Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Обучение на пинчер

Обучение на пинчер

Мнениеот рали_джими » Пет Авг 09, 2013 8:54 pm

Здравейте потребители,
В тази поредна тема ще си задаваме въпроси,ще отговаряме и ще търсим характеристиките на една страхотна порода на име пинчер.Повечето заинтересувани хора ще знаят че пинчерите за произлезли от териерите и като всеки стопанин на тази порода трябва да е опитен в отглеждането и развъждането на породата.
Пинчерите не се подават много на обучение но се привързват много към стопаните си.Аз си имам пинчер и макар да съм само на 13 чета книги за отглеждане им и те наистина помагат.Кучето ми вече ме разбира и винаги ми помага в всичко.Породата не е много умна :ab: но е много привлекателна за хора с чанти :ajaweki:
Могат да се научат на Седни,Легни и на Дай лапа.Малко хора са успявали да научат домашния си любимец на повече от 3 команди.Но все пак не трябва да се предаваме!!! :ay:
hi
Аватар
рали_джими
Животинче с въпрос

Re: Обучение на пинчер

Мнениеот Koset0 » Съб Авг 10, 2013 12:06 am

Защо ти е да търсиш характеристики на вече позната порода с достатъчно информация за нея? Плюс това сериозно ли смяташ, че с породоподобни (някои нямат нищо общо, достатъчно е да са малки) се прави характеристика на "порода"? Искрено се надявам да не размножаваш "породата". Това че твоето куче не може да научи 3 команди, не значи, че всичко кучета могат да учат до 3 команди. :ag: Мисля, че гледах клипче на пинчер в България (истински) и не смея да кажа, че не са глупави ....Чети повече преди да пишеш. :)
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот рали_джими » Съб Авг 10, 2013 9:33 am

Не искам да споря но това което пиша в момента съм го научила от книгите които чета така че не упреквай мен защото наистина може да съм сгрешила някъде и затова много се извинявам.Аз просто исках да чуя и вашите мнения и как трябва да под ходим с пинчер от ваше мнение.Не искам да се стига до спорове и да сме приятели които изказват собствено мнение.Казвам че пинчерите могат да научат 3 команди от там нататък вече става малко по объркващо за тях.
hi
Аватар
рали_джими
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Съб Авг 10, 2013 2:27 pm

И аз не искам спорове, но май не ме разбираш. Въпросните "пинчери", които ти имаш в предвид са си най- обикновени кучета. Колко си обучила на 3 команди, та да знаеш, че им става по- сложно? Плюс това повечето от "пинчерите", за които стават въпрос нямат нищо общо едно с друго, за да ги слагаш под общ знаменател. Кои книги си чела?
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Назад към Обучение и Спорт