Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Искам да е пазач!

Искам да е пазач!

Мнениеот GoOdLuCk97 » Пон Сеп 05, 2011 5:22 pm

Здравейте скоро ще си взимам куче кръстоска м/у Кангал и Бок.Много ми се иска да направя кучето ми пазач да е агресивно към хора които влизат в неговата територия т.е парцелът ни.Причината е, че не знам как не искам да го вържа на на верига или да го мушна в мазето да е изолирано и не социализирано....Имам и друго куче което е страшен пазач аз не съм го учел него, но израстна с куче което пазеше много дали малкото ще се учи от по-голямото и ще стане пазач?
GoOdLuCk97
Животинче с въпрос

Re: Искам да е пазач!

Мнениеот zoomaniak » Пон Сеп 05, 2011 5:31 pm

Първо го научете да не яде нищо от земята и от чужда ръка. Иначе и най-добрият пазач бива отровен. Рано или късно.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот GoOdLuCk97 » Пон Сеп 05, 2011 5:36 pm

Благодаря за съвета
GoOdLuCk97
Животинче с въпрос

Мнениеот top4o » Пон Сеп 05, 2011 5:39 pm

Идеята с мазето не е много добра. Ще намрази и вас по този начин.
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Сеп 05, 2011 5:49 pm

Потърсете професионален съвет,ако ще охранява.Има си неща,на които трябва да се научи ,но внимавайте от лоши съседи.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот GoOdLuCk97 » Пон Сеп 05, 2011 6:02 pm

Значи кучето няма да е в двора на къщата парцелът който ще трябва да охранява е на около 1 км от града.Няма много хора има 2 къщи и в двете има кучета мисля, че няма да има проблеми.Мога ли да разчитам на старото куче да научи по-малкото по-точно малкото да се научи от голямото
GoOdLuCk97
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Сеп 05, 2011 6:04 pm

GoOdLuCk97 написа:Мога ли да разчитам на старото куче да научи по-малкото по-точно малкото да се научи от голямото

Да но и вие трябва да участвате в обучителният процес. Младото куче няма да копира просто всичко от старото - трябва да има стимул да направи това и да провокирате мозакът му, вие като стопанин.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот GoOdLuCk97 » Пон Сеп 05, 2011 6:08 pm

Да но и вие трябва да участвате в обучителният процес. Младото куче няма да копира просто всичко от старото - трябва да има стимул да направи това и да провокирате мозакът му, вие като стопанин.[/quote]
Може ли да кацеш как да го провокирам ?
GoOdLuCk97
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Пон Сеп 05, 2011 7:45 pm

Щом ще охранява нещо ще се наложи да не взима храна от чужди хора и по някакъв начин да контролираш тази агресия. Предполагам, че с времето ще копира поведението на големия пазач, но това са си мои предположения.. :ag: Най-добре е да се консултираш с човек, който се занимава с обучение, защото едно голямо и агресивно куче е опасно за околните.

Как да провокираш мозъка му не може да ти се обясни чрез форума. Казвам ти го, защото аз имам проблем с моето куче и колкото и съвети да съм получил от специалисти не постигам резултат. Трябва човека да дойде и освен кучето да научи и теб. По форумите никой специалист няма да ти даде съвет. Най-много да объркаш и кучето и себе си.

И дано не те нарочват,че гърмят кучетата за секунди и изнасят всичко.. Няма куче което да ги спре.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот GoOdLuCk97 » Пон Сеп 05, 2011 8:23 pm

Не са крадци каквито мислите вие те са пияници роми безработни.... чуят ли звук или лай бягат няма никой професионален крадец да влезне да краде ракия и вино...До сега там куче са обивали, но хора от еко полиция незнайно защо...
GoOdLuCk97
Животинче с въпрос

Назад към Обучение и Спорт