Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем с агресивността на "глутницата"

Проблем с агресивността на "глутницата"

Мнениеот Crazy_Tara » Сря Окт 19, 2011 11:49 pm

Здравейте!
От доста време не съм влизала във форума,и поради този факт ,ми е още доста трудно да се ориентирам в темите и да намеря помощ на своя проблем.Предварително моля да ме извините,ако е създадена подобна тема,и ще съм благодарна на всеки,който може да ми помогне с насоки ,как да процедирам от тук-нататък.
Така имам 2 броя куджовци -немски овчар(Макс) и женска малиноа (Тара).Като цяло оплаквания откъм послушание и подчинение нямах,доскоро, когато се появи следния проблем - на обичайната вечерна разходка (за мое съжаление към 12-1 часа,тъй като съм в абсурдно населен и "сомнабулски" район),тъй като физически не мога да задоволявам нуждата от движение и на двамата едновременно (на повод),използвам "мрака" за да ги пусна да поиграят двамцата...ноооо......душичките,изполвайки някаква животинска "избирателна пропускливост",или дори не отчитат преминаващите мъже/жени,или се започва див лай+спускане към човека,и дори някаква форма на заграждане....По същия начин процедират и с кучетата(било то домашни или улични),ако мога да се изразя образно ,от време-на време нещо им "прищтраква"....съответната реакция от моя страна е-коригиране с много сериозен тон,поставяне в седнало положение,и задържане така известно време....за съжаление обаче от едното влезнало-от другото излезнало....след известно време всичко се повтаря.....Не разбирам къде греша,а за съжаление в моето свободно време (нощем) малко дресьори и треньори се съгласяват да работят. Моля за съвети от всички имащи същия/сходен проблем.
Няма да захапят,тъй като очеизвадно проявяват "защитна агресия" + аз реагирам мигновенно(максимално разстояние между мен и тях поддържам на 10-15 метра),но това е огромен проблем,особенно имайки предвид размерите им.

П.с подобно поведение ,нито един от двамата не проявява когато са поотделно,нито пък ако са заедно,но на повод. [smile101.gif]
Crazy_Tara
Животинче с въпрос

Назад към Обучение и Спорт