Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Въпрос за натоварване

Въпрос за натоварване

Мнениеот german » Чет Мар 13, 2014 7:43 pm

Значи заглавието на темата не е хич ясно,както не знам дали е и в правилния раздел.Ще започна по същество когато кучето ми тича надолу по да ги нарека планински пътеки си наранява лапите.Ако аз съм пеш и тичаме двамата няма проблем,но ако е пуснат и търчи да търси някого или аз съм с колело и той бяга след мен си наранява предните лапи.Не мисля,че е,защото кучо не е по дребна "порода"(съответно би бил и по-лек),тъй като имам приятели,които също си водят кучетата по същите пътеки(НОК-а примерно е по тежък от моето подобие на НОК).Абсурд е да му обувам обувки,тъй като той изгризва всичко що му е завързано за крака.Очевидно само моето куче има такъв проблем,тъй като има и клипове,където кучета бягат след колело и то по много по-кофти пътечки,които са и по дълги.
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Re: Въпрос за натоварване

Мнениеот meri » Пет Мар 14, 2014 9:43 am

Може да се получава изсушаване на лапите.Има различни вазелини и защитни спрейове, питай вет. лекар за причината и подходящо мазило за вашия случай. За напукването на лапите си има различни причини.

viewtopic.php?f=218&t=19147
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пет Мар 14, 2014 7:51 pm

Както има хора с определен вид стъпала. Така има и кучета с определен тип лапи. Не е правилно да се мисли, че всяка кучешка лапа и всеки човешки глезен са едни и същи.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот german » Вто Мар 18, 2014 10:26 pm

Днеска пак минавахме една пътека дори с доста камъни,пък нищо не стана.Статията за стъпалата я четох.Лапите не се напукват, ами просто кожата се отлепя,имах и снимки някъде,като стана за първи път тема пусках,но трябва да се поровя.Ако можете да ми препоръчате конкретно мазило,ако все пак причината е в лапите,ами не от презорване(което не ми се вярва до толкова).Питах двама лекари,нямат сега нищо за нашия случай за продаване( единия има за мазане на рани/изгаряния примерно),но би могло евентуално да се поръча.Та някой ако някой може да назове нещо конкретно?
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Мар 19, 2014 9:18 am

Има един мехлем...Здрава лапа, който е точно за вашия случай.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Чет Мар 20, 2014 9:16 pm

Мерси! Само да попитам има ли по "ефективен" начин като се намажат лапите да не се избърши веднага :ag: .В смисъл преди като сме имали проблеми и като сме ходили на вет за мазане увивахме лапите с бинт,но очевидно не е много ефикасно,тъй като кучо веднага започва да яде бинта,а и мехлема не попива в лапите,ами в бинта.Та някакви предложения,че и вета си нямаше на идея :ag:
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Пет Мар 21, 2014 6:51 am

Слагате намордник на кучето за 1-2 часа преди разходка. За да попие продукта в лапите.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пет Мар 21, 2014 9:09 am

Ако прилагаш здрава лапа, не е необходимо нито да връзваш,нито са слагаш намордник.Мехлема попива и толкоз.
Прилага се преди и след разходка на кучето. След предварително почистване, измиване и подсушаване на лапите се втрива тънък слой от здрава лапа върху възглавничките и ноктите на кучето.
Има най-различни видове продукти, мехлеми, спрейове, които са ефикасни.Ако няма при вета, си поръчай да ти доставят.
Аз лично съм ползвала здрава лапа, и съм доволна.
Когато мехлема се втрие си остава мазен слой,който предпазва лапата. Тъй като се нанася непосредствено преди разходка, кучето няма да има възможност да го ближе, а след разходка и без това лапите се измиват, така че няма да остане от него. :ab: Единственото "неудобство" е че може да остави мазни лапи по пода, имай го предвид. :ag:

Изображение
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Обучение и Спорт