Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кучето ми пишка вътре

Кучето ми пишка вътре

Мнениеот sunkata.99 » Пет Фев 17, 2012 8:11 pm

Здравейте, имаме кученце на 8месеца-- пекинез. От взимането му (преди 9 дни) всеки ден пишка вкъщи.В началото си мислехме, че е от новата обстановка, но по 3 пъти на ден в продължение на 9 дни....
Днес сутринта аз бях 1 смяна на училище и мама излезе с мен в 07:15ч. да ме изпрати до някъде хем и да го разходи. Тогава мама каза, че е пикал и акал. Баща ми го разходил в 11:00 и аз като се върнах в 12:30 в 13:00 излязох с него и отидохме на едно игрище, където беше пуснат, там пишка и ако сигурно 10пъти, но като се прибрахме в 15:30 в 17:00 като отидох в кухнята на килима под масата имаше една мина(ако) и 2 локвички, хоп изненада, мама много се ядоса и му се развика. в 19:00 пак беше на разходка, надявам се да не го прави вече след изпълнението на мама, но бихте ли ми дали някакъв съвет как да го отуча от този му лош навик????

ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!!!
Бъки , Миша - Обичам ви !!!
sunkata.99
Животинче с въпрос

Re: Пишкане в къщи

Мнениеот german » Пет Фев 17, 2012 8:38 pm

Куче на 8 месеца без хигиенни навици? :ai:.Щом сте го взели преди дни как очакваш да е свикнало с обстановката?Кучетата пишкат и акат в къщи.Няма как.Просто трябва да се научи да ходи в бянята като е на зор.Не става с викане а с търпение.Започвай да го учиш като малко кученце.Тоест както пише по горе в темата след игра,след спане,след хранене го носиш в банята и чакаш.Става с търпение.А отделно ще си пишка и ака на разходки.С времето може и да попрестане да ходи в банята но пак ще ходи.
Само да те попитам как сте с общото послушание.Имам предвид изпълнява ли команди или когато си иска?
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Re: Пишкане в къщи

Мнениеот meri » Пет Фев 17, 2012 8:54 pm

Куче на 8 месеца трябва да има хигиенни навици,къде е живяло преди да дойде у вас? Не го учете вътре,защото после няма да се отучи,само навън.Има вероятност да е от стрес или неправилно отношение(в миналото в зависимост къде и как е живяло).Има ли ваксини и обезпаразитяване?
С какво го храните,освен това ако му викате от страх ще го прави вътре,то не ви рзабира,защо му се карате и т.н.Ще го наплашите още повече и тогава няма оправяне.Не се сърдете на кучето, а също така вижте вие как се държите с него,дали нещо не провокира това поведение?
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Кучето ми пишка вътре

Мнениеот Lila » Пет Фев 17, 2012 10:04 pm

Има голямо значение как се отнасяш с кучето, тоест когато го водиш на разходка то трябва да знае за какво ходи там , дали ще е игра или по нужда, по това което чета, та вие сте го изкарвали 10 пъти, за мен просто няма хигиенни навици....защото ако е било научено от бебе, просто колкото и да е стресирано кучето, то няма да направи беля в къщи. а и куче на тази възраст се разхожда по 2 пъти на ден - сутрин и вечер, по този начин е храненето, а това с банята никога аз лично не съм го одобрявала като метод....можеш ли да обясниш как стоят нещата с храната и водата ?
Приятно е да си бълха в лъвска грива. Унизения лъв усеща, че го хапе това нищожно създание, а бълхата може да каже 'В мен тече лъвска кръв'
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот valnata » Пет Фев 17, 2012 10:15 pm

Lila написа:защото ако е било научено от бебе, просто колкото и да е стресирано кучето, то няма да направи беля в къщи. а и куче на тази възраст се разхожда по 2 пъти на ден - сутрин и вечер

От страх се изпускат и правят бели. Куче се извежда минимум три пъти, за да не се налага да стиска по 12+ часа. Двете извеждания сутрин и вечер водят до проблеми след време..

Каквото и да е ще му хванете цаката в следващите дни. С чести извеждания лесно ще се научи, стига да не му викате и биете.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Lila » Пет Фев 17, 2012 11:16 pm

Едно е да се изпуска, друго е да го прави постоянно, не мислиш ли ? Относно разходката, след като минат ваксините кучето се изкарва през 2 часа през деня, и последната разходка е късно вечер, постепенно разходките се намаляват и се свеждат до 2, сутрин и вечер, защо.....защото се храни 2 пъти ако е от малките породи, винаги се извежда 20 30 минути след хранене, така си свършва нуждите примерно от храненето вечер - сутринта и обратното... имала съм 4 кучета до сега, случвало се да се изпускат в къщи, само когато са били настинали и то в повечето случеи в дъждовно време, защото както на теб не ти е приятно да стойш и да те вали така и при тях....кучето свиква с даден час на разходка и си знае кога трябва да излезе, друга тема е това да излезеш с него през деня и да се занимаваш с цел игра....
Приятно е да си бълха в лъвска грива. Унизения лъв усеща, че го хапе това нищожно създание, а бълхата може да каже 'В мен тече лъвска кръв'
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот Animals_huggie » Съб Фев 18, 2012 12:38 am

Моето е на година и 4-5 месеца и още има случаи в които се изтърва вкъщи.Не го правете на толковаааааа голям проблем,на всичко може да се научи.Моето го прави вкъщи ако преди това съм му се карал и го прави напук.Така е и с белите,нарочно като остане само вкъщи и почва от яд че няма никой при него да дъвче масата,вече не го прави,но поне един път в месеца се случва :ag:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот valnata » Съб Фев 18, 2012 8:16 am

Lila написа:Едно е да се изпуска, друго е да го прави постоянно, не мислиш ли ? Относно разходката, след като минат ваксините кучето се изкарва през 2 часа през деня, и последната разходка е късно вечер, постепенно разходките се намаляват и се свеждат до 2, сутрин и вечер, защо.....защото се храни 2 пъти

Може да го прави от стрес, може да няма хигиенни навици, може и да е здравословен проблем. Някои чак към годинка започват да стискат.. Никой не знае от какво е, понеже кучето е от скоро при тях. Сега трябва често да се извежда и да се награждава, когато свърши нещо на вън.
Двете разходки на ден са един затвърден мит и повечето хора не осъзнават, че така вредят на кучето. Защо трябва да задържа урина по 12-13 часа след като може да се изведе? :ab: Ние стискаме ли по 12 часа?

sunkata.99, като затвърди навиците му направете график. примерно сутрин в 7, следобед в 5 и после 10-10:30. Извеждането за игри е отделно. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Фев 18, 2012 8:47 am

Кучетата не пикаят на пук,защото не знаят какво е това.Правят го от страх,защото хората често се карат или ги потупват,когато се случи и това е израз на емоционална реакция при някой,а при други признак за заболяване.За това,ако продължава дълго време,никога не трябва да се отдава само на поведенческа реакция,а трябва една консултация и с лекар.
Каква храна давате на кучето ?
Режим на извеждане трябва да има задължително,но не и през 2 часа.Кучето не трябва да стиска,защото след време,особено при мъжките започват проблеми с простатата.
Може да дъвчат различни предмети от скука,за това кучето трябва да има интересни играчки,когато е само и разбира се да няма в обсега си нещо,което може да погълне.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Lila » Съб Фев 18, 2012 9:45 am

Мен ми се струва, че момичето няма много голям интерес да разбере, защото като гледам колко сме изписали ние, без отговор от нея е безсмислено ;)
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот sunkata.99 » Съб Фев 18, 2012 2:46 pm

Lila написа:Мен ми се струва, че момичето няма много голям интерес да разбере, защото като гледам колко сме изписали ние, без отговор от нея е безсмислено ;)

fing23 Извинявайте, но аз не седя по цял ден на компютъра като вас без никаква работа... Кучето е живяло в къща в едно село. Храната, която яде са гранули и от нашата храна (каквото имаме) без сладки неща! Водата четох някъде да му я махаме в 21:00 и снощи му я махнах. Днес поне за сега нищо не е правило вкъщи. А за вчера, не мога да разбера колко пъти трябва да го вадя... едни ми казва да го вадя през 30 минути да свикне, друг ми казва по 2 пъти на ден... и аз се бъркам вече!!
sunkata.99
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Фев 18, 2012 2:50 pm

Двете храни не се смесват,освен това човешките не са полезни,каква марка храна давате?
Когато кучето яде суха храна,трябва да има достъп до вода постоянно,не да се маха.Направете режим на извеждане задължително.За това няма навици,след като е било на двора.Не е необходимо да излиза през 30 мин.,кучето не е толкова малко,просто не знае,че трябва да излиза за това,нормално щом е било навън.
Определете си удобни за вас часове и постепенно ще свикне.Но вечер трябва да се извежда по-късно,ако можете някъде към 22 часа.И сутрин не по-късно от 7-8 ,зависи.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sunkata.99 » Съб Фев 18, 2012 2:55 pm

Вадя го към 7:30 и вечер към 21:30ч. А кучето не е живеело навън, а просто в къщата на хората!
sunkata.99
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Фев 18, 2012 3:00 pm

Вероятно не е било извеждано, а пускано само в двора.Каквото и да е било,постепенно ще се научи,трябва търпение.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sunkata.99 » Съб Фев 18, 2012 9:45 pm

Благодаря много на всички, днес гоизведох в 07:30, в 14:30 и сега го изкарах в 21:40 за 10минутки! Нищо не е правил вкъщи! Наистина много благодаря!
sunkata.99
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Фев 18, 2012 10:08 pm

Така е,трябва му време на кучето да свикне с новата обстановка и навици.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Lila » Нед Фев 19, 2012 12:48 pm

Дано всичко да ти е наред :) пожелавам ти, весели мигове с кучето и да те радва много :) и само да допълня за храната, не го храни само с гранули и не вярвай, на това, че колкото по скъпи са гранулите, толкова са по качествени, защото моя пример е следния Прада ( каракачанката ми ) я взех на 50 дни, в началото ядеше само консерви с месо за кучета, после почнах да и давам гранули, въпросните Педигри е не ги ядеше, дори и да с бульонче, смисъл накиснати, ядеше едни обикновенни от 50 ст 100 грама, сега кучето ми е на 2 години и 6 месеца, яде пилешки истории, фенери, шийки и така на татък, и се редува хрането, примерно един ден с месо, един ден гранули :) А когато имах Папилон, много лигава порода, тя пък харесваше само котешки гранули :) но е хубаво да му даваш мека храна :)
Аватар
Lila
В ятото

Мнениеот meri » Нед Фев 19, 2012 1:04 pm

Lila написа:Дано всичко да ти е наред :) пожелавам ти, весели мигове с кучето и да те радва много :) и само да допълня за храната, не го храни само с гранули и не вярвай, на това, че колкото по скъпи са гранулите, толкова са по качествени, защото моя пример е следния Прада ( каракачанката ми ) я взех на 50 дни, в началото ядеше само консерви с месо за кучета, после почнах да и давам гранули, въпросните Педигри е не ги ядеше, дори и да с бульонче, смисъл накиснати, ядеше едни обикновенни от 50 ст 100 грама, сега кучето ми е на 2 години и 6 месеца, яде пилешки истории, фенери, шийки и така на татък, и се редува хрането, примерно един ден с месо, един ден гранули :) А когато имах Папилон, много лигава порода, тя пък харесваше само котешки гранули :) но е хубаво да му даваш мека храна :)

Това е изключително вреден и неправилен съвет.
Много пъти е писано, че двете храни не се смесват, че педигри и боклук,че кучето НЕ ТРЯБВА да яде котешка храна заради състава й, шийки и фенери са опасни и нехранителни,меката храна докарва зъбни проблеми и т.н......
Погрешно е мнението, че щом кучето е едра порода, яде много.....не е вярно.
Бих те посъветвала малко да се образоваш за правилното хранене на кучето,което е много важно за неговото здраве, както и за видовете храни и вредата от някой.
Кучето трябва да се възпитава и обучава, няма лигави породи, както няма лоши кучета....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Нед Фев 19, 2012 1:09 pm

Lila написа:.... въпросните Педигри е не ги ядеше, дори и да с бульонче, смисъл накиснати, ядеше едни обикновенни от 50 ст 100 грама,.....

Ми то педигрито е 45ст за 100г.А целият пост въобще няма да коментирам,Мери вече го е направила
rinusha
Пчела майка

Мнениеот lady_yo » Пет Дек 06, 2013 6:23 pm

Здравейте и от мен . Аз имам куче кръстоска от пинчер и чухуахуа .Проблема ми е следния когато сме си вкъщи си ходи по нужда в банята където трябва , но щом ни няма я върши и в коридора . Пропуснах да спомена че е на 6 месеца , дали го прави защото не е свикнала още . Моля ви дайте ми съвет . Благодаря ви предварително .
Аватар
lady_yo
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Дек 06, 2013 9:27 pm

Какъв е режима на извеждане. Все още може да се случи да се изпусне вътре.А в коридора мирише от урината и изпражненията и кучето го приема за тоалетна. Измийте с някакъв препарат и ако не искате да ходи там, използвайте нещо отблъскващо или поставете нещо върху мястото, да видим дали ще опитва пак да ходи или ще намери друго място. Режимът на извеждане е много важен, нищо, че кучето е малко на ръст и възраст. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот lady_yo » Съб Дек 07, 2013 12:07 pm

Тай като имаме проблем с извеждането / отказва да излиза на вън в студа , въпреки че има дрешка не иска да ходи / я приучихме в банята . А относно чистенето го правя постоянно след като го направи и то с препарати , тя ходи само по голяма нужда в коридора . Дайте съвет как да я накарам да върви като излезем на разходка .
Аватар
lady_yo
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Дек 07, 2013 12:50 pm

Акото и акането е свързано с храната и храненето. Вземете своя стомах - той приема определено количество храна, която се обработва за определено време и ви кара да ходите по нужда в тоалетната спрямо количеството храна и времето за обработката и.

Тоест ако прехранвате кучето и ако кучето има достъп до храна нон стоп - ще ви оаква винаги :ab:

Хранете по-малко 3 пъти на ден.

И вие ако преядете опитайте да засечете след колко време отивате в тоалетната и отиването зависи и от вида на храната :ab:

Храненето определя оакването :ah:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Съб Дек 07, 2013 5:30 pm

Каква е причината да не излиза,само студа ли? Винаги ли така постъпва. А когато излиза върши ли всичко навън.Много е важен режима на извеждане. Ако отказва, защо не опиташ с котешка тоалетна без пясък, разбира се. Постави я в банята и опитай да научиш кучето да ходи там. А за коридора, на едно и също място ли прави белите? :ab: Ако е така, постави нещо на това място.Проблема е, че веднъж кучето избере ли си място за тоалетна на едно място, трудно може да се отучи да не го прави.Пробва ли с отблъскващите препарати за кучета?
Стамене, никак не става въпрос до това какво и колко яде кучето(колко изяжда това малко кученце). :ag:
Малките породи често не излизат навън,което е навик изграден от стопаните понякога.
Вашето куче принципно научено ли е да излиза навън,нищо че е малка порода?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Нед Дек 08, 2013 12:28 pm

meri написа:Стамене, никак не става въпрос до това какво и колко яде кучето(колко изяжда това малко кученце)

Дълга и миризлива ще стане темата ако задълбаем в стомаха на кучетата и как различните храни се отразяват различно на чревната флора и фауна и също на стомашната стена и т н.... tongue :ba:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот lady_yo » Нед Дек 08, 2013 1:20 pm

От както стана студено прави така иначе като излиза си върши всичко на вън . Пробвах котешка тоалетна но отказва . Върши го около банята пред вратата и да пробвах със отблъскващи спреове но без ефект . А иначе я мъча по 4 пъти на ден да излиза , като излезем не иска да върви и не върши нищо . Отнстно храненето я храним на 4 пъти разделяме 60 грама гранули роял къниг за бебета малка порода / тя е на 5 месеца / , така ни каза ветеринаря и ас следвам съвета тази седмица ще ходим да я теглят и преглеждат .
Аватар
lady_yo
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Дек 08, 2013 2:19 pm

Да не би да се страхува от нещо навън. С нагръдник ли извеждаш кучето? Предполагам банята е отворена постоянно, не е като да не стига до нея, та пред вратата го прави. :ag: Ако няма друг начин сложи поне нещо,което лесно може да се изхвърли след това, поощрява се нежелателно поведение по този начин, но ако няма друг.Опитай се да разбереш причината за поведението(навън и вътре), прави ли ти впечатление нещо необичайно.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот lady_yo » Нед Дек 08, 2013 3:00 pm

Не забелязвам да се плаши от нещо , напротив много е общителна и игрива както и с хора така и с животни . Да с нагръдник я изкарвам . Банята не се затваря никога . Не виждам нещо различно което да ми прави впечетление че да го върши . Питах вета да не е нещо медицинско казаха ми че не е нищо от това било все още малко и за това при някой трябвало да станат на по 1 год . Така ли е при малките породи незнам . Аз имам боксер които живее при наще и при него не беше така .
Аватар
lady_yo
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Дек 08, 2013 7:36 pm

Възможно е да, малка е наистина.Не е приятно,но времето ще покаже.А защо не иска да излиза не знам,няма как да ти кажа какво да направиш.Едва ли е медицински проблем, те са различни.Въпреки всичко не се отказвай да показваш, че това поведение е нежелателно. Всяко куче е с различен характер, а малките са малко и капризни.Зависи от стопанина как ще ги възпита и научи, защото повечето малки породи са доста глезени,което е погрешно.Ще ти трябва много търпение и време.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот lady_yo » Пон Дек 09, 2013 1:27 pm

Днес е малко по топло и нямахме проблем с излизането . Според мен е от студа . Ходихме на вет и те така казаха , че най вероятно го прави от студа да не иска да излиза а с времето ще се научи къде да ходи . Благодаря на всички за дадените съвети . Желая ви весели празници .
Аватар
lady_yo
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Дек 09, 2013 4:49 pm

Ще се научи,но трябва да сте търпеливи и много да внимавате, за да не се стресира и съвсем да се объркат нещата. Кученцето е малко и от вас зависи да научи правилно всичко. Весели празници. :az:
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Обучение и Спорт