Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Хигиенни навици-обучение

Хигиенни навици-обучение

Мнениеот btkicoeli » Сря Ное 23, 2011 10:21 am

Здравейте,имам дакелка почти на 2 г.,но всяка нощ като започне от 23 до сутринта,тя ме буди по 2-3 пати да пишка.Разбива ми съня.Сутрин спи до към 12-13.Май и е променен режима.Немога да я оставя да не се изпишка.Тя ме буди жално.Какво да правя,как да и изместя това пишане?Някой имал ли е такъв проблем?
btkicoeli
Животинче с въпрос

Re: Хигиенни навици-обучение

Мнениеот valnata » Сря Ное 23, 2011 11:15 am

В колко часа и е последната разходка? Щом спи до обяд май сте и сменили режима. :ag: Започни да я извеждаш вечер към 22:30 и сутрин в 6 докато свикне. Хубаво е последната разходка да е към 22:00 а сутрин 6-6:30 за да не стиска много.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот btkicoeli » Сря Ное 23, 2011 8:42 pm

Тя хич не стиска.Като и се приходи не ме оставя.Не иска да стиска и ми скимти жално до главата докато не стана да я изпишам на терасата.Докато сменя вестника и се върна в стаята,тя вече спинка сладко под юрган4ето.Да се смея ли,да плача ли.Сякъш имам бебе
btkicoeli
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Ное 23, 2011 8:52 pm

Кучето пие ли много вода и кога го извеждате за последно вечерта,в колко часа?
Също така не е зле това куче да се прегледа от лекар,от кога е така?
Какъв е бил режима преди?
Дайте малко повече информация,с гадаене не става.
Аватар
meri
Пчела работник

Хигиенни навици-обучение

Мнениеот Sunniity » Пон Яну 02, 2012 3:10 pm

Здравейте!Чета всеки ден за проблемите с обучението на куче ,как да ходи до тоалетна и др.Интересува ме тоалетната!Навсякъде пише да си избера начин - дали да ходи вкъщи или да бъде научено навън..Просто незнам кое е по-добре!Ако го науча вкъщи,то ще стиска когато е навън,а ако е за по-дълго време незнам!
Ако го науча навън,ще стиска докато излезем,а мен може да ме няма точно тогава! [smile3537.gif]
Помогнете ми моля ви! [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
:) Обичам животните!
Аватар
Sunniity
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Пон Яну 02, 2012 10:32 pm

Ако кучето е дребна порода е хубаво да се научи да ходи и на двете места. Зимата е доста трудно на дребните кученца. Ако е средна-едра порода и си има козина, може да го свикнеш само вънка да ходи по нужда. Когато го вземеш то ще е бебе и няма да може да излиза, заради ваксините, а и няма да може да стиска поне до 8-9 месеца. Научава се постепенно. Може в началото да не иска да свърши нищо на вън, но ще проявиш търпение и ще го извеждаш веднага след сън. Ще го държиш вънка, докато не отиде по нужда и после му даваш награда. С времето ще свикне и ще разбере, че в къщи не е толкова хубаво, особено ако е мъжкар(те обичат да маркират дръвчетата :ag: )

Кучето е голяма отговорност. Няма положение "може да ме няма".. Всичко се планира и се пресмята по 99 пъти. Като направи годинка и затвърди навиците, може да го извеждаш сутрин в 6:30-7, вечер в 16:30-17 и последната в 22-22:30 Давам ти просто пример. Важното е да не стиска по 12-15 часа..
Аватар
valnata
Пчела майка

Назад към Обучение и Спорт