Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Обучение на БОК-оценка на метод

Обучение на БОК-оценка на метод

Мнениеот seduce » Чет Мар 08, 2012 12:55 pm

Здравейте!Най-накрая мога да пиша и в отдела за кучета :) От скоро нашето семейство си има 3-месечно пале със завиден апетит и нрав.Казва се Мечо и името определено му подхожда на кръглата форма(предните собственици са го прехранвали,та сега е на диета и повечко тичане)От първия си ден у дома кучето получи всичко,което е задължително-обстоен преглед, ваксина, витамини, противопаразитни средства и режим на хранене.С обучението му се заех аз и се стремя да му отделям поне 2.5 часа дневно.След втория ден "мъника" се окопити и започна да проявява характер.С командите за сега проблем няма,защото апетита му е повече от ината и прави всичко за бисквитка но имам проблем с храненето,който се появи вчера.
След като му сложих храната застанах до него периодично му дърпах купата,за да видя проявява ли агресия.Реакция нямаше никаква,но когато посегнах към гранулите щракна със зъби към ръката ми.Хванах го с разперени пръсти за страничната част на врата и го накарах да седне(гледам "говорещия с кучета" и това ми се стори най-адекватната реакция).Тази ситуация се повтори още два пъти но при последния ми опит Мечо директно ме ухапа . Аз приложих същия метод,но този път го сложих да легне странично и не му позволих да стане,докато не се успокои напълно.Днес през цялото хранене рових в купата му и щракна към ръката ми само веднъж,веднага го поставих в подчинено положение.
Приятелят ми казва,че се престаравам и тормозя кучето излишно и не ми било работа да му ровя в купата.За мен обаче е недопустимо то да проявява каквато и да е форма на агресия към нас при положение че ще ме подмине на килограми след една две годинки. Моля ви за оценка на подхода ми,правилен ли е той и дали няма да настрои кучето срещу мен(защото аз съм единствената,която налага правила)
Очаквам коментарите ви,приемам и критика,стига де е градивна и обоснована :ab: .Хубав ден на всички!
seduce
В стадото

Re: Обучение на БОК-оценка на метод

Мнениеот Archi123 » Пет Мар 09, 2012 2:49 pm

Според мен си направила много добре!Макар че, аз имам голдън ретривър, който каквото и да му направя, не проявява агресия, и затова не разбирам много много.Но една моя приятелка има БОК, и като беше малък правеше същото, като порасна стана по-зле.Ръмжеше когато някой застане твърде близо до храната му,когато стопанката му даваше храна и хапеше ръката и др.А сега е толкова зъл, че най-вероятно ще го приспят.Не казвам че при всяко куче е така, просто казвам.Но според мен с постъпила както трябва!!!
Ако животните проговорят, хората ще изгубят и последните си приятели!
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот meri » Пет Мар 09, 2012 3:30 pm

И за какво ще приспиват кучето,след като не са направили нищо за неговото обучение,защото ако беше така,кучето щеше да слуша и няма да проявява агресия.
Има си начини за справяне с всичко.

seduce , прилагат се методи само тогава,когато човек е наясно с кучешката психика и най-вече трябва да знаеш какво правиш,защото ако сгрешиш......
Кучето определено трябва да се обучава,за това най-добре се обърни към специалист,който да те научи на всичко.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот seduce » Съб Мар 10, 2012 1:01 am

Изчетох доста по въпроса и за специализирано обучение на големи кучета се препоръчваше възраст от 10 месеца нагоре.До тогава домашно обучение на основните команди за да се изгради връзка между стопанин и куче.А аз за сега отбелязвам напредък с него.Вчера през цялото време се рових в храната му и само веднъж се опита да ми посегне при което го поставих в подчинената поза.Днес при разходката (имаме огромен двор и за сега се ограничавам с него)през цялото време ходеше или до мен или зад мен,и ме слушаше без проблеми.При храненето пак се рових в купичката му.Щом посегнах към гранулите той се отдръпна назад и седна,отстъпвайки ми мястото си.Ядеше това,което му дам от ръка но не посегна към храната докато аз не му позволих.Обяснявам си поведението му единствено с това,че ме е приел за своя Алфа :ah: Това и ме радва, и ме притеснява,защото все пак кучето е мъжко и ако ме приеме за половинка може да стане агресивен към приятеля ми.Може да звуча параноично,но за мен няма лоши животни, а лоши стопани и искам да имам щастлив и спокоен любимец.Единствените съвети,които съм получавала за тази порода са да го вържа на синджир и да му взема страха с един здрав бой,което за мен е... :ai: Затова пиша тук с надеждата да получа добри съвети от хора,които наистина обичат животните си.
seduce
В стадото

Мнениеот meri » Съб Мар 10, 2012 4:47 pm

Ето какво намерих пък аз :ab:

viewtopic.php?f=275&t=17712
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот seduce » Съб Мар 10, 2012 7:23 pm

Meri, благодаря! Определено ще го включа в програмата! А като се поотопли ще включа и другата част от домочадието в обучението.Днес при хранене отново не показа агресия и се надявам да продължи да е така.
seduce
В стадото

Мнениеот meri » Съб Мар 10, 2012 7:28 pm

Успех, с търпение и постоянство,най-вече разбиране и правилно отношение,ще има постижение. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Обучение и Спорт