Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Не желание за общуване с други кучета.

Не желание за общуване с други кучета.

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Мар 05, 2012 8:35 pm

Имам проблеми с моята Черита.Като оставим на страна ината и капризите и,тя е асоциална.Не иска да има нищо общо с кучетата около себе си.Намерихме си перфектната кучешка компания,но тя стой на страна и не иска дори да се заиграе.Някой да ми помогне със съвети как да я приобщя в глутницата.
Мери в тебе ми е надеждата :ax: .
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Re: Не желание за общуване с други кучета.

Мнениеот valnata » Пон Мар 05, 2012 9:08 pm

Имам същия проблем :ag: Спира се само за минута-две за да подуши и завърти опашка, и то само на някое бездомно куче. След това тръгва и ако 'досадника" ни последва го напада. :ai: имам чувството, че се мисли за човек това куче.. Общува само с нас.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Мар 05, 2012 9:21 pm

Същата е!А компанията ни е толкова хубава-джак ръсел,шпиц,лабрадор и още много кучета,барабар с една бездомна.Всички са толкова игриви,само моята госпожица стой седнала на страна и ги наблюдава.Хем ме изнервя,хем ми става жал.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Bunninny » Пон Мар 05, 2012 9:31 pm

Моето е същото.Мисли се за човек!Тя гледа всики кучета с пренебрежение.Играе си само с нас и никой друг.Лае и кучета и хора,ако се заиграят с нея.Но нас това не си притеснява...
Kathrine

Мило мое Зайче Байче.Аз винаги ще те обичам.Ти винаги ще останешс мен.Никога няма да те забравя,бебчо...
Аватар
Bunninny
В глутницата

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Мар 05, 2012 10:01 pm

Но те са кучета и трябва да се държат като такива.Не са хора...
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Мар 06, 2012 6:38 am

Има ли вероятност да се страхува от другите кучета,или просто не знае как да си играе с тях.
Играла ли е до сега с други кучета така?
Или не е била социализирана като малка и не е играла с други кучета изобщо.
И най-вече.....какво предпочита: играта с кучета или играта с теб(т.е.хората ли предпочита или животните)?
Как се държи по време на разходка,има ли някакъв интерес към кучешките игри? Какво прави,когато я изведеш навън.И общували ли сте до сега по този начин с други кучета?
Може би,ако не е свикнала,не знае как да го прави и ще трябва време,в никакъв случай не я карай насила да играе,ако не иска,остави я,трябва сама да прояви интерес.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Мар 06, 2012 4:59 pm

Не,не се страхува от кучета.Нито от малки,нито от големи.Единствено правят изключение питбулите,заради инцидент,но в нашата компания няма.Знае как да играе с тях,но играе главно с бездомни.Домашните ги подминава като пътен знак.Имаше там няколко приятелчета домашни,но започнахме да ги виждаме много рядко и сега играе само с с бездомни.А напоследък,изобщо не играе...Социализирана е,защото това бе основното ми правило.Никога не съм искала някое разглезено пале,плюшена играчка.Никога не съм я спирала да се подуши или поиграе с някое куче.Няма значение,бездомно или не.Предпочита играта с кучета(и котки ;д.С Йори много играеха.),но както казах,напоследък няма желание за игра.
Като излезем разходката ни преминава в едно безкрайно вървене и душене на всичко от нейна страна.След като минем улиците я пускам.Тогава тича да гони котки и гълъби и да се подуши с някое куче.Общо взето,това са ни разходките.Това е първата ни ''глутница'' от домашни кучета.До сега не сме си намирали такава компания.Тук всички са бебета,който енергията им кипи,но пък и тя не е кой знае колко възрастна.На 3 години е.
Не знам,защо се държи така.Когато отидем,тя сяда на прилично разстояние от кучетата и стой.Без да мръдне.Час,час и половина.Мери,имаш ли някаква представа какво и става?Може ли да е уплашена или не добре физически?

(Всъщност като се замисля,тя не е асоциална.Просто е или уплашена,или объркана...Ох,това куче ще ме побърка!)
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот archy » Вто Мар 06, 2012 5:12 pm

Кате, при нас е абсолютно същото. На разходка най-много да подуши другото куче и ако то продължи да го закача-го напада. Ако е пуснат на полянка с кучета си души настрана или сяда до мен, а от играчки изобщо не се интересува като е навън. Обаче при нас е така откакто го кастрирахме- преди това играеше и търсеше кучешка компания постоянно. Зимата го пусках да играе с един НОК на около 2 години, но пак единствените им контакти се състояха в това моя да се опита да нападе нока. Миналата година сме ги пускали също и тогава играеха. Нашия скоро ще прави 5 години, има си енергия и тн, но отказва всякакъв контакт с кучета. Срещали сме и други кастрирани кучета, които играят и тн... Ще следя темата, защото не ми се иска да изключим контакта с други кучета напълно.
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Мар 06, 2012 5:15 pm

Тя беше ли кастрирана,че не помня.
Има ли вероятност да има здравословен проблем и да се уморява,за това да няма желание за игра.Може би не е зле да й се направят кръвни изследвания.Забелязваш ли някакво задъхване или каквото и да било нередно.
Много странно поведение наистина.Всеки път ли прави така?
Значи е играела,а сега не иска,само седи.
Нека не те плаша,аз само си предполагам,ако трябва консултирай се и с лекар за всеки случай.
Много странна промяна в поведението,щом си е играла преди това.Уплашена от какво?

Криси не е от кастрацията.Кучетата не се променят чак така,че да не играят или да не признават други кучета.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Мар 06, 2012 7:06 pm

Кастрирана е,да.И преди и след кастрацията,винаги си е играела.
Не забелязвам някакви промени в поведението й.Вкъщи с баща ми си играят много,на вън също бяга след мен много,без да покаже някакви признаци на болка или задух.Такива проблеми имаме при голяма жега,но сега си е студ тук в Русе.
Направо не знам какво да мисля вече...Възможно ли е да се стряска от многото кучета на едно място,защото се събираме над 10?Днес имаше и нейни стари бездомни приятелчета с който е играла много,но изобщо не ги отрази.Стоя си настрана и толкова.Един,два пъти стана и като,че ли и се искаше да се присъедини,но сякаш нещо я стряскаше и пак се отказваше.Когато и кажа ''Хайде да си ходим'' и скача,тръгва и започва да мята опашка.Чак започвам да се чувствам отвратително,че я карам на сила да стой там,но просто е крайно време и ние да си имаме някакви кучета и кучкари приятели.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Мар 06, 2012 7:31 pm

Има ли вероятност да има някакви неприятни спомени или да не харесва някое куче и за това да не играе.Възможно е да се стряска ,нищо чудно,все пак понякога дребните кучета се страхуват от по-едрите.Възможно е да е стресирана и да чувства закрила в теб и за това да си стои наблизо.Не я насилвай,за да не влошиш нещата.Опитвай всеки ден по малко да седите,не много,и така постепенно увеличавай времето,може да се отпусне.И кучетата си имат антипатии като нас.Докато кучето само не почувства,че е готово,няма да стане.Минавайте от там,не се спирайте,просто минавай по няколко пъти,за да видиш реакцията,следи я хубаво как реагира и в присъствието на кои кучета не се чувства добре,предполагам,че не винаги всички са там заедно.Направи си нещо като експеримент,вземи играчка и я хвърли,може и да започне да играе.Ако не иска,остави я.Опитвай всеки ден по малко и ще си проличи,след като добре си познаваш кучето,веднага ще забележиш дали застава нащрек при срещата с точно определено куче и как се държи,ако не е там.
Ако не,играй си ти с нея,като постепенно започнеш да я увличаш сред кучетата и виж реакцията,ако има проблем,веднага си тръгнете.
Да има лоши спомени от самото място случайно? Или от отношението на някой от хората там,някой опитвал ли е да я гали или друго?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Мар 06, 2012 7:41 pm

Аз още от преди съм я забелязвала,че в компанията на домашни кучета е по-притеснена от колкото в компанията на бездомни.Аз ли съм луда или тя наистина може да прави разлика?
Със самото място нямаме лоши спомени,там много рядко сме ходили.С кучетата също нямаме,познаваме се от 2,3 дена.Стопаните на другите кучовци много я харесват и всеки я закача.Първоначално бягаше от тях и ги ръмжеше,вече им позволява да я помилват.Но пък имаме и маааалък напредък.Днес отиде да се подуши с джак ръселчето и не го изръмжа.Което си е нещо.Преди ръмжеше всеки който я доближеше.
Ох,Мери много ти благодаря за съветите.Ще се възползвам от тях и поправя.Аз до сега все я карах,направо на сила да стой там.Сядах на земята и я държах за да може да ги наблюдава и да разбере,че не са заплаха за нея.Щом тръгнеше да си ходи към нас я връщах.Сега ще се разхождаме и просто ще минаваме 1,2,3 пъти през полянката където са другите и дано най-сетне се престраши да се присъедини.Защото тя по принцип обожава да си играе и няма проблеми с това,че кучетата са по-големи.Предполагам и се надявам,че просто се притеснява от това,че са много.

Забелязах и друго.Дори да почне да се отпуска,все някое куче ще излае докато си играе и тя отново подвива опашка и оцъкля очи.Притеснява се от тях,но се чудя защо?
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Мар 06, 2012 8:38 pm

Понякога дори и добронамереното натрапване на хората не се харесва на кучетата,особено ако са много настойчиви да галят,приобщават.Кучето седи нащрек по този начин и някак се дърпа.
Тя просто използва сигналите на примирение,когато някое куче лае,има вероятност и ти да не я разбираш какво точно изразява. :ab:
Мисля си,че не е лошо да прегледаш пак статиите с езика на тялото,примирение и т.н.
Кучето сигурно се страхува и ще трябва време,за да го преодолее.
Нали знаеш,трябва да можем да разбираме какво ни "казват"кучетата,което не е много лесно за неопитни и необучени хора като нас и често грешим в стремежа си да помогнем.
Няма как да ти обясня всичко както трябва,и аз самата не знам доста неща,за това може да почетеш.
Но запомни,никога не карай кучето да прави нещо насила.Ако иска да играе,трябва то само да го желае или да седи на мястото.

Забелязах и друго.Дори да почне да се отпуска,все някое куче ще излае докато си играе и тя отново подвива опашка и оцъкля очи.Притеснява се от тях,но се чудя защо?

Вероятно,защото много добре знае какво иска да "каже"кучето,те се разбират.А за нас е неясно...
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Мар 06, 2012 9:59 pm

По принцип с нея се ''разбирахме'' ама тука вече наистина ме озадачи.Започвам да чета и да използвам съветите ти.Пък дано да й мине пустия страх и да стане част от глутницата.
Мери,благодаря!
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Мар 07, 2012 7:21 am

Сетих се още нещо,когато стигнете до там,ти подаваш ли някаква команда,с която й казваш да седне,да речем.И когато седне ,ти също стоиш до нея.Или отивате и направо я пускаш от повода и очакваш да започне да си играе,а тя сяда.Защото ,когато кучето е научено на дадена команда,след това задължително трябва да се подаде освобождаваща команда,например....иди,играй,или каквото сте се научили.Има ли вероятност да седи и да очаква разрешение,за да играе.
Каква е позата,когато седи,за да мислиш че се страхува......седи легнала,с подвита опашка, гледа втренчено и т.н.
Защото може да не е страх,а очакване да я поканиш да играе,зависи как си я научила.
И не забравяй,че аз не съм специалист,просто следвам логиката и това,което и аз понаучих от статиите. :ab:
И се надявам да не те обърквам или да бъркам в съветите си. [smile3537.gif]
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Мар 07, 2012 1:31 pm

Когато отидем просто я пускам от повода или най-често вече е пусната.Аз отивам при стопаните е тя бавно и с подвита опашка минава през събралите се кучета,сяда на другия край на площадката и гледа на страни.Сякаш с поглед ми казва:Хайде да тръгваме.По-бързо!
Команди не и задавам,защото да говоря с нея е все едно да говоря със стена.Стой и ме гледа като пън,нищо,че знае седни и ела,но на инат не ги прави.Когато някое куче я доближи,подвива опашка,но не голи зъби.Само на по-големите и дивичките,ако се спуснат за игра им излайва,но толкова.
Мерси,Мери.Много са ми полезни даже статиите който ми даваш.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Мар 07, 2012 2:00 pm

Опитай да не я пускаш, нека е на повод и постепенно да посвикне,след това я пусни и виж как ще е .Да се подуши с някое куче,да се адаптира към обстановката и ако покаже,че не иска да си тръгва я пусни.Когато си до нея се чувства защитена ,а като е сама- не.Най-вероятно я стресира големия брой кучета изведнъж, за това май е по-добре да започнете с по 1-2 и чак тогава с повече.Иначе се подтиска психиката и няма да играе страхувайки се, а ще си седи,както и прави.За това не бързай да я пускаш веднага,или когато се приближавате я вържи.
Накарай я да седне,все пак се надявам да го прави, да се успокои,да се адаптира и тогава я пусни и виж как ще реагира.Ако е спокойна и сама тръгне да играе,не я закачай,дори да ръмжи на някое куче,те си разбират подаваните сигнали.Ако видиш,че е подтисната и не става,вържи я и се отдалечете,ако прояви интерес,пак се върнете след известно време,просто за да възбудиш любопитството й.
Значи тя просто се примирява с присъствието на кучетата,и не й харесва май много,че е там.
Това се сещам сега,търсих по въпроса точно,но не можах да намеря нищо за жалост,но не се отказвам. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Мар 07, 2012 2:30 pm

Вчера пробвах точно това,но пък не знам защо я пуснах малко след това.Вързах я,седнах на земята между всички кучета и извиках едното да стой при нас.Тя подуши кучето,седна до мен и гледа как другите играят.Ако правим така по-често,дано пък да има ефект.
Проблема е,че в 17:30 когато ни е срещата,всички идват и няма как да бъдем само 1-2.
Аз по принцип винаги я оставям да си ''говори'' на кучешки.И да се ръмжат,и да се сбият леко дори-това са си е техният начин на общуване.Лятото често се дракаше с бездомните,докато се опознаем с тях и постоянно се сбиваше си някое.Накрая аз се сдобивах с рана,пък на нея нищо и нямаше.
Мери,днес ще използвам съветите ти.Ще си се разхождаме на повод.Ще отидем,ще постоим 10,20 минутки и ако не се заиграе ще я вържа и ще се отдалечим.После пак ще минем оттам,ще постоим 10,20 минути и ако пак не иска,ще се приберем.Дано да има някакъв напредък.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Мар 07, 2012 2:52 pm

Дано и дано е правилен съвета,че все ме притеснява да не те объркам. :ab:
Опитай да отидете по-рано,за да е сама,така може би ще се чувства по-спокойна в началото.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Мар 07, 2012 3:30 pm

Е,това е много добра идея.Ще отидем по-рано,ще и взема една играчка.Дано малко да се поотпусне и да се чувства спокойна на самото място.Благодаря отново,Мери!
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Мар 07, 2012 4:01 pm

Така няма да се чувства натрапник в чужда територия и може да се държи по-спокойно.Ще кажеш после как е минало,е ако не стане от първия път,отново и отново.... :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Мар 07, 2012 7:20 pm

Имаме напредък!Миниатюрен,но пак е нещо.Първо излязохме половин час по-рано.Пуснах я от повода и минахме през полянката където се събираме,докато все още нямаше кучета.Накарах я да седне и да даде лапа,за да мога да й дам лакомство.Така да свърза това място и с нещо хубаво.Отдалечихме се за да си свърши нуждите.След това я вързах и се върнахме на площадката за игра,където вече имаше 3 кучета.Тя се заигра,което много ме зарадва.Е игра около 1,2 минути ,но все пак е нещо.След това седна,но не в края ами точно в средата на полянката и ги наблюдаваше.Тя си има конфликт още от както бе малка с всички хъскита и когато дойде един приятел от тази порода,си помислих,че тука ще стана беля.Е,Чери се спусна да хапе,но добре,че Арес не и обърна никакво внимание и си отиде при другите.Лека-полека започва да влиза в играта и да се социализира с породи който мрази(сега ако заобича и питбули..ехее...)
Мери,май открих една от причините на проблема.Тя от доста време се притеснява от тъмното и ако излезем на разходка вечерта когато вече се е стъмнило,става супер предпазлива.Лае всичко-кучета,котки,хора,дори и предмети.И забелязах,че когато започна да става по-тъмно и кучетата да се увеличават на 4,5,6,тя започваше да подвива опашка и все повече отдалечава от полянката.Единия проблем го открих-страхът от тъмното!
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Мар 07, 2012 8:17 pm

Понякога проблема със сумрачното зрение е медицински,не е лошо една консултация с вет.
Иначе постепенно всичко ще се оправи,може би не вижда добре(дано не е така) на тъмно както казваш и да се страхува.
Не почвай да се паникьосваш,просто се консултирай за всеки случай(знае ли човек).Понякога проблемите са здравословни,не поведенчески(за жалост).
И разбира се не е казано,че е това.
Информативно...viewtopic.php?f=218&t=16825
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Мар 07, 2012 8:40 pm

Може да е медицински проблем,не оспорвам.Скоро трябва да отидем до ветеринаря,ще видим и това.Но дали това,че е кривогледа има нещо общо с зрението й?Защото сме забелязали,че дори и у дома,когато е тъмно,тя не вижда добре.Например ако е била в кухнята да яде и идва в моята стая да спи,където вече лампите са загасени,тя не може да се качи на леглото.Дори да и оставя вратата на коридора да свети малко,докато се качи и трябва малко време докато го направи.Даже първия път се удря и не успява.Зрението и не е много добро,но до сега не съм се замисляла...
Преди време имаше случка която я стресна и оттогава,когато е тъмно се притеснява.Докато се разхождахме на свечеряване,мисля,че през есента,минавахме под балкони и една баба изля вода върху Чери.Нито тя ни бе видяла,нито ние нея,но Чери така се стресна от звука и усещането,че се прибра вкъщи на бегом.От тогава,когато започне да се стъмва,се оглежда на 100 страни и лае всичко.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Мар 07, 2012 8:45 pm

Не знам дали точно това е причината да е предпазлива,но за всеки случай една консултация няма да навреди.Може да има някое очно заболяване и колкото по-рано се открие,по-добре,даже ако не са й правени изследвания скоро,една профилактика не пречи.Не е казано,че кучето трябва да е болно,за да се изследва.
Просто предпазна мярка.Само по тъмно ли се държи така,през деня не се блъска никъде и добре си вижда.
Кръвно изследване задължително,за всеки случай,кръвна захар също.

Кривогледство при кучето

Това е заболяване,предизвикано от неправилната работа на един или няколко очни мускула,което води до неправилно положение на окото.Кривогледството е уни- и двустранно,което поразява мускулите на едното или двете очи.Обикновено двете очи се фокусират в една точка,но предават картината на мозъка от своята гледна точка.Мозъка обединява двете изображения,което дава обемен образ,представляван от съзнанието.
Всяко око има шест мускула,които заедно обезпечават движението на очите.Мозъка конролира всички 12 мускула,за да може и двете очи да виждат в правилна посока.За да може мозъка да съедини две избражения в едно,е много важно всички мускули да работят в хармония.
Във ветеринарната практика трябва да се справят с пост-травматичното кривогледство след разкъсване или разтягане на един или няколко очни двигателни мускула,има описани случаи и на вроден стабизъм.

Етиология

За кривогледството може да има различни причини,може де бъде вродено,предизвикано от травма,определени заболявания,а понякога и очни операции.

Признаци (симптоми)

Симптомите са характерни:отклонение на едното или двете очи в страни от централната зрителна ос,често в посока на вътрешния или външния ъгъл на окото.При това с невъоръжено око може да се види голяма част от склерата,понякога може да се отбележи изкривяване,никакво отделяне и повишено сълзотечение не се наблюдава.При вроден стабизъм очите теоретично запазват зрителната си функция,защото ембриогенезата на външните мускули на очите протича отделно от този орган.При домашните месоядни рядко се среща изразена степен на вроден стабизъм.

Друг е случая с пост-травматичния стабизъм,тук има възможност зрителните функции да се разглеждат във всеки конкретен случай в зависимост от пораженията на зрителния нерв.При тежки травми очната ябълка заедно с пост-травматичното кривогледство често се отбелязва поражение на очния нерв,улесняването на процеса е невъзможно.В такъв случай лечението е с козметична цел.

Лечение

Във ветеринарната практика лечението е показано в случай на изразено нарушение на зрителните способности на пациента или за постигане на добър козметичен ефект.

Предприема се оперативна намеса на мускулите,която се провежда под обща анестезия.Има няколко хирургични метода за изправяне на кривогледството,техния избор зависи от конкретния проблем на мускулите и ъгъла на отклонение на очите от общата точка на фиксация.

http://alvet.ru/v_article.php?id=23
превод:meri

Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Мар 08, 2012 1:04 am

Нейното кривогледство е малко забележимо.Трябва доста да я гледаш за да го забележиш.Благодаря за статията!
През деня,няма проблеми с виждането.Даже много добре фокусира кучетата в далечината,но това го отдавам на превъзходното и обоняние и може би просто обръща глава към мястото от което долавя миризмата.Но,проблеми имаме само на тъмно.Разходката с нея през нощта е ужас.Едвам излизаме от входа.Върви три крачки,спира,оглежда се и така през цялото време.Ако усети човек,куче или дори някаква бутилка,спира и започва да лае.Явно когато е тъмно вижда само някакви движещи се петна или не знам.Трябва да отидем на лекар!
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Мар 08, 2012 10:21 am

Да,вероятно проблема е очен и от там страха.Все пак,когато не вижда добре и може да сбърка,въпреки обонянието.Такива кучета са несигурни.При всички положения ви трябва лекар.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот meri » Чет Мар 08, 2012 5:24 pm

Не знам това дали би ти помогнало,но все пак.
viewtopic.php?f=275&t=17701
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Мар 08, 2012 7:01 pm

От напредъците ни,няма и спомен.Излязохме,пуснах я още от полянка пред входа и тръгнахме да се разхождаме с една приятелка и нейното 12,13 годишно куче.С него Чери няма проблем,защото Бъки е доста стар и не му се занимава с нея.Разхождахме се по обичайния маршрут,Бъки се прибра и тръгнахме към площадката където бяха другите.Аз отидох при стопаните,а Чери с бавни стъпки дойде при мен.Малката немска овчарка Рекс,отиде да я покани на игра,при което моята пикла изръмжа и тръгна към вкъщи на бегом.Даже не ме изчака,ами направо се запъти към блока ни.И на всичкото отгоре като се отдалечихме достатъчно,тя започна да кани МЕН на игра.Направо ми идваше да я убия!При наличието на 7 кучета,тя кани мен на игра!Егати...
Ох,направо не знам какво да я правя вече.И да се мъча да я приобщя имам чувството,че пак нищо няма да стане.Ще продължаваме да си минаваме от там,пък ако някой ден се заиграе...ще й подаря подарък!

Мери от огромна полза си ми.Благодаря :ax: !
Замислям се,дали да не започнем да практикуваме някакъв спорт?Тя обожава да тича.Това е единствената игра за която умира.Може пък да и помогне и да започне да се отпуска.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Мар 08, 2012 10:34 pm

Не насилвай нещата,колкото и чудно да е някой кучета предпочитат хората пред другите кучета.Щом не иска да си играе с тях,може би си има причина.Това не означава,че е асоциална.
Играйте си двете за сега,пък постепенно ще видиш как ще се развият събитията.
Може да спортувате,но без много натоварване и по малко.Може да опиташ аджилити ,ако й хареса или нещо подобно.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Мар 08, 2012 10:45 pm

Ох,аз за аджилити си мечтая от както имам куче.Но тука в Русе,нямаме ни полянка,камо ли препятствия.
Утре ще си направим кучешка среща на обяд.Дано когато е светло,да се отпусне.Днес пак имаше някакво желание за игра,но се притеснява.И май се притеснява главно от немската овчарка.Може би,защото си имаме един съсед от тая порода с който се дракат от 2 години на сам.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Мар 08, 2012 11:00 pm

Не знам дали това е причината,но трябва да проявиш търпение. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Мар 09, 2012 4:10 pm

Излязохме по обяд.Уж светло,уж нямаше големи кучета,освен един лабрадор който се занимаваше с един бездомен,но моя бяс изобщо не ги отрази.Всъщност на 2 пъти се затичва с тях,но толкова.Но пък си игра доста със стопанката на лабрадора.Чери толкова упорито я кани на игра,че момичето накрая се заигра с нея.Но пък дребната нямаше голямо намерение да си ходи като други път.Просто седна до мен на пейката и следеше другите кучета с поглед и залайваше от време на време.И като за десерт,се сби с едно хъски...Дали имаме някакъв напредък,не знам,но няма да спираме да ходим поне веднъж на ден.

Мери,ще можеш ли да ми изровиш от някъде,някоя статия за спорт с куче.Не нещо професионално.Например бягане,или каране на колело,или прескачане на някакви ''подръчни'' препятствия,като пейка например.С нещо трябва да го занимавам това говедо...
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Мар 09, 2012 4:23 pm

Има една във форума,не знам ще ти свърши ли работа viewtopic.php?f=275&t=6396
Може да опиташ с фризби,кучетата обожават да го гонят.А за да спортувате заедно си трябва подготовка.viewtopic.php?f=275&t=17702
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Мар 09, 2012 4:33 pm

Пробвала съм с фризби,не реагира :(.Нито топки,нито пръчки-нищо.Обича да гони нещо движещо се-гълъби,котки,коли,колелета,мен ;д .Може да пробвам с ролери...
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Мар 09, 2012 5:14 pm

Ами играйте си двете,какво толкова те притеснява,че не иска с други кучета,въпрос на предпочитание.Което е много добре,защото означава,че имате чудесна и здрава връзка,какво по-хубаво от това. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Мар 09, 2012 5:30 pm

Може и да си права...но винаги съм смятала,че животните трябва да имат приятели от своя вид.Ние сме ги опитомили,но все пак носят още малко диво в себе си.
Мери,благодаря ти.Наистина,винаги си ми много от полза :ax: .
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Мар 09, 2012 5:40 pm

Възможно е всичко да е просто въпрос на характер и предпочитание.Много кучета не играят с други,не знам правилно ли е или не,но... :ab: А други пък не умеят да си играят,защото не знаят как,но това са несоциализирани,неизвеждани и т.н. Я опитайте фрийстайл. :ajaweki:
Други пък се страхуват от кучетата и не ги предпочитат,а някой се страхуват от хората.....объркана работа. :ag:
Не знам какво да кажа......

viewtopic.php?f=275&t=10322 :sunny:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Мар 09, 2012 5:47 pm

Кучетата са странни животни,спор няма :ag: .
Фрийстайл...отдавна бях чела за него.Интересно,забавно и красиво изглежда,но аз съм толкова скарана с музиката и такта,че по-скоро ще изглеждаме смешно от колкото красиво.Пък и се иска голямо доверие между човек и куче,също така умно и неинатесто се куче,каквото липсва у дома :ag: .Замислям се за някакъв вид аджилити.Не,че и там не се искат почти същите неща,но пък поне има бягане и препятствия,който предполагам ще бъдат интересни за моето куче.Имаме и кликер,който май е време да използваме :ag: .Ако имаше някакъв спорт свързан с обонянието,моята щеше да бъде особено впечатлена...
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Мар 09, 2012 6:12 pm

Не знам.
Ето тук има видове спортове,не са преведени,но се разбира за какво става въпрос.
Ако не ще помагам. :ab:

http://www.konura.info/sport.html
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Мар 09, 2012 7:40 pm

Хехе,колко странни спортове са измислили хората.Благодаря,Мери.
Това куче може и на челна стойка да застане за късче месо.Очите й светват,опашката започва да с върти-направо ми пълни душата.Определено това да бяга след мен и да изпълнява команди й е по-приятно от колкото при другите кучета.Дали да се радвам или не,не знам...
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Мар 10, 2012 8:57 pm

Порових се,зачетох се и се влюбих още повече в аджилитито!Ако имаше къде да тренираме,ехе...
Напредък при нас с приспособяването,май няма.Но хубавото е,че вече не се притеснява от кучетата.Минава си през полянката без да подвива опашка,подушва се с едно две кучета,метва по една опашка на собствениците и тръгва да обикаля с нос в земята.Учим се на команди и най- ме радва факта,че когато хвана кликерът и лакомствата,тя забива очи в мен и изобщо не реагира на дразнители.Което може би значи,че би била перфектното спортно куче.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Мар 14, 2012 4:39 pm

Вече сме част от компанията!Прави спринтове заедно с всички други кучета и си полайва с тях,от време на време.И като една истинска принцеса,когато се умори се качва на пейката до мен и гледа от високо.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Мар 14, 2012 5:19 pm

Браво,бравоооооо. :ab: Много се радвам,че всичко се нарежда. :ay:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Мар 14, 2012 7:45 pm

Явно при кучетата,ключът за всичко е постоянството!
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Мар 14, 2012 7:55 pm

_KaTeNcEtO_ написа:Явно при кучетата,ключът за всичко е постоянството!

Да допълня...на стопанина най-вече. :ax:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Мар 14, 2012 8:17 pm

Разбира се!Но е и наистина важно да познаваш добре кучето си.Ако се бях отказала още в началото,заради това,че тя се притесняваше,нямаше да се запознаем с толкова добри хора и кучета.
Проблемът с тъмното ни остава.Когато излезем сутрин или по обяд,тя много тича с другите.Но когато излезем вечер е предпазлива.Усеща,че това са те,мята им опашка,но не тича с тях.Говорих с лекар и ми каза,че много трудно би могло да се разбере,дали има някакъв проблем.Най-вероятно има.Да и давам повече моркови и май трябва да отидем и да говорим и с нашите лекари за някакви витамини.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Мар 14, 2012 8:25 pm

Най-добре виж някой лекар,който е офталмолог и има необходимото оборудване,за да я прегледа,ако не,може да говориш с някой хуманен лекар.Трябва да се открие непременно,и не е невъзможно при животните вече също да се откриват,има апаратура.Витамините няма да помогнат и ако яде висок клас храна не са необходими.В такива случаи си трябва очен специалист.Дори,ако трябва да се отиде в друг град по възможност.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Мар 14, 2012 8:33 pm

Ох,ние в Русе не сме много добре с апаратурата във ветеринарните клиники.Ще отидем възможно най-скоро на преглед,пък и ноктенцата трябва да отрежем.Мери кажи някоя храна.Сега ядем Equilibrio,преди РК.Всъщност тя толкова трудно яде,че в устата трябва да и я ръгам.Но както и да е.Тази храна уж е добра,но ако трябва ще се върнем към РК.Или пък да потърсим Еукануба,Хепи Дог?Просто ми стигат проблемите със стомаха и,сега ако и още проблеми си докара,ще ни стане множко.(Тъпо междусъседско развъждане.Животинките стават толкова болнави...)
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот valnata » Сря Мар 14, 2012 8:43 pm

Arden grande за дребни породи с агнешко. Страхотна е! Eukanuba също става, но Arden е по-добра. smiley24
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Мар 15, 2012 7:46 pm

Ох,тези храни не ги зареждат много тука при нас.Ще отидем до най-близката клиника,да видим какви храни имат.Благодаря.
Мери,благодаря за съветите :ax: .В момента това е едно корено различно куче.Когато сме на полянката,с другите кучета,тя става една весела,игрива.И за първи път виждам да стане толкова близка с някой човек,както с някой от стопаните.Препоръчвам на абсолютно всички стопани да си намерят кучешка компания и да видят колко щастливо може да стане едно куче,просто заради това,че има своя глутница.Ръста,породата,характера-нищо няма значение.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот valnata » Чет Мар 15, 2012 7:52 pm

_KaTeNcEtO_ написа:Ох,тези храни не ги зареждат много тука при нас.Ще отидем до най-близката клиника

Дори 3кг да поръчаш+ доставката пак ще е на по-добра цена от тази в клиниката. Само че в клиниката нямаш никакъв избор. :ab:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Мар 15, 2012 7:53 pm

Три килограма ще го ядем 3 месеца...Няма ли някакъв срок на годност отворения чувал?Чакай да проверя цените.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот valnata » Чет Мар 15, 2012 7:56 pm

Ееее, моето зверче е близо 3 килограма, яде около 70-100 грама на ден и 3 килограма ми стигат за 30-33 дни. :ag: Твоята да не минава с 10 грама на ден.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Мар 15, 2012 8:01 pm

Моята не яде гранули :ag: .Всъщност яде и то наистина по 10 грама,плюс пилешко или риба,готвени за нея.Ако някой ми намери храна която тя да яде,без да я овкусяваме,ще му бъда страшно благодарна.
Разгледах ги тези храни който ми предложи в онлай магазин.И все пак ще проверим дали ги няма някъде около нас,първо :ab: .
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Мар 16, 2012 9:36 pm

Започвам все повече и повече да се учудвам от собственото си куче.Докато бе пусната,на полянката дойде питубл със стопанина си и аз,където по принцип съм толкова спокойна,дори и да съм в беля,изтръпнах.Просто си представих как моята скача да хапе,а като видях белезите по питбулката,ми стана ясно,че и тя има опит в боевете.А,Чери дори не реагира.Всъщност отиде да подуши кучето и толкова.Не можах да повярвам и стоях дълго без да асимилирам,че тя се разбира с питбул.Не знам какво стана,някаква магия,но това сега не е моето куче.Това е едно уравновесено,добродушно и много послушно куче.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Мар 21, 2012 1:00 am

Взехме Natural Trainer защото,нямаше Про План.Не я яде разбира се,но поне ми казаха,че е хубава храна,та ще я притикваме някак си.Госпожицата иначе е добре.Всеки ден ходим в парка с другите кучета и става все по-общителна.Не се зъби на всяко срещнато куче и нямаме проблеми с послушанието.Изобщо,някой сякаш ми подмени кучето...
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Мар 21, 2012 8:10 am

Браво,да продължава все така,да играе и да общува. :ax: За храната ще се учите постепенно,както при малките кучета,слагаш,не яде,вдигаш купата и я поставяш на следващото хранене.Като през това време не даваш друго,лакомства също.Друг трик ....оставяш храната и минавайки покрай купата слагаш в нея нещо вкусно,но нарязано на много ситно и смесено с храната,така че да не може да го пробира.Но не постоянно,защото все ще иска да има нещо,за да яде.Ако не иска,да поседи гладна и ще прояде. :ab: В зоомагазина на Стамен има Про План и то няколко вида . :ab:
Провери дали не си взела чуждо куче по погрешка. :ag: :ax:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ike » Сря Мар 21, 2012 4:59 pm

_KaTeNcEtO_ написа:Изобщо,някой сякаш ми подмени кучето...

Много интересни промени в поведението на кучето, мисля, че не съм коментирала тук, но пък с удоволствие чета всяко ново мнение, подготвям се за всякакви дивотии :ag:

Радвам се, че принцесата е станала по-общително, сега седя и си мисля, че каквато и игра да му предложим на нашия дребосък, играта със себеподобни сигурно ще му е най-интересна. Най-малкото ще говорят един език, ако може така да се нарече общуването... :sunny:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот meri » Сря Мар 21, 2012 5:29 pm

Общуването много променя кучето,и то трябва да играе със себеподобни,колкото и добре да се грижи стопанина му за него,това е изключително важно за неговото развитие.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Мар 21, 2012 10:42 pm

Тази вечер нямаше сварено месо за нея,та си омете цялата купа с гранули.Много съм доволна от момиченцето ми :sunny: .
Наистина се промени.Дори днес за първи път от доста време,не тя да бъде виновника за кучешки скандал.Е,сдобих се с дупка на кракът,но не е кой знае какво.(И стопанина ми казва да стоя на далече,че кучето било лошо,а пък малкия пес беше пуснат.Доста интересни стопани има...)
Когато излезем вечер,бяга към полянката,защото знае,че кучетата са там.А в парка така играе с другите кучета,а преди не можеше да стоим близо до домашно куче,без да има скандал.Разходките с нея станаха доста приятни :sunny: !Мери,отново трябва да ти благодаря :ax: !
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Мар 22, 2012 12:21 am

Няма защо,важното е кучо да е добре,ти също.И защо те ухапа това куче?Много лошо...как може да има такива хора.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Мар 22, 2012 1:12 am

Ами минавахме покрай кучето и Чери отиде да го подуши.И докато стопанина ми каже,че кучето е лошо,вече онова тръгна да ръмжи и скача срещу Чери.Макар,че съм напълно на ясно,че никога не трябва да се намесвам в кучешки свада с голи ръце,винаги го правя.Да издърпам моята,другото дребосъче ме захапа.Но не е кой знае какво :) .
Мисля,че скоро трябва да направя снимки да я видите малката пикла в действие.Нищо,че е 5 кила,много добре командва останалите който са 5 пъти колкото нея.Голям е образ.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Мар 22, 2012 9:33 am

Не е така,такива кучета се водят с намордник,защото може някой сериозно да пострада.Все пак вземи мерки за раната,не всеки си ваксинира и обезпаразитява кучето,няма значение колко е голяма.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ike » Чет Мар 22, 2012 12:04 pm

_KaTeNcEtO_ написа:кучето е лошо

Това пък точно не го разбирам, беше пуснато в огражденията за кучета, въпреки че е лошо и може да нанесе какви ли не увреждания на другите кучета? :ai:

Странни са ми някои стопани...
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот meri » Чет Мар 22, 2012 1:35 pm

Има ги всякакви за жалост.Много добре знаят,че агресивното куче няма място при другите,освен човек може да пострада и някое куче,което никак не е невинно.Много трябва да се внимава винаги,или поне намордник да слага.
Кате,изисквайте да слага намордник на кучето,ако ще играе с вашите кучета.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ike » Чет Мар 22, 2012 1:47 pm

Аз даже, на място на Катето ако бях, бих сигнализирала някъде ... В крайна сметка поне да му проверят документите на този човек, за да съм сигурна, че кучето си има ваксини, че всичко му е наред. Не че хапането не е проблем, напротив, ако кучето ти пострада, заради безотговорността на някакъв си случаен стопанин, кой ще плати сметките на кучето ти във вет клиниката?

Аз винаги се опитвам да се поставя на мястото на другите и всичко да бъде справедливо. Ако кучето ми нарани по някакви причини чуждо куче и това е по моя вина, логично е аз да поема разходите на пострадалото куче.
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Мар 22, 2012 7:46 pm

Не,кучето живее в квартала,но не идва да играе при нас.Раната не е кой знае каква,промивам я,но няма да има нужда от ваксина,защото ме захапа през дънките и нямаше пряк контакт.Аз така или иначе съм набрала на този стопанин и още един,пак с нахално и зло псе и при още една свада,може да сигнализирам някъде.Но пък се притеснявам,че ще ни приберат бездомничетата,защото кварталът ги мрази.И ме е страх да търся помощ от общината за кучешки проблеми.
Ние в Русе си нямаме кучешка полянка.Но пък за сметка на това,паркът ни е големичък и има места без хора ,където се събираме.Само,че от както се стопли времето разходките в квартала станаха ад.Днеска всички от компанията сме обиколили 3 места,но винаги имаше деца,който се врат при нас и майките вдигат врява до бога.Да се радваме ли или не на пролетта,не знаем...
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Мар 22, 2012 7:56 pm

Съберете се всички с кучета и изисквайте от общината място за разходка на кучетата.Това с децата винаги е било кошмар за хората с кучета.А родителите не се разбраха да си научат децата как да се държат с непознати кучета.Защо хората винаги трябва да се чувстват виновни,когато си разхождат кучетата.Ако всички сте си платили данъка,можете спокойно да изисквате и от общината спазване на закона,така както могат да глобяват за нередности,трябва да има място и за разходка.Ако вие не се борите,няма как да стане.Ако трябва и медия извикайте.Не вярвам някой да закача уличните кучета,заради това,че домашните няма къде да се разхождат.Порови се малко в закона и виж какво може да помогне,поговори с хората и действайте.А на този "собственик" кажете тактично да сложи намордник на кучето,че при оплакване има глоби,при някой действа като им бръкнеш в джоба.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Мар 22, 2012 10:18 pm

Трябва да поговоря с тях,но все пак не вярвам общината да ни обърне внимание.Но на нас ни е главен проблем това,че децата са толкова любопитни и нахални и нахлуват между кучетата,без значение,че животните се стряскат.Пък повечето майки,все много знаят.Изобщо,обществото ни е много зле...
Много се притеснявам общинския приют да не довтасат,че от както ми взеха Цецко,имам проблеми с тях.И като чуя ''община'',веднага го свързвам с общинския приют и заради това :D.
Важното е,че вече не съм сама.Преди бях само аз,едно 15 годишно момиче с разни ''претенции'',а сега сме повече и то все хора обичащи кучетата и искащи най-доброто за тях.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Ike » Чет Мар 22, 2012 10:23 pm

Това за общинския приют в Русе е много интересно Кате, всеки ги хвали във фейсбук ... Ако не те затруднявам, може ли да ми пишеш на лични, ако и ти се занимава разбира се, от чисто любопитство се интересувам.

А иначе това е доста голямо пренебрежение към определена група граждани. Макар че примерно когато си бях във Варна, никога не съм се замисляла, там има много кучета из морската градина и не съм мислила въобще дали има градини специално за кучета. Тук за първи път видях такова нещо. :ab:
Аватар
Ike
В глутницата

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Мар 29, 2012 10:20 pm

При нас положението е що-годе добре.Не казвам напълно,защото хората живеещи в съседните блокове ни правят проблеми,викаха полиция,защото кучетата пречели.Не ми се спори дали са прави или не...От няколко дена в компанията дойде още една немска овчарка,която ужасно много доминира над всички,което не е кой знае какъв проблем при 20 килограмовите,но при Чери и нейните 5 килца,малко е неприятно.И днес след втори бой,Чери която по принцип не е особено страхлива,даже никак,подви опашка и се изстреля към вкъщи,макар,че винаги ме чака.Притеснявам се да не стане като в началото и да няма желание да играе с тях.
Но пък виждам и плюсове.Нямаме проблеми с хъскитата,както и с децата.Даже Чери е любимката на малките момиченца,заради сладкия си вид.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Авг 02, 2012 1:59 am

От доста време не съм писала в темата.Вече не се събираме със същата компания,но причините не бяха кучетата,ами хората...Но Чери се промени коренно от както започнахме с обучението на основните команди.Станала е много по-общителна и весела.Слуша ме, дори се научихме и на командата ''спри'',което ме устройва идеално и вече сме винаги без повод.Успях да я свикна с малки деца,което беше важно за мен,защото вярвам,че децата трябва да свикват с кучета и да не се страхуват от тях.Обожава да я гушкат и да и хвърлят пръчки.(Разбира се,след мачкането и подхвърлянето от децата,получава лакомства и ласки.Така е честно.).Няма ли сме конфликти с други кучета от много време и лека-полека свикваме с хъскита и питбули,защото все още не може да се отпусне напълно в тяхно присъствие.Но с времето и това ще мине.Много съм доволна и искам да благодаря на всички за съветите,особено на Мери и на темите и.Чери се превърна в едно добро,възпитано и щастливо куче.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Авг 02, 2012 1:33 pm

Чудесно е,много се радвам за вас. :ax: :sunny:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот рали_джими » Пет Авг 09, 2013 11:32 am

Моят проблем е малко по-различен от вашия.Имам кученце
Име:Джими флойт Хаселбанк
Порода:Пинчер
Години:3
Проблемът му е,че той не иска да общува с други кучета освен ако не им ръмжи.От начало мислех че така се опознават :az: но явно не е така [mood_feelings_hurt.gif]Много ми е мъчно защото той не иска да се забавлява с други кучета и е принуден да стой у нас и да седи в края [lock1.gif] ,да скучае и да не се забавлява с Роко (немската ни овчарка)
Моля ви помогнете ни
hi
Аватар
рали_джими
Животинче с въпрос

Мнениеот satasi » Нед Юли 20, 2014 4:12 pm

Здравейте. Аз и моя годеник си имаме мини пинчер на вече 4 месеца. От скоро го разхождаме на вън. Все още нашият малък красавец го е страх да излиза и не му е особено приятно. Много често не иска да върви, запъва се и дига лапата в очакване да бъде гушнат. Не съм на мнение, че малките кучета трябва да бъдат "играчки". За това се стараем да не го гушкаме и разнасяме като бебе. Освен, че все още го е страх от света като цяло, имаме голям проблем и с другите кучета. Когато някое куче идва да ни подуши и особено ако е по-голяма порода той просто започва да бяга и да квичи. От време на време сяда и квичи, но в общи линии винаги бяга и се дърпа. Успяхме да се запознаем с един боксер, който беше доста уравновесен и спокоен и не му обръщаше внимание. В присъствието му нашето куче беше спокоен и сам ходеше и го душеше. След това го заведохме при боксера и още няколко кучета. И те бяха само големи породи и когато идваха да го подушат, той просто стоеше на едно място и всичко беше наред. На следващият ден го заведохме отново защото вече познаваше два боксера, един бигъл и джак ръсел териер. Всичко беше наред, пуснахме го той се зарадва на бигъла и точно когато дигна опашката и беше готов да играе, едно от женските кучета се спусна към него. Всички казаха, че е такава към всички нови кучета и просто си показва авторитета. Гушнахме го за да не го ухапе и тя почна да скача върху нас и отново да се опита да го ухапе. Той вече е наплашен и дори, когато кучето иска само да си играе и е по-напористо нашият продължава да свива опашката и да скимти. Само ако кучето е спокойно и не му обръща внимание, тогава всичко е наред. За това ние си търсим спокойно, уравновесено куче от София в близост до квартал Хаджи Димитър, за да можем да го запознаем и да излизаме заедно на разходки, докато не се отпусне и пребори страха си към кучета. Ако някой има желание да ни помогне и неговото кученце е сравнително малка порода може да ми пишете на лично съобщение. Благодаря предварително за отделеното време.
Аватар
satasi
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Юли 20, 2014 7:25 pm

Правилно смятате, че кучето не е играчка и не правите голямата грешка на много стопани с декоративни кучета, а именно да го гушкате.
Грешката ви се състои в следното, толкова малко кученце не трябва да се запознава с големи животни изведнъж, нормално е да се страхува. Ако не искате кучето да се превърне в много страхливо, не го събирайте повече с никой. Разбирам желанието ви за социализация, но кученцето е твърде малко, за да играе с такива големи породи незпознати кучета. Между кучетата има йерархия и толкова малкото куче все още не може да разбере поведението на големите, то се подчинява от страх, който ще се вкоренява все повече, ако продължавате да постъпвате така. Това, което трябва да направите в началото е да си игарете вие с него, без други кучета, да го запознаете с околния свят постепенно, не изведнъж. Прекратете опитите, намерете някое по-спокойно място и играйте с кучето, има време да го запознаете и да играе с други кучета( а сега, когато в него се всели страха, никога няма да иска да си играе в бъдеще). Ще го събирате с кучета декоративни породи,не с толкова големи, желателно на неговата или приблизителна възраст. Възрастните кучета играят по-различно от малките.
Още повече, че това е и дребно кученце, и малко на възраст.
Разхождайте се сами, запознавайте го с кучетата отдалече, преди да предприемете запознаване. Никога не се знае непознатото куче как ще реагира, много големи кучета не обичат малки, имам предвид възрастта, не породата.
Играта с вас ще му донесе много повече радост и удоволствие, и връзката ви ще се заздрави. За всичко има време, важното е да не избързвате, за да не съжалявате после.
Всичко трябва да протича постепенно, първо запознаване с околния свят, шум, коли и т.н., след това кучета. И трябва да сте сигурни, че кучето с което го запознавате не е агресивно, а търпеливо към малките кучета. Защото веднъж увреди ли се психиката на малкото куче, започне ли да се страхува.....остава за цял живот.

И друго много важно нещо преди да пуснете кучето от повода е - трябва да сте сигурни, че е научило някои команди, особено най-важните и щом го извикате да идва при вас. Представете си от страх избяга и не се върне?
Кучето не се пуска от повода, дори и заради неговата безопасност. Много стопани на големи кучета са безотговорни, не им вярвайте, когато ви казват, че кучето е добро, без да сте сигурни, че е така. Кучето много бързо може да промени отношението си, никога не го забравяйте и не пускайте кучето си така. Не го запознавайте с много енергични кучета, не е добре за първо запознаване.Малкото куче бързо се уморява, освен това то може да не харесва кучетата/ кучето с което му предлагате да играе. И при кучетата има антипатия и симпатия....Бъдете много внимателни, за да не пострада кученцето ви.
И още нещо много важно...никога не карайте кучето да прави нещо насила, дори да го запознавате с други кучета/ хора и т.н. Никога....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот satasi » Нед Юли 20, 2014 11:04 pm

Първо благодаря за отговора. Мога да кажа, че съм напълно съгласна с теб. Снощи и днес много си говорихме за това как ще процедираме с всичко от тук натам и стигнахме точно до тези заключения и ние. Преди да го вземем доста четох вашият форум и още един, два. Опитваме се да го възпитаме правилно и да не допускаме грешките на повечето неопитни стопани. Вече знаем какво да правим и сме спокойни.
Аватар
satasi
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 21, 2014 11:09 am

Колкото по-малко е кучето, толкова по-сериозно трябва да се отнасяте с кучето по време на изграждането му.

Едно куче не е външен вид и порода - то е ХАРАКТЕР......... ако не изградите ХАРАКТЕРА му - ще имате и разочарования от всичко.

Света не търси вашето куче така както на вас ви се иска. Тоест не бързайте да срещате света с кучето ви или обратно. Постепенно нека да става всичко.......... за да не го депресирате - психясате или да му изкривите ХАРАКТЕРА в следните фактори:

- страх от кучета
- страх от хора
- страх от коли
- треперливост на краката
- нервност и непрекъснат лай по всичко........
- страх от всичко
- уриниране при депресия и страх
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 21, 2014 11:11 am

И моля ви - недейте да се лигавите с кучето или да го обичате прекалено показно пред него. Така то ще израсте не като самостоятелен ХАРАКТЕР - а така:

- Куче, което не може да стои никога само - защото е прекалено свикнало - обвързало се е - вманиачено е - по стопаните му.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот satasi » Пон Юли 21, 2014 2:31 pm

Благодаря за съветите. Както казах и в предишният си пост. Четохме много преди да го вземем. Стараем се много заради него. Той е умен и запомня лесно. Много съм доволна от него и от това, което постигаме малко по-малко. Знам, че не трябва да го насилваме за нищо, той сам трябва да поеме инициативата. Доволна съм, защото той спи отделно от нас, не го лигавим излишно и не прекаляваме с любовта си. Знам, че той е куче а не играчка и се държа с него така. Когато излизаме самостоятелно той няма страх, че го изоставяме, не скимти и не лае. Работим упорито и търпеливо с него. Като цяло гледаме нещата да стават стъпка, по стъпка, а не да го хвърляме в дълбокото и да очакваме, че сам ще изплува. За това мисля, че ще се справим.
Аватар
satasi
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 21, 2014 2:43 pm

Най-после да видим нормални стопани на малка порода кучета :ba:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пон Юли 21, 2014 3:25 pm

Браво на вас, постъпвате правилно. Точно така трябва, обичаме си кучетата, но не трябва да правим от тях "хора". С кучето човек трябва да се държи като с куче(не в обидния смисъл, разбира се). :ab:
Ще се справите и ще бъдете чудесни стопани. Няма значение каква е породата или големината на кучето....всички трябва да се възпитават и обучават, защото след това започват проблемите, които понякога не могат да се коригират и живота, разходките не са удоволствие, а мъчение и за двете страни.
Ще се радваме, ако му направите и темичка в представяне кучета. :sunny:
В един от форумите са ти написали следното
Много е полезно младото куче да върви без повод и да взема само решения. Естествено това се прави само на място където няма опасност някой да го изплаши или кученцето да се подплаши и да хукне.

Изобщо не съм съгласна, кучето трябва да знае, че не може каквото и да било да става по негово желание, а по желание на стопанина. Така е и с игрите и с всичко останало.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот TodorPetkov63 » Пон Юли 21, 2014 6:23 pm

Всичко зависи от породата според мен. Моето куче няма проблем :ay:, просто му трябва повече компания.
Аватар
TodorPetkov63
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 21, 2014 7:30 pm

Логиката е, че породата е без значение. Просто не може да става сравнение между кучета. Всичко е до характер, който вие хората изграждате по какъвто се сетите начин:

- контакт
- говорене
- команди
- света около вас и къде живеете дори..........

Малко от вас взимат в предвид големината на сърцето - бързината на пулса - големината на стомаха - крехкостта на костите и още анатомични особености между кучетата и в частност малките породи до 2 кг или дори до 5 кг. Те за жалост стават все повече и повече........

Породата е от значение единствено в следното:

- грижа за външен вид
- какви продукти да купувате
- с какво да храните
- други фактори от неизвестен произход

Колкото е по-малък организъма - толкова по-трудно самият организъм оцелява - все тая дали има стопани или няма. Пиша принципно за животинското царство и не съм зоолог или ветеринар.

Вземете за пример Етруската Земеровка. Ще умре ако не яде от 2 часа или 20 минути според точният вид.

А вашето малко куче може да умре без климатик в колата - без чиста вода, оставено само в коридора и още куп рискове, които принципно не трябва да ви шашкат, но трябва да ги вземете в предвид и да ги уважавате........

Счупването на крак и зарастването е доста по-трудно при куче до 2 кг и куче до 30 кг....

И т н....
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот satasi » Пон Юли 21, 2014 8:31 pm

Вече започва да обича разходките :) И това много ме радва. С привързаността си към приятеля ми също имаме напредък. И днес много си хареса един лабрадор и постоянно ходеше след него. Както казах и преди, той харесва кучета, които нямат интерес към него и така не се плаши от тях. С малки бебешки стъпки вървим напред. Може ли да те попитам какво трябва да значи " Те за жалост стават все повече и повече........" ?
Ние си взехме малка порода куче, защото живеем в студио и нямаме възможност за голямо. Другата причина е , че аз съм по професия медицинска сестра и давам доста дежурства.
Аватар
satasi
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 21, 2014 8:58 pm

В световен мащаб има статистика, че над 60-70% от домашните любимци са до 3-5 кг. Следва да си зададем въпроса ЗАЩО на хората им е малко куче. Какъвто и отговор да се даде - той е неточен и несериозен на фона на другите типажи кучета - породи и т н....

Преобладават фрази/отговори като:

- Не яде много.
- Не изисква много грижи.
- Не изисква редовно да се извежда на вънка.
- Не изисква грижите, които изисква например САНБЕРНАРА.

Всичко това е погрешно и неправилно като подход към малките породи. Все едно да сравнявате вълнист папагал с папагал жако. Или във вашата свера: Превръзка на рана от 2 см с леко кървене и превръзка на рана с 10 см и обилно кървене......

Повечето малки породи кучета са МОДА - МОДНИ, защото нямат пряко участие в живота на хората и стопаните им. Те или са гушнати или в чанти или на каишка между краката им - почти не се забелязват.......... и повечето са играчка - прищявка някаква на хора, които не знаят защо са ги купили.

Вашата причина е сериозна и правилна като избор на куче. За това ме кефите като нормални стопани. Подхода ви е повече от правилен и нормален в преценката.

Да не намесват пък, че има хора с повече от 1 малко куче - до 3 и нагоре. Два дакела, два пекенеза, два пинчера, две йоркита и т н...........

Защо не си купят два ротвайлера в масов план :ag:

И аз заради това ви съветвам да се абстрахирате - да избягате от общата картина. Няма разлика между кучето ви и САНБЕРНАРА освен анатомична.

Все едно да няма анатомична разлика между ниските хора и нормалните хора. Но характера им е един и същ.

Във времето на вашето контактуване ще срещнете много стопани - питайте ги защо избрахте порода до 1 - 5 кг. Отсейте сериозните причини и другите и ще се убедите в думите ми.

Внимавайте с чужди кучета - малките кучета са доста податливи на ухапвания............. дори и на майтап едно едро куче може да отреже крака на кучето ви. Не е нужно да се адаптират с големи породи кучета а с вас.............

Те имат нужда от вашата любов и тази на себеподобните си.... но повече от вашата. Те лежат толкова близо до сърцето ви - та чак усещат туптенето му. Нашият далматинец спи на 3 метра от нас в леглото си.

За мен малките кучета не са стандартни - те са неземни и правят живота на стопаните им по-различен в сравнение с този на стандартните породи.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Юли 22, 2014 8:45 am

За да се изгради по-добра връзка между кучето и твоя приятел, нека си играят повече заедно. И нещо много важно, което трябва да спазвате и двамата, обучавайте кучето еднакво, изисквайте изпълнение на каквото и да е по един и същи начин, за да не объркате кучето.
Пример: ти примерно си била с кучето през деня и то е свикнало с твоя подход и начин на възпитание и изисквания, игра, изведнъж се прибира приятеля ти и започва да го прави по различен начин. Разбираемо е, защото хората са различни, но в случая с кучето ще трябва да го правите еднакво.Защото кучето само ще се обърка и няма да изпълнява желението на единия от двама ви и ще помислите, че кучето не обича/ обича единия повече от другия. Това не е вярно, то просто е объркано. В малката му главичка назряват въпроси, на които не може да си отговори. :ab: И разбира се да не прекалявате с лакомствата, те са доста вредни и калорични. За наградка може да му давате по една гранулка от храната.
Мисля, че тази тема доста ще ви помогне viewtopic.php?f=275&t=15775

Връзката между стопанина и кучето е уникална и неповторима, много бавно се изгражда, но много бързо се разрушава, за това човек трябва да внимава много.
Дребните породи са крехки, по-уязвими във всяко едно отношение, но психиката при кучетата е еднаква. Те трябва да се възпитават и обучават според размера. Кученцето е още малко, за това не го натоварвайте с продължителни разходки в началото, може да излизате по-често по възможност, но не за дълго. И не започвайте играта преди да извършило нуждите си, за да знае, че излиза първо за това и чак тогава за всичко останало. И винаги с едно наум, когато се среща с други кучета. Аз съм имала случай, когато дружелюбно куче без никаква причина се промени за секунди и нападна моето. Моето куче е около 14 кг. За това не се предоверявайте никога на стопаните, за жалост не всички са отговорни.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот satasi » Вто Юли 22, 2014 11:10 am

Благодаря за многото и хубави съвети. Още в началото се разбрахме, че ще работим като екип и каквото прави единия, това ще прави и другия. Заедно му поставяме капките за очи и за почистването на ушите. Редуваме се кой го храни и въобще се опитваме всеки от нас да се занимава еднакво до колкото е възможно. Относно другите стопани и кучета аз съм може би по-мнителната и като цяло се пазим, докато не сме сигурни доколкото можем, че кучето не иска да ни нарани. Днес забелязах, че се опитва да яде бюрото и столовете, но му отвличам вниманието с друга играчка и казвам "не" на това поведение. Преди време бяхме купили спрей против гризане не вярвам, че действа но ще пробваме пак. :ax: Благодаря ви отново :) че ви има и помагате на неопитните като нас :)
Аватар
satasi
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Юли 22, 2014 12:36 pm

В този период ще гризе,да, всички преминават през него. Важното е да се приберат всички предмети опасни от поглъщане и разкъсване. Не трябва да има нищо в обсега на кучето, доста трудна задача, но няма как. :ab:
Опасно е ако погълне нещо, може да получи запушване на червата. Ще се пазите, а когато ви няма ще ограничите достъпа и ще го оставяте на безопасно място, а ако нямате достатъчно такова, може да оградите малко място, за безопасността на кучето е. Временно, само докато ви няма. Не знам дали помагат, не съм ползвала такива неща. Ще превключвате вниманието към друго, купи играчки за дъвчене, такива интерактивни където се поставя храна вътре в тях, да има занимавка.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот satasi » Вто Юли 22, 2014 1:00 pm

Направено е всичкото, още като го взехме обезопасихме терена. Правим му преградки, когато излизаме, но достатъчно място за да може да ползва и банята, защото само там пишкаме и ака*е вкъщи. Покрай нас няма интерактивни играчки и само такива си нямаме, иначе си имаме за дъвкане доста. Дори и фризби си имаме и си играем с него. Знам, че минават и през този период. Обикновено когато ни няма той спи, докато не си дойдем. Лично знам, че е така, защото на няколко пъти сме пускали разговор по скайп от вкъщи на телефона и разбрахме, че не скимти когато ни няма.
Аватар
satasi
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Юли 23, 2014 8:28 pm

Хубаво е да се учи да пишка на вънка - на тревата. И да ака на тревата :ajaweki:

Има си програма за обучение и до 2 седмици тренировки - свиква като ученичка :ab:

Ако свикне вътре - ще забрави на вънка - има ги такива образи и не искат на тревата и не искат - но в банята обожават. Това е една от уловките - от капаните за малките породи. Или на терасата ахахаха така си бяхме научили преди болонката и ставаше голям скандал с комшията от 7-мия етаж.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот satasi » Сря Юли 23, 2014 11:53 pm

Ами ние се учим и на вън. Просто той пиша често и за това. А и докато почнем да се извеждаме на 2-я ден се научи къде може и къде не. Ходим до тоалетна и на вън. Поощряваме се с наградки :) Работим по всички въпроси или поне се опитваме.
Аватар
satasi
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Юли 24, 2014 4:57 am

Съберете се всички и си направете едно селфи :) и да сте усмихнати.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Обучение и Спорт