Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Напада

Напада

Мнениеот german » Съб Юли 16, 2011 6:44 am

Вчера кучето ми щеше да ухапе за малко дядо ми.Но го разбирам,той се опитваше да го обучава водейки го за нашийника.И се има в предвид,че е малко познат човек.Преди малко бяхме на разходка в нещо като горичка извън града или по скоро вилната зона и някакъв пиян се закачаше с нас,а кучето за малко щеше да го разкъса.Ако беше пуснат не знам какво щеше да стане.Освен това ръмжи на дядо ми,когато се доближи до купата му с ВОДА,а да не говорим какво ще стане ако е в близост до храната му.Нещо пак изпуснахме юздите на обучението.Тъй като дядо ми не живее в нас и наминава по няколко пъти седмично не е проблем да затварям кучето в другата стая или да си излизаме.Но това с пияния,който се доближи да "провери кучето хапе ли",защото като пита аз казах,че хапе едва ли е много приемливо поведение.Като срещнем хора той само е нащрек,но този започна да го лае още като тръгна към нас.Ако го беше ухапал не знам [mood_feelings_hurt.gif]
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Re: Напада

Мнениеот meri » Съб Юли 16, 2011 8:34 am

Към пияния си е нормална реакция, кучетата се дразнят от миризмата на спирта, също така неадекватното поведение на пияните кара кучето да е агресивно.Няма да закачаш кучето по този въпрос,защото то не е виновно за това, че онзи го дразни.
А за дядото вината също не е в кучето,защото с постъпката си той го провокира и кучето се защитава.Не кучето, а дядото трябва да коригира отношението си.
Кучето просто се защитава,да внимава човека, не кучето.
Изобщо не го наказвай или каквото и да било,защото всичко постигнато ще пропадне.Поговори с дядо си да не постъпва така.Затварянето на кучето не е добра идея,защото така още повече се дразни и има обратен ефект и когато все пак се видят кучето няма да знае как да реагира.Ще му казваш НЕ и опитваш да отвличаш вниманието на кучето,нищо повече.Това е агресия породена или от страх или от защита,според постъпката на дядото.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Съб Юли 16, 2011 7:24 pm

Просто се уплаших,ако беше ухапал онзи пияния щяха да обвинят кучето,което е на повод,но без намордник или,че не съм достатъчно голям,за да го разхождам.
Дядо ми си има свои начин за възпитаване и колкото да му казвам,че ще го ухапе той си знае,воденето на късо(без повод,а за нашийника)помагало кучето да "знае кой е шефа".Може би наистина кучето го е страх от него,защото знае какво следва,когато дойде в нас или вижда,че може да му се качи на главата.По скоро е първото,но защо тогава си пази водата.Той май леко го ухапа,защото имаше одраскано по ръката.Възможно е и да го е заболяло,водейки го за нашийника,защото за кратко изскимтя и след това посегна да ухапе.Явно вече му е омръзнало да го влачат за нашийника.Между другото когато дядо ми дойде в нас кучето го отбягва и ясно си личи,че не иска да си има много работа с него.Дава му също храна от масата,което ние не правим.Всички му казваме да не го прави,а той казва че така хранели кучетата на времето и в луканката или кюфтетата имало всичко необходимо.Като види с какви "боклуци"го храним твърди,че Роял Канин е "пълен боклук"и сме си харчели парите за кучето.То не заслужавало,защото не лаело и не пазело и не си заслужавало "хляба".И такива глупости.
Между другото вече е кастриран и няма никакви усложнения или промени.Като излезе от упойката тичаше и се занимаваше с обичайните си неща :ab:
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Съб Юли 16, 2011 8:36 pm

Ако дядо ти не спре да се държи така,кучето може и да го ухапе, за сега до предупреждава,но до кога?
Браво за кастрацията. :ay:
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Обучение и Спорт