Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Помощ от напредналите

Помощ от напредналите

Мнениеот liglioto_89 » Чет Яну 17, 2013 10:04 pm

Здравейте.Само да кажа че съм нов във форума и май съм новак с отглеждането и възпитаването на куче.Става дума за едно двумесечно хъски.И др. път съ, имал кучета но съм ги гледам на двора,а сега ми се налага да гледам малкия в апартамент.Искам съвети как да го науча на най-елементарни неща и като за начало е пишкането и акането.3-ти ден е в нас и аз и брат ми сме като прислужници.През час-2 пишка иначе си ака по 2-3 пъти на ден.Искам да го науча да си върши работата в банята(по лесно се почисвта) и в същото време като сме на вън да върши тази работа.Как мога да го разбера когато му се прави нещо,трябва ли да огранича храненията и водата до минимум докато не се научи?!Извинявам се ако има др такава тема. [smile236.gif] Забравих да кажа че когато излезем не прави такива неща а чак като се приберем,също така когато идохме в парка не пожела да се разхожда за 1 час изминахме едва 100 метра и взе да ме дърпа обратно към колата. Изображение
liglioto_89
Животинче с въпрос

Re: Помощ от напредналите

Мнениеот zoomaniak » Чет Яну 17, 2013 10:35 pm

Хранене по 3 пъти на ден по часовник и грамаж. Все пак имайте в предвид, че поетата храна все пак трябва да излезе и бързината на излизането и през дебелото черво зависи от нейното количество.

Вода нека си има.

Извеждайте го по 3 пъти на ден или повече пъти - преди хранене.....

Сутрин най-рано 5-6 часа айде 7 :ag: все пак цяла нощ е стискало и щом се раздвижи ще вдигне крак на тапетите :az:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пет Яну 18, 2013 9:14 am

Какво извеждане на това малко кученце,не може да се извежда сега.Извежда се 15 дни след поставяне на трета ваксина,къде сте тръгнали на разходки.Има ли някаква ваксина изобщо.
Кучето е малко и не може да се иска от него да стиска,никакво ограничаване на храна и вода.Ограничете местата,където не искате да стои и това е.Кученцата се изхождат след сън,хранене...
Всички стопани с малки кучета са "слуги",няма друг начин. :ab:
Приучаването в банята става така,взимате малко от това на което пишка кучето,ако не е на пода,разбира се,ако е така,купувате еднократни пелени,напоявате малко с урина и поставяте в банята,водите кученцето и му показвате,когато свикне само ще влиза.Когато ви няма вратата да бъде отворена,като преди това сте обезопасили всичко вътре,изчистили сте банята от всичко,ако тоалетната ви се намира там,задължително затваряйте капака.Има много статии в раздел кучета.прочетете ги.Време е да възпитавате кученцето на основните неща,под формата на игра,но не да го обучавате,защото още е малко.

Статии в раздел кучета viewforum.php?f=275
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пет Яну 18, 2013 11:34 am

Извеждането е само да му стъпят краката на тревата :ag: да се изпика и да го върнат веднага.

Като при децата :ai: и децата не сте ги ваксинирали още на 15 ден :ag: ама гледам майките са ги увили в 5 одеяла и 4 шала и само очите им се виждат и у парка пафкат цигари :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пет Яну 18, 2013 12:18 pm

Офтопик:
Това вече го коментирахме,кучето трябва да има ваксина,иначе е опасно.Няма пак да почваме темата. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот liglioto_89 » Пет Яну 18, 2013 12:22 pm

Значи се изисква голямо търпение и доста време...
liglioto_89
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Яну 18, 2013 12:55 pm

Да,така е с малките кученца. :ab: Важно е да се възпита добре,а след това да се обучи,иначе лошо. :ab: Не го извеждайте,ако няма ваксини и се погрижете да сложите,обезпаразитявайте го редовно вътрешно и външно.Има време за всичко,риска не си заслужава.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Обучение и Спорт