Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Агресия на повод

Агресия на повод

Мнениеот Animals_huggie » Пон Юли 11, 2011 7:11 pm

Здравейте! :ay:
Моят проблем е следния.Кучето ми вкъщи се държи перфектно,а на вън се променя скача на всички кучета.От скоро е така,на мен никога не ми е посягало.На 8 месеца е и е Боксер.Искам да ми помогнете как да коригирам поведението му?Да не се бие със другите кучета.Случайно си върви друго куче и той напада.... Без причина го прави,нито някои го притеснява,нито го закчат.Прави така когато е на повод,но и без него пак прави така но по рядко.Има само 3-4 кучета със които играе,но другите.Много ще съм ви благодарен ако ми помогнете да се оправим не ни е късно.Двама човека ми писаха за което много им благодаря единият ми препоръра душач а другия да ходим при профисионалист.Не живея в България и незнам къде има а мисля че сами ше се справим.Искам да ми помогнете да спре да прави така и да бъде отново като преди - добър и мил със всички.Има случаи когато скача и по деца ... Като малък едно Хъски много го биеше уж на игра но незнам.Също едно бебче на едни познати го тормозеше и от тогава не обича децата но за него умира.Много ще съм благодарен ако ми помогнете да се оправи защото от толкова любим на всички вече никои не си пуска кучето да играе с него и не го гали никой,а и ми е криво така нито може да е свободен,нито нищо.Преди време избяга и откакво го намерихме е само на повод и от тогава е така.Беше много изплашен и като чуеше свирене от кола и се плашеше,може да е станало нещо по пъта и да се изплаши знам ли ... Но определено искам да сме си като преди.Иначе със мене проблеми никакви дава да го галя докато яде,дава да бутам във купата му докато яде,търпелив е,много бързо схваща знаем всички команди освен ела и в момента я учим за да знае и нея добре.И след като я научи искам пак да го пускам да играе със другите,но като е агресивен няма как.Мисля че е и защото като се приближи дете или куче се боя да не направи нещо и тогава точно скача ... Само като се притесня защото знам какво прави преди да скочи и го дръпвам и веднага скача.Боксера е порада която обожава деца а моят не ги харесва само детето на приятелите ни него,направо умират един за друг обичат се повече от незнам просто голяма любов.Това не е шега ще стане нещо опасно и не ми се мисли.Също забравих да добавя че играе само със малките кученца т.е бебетата.Единствените му големи приятели са НОК и 2 Ротвайлера.
ЩЕ СЪМ ВИ АДСКИ БЛАГОДАРЕН АКО МИ ПОМОГНЕТЕ! :ax:
Благодаря много! :ay:

П.п писах в дог.бг и ми казаха или душач или да ходим на курс.Имам много време и мога сам да си го науча.Искам да ми помогнете как точно да го направя по правилния начин :ab:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Re: Агресия на повод

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 11, 2011 7:16 pm

Защо не приемеш, че просто имаш куче с Характер и особености. Не куче като всички останали разлигавени езици с лиги.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот jenito98 » Пон Юли 11, 2011 7:42 pm

Можеш да пробваш по метода на Сизър Милан. Във епизодите му има много случаи като тези-може да си ги изтеглиш от замунда или да го гледаш по national geographic! :ab: Надявам се да сее оправите!
Аватар
jenito98
В глутницата

Мнениеот Animals_huggie » Пон Юли 11, 2011 8:18 pm

Зоо няма да се откажа искам да си е като преди [mood_feelings_hurt.gif] Гледал съм говорещия с кучета правя това но проблема е в мен че аз се страхувам да не направи нещо на другото куче [mood_feelings_hurt.gif] Незнам какво да правя само като се доближи куче аз го дръпвам и почвам да се панирам и той го приема че мен ме е страх и ме защитава.Иначе към мен изобщо не е доминантен и се държи перфектно с мен,но със някои кучета... Има само 3-4 кучета със които си играе.Откакто е само на повод прави така преди пак правеше но не чак така от както ми избяга е само на повод и сега вече е и агресивен.Искам да си стане като преди най милото куче,дружелюбно със всички [mood_feelings_hurt.gif] Не е толкова трудно но просто незнам как да подходя :bu: [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот archy » Пон Юли 11, 2011 8:33 pm

Аз не разбирам много от обучение, но като стопанин минал през подбно нещо ще ти препоръчам да се посъветваш със специалист. Ние посещавахме кучешко училище точно 5 пъти, а през останалото време работех сама с него. В случая ми показаха къде греша и как да коригирам, а след това зависеше от мен дали ще мога да го приложа. И аз си мислех, че само като гледам Сизър Милан ще успея, но се оказа че е доста по- трудно. От близо година обучаваме кучето сериозно (преди не обръщахме толкова голямо внимание на обучението) и наистина има голям напредък. :ab:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Юли 11, 2011 9:09 pm

И аз ви съветвам да посетите специалист.Ние имаме горе-долу същия проблем,ама нашета е мъничка,а боксера голямо куче.Е при нас не е толкова зле,лаем и с спускаме само когато подушим кучето и разбере,че е момиче-с мъжките никакъв проблем.И с бездомните също.Слушаме ме когато е без повод,единствено не мога да я отуча да гони колелета.Надявам се да се справите с проблема.Недейте да действате без да сте сигурни.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Юли 12, 2011 7:26 am

Най-вероятно грешката не е в кучето, а в теб.Усеща страха и колебанията ти и е объркано,подаваш грешни сигнали.Коригирай себе си първо, защото вероятно му даваш повод да те защитава.Оставете филмите на Сезар, човек без да е специалист не може да приложи уроците на практика.За това трябват много знания и опит,за да се направи правилно.
Темите за корекции биха ти помогнали.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Animals_huggie » Вто Юли 12, 2011 9:16 am

И аз мисля че трябва да спра да се притеснявам,но знам какво прави преди да нападне и го дръпвам и ... Преди като си го пусках не правеше така само с 2 кучета правеше така.Сега немога да го пускам защото приятелите му са на почивки и са останали някакви злобни и му влияят зле :ab: Искам сам да се справя и без това имам цялото време на Земята.Не ми трябват специалисти искам сам да си го науча :ay:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Юли 12, 2011 10:03 am

Почето малко статиите,има лесни неща за изпълнение,ще се справиш,но е важно кучето да усети, че ти си "шефа".Правилния подход е много важен.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Animals_huggie » Вто Юли 12, 2011 10:25 am

meri написа:Почето малко статиите,има лесни неща за изпълнение,ще се справиш,но е важно кучето да усети, че ти си "шефа".Правилния подход е много важен.

Toй над мен не доминира.Трябва наистина да съм по спокоен аз го карам държанието му да е такова,когато го пускам (вече е веднъж в месеца) не се бие защото съм по настрани,но ако е на повода се панирам и той мисли че аз се боя и ме защитава [mood_feelings_hurt.gif] Ще чета и ще се опитам сам да си го науча ако не стане до началото на учебната година вече наистина трябва специалист,пък и той още е в начален стадий на агресия.Още е в началото и мога да го оправя със желание. :ab:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот Animals_huggie » Вто Юли 12, 2011 10:32 am

Пробвах като при Сизър както тои ги побутва с крак или и бутва по корема рязко.Малко му се отклонява вниманието,но аз искам изобщо да не е агресивен :bu: Като малък търчеше по всички кучета/хора да му се радват сега само с мене иска да играе :ag: Обаче има една жена като я види полудява от радост много я обича :ajatki: Има и хора и кучета които са му приятни,неможе да се разбира със всички,но се притеснявам да не направи нещо на някое куче че после ... Ако е без повод се заяжда единствено със един бултериер,но ме е страх да не избяга,не че бяга просто след като изчезна ме е страх да го пускам [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Юли 12, 2011 10:51 am

Строг нашийник или намордник също вършат работа,но не душач,за него трябва да си специалист(поне така мисля).От тези с шиповете взимаш и слагаш да го бодат при опит за агресия и казваш не,друг вариант е да си носи играчка в устата за отвличане на вниманието.Не опитвай методите на Сизар, така още повече ще объркаш кучето,ако не даваш ясни сигнали.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Animals_huggie » Вто Юли 12, 2011 10:53 am

meri написа:Строг нашийник или намордник също вършат работа,но не душач,за него трябва да си специалист(поне така мисля).От тези с шиповете взимаш и слагаш да го бодат при опит за агресия и казваш не,друг вариант е да си носи играчка в устата за отвличане на вниманието.Не опитвай методите на Сизар, така още повече ще объркаш кучето,ако не даваш ясни сигнали.

Изключено е играчка ако дойде друго куче до нещо с което той играе пак се ядосва.Чета в интернет какво трябва да направя но не намирам точно това за което търся [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Юли 12, 2011 1:03 pm

В нашия форум чети,статиите сега са преместени в информационен раздел:кучета.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Бела » Нед Юли 17, 2011 9:04 am

Аз разхождам едно кученце на повод(булонка) което само когато е на повод ръмжи и скача да се бие с другите кучета.
Но когато е пуснат няма такива проблеми.Установихме,че се опитва да ме защитава и си мисли,че другите кучета ще мме изядът :ajaweki:
Бела

Мнениеот mimka_ » Пет Авг 12, 2011 4:25 pm

Бела написа:Аз разхождам едно кученце на повод(булонка) което само когато е на повод ръмжи и скача да се бие с другите кучета.
Но когато е пуснат няма такива проблеми.Установихме,че се опитва да ме защитава и си мисли,че другите кучета ще мме изядът :ajaweki:

С едрите породи е малко по - различно.Една булонка не може да направи нищо нито на куче нито на човек, до колкото ако имаш едно голямо куче, повярвай ми че става яко меле..
mimka_
Животинче с въпрос

Мнениеот Animals_huggie » Пет Авг 12, 2011 7:38 pm

Незнам какво стана,Арес както злобееше на всяко второ куче вече само ако го нападнат се защитава.Явно както си мислих,като се приближи куче и аз го отдалечавам от него,което при Сизър гледах означава "врагове" ... И реших вече и от първа среща да ги пускаме заедно и има ефект,вече даже му злобеят на него а той даже не реагира :ay: Пускам го да играе със едно боксерче и си играят супер!!!Всяка сутрин се оговаряме и мъниците играят!Много се радвам че Арес се оправи,но какво е виновна животинката,аз бях виновен че се страхувах да не направи нещо.Благодаря на хората които се опитаха да помогнат! :ax:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот Animals_huggie » Сря Юни 06, 2012 9:40 am

Хмм бях я забравил темата ми..
За да не правя нова искам да си споделя с Вас.
Разбрах какви са ни проблемите
Играе само със малки кучета,на възръст,по големите ги приема като конкуренция и за това се бие с тях.Вече само ако някой го закача хапе и то не е точно хапане,а просто предупреждава да не го закачат..Сега лятото като се върна в България се надявам да го взема с мен и цяло лято да успеем да се поправим поне малко.Там имаме и друго куче,което мисля че може да ни помогне малко да се пооправи със тая агресия.Иначе дава на хората да го галят,но минат ли някакви деца които пищят ...Почва да лае и се тегли.Също има страх от пиратки,гръмотевици и мотори.Щом чуе пиратка,моментално почва да ме тегли към вкъщи.Това не ми е чак такъв проблем,но агресията определено трябва да я поправим.Сутрин като го извеждам има един доберман на 1 година който е много добър и търпелив,но моя куч някак е недоверчив и постояно иска да се бие..А ако си вземе някое шише/пръчка и някое друго куче му го вземе направо побеснява :ag: Не знам к'во му става на т'ва куче..Вкъщи е прекрасен просто,толкова спокоен и мил,а излезем ли от входа,все едно е друго куче.Хората ми казват че когато порасне ще се оправи,но вече е на година и половина.Гледам "Говорещия с кучета",чета по форумите и правя всичко каквото трябва,но не ми се получава,явно трябва да се примиря че имам такова куче...Какво ли не опитах,но не стана.За мен все пак е по-важно как се държи със мен,семейството ми и останалите животни вкъщи,а с тях е без грешка.Стискайте палци лятото да успеем да направим така желаната промяна smiley24 ..
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Юни 06, 2012 10:02 am

Важно е и как се държи и навън,не само у вас.За това такова куче се разхожда само с намордник.Или бъркаш някъде,или кучето го прави от страх,консултирай се със специалист,иначе само го объркваш и нищо не постигаш.Остави го тоя клоун Милан, методите му отдавна са остарели и неефективни,освен да подтиска психиката на кучетата,друго не прави,неговите съвети никак не са правилни.Освен това не всичко може да се прилага от неспециалист,което си е опасно.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Обучение и Спорт