Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Възпитание за Мъни

Възпитание за Мъни

Мнениеот cvetiborovanska » Чет Сеп 20, 2012 7:06 pm

Хора моля ви помогнете ми с проблемите на Мъни.Започвам:
1.Когато отида при нея,започва много да се радва и започва да ми скача чак до главата.Пробвах да я отблъсна с крак,не става.Като й обърна гръб,за да не ми скача,тя ми дърпа блузата.
2.Иска да ми ближе ръцете и да ги дъвче.Като ги скрия започва да ми джвака краката.Давам й гумени играчки,за да си чеше зъбите,но тя иска да си ги чеша от мен.
3.Когато вляза в къщата,тя започва да скимти 1 час на вън,докато не изляза,но аз не излизам,защото ако изляза ще си каже ,,оо щом излиза,ще скимтя всеки път,,.Да знаете,че я държа вързана,защото кучето на хазяите е в нашият двор и ме е страх,че докато ме няма ще стане нещо.Иначе си я разхождам два пъти на ден,играем,тичаме,пускам я да се разхожда в градината-незнам какво иска,много се е разглезила нещо.
Това са моите проблеми за сега.Научила съм я да сяда,кучето е много умно,дори си играем на игра ,,открий топката,, и тя я открива.Така че вярвам,че ще мога да я възпитам някак,но не знам как????Ако вие сте имали такива проблеми и сте ги оправили,споделете :ay:
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Re: Възпитание за Мъни

Мнениеот top4o » Чет Сеп 20, 2012 7:24 pm

Скара и се лошо. Кажи строго Не, и я хвани за лапите и я сваляш долу на земята, когато не ти скочи даваш лакомство и и кажи, браво на мъни или нещо от този сорт.
2. Ако е малка и сменя зъби това е нормално, с времето престават само и се карай, и я первай през муцуната не я удрай а само я перни съвсем леко, колкото да прокараш ръка през муцуната.
3. Брой до 10 ако не вие до тогава излизаш галиш я и даваш лакомство. Всеки път овеличавай с 10. Като и даваш лакомство ще знае, че ако пази тишина идването ти значи награда, а ако вие съответно няказание.
Мен лично пред блока живее куче нещо като мъни ама със перчем и мустаци. Та то е като нея на размери и младо като нея и и то ме ближе и скача, но не ми пречи, напротив настройва ме много положително и ме зарежда, защото знам, че ми се радва.
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот cvetiborovanska » Чет Сеп 20, 2012 8:59 pm

Е да,и аз имах бездомно куче,което ми скачаше и се радвах,но Мъни просто много ме драска,като котка.Уж няма нокти и ги пилих,но пак.Иначе мерси за отговорите,ще пробвам.Но имам проблем и с лакомството.Когато съм при нея тя не иска да го изяде и го плюва,защото ми се радва и не спира да ме гледа.Ще се мъча да я възпитавам,но ще бъде малко трудно.
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот top4o » Чет Сеп 20, 2012 9:38 pm

Давай кучешки шоколад от 2 до 4 парченца съвсем дребни, никое куче не ги отказва. На колко стана вече? Какво и даваш по принцип като храна и лакомства? А за възпитанието - възпитавай го, просто казвам да погледнем и от добрата страна. :ab:
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот cvetiborovanska » Чет Сеп 20, 2012 10:06 pm

На 7 мекеца е.От лакомствата й давам ето такива

Изображение

Изображение

А тук в Монтана не продават кучешки шоколад,само тези двете лакомства.

Тези последните повече ги харесва,но едно лакомство го яде половин час.
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот cvetiborovanska » Пет Дек 28, 2012 9:17 am

Ох,малко тъп въпрос,но как мога да накарам Мъни да спре да ме гледа докато ядеме?Качва се на дивана до нас и не спира да ни гледа.Докато ядеме й сипвам кучешка храна,за да яде и тя,но се отказва й е по интересно да гледа нас и да иска нашата човешка храна?
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот meri » Пет Дек 28, 2012 9:32 am

Ще я храниш преди вас,ако и това не помага,ще я изведеш от там в друга стая.Дори и да скимти и драска по вратата,няма да я пускаш,ще се успокои и постепенно ще свикне.Няма друг начин.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пет Дек 28, 2012 1:14 pm

Ако не и давате нищо ще спре да досажда. И моето така правеше, защото преди му давах лакомства. Наложи се да престана да давам и за няма месец схвана, че нищо няма да получи. :ag: Недей я затваря, ще се чувства много зле така..
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Дек 28, 2012 3:19 pm

Изобщо няма да е зле,ако се затвори, не съди по твоето куче. :ab: Може и да не й дават лакомства.Има си и доста нахални кучета,които все си просят,дори да не са гладни,и това се нарича лакомия.Няма да й даваш нищо допълнително,нито от вашата храна.Всяко куче се сърди,ако е затворено,но не е важно какво иска и мисли кучето все пак.Ще прави това,което му каже стопанина. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот cvetiborovanska » Пет Дек 28, 2012 4:16 pm

Хаха ще опитам.Иначе майка ми когато яде и Мъни я гледа й става жал и всеки път й дава по малко,тя затова така се научи.Също исках да ви питам Кучетата наяждат ли се?И понатам имам още въпроси.
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот meri » Пет Дек 28, 2012 4:32 pm

Щом й дава не може да очакваш друго.Да, наяждат се,защо? Ако кучето иска да яде непрекъснато, то това е лакомия,а не глад.Не трябва да яде постоянно,а в точно определени часове всеки ден без изключение.Лакомията води до затлъстяване и други здравословни проблеми. :ab: Дори е по-добре да е малко гладно,отколкото преяло.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот cvetiborovanska » Пет Дек 28, 2012 5:21 pm

Аз никога не й давам когато ям,но майка ми немога да я науча.А преди малко бяме до магазина и като се прибрахме Мъни беше отворила някакси кошчето за боклук и беше изяла почти всичко от него.Хайде сега другия проблем.Защо яде акото но котката ми?Трябват й витамини ли?Докато го изчистя Мъни вече свърши работата.
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Назад към Обучение и Спорт