Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Имам нужда от няколко съвета

Имам нужда от няколко съвета

Мнениеот vg95233 » Чет Юли 28, 2011 1:43 am

Преди две седмици си взех гонче. Може би беше безотговорно да го взимам от улицата, но от първия момент разбрах, че това е моето куче. Той се оказа много добър, но когато го изведох на сутринта разбрах, че се страхува от коли. Когато минем до някоя улица изпада в паника. Какво да правя [mood_feelings_hurt.gif] ?
Предварително ви благодаря за помощта.
vg95233
Животинче с въпрос

Re: Имам нужда от няколко съвета

Мнениеот The Gabka » Чет Юли 28, 2011 8:14 pm

Ми според мен трябва да носиш гранули в себе си, и да започнеш да го галиш когато минавате по улицата, от време на време сядай някъде и му давай гранули, разсейвай го с някоя играчка.Дано да съм помогнала
ЛЮБОВТА Е ЧУВСТВОТО, КОЕТО ЩЕ СПАСИ СВЕТА!
Аватар
The Gabka
В ятото

Мнениеот german » Чет Юли 28, 2011 9:40 pm

Не се знае от какво се е уплашило кучето докато е било на улицата.Може и да отшуми с времето когато види че колите не хапят :ab:
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот bububaba » Пет Окт 23, 2015 11:50 am

здравейте,

Не знам дали това е подходящият форум... но все пак ще попитам тук.

Имам нужда от помоща на специалист по корегиране на проблемно поведение при кучета. Търся нещо като българският вариант на Цезар Милан. Имам американски кокер, който след проведена му операция на крака, стана изключително отбранителен, мнителен и агресивен спрямо рутинни занимания, като къпане, сушене, както и при резки движения. Имам нужда от помоща на специалист, който наистина си разбира от работата, но не знам дали мога да намеря и къде такъв точно в София. Тук не става на въпрос за обикновенно обучение за послушание, а за проблемен характер. Ще съм ви много благодарна, ако можете да ме насочите към някого и споделите вашият опит в подобни ситуации.

Благодаря предварително

Лили
Аватар
bububaba
Животинче с въпрос

Назад към Обучение и Спорт