Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Хапещо и драскащо доберманче

Хапещо и драскащо доберманче

Мнениеот svetlio2012 » Пон Юли 02, 2012 9:01 am

Здравейте, доберманчето ми е на три месеца, и искам съвет за възпитанието му - да мога някак си да го отуча да не скача по краката на хората и по мен и да не хапе. Много е малко още, но пак понякога се отдръпва като му кажа НЕ!, почва да свиква но сега е проблем , не дава на човек сокойно да ходи. все хапе и драска по панталоните на човек. Как да го възпитавам да не се хвърля в краката и да не бута хората? Благодаря ви.
svetlio2012
Животинче с въпрос

Re: Хапещо и драскащо доберманче

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 02, 2012 11:47 am

Не е нужно да насочвате вниманието си - в задължително решаване на проблема, защото може да му промените характера в отрицателна посока.

Тоест вашето желание е все едно да искате от едно дете да спре да иска сладолед и да пищи в парка докато си играе.

Постепенно с израстването на кучето ви ще му промените характера/възпитанието. Не може ударно да искате да става това - не е правилно.

Командите са задължителен диалог между вас и кучето ви. Чрез командите ще го научите на всичко.

Спрете да го лигавите излишно - играйте си, но не се лигавете с кучето си. Спрете и да давате на всеки да го гали и пипа - в света на хората трябва да познава само вашето семейство и да приема останалите хора като заобикаляща го енергия, без да ги бърка с вас като семейство.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Хапещо и драскащо доберманче

Мнениеот svetlio2012 » Сря Юли 25, 2012 9:06 pm

Благодаря ви за напътствията, много ми са нужни, защото за пръв гледам такова куче и ми се вижда, че много бели е склонна да прави и не знам как да постъпвам А това, което ме най-много интересува е как евентуално ако се окаже лоша към хората, да я отучвам? Искам да си бъде пазач на дома, но в същото време като излеза да я разхождам да съм спокоен, че няма нищо лошо да направи на никой. Трябва ли в такъв случай да е повече между хора или не?

Не е желателно да си правите различни профили,за да питате.Модератор.
svetlio2012
Животинче с въпрос

Назад към Обучение и Спорт