Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

малката Лили не чува моето не

малката Лили не чува моето не

Мнениеот Boryana.nenova » Вто Дек 03, 2013 8:55 am

Здравейте,

Сигурно много хора са се обръщали към вас с подобен проблем. Извинете ме ако се повтарям и ако ви създавам неудобство, но от 3 дни имам Лили и вече се чувствам супер отчаяна.

Тя е смесица межда хъски и канадски вълк и е на 2 месеца.
Попринцип е добричка, научих я да сяда, но когато се размърдам нанякъде- стана и ходя из апартамента 1-во винаги ходи след мен, не иска да остава сама и най големия проблем е, че в един момент (може би на игра) почва да ме хапе, да ми дърпа крачолите, пантофите и тн... Когато кажа НЕ не реагира, не се маха. Пробвах с вестник да се карам, пробвах да я махам от стаята, да я карам да лежи ма земята докато не се успокои, пробвах и вниманието и да отвличам, но щом пак леко мръдна крака си се започва отначало.
Гледам предаванията и чета на Сийзър книгите, но не мис е получава да вЛиза след мен в стаята ида реагира на някакви звуци.

Идеи какво да правя, че да мога да и покажа, че не трябва да хапе и да вземе че да разбере?
Мн ще съм ви благодарна ако помогнете на Лили и мен да живеем добре заедно.
Аватар
Boryana.nenova
Животинче с въпрос

Re: малката Лили не чува моето не

Мнениеот meri » Вто Дек 03, 2013 10:39 am

Като начало изхвърлете всички глупости, които четете на Милан.Неговите методи са остарели и неефикасни, не се водете от предаванията, това е шоу,навредил е на повече кучета, отколкото да им помогне.

Казвате, че имате кучето от няколко дни.За това време и при това бебе не може да се научи и да се обучава като голямо куче. Малките кученца първо трябва да свикнат с новия дом и стопанин, след това се възпитават, и чак когато станат на 5-6 месеца се започва постепенно обучение. Не може да искате от едно 2-месечно кученце да изпълнява и да знае команди. Осигурили ли сте играчки и забавление, за да се занимава. Дърпането е вид покана за игра, вие трябва да играете с него.Не толелирайте хапане, което не означава, че трябва да го наказвате по описаните от вас начини, неправилни са.Малките кученца се нуждаят от внимание, много внимание от страна на стопанина.

Идеи какво да правя, че да мога да и покажа, че не трябва да хапе и да вземе че да разбере?

Това не може да стане в никакъв случай, особено при куче на 2 месеца. :ab: От вас зависи как да подходите правилно, и да му покажете, че такова поведение е нежелателно,а при малките кученца това се прави под формата на игра, без да прекалявате и да го уморявате.
В този форум има много информация, можете да почетете.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Boryana.nenova » Вто Дек 03, 2013 11:02 am

Много благодаря за мнението.
Стана ми ясно. Само едно се чудя- ок аз ще играя с нея, но как да и показвам, че не толерирам хапането? Чисто технически ...

Поне се успокоих, че моето куче не е няке агресивно от бебе... Явно Милан наистина не ми влияе добре

Пак мерси:)
Аватар
Boryana.nenova
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Дек 03, 2013 12:54 pm

Виж в този раздел, има какво да ти помогне viewforum.php?f=275 :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Boryana.nenova » Вто Дек 03, 2013 6:04 pm

да, имам много да чета и да се уча още. Оценявам търпението и съветите ви :)
днес и взех лакомство за дъвчене и спря да налита на мен и дрехите ми. Значи ще и нося всеки път такова... тъкмо ще я поизтощава :)
Нали ще е ок да и давам всеки ден от тези лакомства?
Аватар
Boryana.nenova
Животинче с въпрос

Мнениеот Boryana.nenova » Сря Дек 04, 2013 6:13 am

Миналата вечер, като започна да ме хапе и аз я махах от мен, но тя започна да се озлобява сякаш...опитах се да я карам да седне и да и дам награда. работеше ама до 1 момент....оттам нататък нито чува нито нищо... трябва да я оставя в друга стая за да се спася.... някак си не ми се струва ок:(

случвало ли ви се е и как се справяте?
Аватар
Boryana.nenova
Животинче с въпрос

Мнениеот Jordanka » Сря Дек 04, 2013 9:18 am

И ние имаме същия проблем.Нашата Рая е вече на три месеца,но страшно си пада по краката на сина ми :)
И както при тебе не чува моето не,затова като започне още да скача по него й отвличам вниманието първо с играчка,а след като се зайграе на "донеси" например й давам топката.Върши работа при нас и пропускаме момента с озлобяването,който явно и на двете ни е познат.В крайна сметка се стига до дъвкане на "нейния" чехъл и едночасов сън :)
Няма нерешими проблеми,има пауза между две решения!
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот meri » Сря Дек 04, 2013 9:39 am

Не трябва да се прекалява с лакомствата, вземи от тези за дъвчене.Може също така да правиш следното, да скриеш половината играчки и всеки ден да ги сменяш, за да са интересни и да не омръзват.Може да купиш от тези в които се поставя храна, кучето добре се занимава с тях.Или да скриеш лакомство в някоя кутия и т.н.,за да се занимава.
И надявам се нещо от тази статия да ти помогне viewtopic.php?f=275&t=18762
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Jordanka » Сря Дек 04, 2013 9:58 am

Това с играчката с храна е много ефикасно,и ние купихме такава,успях да я намеря meri :) Благодаря
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот Boryana.nenova » Чет Дек 05, 2013 9:45 am

Хоря, не действа нищо-нито играчки, нито да я забаламосвам, нито нищо!

започна и по леглото ми да се качва, което вече ми идва отгоре....май ще я връщам...не мога да уча, а имам изпити....мн ми е тъжно ама явно не съм за това, колкото и да имах желание :(
Аватар
Boryana.nenova
Животинче с въпрос

Мнениеот Jordanka » Чет Дек 05, 2013 9:51 am

Опитвала ли си да я изморяваш преди да седнеш да учиш,обикновено час игра върши работа,особено ако е навън?
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот Boryana.nenova » Чет Дек 05, 2013 10:00 am

не мога да я извеждам, защото още не и е минала последната ваксина. то игрита за нея са да ми яде краката. целите са ми сини...
Аватар
Boryana.nenova
Животинче с въпрос

Мнениеот Jordanka » Чет Дек 05, 2013 10:04 am

И хъскитата и канадските вълци по начало са доста буйни породи ако може така да се каже,не че моята бигълка не е.И ние като тебе не я извеждахме и в къщи настана истински ужас :X
Мъжа ми направи дупка в една от касите на междинна врата и с дюбел закачи малка топка на въже,всеки път като залюлеех топката й отнемаше не по-малко от час да разбере че не може да я свали,седмици наред беше любимото й занимание.Ако няма да те затрудни опитай и ти.Може да свърши работа.
Аватар
Jordanka
В ятото

Мнениеот Jordanka » Чет Дек 05, 2013 10:05 am

Можеш да опиташ и с една от тези играчки дето имитират кучешки лай или котешки,на батерии,те също са им много интересни.
Аватар
Jordanka
В ятото

Назад към Обучение и Спорт