, 2011 7:43 pm

Здравейте :)
Започвам с малко предистория. Преди месец в сервиза който работя се родиха 8 кученца. Около 20 ден след пръкването им на бял свят, вече си щъкаха и любопитстваха. Обаче майката се оказа, че няма желание да си дели купата с никой. Едно от малките в опита си да се добере до някоя цицка, получи само вдлъбнат череп. Малкия не можеше да мърда само лежеше и скимтеше силно. Закарах го в червен кръст, лекуваха го 3 дена и нямаше подобрение (лявата страна не си я управляваше) . Погледах го 1 седмица в нас и почна да прави опити да мърда. Заведох го когато ми бяха казали да им го закарам за преглед. Боцнаха му инжекциика нивалин. Аз му продължавам нивалина и малкия вече е на 50 дена. От седмица и полувина вече тича, играе, спря да ходи като пиян, вече си е екстра :).
Да си дойда на въпроса ( ако е важно - породата му е нещо между московска стражевая и кавказка овчарка )
Като си играе малкия е мн послушен, кажа ли му НЕ спира или се маха от това место което явно не е за него. Обаче точно след като почне да играе влиза в някво хиперактивно състояние. За пръв път гледам куче и сигурно е нормално нали е бебок играе спи, играе спи и така докато порастне малко. И докато е в тва си състояние ако го хвана да го гушна или бутна на земята и го задържа за малко почва да бели зъбите и да ръмжи за кратко. Ако не го пусна след краткото ръмжене следва истерично хапане. Пусна ли го няма проблеми продулжава да дивее. Та дали може да е превъртял от това което му се случи с тиквата като по малък . Лявото оче беше много кривогледо, ама вече почна да се изправя и избистря. Дали може да е побъркан или просто си е темпераментно куче.
От както го взех почнах да чета доста в този форум за възпитанието му, и просто не намирам подобен такъв случай. А да го науча да седне просто незнам как да стане. Постоянно е превъзбуден, но пос скоро ми пречи това че нищо не приема за лакомство освен може би пастет за хора, ама съм чул че от подправките в тоя пастет му се дразни коремчето .
Много ще съм благодарен да ми помогнете с този проблем ( дано проблемът е в мен, а не в малкото идиотче :) защото страшно много се привързах към него )
Аватар
mishostanchev
Животинче с въпрос

Re: ПОМОГНЕТЕ ! 50 дневно и агресивно кученце :(

Мнениеот Galiadogs » Пон Май 16, 2011 9:01 pm

Първо се консултирайте с лекуващия лекар.Той/тя би трябвало да знае ако има здравословен проблем вследствие случката.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот mishostanchev » Пон Май 16, 2011 9:17 pm

първата ми работа утре ще е това нещо. Много е добричък и послушен ама на моменти е малко перко .
Надявам се да е това, че се притеснявам заради неопитноста ми в отглеждането на кучета.
А вече 3 пъти го пускам с братчетата му да си играе, те са 2 пъти колкото него. Първоначално бягаше от тях, сега си играе ама е малко груб. Не приема той да губи, веднага скача със злоба и сигурно от това, че си живее сам в нас незнам, ама не им дава да ядът от паницата му (бие ги ) . Понякой път като е спокоен яде с тях дава им ама кат изперка и само ходи и ги бие.
да се надявам да е просто по-мъжкарски настроен . Дано се социализира скоро, че ще му направят някой заговор да го натупат хубаво :D
Аватар
mishostanchev
Животинче с въпрос

Мнениеот Animals_huggie » Пон Май 16, 2011 9:25 pm

Нормално е да прави така.Кученцето се е стресирало,постави се на негово място.Наблегни над това защото като порасне замина на кино.Ти за теб ли ще си задържиш всичките кученца ? Няма ли да ги раздадете.Може да пуснете и някоя друга снимка да ги видим :ab:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот mishostanchev » Пон Май 16, 2011 9:36 pm

Влизам му в положението на идиотчето, според мен е страшен стрес тая случка. Иначе те бяха 8 и всичките мъжки. Изпораздадоха се. Остави шефа 2 и не може да избере кое да остави, и за сега ще си ги гледаме и 2те. Ама са огромни не бях виждал такива размери за тази им възраст. Вичдал съм и кученцата 4 пути вече като се кучи, ама тия 2мата са огромни (и са големи пичове :) ) Чочкото в нас и той ще се гледа . Но ще си го оставям там да спи, че двора е огромен и да си тича. Майката и таткото са кум 10 годишни вече и продължаваме идиотчетата просто.
Иначе за снимки нямам представа как се качват :( , ако помогнете ще кача на ицката (така го кръстих, че като беше недъг само се въртеше и ми приличаше на ицо стоичков как си проси дузпа и така си му доиде Ицо )
Аватар
mishostanchev
Животинче с въпрос

Мнениеот Animals_huggie » Пон Май 16, 2011 9:39 pm

Прикачваш тук - http://prikachi.com/ и даваш линка.Или по другия начи натискаш нов отговор на мястото за писане намираш едно Img натискаш го и във скобите слагаш линка.А за майката и бащата ако са на 10 малко трудно е да имат малки :ag:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот mishostanchev » Пон Май 16, 2011 10:05 pm

честно майката е на 8 а бащата на 10 и си имат чочковци . Добре че тоя път само 8 малки, че предните пъти по 15 и много се тормозеше. Еми ще кача малко по-късно снимки на моя ицко и май имам на баща му снимки :)
иначе мерси за напътствията ( ицката стана преди 10тина мин и е мн добричък ама още не е влезнал в турбо режима )
Аватар
mishostanchev
Животинче с въпрос

Мнениеот mishostanchev » Вто Май 17, 2011 12:34 am

Това е ицето след клиниката мисля, че нямаше 30 дена тук.
Изображение
Изображение

и ето ни тук вече на крака :)

Изображение
Изображение

тази вечер се представи много добре нямаше я злобата. Много добро момче беше и сега легна да спи. Ей хора мн е готин и ми е много на сърце, дано се притеснявам излишно :)
Аватар
mishostanchev
Животинче с въпрос

Мнениеот mishostanchev » Вто Май 17, 2011 1:54 pm

Здравейте :)
Направих така както препоръчахте и се посъветвах с човека доктор, а и си беше време за първата ваксина та с един куршум два заека. Казаха ми, че няма нищо проблемно в кучето. Но да се позаинтересувам за възпитанието му. Ако не се справя ми предложиха човек ,който да ми каже какво да правя . Ииииии днеска залягам над усилено четене тук . Много плезни материяли има в този форум, но и много си противоречат ( нормално де, колкото хора толкова и мнеения има)
Ако може да ме посъветвате с какво лакомство да го залъгвам за изпълнение на командите му.
спира да се зъби като го хвана за кожата на гърба и му отлепя предницата от земята . поотказа се да ми хапе крайниците благодарение на метода с бутането на пръстче по-на вът в устата.
имам въпрос, проблем ли е да му оставям купата с храна или след наяждане да му я вдигам.
много ще съм благодарен, ако ми помогнете с вашия опит, аз да се справя и да отгледам едно добро куче. :)
Аватар
mishostanchev
Животинче с въпрос

Мнениеот Animals_huggie » Вто Май 17, 2011 2:57 pm

За лакомоство продават бисквитки за кучета.Може и с кучешка храна ако много я обича.Ами аз на моето не му вдигам купичката незнам :ab: Много е сладко :ay:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот mishostanchev » Вто Май 17, 2011 3:48 pm

:( горкото куче. Заради лечението му трябва всеки ден да му се боцка нивалин. Сестра ми го боцка, понеже е акушерка и има представа кво да прави (обяснено и е и вече 1 месец няма проблеми вс правилно си прави) Обаче има панически страх от кучета и докато не го хвана да не може да мърда тя не смее да влезне да го боцне ( по тази причина и кучето стои само в мойта стая, ама аз съм със щупен крак, така че се гледаме заедно с мъника) И цялото тва задържане докато тя го боцне май го стресира допълнително. Днеска го хванахме в изперкалото състояние и нея я беше страх да влезне аз го взех да го гушна и тоя щеше да ме изпояде. Карам му се "НЕ" и го вдигам във въздуха. Успокоява се както го пусна на земята и пак ме налазва. и така няколкото пъти докато не започна и във въздуха да се дърви. Ама се успокои чак след като я накарах сестра ми да дойде да го погали . Ужас кучето се стресирало че не му давам да ходи при нея, а тя се стресирала че я карам да доиде до него. Справихме се де, ама май ще трябва да пробвам сам да му го бия, че иначе ненужно го стресираме :(
Аватар
mishostanchev
Животинче с въпрос

Мнениеот mishostanchev » Пет Май 20, 2011 4:00 pm

можете да заключвате темата. кучето си расте и всеки ден става все по- добро :) . опитва се да яде вестници ама ще се отучим и от това.
благодаря на отзовалите се :)
Аватар
mishostanchev
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Май 20, 2011 5:51 pm

Започнете да обучавате кучето на послушание и правилно отношение.В темата за обучение на малки кучета има и видео уроци. viewtopic.php?f=89&t=8792
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mishostanchev » Пет Май 20, 2011 7:36 pm

благодаря за съвета.
темата съм я чел и много ми харесаха видео уроците . Просто чакам да ми свалят гипса, че съм малко недъг в момента. И ицето ще почва да става още по-послушен .
ето го вече пораснал малко. МНОГО Е КРАСИВ :)

Изображение

Изображение
Аватар
mishostanchev
Животинче с въпрос

Назад към Обучение и Спорт