Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Куче хапе повод

Куче хапе повод

Мнениеот Miley » Сря Юли 10, 2013 8:41 am

Здравейте, кучето ми е на 4 месеца и почти всеки път, когато се разхождаме навън, хапе повода си и дърпа в противоположната посока на вървене. Става много активно и понякога ръмжи. Това се появи някъде от 1 месец, в началото нямеше проблеми. Опитвам се да го контролирам, казваму му "не" и "пусни" (то ги знае тези думи със сигурност), но не ме слуша. Карам го да седне, да се успокои и тръгваме отново, но пак започва да хапе повода.
Не знам как да го накарам да спре или само ще си изчезне с времето? Ако някой може да помогне, ще съм благодарна :ax:
Аватар
Miley
Животинче с въпрос

Re: Куче хапе повод

Мнениеот meri » Сря Юли 10, 2013 11:23 am

В никакъв cлучай не трябва да го прави.Опитай c нагръдник и повод-ролетка. Няма да cпре c времето,дори може да ce влошава. Ноcи играчка и отвличай вниманието му, когато реши да захапе повода, му дай да лапне играчката. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Юли 10, 2013 2:23 pm

Нагръдник smiley24
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Miley » Сря Юли 10, 2013 7:48 pm

Благодаря много за бързата реакция :az: Започваме да носим играчки с нас, ако не стане- нагръдник.
Аватар
Miley
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Юли 10, 2013 8:43 pm

Най-добре е да cъчетаеш и двете. Нагръдника е по-подходящ за малкото куче. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Юли 10, 2013 9:29 pm

Нагръдника е подходящ за всички кучета :ab:

Нагръдниците са над 5 вида :ab:

Нагръдника нашият е против дърпане и дори 37 кг куче вече не може да ме помръдне като види котка :ag: защото като се дръпне със силата си нагръдника е в опорната точка на повода и тя е свързана с китката ми и силата намалява - защото се поема от кучешките гърди при натискане с тежест към нагръдника.

Тоест нагръдника е буфер - към самото куче.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Miley » Сря Юли 10, 2013 9:37 pm

Да, прочетох статията за нагръдниците, която сте публикували и сериозно се замислих как вредим на кученцето. Много полезна информация има тук, радвам се, че попаднах на вас :ab:
Аватар
Miley
Животинче с въпрос

Мнениеот Hundefreund » Чет Юли 25, 2013 10:57 pm

meri написа:В никакъв cлучай не трябва да го прави.Опитай c нагръдник и повод-ролетка. Няма да cпре c времето,дори може да ce влошава. Ноcи играчка и отвличай вниманието му, когато реши да захапе повода, му дай да лапне играчката. :ab:

Напротив,ще го прави дотогава,докато стопанката не установи причината...
Още повече,че става дума за малко кученце .Животното така се мъчи да намали стреса на който е подложено,а дали това е заради неподходящо избрано място за разходка,несъответстващо на възрастта му темпо на придвижване,претоварване на нервната система ( с такъв брой впечатления , с която тя не може да се справи поради видът им), липса на редовно извеждане,отглеждане на неподходящо място,това може да каже единствено тя ( стопанката).
Когато се установи причината,чак тогава може да се даде съвет.Поставянето на нагръдник в този конкретно случай няма да помогне,именно заради горе изброеното,а и нали повода все някъде трябва да се закопчее?..Кученцето хапе него,затова дори с нагръдник,поведението му ще е същото.
И понеже със сигурност няма да ми повярвате ще задам въпроса така : а ако кученцето е пуснато,досещате ли се какво ще захапе и защо? Нали сте чели как такива животни хапят крачолите на панталоните,а при "опит" за "корекция" и ръцете... Е, причината е същата.
Hundefreund
Животинче с въпрос

Мнениеот Miley » Пет Юли 26, 2013 12:06 pm

Ние вече сме на ролетка и засега само 1 път се е опитала да захапе повода, но мисля, че причината е, че просто не й хареса това, че я коригирах от къде да върви. (наблягам на опита, защото не я захапа). Ролетката е 5 метра дълга, съобразена с килограмите на кученцето. Разхождаме се всеки ден през два-три часа, като около 5-10 минути е на повод и около 10 минути си тича на свобода на място за разходки на кучета :ab: Нервната й система няма как да се натовари, защото се разхождаме по познати места. Когато е пусната не хапе карчоли, крака, пръсти и прочие. Социална си е, не лае на други кучета, а си играе с тях. Засега с ролетката ни е добре, ще видим как се развиват нещата.
Аватар
Miley
Животинче с въпрос

Мнениеот Hundefreund » Пет Юли 26, 2013 12:57 pm

Miley написа:Ние вече сме на ролетка и засега само 1 път се е опитала да захапе повода, но мисля, че причината е, че просто не й хареса това, че я коригирах от къде да върви. (наблягам на опита, защото не я захапа). Ролетката е 5 метра дълга, съобразена с килограмите на кученцето. Разхождаме се всеки ден през два-три часа, като около 5-10 минути е на повод и около 10 минути си тича на свобода на място за разходки на кучета :ab: Нервната й система няма как да се натовари, защото се разхождаме по познати места. Когато е пусната не хапе карчоли, крака, пръсти и прочие. Социална си е, не лае на други кучета, а си играе с тях. Засега с ролетката ни е добре, ще видим как се развиват нещата.

Вие какво разбирате под претоварване ?...
Кученцето не живее в лабораторни условия за да не проявява отношение към случващото се около него.Нали чрез сетивата си то реагира на всичко,освен това социализацията няма нищо общо с преживяванията.
Ако по време на игрите с други кучета ( на познати места) то почувства напрежение,покаже ви го като се дръпне от групата,но вие продължите да стоите близо до тях,а после то скочи върху вас,какво ще си помислите? Или вкъщи : имате работа ( хайде няма да давам пример с много гости),бързате ,суетите се,изпускате предмети,то пак ще усети вашето напрежение и ще се кротне някъде... Нали и това място му е познато?
Затова те имат сигнали,чрез които показват моментното си състояние,а вие ( в случая с хапането на повода) е трябвало да се съобразите с тях.Друг въпрос е ако мислите,че кучетата са сред нас единствено за да ни забавляват.
И защо не го оставите ( ако местата не го застрашават) пуснато?
Hundefreund
Животинче с въпрос

Мнениеот Miley » Съб Юли 27, 2013 1:16 pm

.... сякаш нищо не съм написала или пък не е на български ли?

И защо не го оставите ( ако местата не го застрашават) пуснато?

Извинете, но Вие ли ще ми плащате глобите? :ab: Има си специални места, където кучето може да е без каишка и места, където е забранено и хора, които следят за това. Да не би да се разхождам с кученцето на 5 см от мен и да го дърпам постоянно?

Друг въпрос е ако мислите,че кучетата са сред нас единствено за да ни забавляват.

Познаваме ли се, че имаме такива хипотетични заключения? :az:
Аватар
Miley
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Юли 27, 2013 1:29 pm

Не му обръщайте внимание :ab: той е от знаещите............. а доколко може да прилага всеки знанията му е друг въпрос :ah:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Hundefreund » Съб Юли 27, 2013 6:18 pm

Miley написа:Здравейте, кучето ми е на 4 месеца и почти всеки път, когато се разхождаме навън, хапе повода си и дърпа в противоположната посока на вървене. Става много активно и понякога ръмжи. Това се появи някъде от 1 месец, в началото нямеше проблеми. Опитвам се да го контролирам, казваму му "не" и "пусни" (то ги знае тези думи със сигурност), но не ме слуша. Карам го да седне, да се успокои и тръгваме отново, но пак започва да хапе повода.
Не знам как да го накарам да спре или само ще си изчезне с времето? Ако някой може да помогне, ще съм благодарна :ax:

Не е нужно да ви познавам. Написаното ми стига.
Hundefreund
Животинче с въпрос

Мнениеот Hundefreund » Съб Юли 27, 2013 6:26 pm

zoomaniak написа:Не му обръщайте внимание :ab: той е от знаещите............. а доколко може да прилага всеки знанията му е друг въпрос :ah:

Знаете ли каква е приликата и разликата между нас : и двамата можем да пишем каквото искаме,но докато единия е в състояние и да го докаже,другия ( ако не му хареса ) може да изтрие написаното...
Вие специално (като чета ваши мнения и разбирания за кучетата) със сигурност никога.Едно обаче ме учудва : защо в една близка тема услужливо молите да споделям опит?
Сега ако искате премахнете и това мнение.
Hundefreund
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Юли 27, 2013 6:53 pm

Едно обаче ме учудва : защо в една близка тема услужливо молите да споделям опит?

На мен лично вашето споделяне ми е безполезно. Съответно вашето присъствие тук е безпричинно - кефите се да се правите на по-умен от новаците и да им давате знания, които те не искат от вас :ag: :ag:

Защо не ги искат? Защото сте анонимна личност в интернет.......... има една фраза:

- Когато ученика е готов - учителя сам идва.

Ако ще имате роля на учител - сложете си име.........
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Юли 27, 2013 6:57 pm

А ..................... вие се казвате Краси.................... :ab: значи освен име ви трябва и опознаваемост.......... като ви опознаят всички ще ви следват................ месията.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Hundefreund » Съб Юли 27, 2013 7:54 pm

На мен лично вашето споделяне ми е безполезно. Съответно вашето присъствие тук е безпричинно - кефите се да се правите на по-умен от новаците и да им давате знания, които те не искат от вас :ag: :ag:

Защо не ги искат? Защото сте анонимна личност в интернет.......... има една фраза:

- Когато ученика е готов - учителя сам идва.

Ако ще имате роля на учител - сложете си име.........

Това не съм го писал аз ,нали : viewtopic.php?f=89&t=19133
И какво излиза : от една страна искате да чуете нещо,от друга (май ) ви е неудобно да прочетете с колко се разминават гледните точки. А дали аз се набутвам си личи по броя на мненията ми.
Hundefreund
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Юли 28, 2013 12:04 am

Успех
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Обучение и Спорт