Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Един странен въпрос - интеграция на друго куче

Един странен въпрос - интеграция на друго куче

Мнениеот elfish » Чет Сеп 01, 2011 10:02 pm

Здравейте. Както знаете наскоро загубих верен другар и член от семейството - Джери. Друго лошо нещо, което се случи е, че Сара неговата сестричка сега остана самичка и усещам как тъжи за Джери. Всички ние тъжим за него, но дано наистина е на по-добро място където е по-щастлив. Та въпроса ми е мога ли по някакъв начин да си взема друго кученце за приятел на Сара без да има кавги между тях? Днес пробвах с едно джак-ръселче на около 50 дена, но Сара го ухапа. Има ли някаква техника при която това нещо няма да се повтори и дали трябва да е с куче от нейната порода? Благодаря предварително за отговорите ви.
elfish
Животинче с въпрос

Re: Един странен въпрос - интеграция на друго куче

Мнениеот elfish » Пет Сеп 02, 2011 9:15 am

П.П. - Забравих да добавя, че Сара е много гальовна и по принцип не хапе хората, които влизат в нас. Преди имахме ротвайлерче, което почина от Гана въпреки, че имаше имунизации и т.н., но с него си играеше и не го хапеше. Незнам и аз защо вчера охапа джак-ръселчето, може би от страх понеже бяхме на чуждо място или незнам :ai:
elfish
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Сеп 02, 2011 12:44 pm

Можеш да си вземеш,почти винаги така се получава в началото,докато се установи йерархията.Много кучета не търпят натрапници и в началото хапят,не разрешават да им пипат храната,леглото,сърдят се,но постепенно преминава.
Всичко зависи от стопанина, от подхода и разбирането му за животните.
Когато постъпи правилно не трябва да има проблем.
Новото куче се смята за натрапник в територията на старото,което си я пази,няма значение колко е голямо новото.
Запознаването трябва да стане постепенно и най-добре на неутрална територия,ако няма възможност задължително голямото куче се държи на повод,за да не навреди на малкото.Постепенно животните се разбират помежду си,важното е да не се бъркате излишно,за да не нарушите борбата за лидерство.И в никакъв случай не пренебрегвайте досегашното си куче за сметка на новото.
Можете да ги храните поотделно,докато свикнат,за да няма битки и всяко да си знае мястото,другото е според ситуацията и нрава на кучето.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот elfish » Пет Сеп 02, 2011 1:21 pm

Опознаването стана не неутрална територия - ръселчето е на братовчет ми, а територията - при баба ми. Мисля да започна да водя Сара всеки ден (или когато ми е възможно) за по 15-20 мин да се вижда с ръселчето докато свикнат заедно. Между другото Сара даже тръгна да се бие с каракачанките ми (те са на село при нашите). Надявам се като се виждат често животните да не стават такива гафове, а искам по-скоро да се опознаят понеже ми е жал за Сара, защото като няма никой в нас скимти и драска по вратата.
elfish
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Сеп 02, 2011 1:45 pm

Не винаги животните се държат така както искаме. Защото са животни. По-ще ви е лесно да се предпазите от гафовете - отколкото да се опитвате да ги елиминирате.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пет Сеп 02, 2011 2:13 pm

Винаги ли скимти,когато ви няма,даже и като имаше друго куче.Може би малко трябва да направите корекция на поведението.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот elfish » Пет Сеп 02, 2011 3:20 pm

Когато Джери беше жив всичко беше наред. Явно е потресена от случилото се с другарчето й.
elfish
Животинче с въпрос

Назад към Обучение и Спорт