Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Прекалено социално бебе бултериер

Прекалено социално бебе бултериер

Мнениеот Ice » Чет Яну 08, 2015 5:16 pm

Здравейте,

Имама женска бултериерка на 4 месеца. Гледам я от 2 месеца вече и се опитвам да я възпитавам - научила съм я да дава лапа, да сяда и да стои и чака когато и давам купичката с храна, командата НЕ не и е усвоена на 100%, но работим по въпроса. Но проблема е, че е прекално социална и се превъзбужда при среща с човек или куче, а като види деца направо откача. Особено когато излезем на разходка се дърпа ужасно много и иска да си играе с абсолютно всички живи същества. Дърпа се към другите хора постоянно и колкото и да се опитвам да и привелка вниманието нищо не действа - пробвах с храна, играчка, корекция с подръпване на повода. Просто се фиксира върху човека/кучето и дори и те да се отдалечават тя продължава да се дърпа или просто сяда и не помръдва. Знам, че това е много по-добре отколкото да проявява агресия, но все пак не искам да навлиза в личното пространство на всички, а и още е малка и от време на време хапе и скача по хората които искат да я погалят. Преди да почна да я извеждам я запознах карах някои приятели да идват вкъщи да я виждат, защото исках да се социализира от рано и така тя се рядва на всички, нито веднъж не е проявила агресия към някой. Лае единствено когато някой влезе в нейната стая приемрно и не и обърне внимание, но съм заблеязала че след определен момент спира ако я игнорираш и не подстрекаваш превъзбуждането й. Знам, че е още пале и може би това е нормално, но все пак искам да я уча от рано че трябва да спазва дистанция и най-вече да ме слуша независимо от средата. Все пак това е доста силна порода и ако не предприема мерки от рано няма изобщо да мога да я контролирам. Ако може някой да ми даде съвет, ще съм благодарна!
Аватар
Ice
Животинче с въпрос

Re: Прекалено социално бебе бултериер

Мнениеот meri » Пет Яну 09, 2015 9:51 am

Не виждам нищо притеснително в поведението на кучето, просто е още малко и се радва на всичко и всички. Продължавайте с обучението под формата на игра без да претоварвате кучето. Уроците не трябва да бъдат продължителни, защото бързо омръзват на кучето и губи интерес. Трябва да я научиш на задържане. Прегледай раздела ни viewforum.php?f=275, има какво да се научи. :ab:
Все пак не трябва да се забравя и възрастта на кученцето, не изисквай все още да се държи като възрастно. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ice » Пет Яну 09, 2015 10:54 am

Мерси, вече прегледах някои от темите и има много полезни съвети. Ще продължавам да чета и да се възпитаваме, пък дано като поотрасне да се поуспокои. Като се замисля в началото като я извеждах не искаше дори да излезе от вкъщи и замръзваше като и сложа повода, както и на стълбите. Вече се радва , слизаи се качва сама по стълбището, ползва и асансьора без притеснение. Явно за навиците за разходка и трябва още време. :)
Ако все пак някои има други съвети, съм отворена към всичко.
Аватар
Ice
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Яну 09, 2015 5:24 pm

4 месеца е добра възраст за старт на обучението. Въпроса е да направите връзка между вас и кучето. И кучето да знае, че сте вие господаря. Вие сте жена и това е доста трудно при нежният пол - да вика и наказва и да изисква от кучето нещо, което се крие в интонацията на глас - дори в погледа. Проблема е дали вие ще можете да сте господар на ниво. Кучетата усещат силните стопани - духът им. Ще успеете ли.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пет Яну 09, 2015 5:52 pm

И жените могат да бъдат строги. :ag: Нормално поведение е да замръзва или да се дърпа при поставяне на повод или нашийник. Това е нещо ново, с което кучето не е свикнало и се опитва да го премахне или му трябва време, за да свикне с него. Все пак е още малка и трябва време, всичко навън е интересно и малките кученца са много любитни, те не съзнават, че някои хора или животни са опасни, агресивни и не обичат кучета, както и някои кучета не харесват малки или никакви кучета до себе си. Ще мине време и ще разбере. :ab: Важното е да внимаваш с какви кучета смяташ да я събираш, за да не се наплаши и после ще ти бъде трудно да я накараш да общува с кучетата. Избирай кучета на подходяща възраст, не много големи на години и тегло, за да може да си играе с тях, да не я хапят или гонят и да не се страхува. Това, че някои кучета се примиряват или търпят до себе си палета, не винаги означава, че ги харесват.Сега предимно трябва да се учите на лесните и важни команди, ела тук, седни, стой и такива под формата на игра.Все още кучето е малко за по-сериозни команди, има време, някъде към 7-8 месечна възраст.Изисква се голямо търпение от вас, за да се научите.На малките кучета бързо им омръзва и започват да не изпълняват, за това не трябва да се прекалява с една и съща команда. Може да я представиш в раздела ни представяне кучета и да сложиш снимки. И питай, няма проблеми....ние ще отговаряме. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Обучение и Спорт